dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jablo
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie Krzewuszka G2 - nasz domek

    Witam wszystkich!

    Niniejszym zakładam Dziennik Budowy
    Poniekąd przyczynił się do tego kolega Kristofuros - polecam jego dziennik
    http://forum.muratordom.pl/dziennik-...an,t130625.htm


    Od zwsze chcieliśmy mieć własny domek z pięknie urządzoną działką i małym stawem nieopodal, gdzie mógłbym wędkować. Po ślubie i narodzinach naszego synka Igora coraz bardziej zaczęliśmy myśleć nad realizacją tych marzeń. Walkę papierkową rozpoczęliśmy już w listopadzie 2006 roku, niestety jako że byłem jeszcze bardzo młody i ogólnie zielony w tych wszystkich przepisach i procedurach dopiero niedawno a dokładnie 30.03.2009 roku otrzymaliśmy PnB, teraz nie pozostaje nic innego jak tylko dążyć do dawno określonego celu...


    nasza działka 3111 m2 - troche niekształtna, trochę daleko do większych miejscowości, ale za to własna ( kupę kasy w kieszeni ). Swego czasu szukaliśmy działki ale ceny w okolicach odstraszające od 180 zł/m2... za koszt działki spokojnie postawimy stan surowy, a kwestię dojazdów rozwiążemy inaczej... trzeba pomyśleć o drugim samochodzie - dla żonki
    Poza tym tu się wychowałem, te okolice są mi bliskie i tu będziemy mieszkać.




    okolica (teren Mazowieckiego Parku Krajobrazowego)




    i na tej działce zamierzamy wybudować domek Krzewuszka G2 z pracowni Archon






    rzut parteru - tu będą małe zmiany, przede wszystkim likwidacja podcienia, tym samym powiększenie salonu, drzwi do kotłowni będą od strony garażu - tych z holu nie będzie, a wejście do garażu pod schodami zamiast spiżarni, schody będą poszerzone o 5 cm



    rzut poddasza - tu też będą lekkie zmiany, na pewno połączenie dwóch łazienek w jedną i "wyprostowanie holu - identycznie jak u kolegi Kris'a , trzeba też coś wykombinować z tym słupem w sypialni... a co dalej - zobaczymy w trakcie budowania.



    zmiany konstrukcyjne:
    jako materiał użyjemy pustaka MAX, grubość ścianki 29 cm, strop terriva, dach pokryty blachodachówką.

    STAN ZERO

    WTOREK 22.04.2009 - wytyczenie osi przez geodetę i przygotowanie bruzd dla koparki, na zdjęciu mój tatko opsypuje bruzdy białym piachem, by operator koparki lepiej widział gdzie kopać





    Sobota 25.04.2009 - wykopy i zalewanie fundamentów


    Prace zaczeliśmy o godzinie 7:20... przyjechała wielka kopara





    wykopanie wszystkich fundamentów zajęło nam niecałe 3h w tym zakrapiane śniadanko 35 min, następnie układanie wcześniej przygotowanego zbrojenia - drut żebrowany 14mm strzemiączka z drutu gładkiego 6 mm co 30 cm ...




    ... ponieważ czynnie pomagałem rozkładać zbrojenia, zrobiłem tylko jedną fotkę telefonem

    W oczekiwaniu na beton przeszliśmy do altanki rodziców na drugie śniadanie w tak zwanym międzyczasie na budowę przyjechała inwestorka ( na szczęście ona pamiętała by zabrać aparat ) wraz z kierownikiem budowy Panią J. Pani kierownik skontrolowała przygotowane wykopy i zbrojenia - można zalewać

    Około godziny 13:45 przyjechały 2 gruchy




    i pompa





    dokładnie rok wcześniej ta sama kopara buszowała po działce i równała teren, dlatego też wjazd tak ciężkim sprzętem był utrudniony (pierwsza próba i od razu wyciąganie linką samochodu z pompą ) ale na całe szczęście 18m wystarczyło by sięgnąć z drogi...





    po upływie 1,5 h wszystkie fundamenty zalane, w sumie poszło około 43 m3 betonu B15




    ... wcześniej planowałem zrobić wykop zalać ławy 50x50 i potem z bloczków, ale po konsultacji z kierbudem i głównym majstrem doszliśmy do wniosku, że tradycyjny wykop wystarczy... poza tym według nich wylewane fundamenty są mocniejsze niż te układane z bloczka - wykop był na ponad 1m głębokości, a trzeba zaznaczyć że wody gruntowe w okresie zimowym są na poziomie 1,2 m a w letnim na poziomie 1,9 m - zbiornik ppoż w okolicach działki

    Na tym dzień się nie skończył... majster zrobił "fachowy" pomiar gleby nieopodal... hasło kopać! nada się! i tak powstała wielka góra piachu, w tle inwestorka...




    ledwo już łychą dostawał do dna dołka a tam dalej żółty piach - według majstra dobre tereny do budowania i tak o to tym sposobem trzy wywrotki piachu zaoszczędzone następnie kopara zaczęła jeździć we wszystkie strony równając działkę, trzeba będzie sporo ziemi nawieść żeby tu coś urosło... albo kaktusy posadzę






    a to ja w akcji równania terenu




    prawdopodobnie w przyszłą sobotę będą murowane ściany z bloczków, w sumie 5 warstw, potem zasypanie piachem, rozprowadzenie kanalizacji i w czerwcu lecimy ze ścianami (mój majster jest bardzo rozchwytywany, w okolicy wszystkie domy stawiał, także ustalenie konkretnego terminu bywa problematyczne nawet nie pomaga to, że to mój wujaszek
    do tego czasu muszę ściągnąć humus, zamówić bloczki, cement, wapno i takie tam...

    cdn...

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jablo
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Właśnie dostałem telefon... w piątek ruszamy z bloczkami Całe szczęście, że dziś rano zamówiłem potrzebne materiały. Transport umówiony na czwartek na 8 rano.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jablo
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Prace z bloczkami miały się rozpocząć w piątek i potrwać dwa, trzy dni. Tymczasem zaczęły się dopiero w sobotę i tego samego dnia skończyły
    Co do wysokości, początkowo planowaliśmy na pięć bloczków, ale po wymurowaniu czterech uznaliśmy że tyle wystarczy. I tak poziom podłóg w pomieszczeniach będzie wyżej o jakieś 15 - 20 cm.
    poniżej kilka fotek,







    tu będzie gabinet




    tu salon z jadalnią





    patrząc od lewej, kawałek jadalni, kuchnia, schody na poddasze, kotłownia z małą łazienką, a z tyłu garaż




    kuchnia oraz fundamencik pod kominek




    Jeszcze w tym tygodniu planujemy zasypać piaskiem fundamenty, potem wchodzi hydraulik rozprowadzić kanalizację. Wylanie chudziaka pewnie przeskoczy na następny tydzień.
    Mamy czas, murowanie ścian zacznie się dopiero w czerwcu.

    Teraz trochę mniej budowlanie...
    Tak sobie rozmyślam, kiedy na tej naszej pustyni będzie zielono, trzeba będzie kupę ziemi nawieść. Plany i wizje aranżacji podwórka już od dawna w mojej głowie siedzą
    Na pewno wykopie sobie jakiś dołeczek z wodą, być może coś na wzór tego oczka :







    i oczywiście koniecznie altanka






    Oczko wodne, wodospadzik, mostek oraz wszystko co zielone do okoła to moja robota, no prawie bo od momentu gdy się wyprowadziłem mamuśka zapewne zasadziła kilka tulipanów
    Altanka też własnej roboty, tutaj większy udział w pracach miał mój tata, ja tylko pomagałem.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jablo
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witam po długiej przerwie!
    Dziennik nie wypalił, więc może chociaż fotorelacja... no to lecimy, początki murowania :


























    przygotowania do stropu












    i stropik zalany, a w środku las










    dzięki powiększeniu łazienki kosztem holu, można było wyciągnąć schody do przodu i uniknąć schodków w pomieszczeniu nad garażem







    a to nasza sypialnia, podoba mi się ten łuk





    tu będzie łazienka, po prawej będzie wanna narożna a po lewej prysznic i kibelek



    a to wyjście na balkon z dwóch pokoi...





    pomieszczenie nad garażem, jest tak duuuże, że mój aparacik go nie obejmuje





    wejście do domu



    w tej wnęce będzie szafa a po przeciwnej stronie wieszaki i lustro



    elewacja frontowa







    elewacja od strony ogrodu





    w gabinecie usunęliśmy jedno okno, w ten sposób pokoik jest bardziej ustawny



    acha, facjatki zostały podniesione o jakieś 25 cm, dzięki czemu sufit w pokojach nie będzie miał tylu załamań. Mam tylko nadzieję, że nie wpłynie to negatywnie na ogólny wygląd domu

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jablo
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witam po długiej przerwie. Wklejam parę fotek.






























    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony