dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    Ależ mój pies ma obowiązki. Np pilnuje aby kot nie drapał mebli, albo wychodził na korytarz. Piesek umie aportować, siadać , warować, ma swoje legowisko, ma szefa w postaci mojego męża i mnie trochę. Ona szczeka na te psy bo się ich boi.Taki ma charakter, że gdy się czegoś boi to nie ucieka, ale atakuje. Na szczeniaki reaguje zwykle poprawnie.Z tymi które zna od małego potrafi się ładnie bawić. Czasem próbuję przeczekać to szczekanie i podchodzę z nią do innych psów aby się poznały. Niestety z różnym skutkiem. Najczęściej jednak właściciele innych psów na widok tak groźnie wyglądającej "bestii" zabierają ze strachem swoje pupilki

  2. #22

    Domyślnie

    Polecam "Zapomniany język psów". Ta książka zmieniła mój stosunek do psa (mam 6-cio miesięcznego owczarka francuskiego). Teraz widzę, ze podstawa to pokazać psu, ze to nie on jest przywódcą stada.
    Mam zamier przeczytać jeszcze "Dlaczego mój pies?"

  3. #23
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał verunia
    (...). Ona szczeka na te psy bo się ich boi.Taki ma charakter, że gdy się czegoś boi to nie ucieka, ale atakuje. Na szczeniaki reaguje zwykle poprawnie.Z tymi które zna od małego potrafi się ładnie bawić. Czasem próbuję przeczekać to szczekanie i podchodzę z nią do innych psów aby się poznały. Niestety z różnym skutkiem. Najczęściej jednak właściciele innych psów na widok tak groźnie wyglądającej "bestii" zabierają ze strachem swoje pupilki
    Verunia
    to jest niestety dosc czesty problem u ONow z tego co sie orientuje. W latach 70 i 80 te psy byly bardzo popularne i krzyzowano je bez ladu i skladu. Charakter tych psow w wiekszosci nie przypomina wzorca a lekliwosc i niezrownowazony charakater sa bardzo czeste. Jesli chcesz miec tak wychowanego psa aby na codzien byl bezproblemowym towarzyszem to kilka polecen to stanowczo za malo. Musisz znalezc dobrego szkoleniowca i poswiecic psu bardzo duzo czasu, przynajmniej do momentu az osiagnie dojrzalosc i bedzie mial wyksztalcony charakter.
    Zostalo Ci bardzo malo czasu, ta rasa dosc szybko sie rozwija.
    Mag

  4. #24

    Domyślnie

    Czyli chyba mam rację. To jest przypadek agresji ze strachu. I, wbrew pozorom, traktowanie psa jako biednej istotki, którą trzeba jeszcze dopieścić da skutek odwrotny. Musi poczuć, że ty jesteś szefem. Wtedy ty przejmujesz obowiązki i dbasz o bezpieczeństwo stada i nie trzeba ujadać na wrogów. Nam się to wydaje mało ważne, a dla zwierząt stado bez przywódcy może być narażone na zagładę. Dlatego szczeniak, który się boi i w dodatku nie widzi nad sobą szefa, myśli, że jeśli sam nie przejmie tej roli, może się to skończyć dla stada źle.
    Jaka piękna katastrofa ...

  5. #25

    Domyślnie

    Do tych "panci" ktore wyglaszaja kazania do swoich psow,dorzuce jeszcze dzieci ktore wyprowadzaja psy na spacer-te dopiero daja przedstawienie jak nie nalezy postepowac z psami.
    Dlatego zanim sie zacznie szkolic psa , warto przeszkolic cala rodzine.

  6. #26
    Guest

    Domyślnie

    Z literatury pięknej na temat psów, to oprócz chyba faktycznie najlepszego Fischera "Dlaczego mój pies..." i Fennellowej "Zapomniany język psów" i "Zapomniany język psów w praktyce" (w tej drugiej jest trochę powtórek z pierwszej, ale niewiele) bardzo ciekawą książką jest "Inteligencja psów". Naprawdę daje dużo do myślenia i pozwala dużo zrozumieć. Polecam, polecam bardzo!
    Luśka

  7. #27

    Domyślnie

    Luska,nie podalas autora,czy te ksiazke polecasz?
    Na rynku jest wiele pozycji o tych samych tytulach,wiec chce miec pewnosc.
    Z gory dziekuje.

  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    Też sobie jeszcze trochę poczytam, może będę mądrzejsza. Według mnie moja suczka nie czuje się szefem.W domu jest posłuszna i nie okazuje gestów dominacji wobec nas (za wyjątkiem kota). Czytając te rady opracowałam nową strategię. Krótka smycz, krótkie szarpnięcie gdy zaczyna ujadać z komendą nie wolno i przysmak gdy przestaje. Rodzinie też tak kazałam . Po paru razach sytuacja trochę się poprawiła bo szybciej się udaję ją uspokoić. Mam nadzieję, że niedługo będzie przechodzić obojętnie wobec pobratymców. Jak to się uda to was powiadomię.Jak nie, pozostaje tylko mi już chyba tresura.

  9. #29
    Guest

    Domyślnie

    Skorpionko, jak najbardziej ta!
    Verunia - tylko się nie zniechęcaj po tygodniu! Trochę cierpliwości, trochę psich ciasteczek i cały model zapracuje - NA PEWNO! Powodzenia
    Luśka

  10. #30
    Guest

    Domyślnie

    Skorpiono płaci ci ktoś za reklamę?

  11. #31
    Guest

    Domyślnie

    Na tym forum panuje obłęd na temat reklamy,ani telefonu,ani adresu,nic ,bo zaraz cię op........Ludzie wyluzujta!ech co tam.

  12. #32

    Domyślnie

    Luska, bardzo dziekuje,zaraz zamowie.
    ---------------------------------------------------------------------
    -----------------------------------------------------------------------------



    Cytat Napisał Anonymous
    Skorpiono płaci ci ktoś za reklamę?
    --------------------------------------Tak placa i to bardzo duzo,zaraz wlasnie wylatuje na Arube,oczywiscie za pieniadze z reklamy tej ksiazki.

  13. #33
    Guest

    Domyślnie


  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Gratulacje Skorpionka

  15. #35

    Domyślnie

    Tomku ,dziekuje za gratulacje i przesylam Ci kartke z podrozy.
    Jaka pogoda u Ciebie?
    Kiedy wroce znow bede musiala cos zareklamowac. Pecunia non olet -jak mawiali starozytni Rzymianie.


  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Miałem dostać za propagowanie na forum jednej firmy wycieczkę na Malediwy, ale zapomniałem jak ta firma się nazywa i co robi. Ale skoro obiecali wycieczkę to pewnie polecę
    Siedzę w domu, za oknami nieciekawie.

  17. #37

    Domyślnie

    Masz rację, Skorpionko, petunia nie omlet, ale co ci "goście" wiedzą o życiu

  18. #38
    Guest

    Domyślnie

    "Goscie "z pewnoscia cos o zyciu wiedza,tylko zgola co innego niz ja wiem Od czasu do czasu jakis anonim lubi mi dowalic ,a robi to tak gornolotnie,ze bardziej lotnie niz gorno

  19. #39
    Guest

    Domyślnie

    Wywalilo mnie ,jak zwykle,ten gosc wyzej to ja-skorpionka.

  20. #40

    Domyślnie

    Widzisz ,nawet chce mnie z forum wywalic.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony