dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Sam konstruuję

Głosujących
49. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • inne ...

    6 12,24%
  • Bursa

    0 0%
  • Sowa

    0 0%
  • Dospel

    5 10,20%
  • Tywent

    3 6,12%
  • Bartosz

    10 20,41%
  • Provent

    9 18,37%
  • Flopy System

    6 12,24%
  • Koss

    4 8,16%
  • Elektra

    1 2,04%
  • Pol Stowest

    0 0%
  • Systemair

    1 2,04%
  • Dorsytetm

    0 0%
  • Klimor

    1 2,04%
  • Aga GT

    1 2,04%
  • Viessmann

    2 4,08%
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45
  1. #41

    Domyślnie

    Zastanawiam się ostatnio nad zakupem reku z Dorsystm (rekuperator.com.pl) typu RH400. Zadziwia mnie nieco jego sprawność rzędu 100% przy przepływach 100-200m3/h, a jest to reku z krzyżowym turbulencyjnym wymiennikiem ciepła. Czy jest to możliwe? http://www.rekuperator.com.pl/pl/?s=rh400

  2. #42

    Domyślnie

    My zdecydowaliśmy się nie robic reku samemu. Wolę dać to do zrobienia specjalistom, a sam wykonać inne prostsze prace. Podpisując umowę, dostalismy w cenie projekt. Miał to byc reku firmy FORM z Wrocławia. Gość, instalator, z którym rozmawialiśmy mówił, że to dobre urzadzenia. Wymiennik był obrotowy, raczej rzadkość na rynku, ale duża sprawnośc ok. 90%. To było dwa lata temu. Cena całosci systemu pod klucz dla domu 230 m2 miała wynieśc ok. 15 tys. z VAT. Teraz z tym samym instalatorem dalej rozmawiamy i gość chce nam zrobic własną konstrukcję (ma już w tym biznesie doświadczenie 5 letnie). Wybrał konstrukcję dwóch wynienników krzyżowych. Twierdzi, że sprawność będzie pow. 90%. Taka sprawność daje wyższą temperaturę powietrza nawiewanego. Konstrukcja tego fachwca ma być taka, że nie będzie wymagać praktycznie odszraniania. Jesli będzie konieczne to w bardzo niewielkim zakresie. I najciekawsze jest w tym wszystkim to, że będzie taniej niż dwa lata temu. O ile jeszcze nie wiem, bo nie dostaliśmy nowej oferty. O dalszych rozmowach bedę informował. Gość montuje w okolicach Wa-wy.
    Pozdrawiam

    Marzek

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Martin555

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    juz sie umówiłem z agagt bo tylko oni mi sie zgodzili wykonać wszysko kompleksowo z projektem i wieloma radami trwało to dość długo ale dzięki temu odwiedziłem 3 budowy gdzie robili i wszystko bylo ok tylko te terminy
    dom stan surowy stoi teraz najgorsze

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar wierzch
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Mistral 650 T firmy Pro-vent.
    W ciagu 7 lat eksploatacji raz byly wymieniane wentylatory.
    Poza tym dziala bezawaryjnie.

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    trzeba odświeżyć ankietę, bo pojawiły się nowe dobre firmy na rynku, jnp Berluf
    Nie bij, wytłumacz!

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony