dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 58 z 58
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Jedno zdanie z reklamy Makrotermu:
    "Wymiennik zabezpiecza nam pompę przed kawitacją, gdyż pracuje pod ciśnieniem, a temperatura wrzenia wody wynosi od 105 do 115 oC".

    Kto mi wyjaśni o co tutaj chodzi? Jedno zdanie, a ile....(nie powiem ).
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Niema to jak dobra reklama, która czasem lepsza od konstrukcji reklamowanego urządzenia

  3. #43
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Tak się skupiłęm nad polemikami między Janusszem i 1950 i stwierdzam, że zbyt zawile tłumaczyliście różnice między tymi dwoma kominkami. Czyż nie wystarczyło napisać, że ten droższy ma wliczony w cenę wymiennik przez który podłącza się do układu zamkniętego, a sam kominek i tak wymaga wszystkiego co potrzebne jest kominkowi w układzie otwartym? Wyszło to tak jakby w praniu, ale może nie każdy to wyłapał.
    Jeśli faktycznie różnica w cenie jest 100% to ja osobiście wybrał bym wariant tańszy i dokupił wymiennik (i tak go mam ).
    Rafałek w Makrotermie masz oprócz kominka, sterownik, kolano, rurę 0,5 m,
    kompletną grupę pompową, jedną lub dwie w zależności od tego czy chcesz grzać ciepłą wodę
    w większości kominków na rynku te rzeczy musisz dokupić

  4. #44

    Domyślnie Kominek wodny -układ otwarty czy zamknięty?

    Pytanie za 100 punktów: w jakim układzie pracują kominki wodne (chcemy kupić wkład wodny lechma 19kw) -otwartym czy zamkniętym? U nas ogrzewanie będzie stanowił ww kominek i kocioł gazowy kondensacyjny. Byłam pewna że kominek pracuje w układzie otwartym (cokolwiek to znaczy ), ale dziś był u nas hydraulik, który ma robić całą instalację c.o. -i mówi że on kominek wodny i kocioł gazowy kondensacyjny instaluje w jednym układziei -zamkniętym. Co to w ogóle znaczy i czy tak się da? proszę o Wasze opinie.

  5. #45

    Domyślnie

    Ze wzgledow bezpieczenstwa, kominki z plaszczem wodnym pracuja w ukladzie otwartym. Do zamknietego ukladu CO cieplo przenosi sie przez wymiennik. Ten temat byl wielokrotnie poruszany na forum.

    Przyklad: http://instalacjebudowlane.pl/obrazk...05schemat3.jpg (18 to wlasnie wymiennik laczacy obie instalacje)

  6. #46

    Domyślnie

    dzięki sako -mi też się wydawało ,że powinien być otwarty -instalator twierdzi, że w zamkniętym jest tańsza instalacja -on już kilka takich wykonał i ponoć wszystko jest OK...

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    jesteś kandydatką do skompromitowania jego reguły dot. poprawności takiego rozwiązania
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    jesteś kandydatką do skompromitowania jego reguły dot. poprawności takiego rozwiązania
    Czyli nie słuchać "fachowca" a obstawać przy swoim?

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał kachna28
    Cytat Napisał Barbossa
    jesteś kandydatką do skompromitowania jego reguły dot. poprawności takiego rozwiązania
    Czyli nie słuchać "fachowca" a obstawać przy swoim?
    najlepiej zmienic fachowca

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał kachna28
    Cytat Napisał Barbossa
    jesteś kandydatką do skompromitowania jego reguły dot. poprawności takiego rozwiązania
    Czyli nie słuchać "fachowca" a obstawać przy swoim?
    możesz chyba włączyć kominek poprzez wymiennik ciepła, wtedy cała instalacja zamknięta, a kominek z płaszczem - otwarta
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał kachna28
    dzięki sako -mi też się wydawało ,że powinien być otwarty -instalator twierdzi, że w zamkniętym jest tańsza instalacja -on już kilka takich wykonał i ponoć wszystko jest OK...
    Pomysl co by sie stalo z instalacja zamknieta, jak by z jakiegos powodu zagotowala sie w niej woda, przez co znacznie by wzroslo cisnienie nie majace mozliwosci ujscia przez naczynie wzbiorcze uzywane w przypadku otwartej. Bombom domowej roboty mowimy stanowcze NIE
    Pamietaj ze kominek, to nie piec gazowy, ktory ma termostat i sie sam wylaczy praktycznie natychmiast przy zbyt wysokiej temperaturze.

  12. #52

    Domyślnie

    Pójdę dalej tropem kominków z płasczem wodnym. Proszę mnie zle nie zrozumieć i choć sprzedaję kominki to nigdy nie polecę z płaszczem wodnym a takowe również posiadam.Kominek z płaszczem wodnym wymaga drogiego zabezpieczenia ,które nie kiedy przewyższa sam kominek ,następna sprawa to zrobienie sobie kotłowni w salonie a nie daj boże jak się rozcieknie to leci wszystko nam na podłogi .Spalanie drzewa jest również mniej kaloryczne niz w przypadku ciężkich monolitycznych żeliwnych wkładów ,w których palimy dla przyjemności .Post tylko pod rozwagę i do dyskusji na forum ,może się mylę?

  13. #53

    Domyślnie

    Adamos, a skąd taka negatywna opinia o kominkach wodnych? moim zdaniem to połączenie przyjemnego z pożytecznym, a do palenia w kominku nikt mnie przecież nie będzie zmuszał (jaka więc: kotłownia z salonu?)-jak mi się nie będzie chciało palić to będzie kocioł gazowy grzał dom - a jak mi się znowu będzie chciało rozpalać -to czemu nie wykorzystać tego romantycznego ciepełka do ogrzania przy okazji całego domu? A ile razy się spotkałeś z tym rozszczelnieniem instalacji i zalaniem salonu? -ja jeszcze o czymś takim nie słyszałam -jak wkład dobrej jakości i instalacja dobrze wykonana to nie ma prawa się wylać (podobnie jak z kaloryferami). Koszt faktycznie spory -ale jednak uważam że warto.

  14. #54

    Domyślnie

    Wiem ,że ciężko o dobre argumenty ,bo jak by istniały to może i kominki z płaszczem nie istniały na rynku. Są to tylko moje odczucia prowadząc sprzedaż od 14 lat i wymieniając doświadczenia z inwestorami jak i instalatorami na ten temat. Porównując żywotnośc kominka który ma blachę w porywach 5mm do kotłów z blachą 8mm i wnioski same się nasuwają

  15. #55

    Domyślnie

    Wszystko zalezy od podejscia do kominka z plaszczem wodnym. Jesli ktos chce nim podgrzewac cwu przez caly rok, to moze nie koniecznie jest to dobre i wygodne rozwiazanie. Ja osobiscie traktuje go jako kominek rekreacyjny, ktory niezaleznie od posiadania plaszcza lub nie i tak brudzi salon. Drugim aspektem jest mozliwosc zastosowania go jako awaryjnego zrodla ciepla w domu - nie mam mozliwosci uzywania piecow na paliwa stale (mpzp), pozostaje gz50 lub prad (a to za drogie rozwiazanie). Jesli stanie sie cokolwiek z gazem (np. awaria), zostaje bez jakiegokolwiek zrodla ciepla, a przeciez nie rozpale kilku ognisk w domu ...
    Co prawda lubie palic, ale nie sadze ze bede mial tyle czasu, zeby robic to ciagle - raczej okazyjnie, moze w jakies spore mrozy. Dlatego w moim przypadku uwazam to za dobre rozwiazanie, ale posiadajac piec na paliwo stale musial bym sie bardzo mocno zastanowic (a na szybko uznaje to za bezsensowne rozwiazanie). Tak wiec polecam kazdemu na oparcie sie na wlasnych przemysleniach i wlasnej sytuacji, z uwzglednieniem wszystkich zalet oraz wad roznych rozwiazan.

  16. #56

    Domyślnie

    Tak wszytko jest w porządku jeżeli zdajemy sobie z tego sprawę . Chciałem również zwrócić uwagę na żywotnośc takich kominków a co z tym sie wiąże przebudowę . W punkcie żywotności napewno wszyscy się zgodzą ,że żeliwny wkład może funkcjonować wiele dziesięcioleci a stalowy ,cóz mając pecha 5 nie przetrwa.Co z wymiennikiem ?co z zaworem bezpieczeństwa temperaturowego i upustowo napełniającym ,jaką mają żywotnośc przy złej jakości wodzie kotłowej ,Paląc drzewem dębowym co z blachą .bo i żeliwne korodują i można tak długo .Duża część inwestorów kominek z płaszczem mają jako jedyne zródło ciepła i nie przewidują innego

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    znowu smętne podejście - sam wkład można wymienić po iluś tam latach
    a z każdym rokiem jest lepiej, nie ma co smucić
    "jak się nie wywrócisz to się nie nauczysz" czasami to jedyny sposób, żeby się przekonać, że jest be, lub ok
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  18. #58

    Domyślnie

    Również kominki sprzedaję i się nie smucę choć przed kominkami z płaszczem do dzisiaj sumienie mam rozdarte i się wzbraniałem,ale ja Ty piszesz to troszku mi lepiej.Adam

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony