dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Koczor

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Posty
    2

    Domyślnie Elektryka-Oswietlenie zewnetrzne

    Witam.

    Nabylem wlasnie droga kupna lampe zewnetrzna i chce ja podlaczyc.
    Plan jest taki, ze lampa po zmroku ma sie sama zapalac lekkim swiatlem (zazyc) a w przypadku kiedy ktos sie zblizy do budynku lampa ma sie rozpalac pelnym swiatlem.

    Jak to zrobic ?

  2. #2

    Domyślnie

    A ma ona taka funkcje?

    Bo ja tu w Makro widzialem takie lampy, ktore sa w tym celu wyposazone w odpowiednia elektronike. Taka lampe mocuje sie w wybranym miejscu jak kazda inna i podlacza jak kazda inna.

  3. #3

    Domyślnie A może taniej i prościej.

    będzie jeżeli zakupisz dwie lampy - jedna z funkcja reagowania na zblizające się "obiekty" a druga normalna tyle ,że z zamontowaną odpowiednio słaba żarówką. Zarówno pierwsz jak i druga jest bez problemu do kupienia w sklepach a odejdzie ci droga i często w takich lampach zawodna elektronika. Ja tak zrobiłem u siebie i nie narzekam. W sprawie dwóch w jednym nie pomogę-nie jestem elektr-ykiem ( -onikiem)
    Właściciel domu z poddaszem , kominkiem , ogrzewaczem przepływowym , dwoma kotami i jednym psem.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam dwie lampy. Jedna z żarówką Philipsa, o ile pamiętam 6W,która zapala się o zmroku, drugi halogen 150W z czujnikiem ruchu. Tą małą zainstalowałem dopiero latem tego roku. Po trzech miesiącach eksploatacji chyba zdemontuję halogen. Oświetlenie jest - jak dla mnie - wystarczające.
    A bodaj byś tak dom budował !!!

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    roki

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    5

    Domyślnie

    pytanie ?
    Czy nie mieliście Forumowicze problemów ze strony osób przechodzących , że takie reagowanie na ich ruch za ogrodzeniem powodujacy zapalanie halogenu 150 W powoduje reakcje lekko mówiąc - agresywne , zę " po oczach hamie !!! "
    pozdrawiam serdecznie
    roki

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał roki
    pytanie ?
    Czy nie mieliście Forumowicze problemów ze strony osób przechodzących , że takie reagowanie na ich ruch za ogrodzeniem powodujacy zapalanie halogenu 150 W powoduje reakcje lekko mówiąc - agresywne , zę " po oczach hamie !!! "
    Nie. Ale mala poprawka: do tego stosuje sie halogeny 500 W!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juras XR4Ti
    Mam dwie lampy. Jedna z żarówką Philipsa, o ile pamiętam 6W,która zapala się o zmroku, drugi halogen 150W z czujnikiem ruchu. Tą małą zainstalowałem dopiero latem tego roku. Po trzech miesiącach eksploatacji chyba zdemontuję halogen. Oświetlenie jest - jak dla mnie - wystarczające.
    Juras - ja podłączyłam lampy przy furtce, nad drzwiami wejściowymi i nad garażem właśnie do czujki zmierzchowej. Jeszcze nie użytkuję, ale wydaje mi się , że to wystarczy (żarówki energooszczędne - chyba 11 W).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony