dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maluszek
    Ja mam propan od GASPOLU - rozliczamy się za gaz co miesiąc. Płacimy za 1m3 ponad 5 zł (brutto). 1m3 to jakieś 4 l gazu - tak nam powiedziano w Gaspolu przed podpisaniem umowy i tego się trzymają. Od listopada zeszłego roku do wczoraj zużyliśmy 360 m3 (tj. 1440 litrów) gazu ogrzewając ok. 200 m2 domu. Jak na razie za gaz zapłaciliśmy ok 1800 zł. Ogrzewamy też kominkiem. Najwięcej gazu poszło w styczniu ponad 120 m3. Kilka dni temu Gaspol przyjechał zatankować zbiornik 2700 l (podziemny). Kocioł mam kondensacyjny.

    A jak mocno grzejesz kominkiem - wieczorami, czy starasz się podtrzymać non-stop?

  2. #22

    Domyślnie

    Maluszek, coś nie tak! Albo Ciebie oszukują albo mnie?
    Mnie w GASPOLU powiedziano, że 1 litr gazu = jakieś 2,7 m3, no może troszkę jeszcze!

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    all - normalnie kominek pali się non stop natomiast ostatnio prawie wcale - bo na zewnątrz jest dosyć ciepło - raz w ciągu dnia i jak robi się troszkę chłodniej to na noc. W domu temperatura to 21 - 22 stopnie. Piec jak na razie teraz podgrzewa tylko wodę A dom mam z Ytonga jednowarstwowy

    Jola - mój kolega bierze też propan od Gaspolu tyle, że on przy tankowaniu od razu płaci. Tankują w litrach a płaci w m3. Na stronie Gaspolu podany jest cennik gazu. A tak naprawdę to nie tankują całych 2700 litrów bo tyle nie można. U nas ostatnio zatankowali 1500 litrów bo coś tam jeszcze zostało.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Jolu na pewno powiedzieli nam że 1 m3 to ok. 4 litry. Mam to nawet napisane na ich ulotce promocyjnej jak wyliczali nam jaki to jest przelicznik. A podobno przy natychmiastowej zapłacie za tankowanie gazu płaci się o 10 groszy mniej niż my przy rozliczeniu miesięcznym

  5. #25

    Domyślnie

    Maluszku znam ceny GASPOLU bo płacę. Boli mnie nieuczciwość tej firmy a najbardziej to, że dałam się nabrać. Dlatego zadałam pytanie czy ktoś kupuje gaz innej firmy niż GASPOL i czy płaci za litry, czy za m3?

  6. #26

    Domyślnie

    Jeszcze jedno. Przedstawiciel GASPOL'u przy podpisywaniu umowy mówił, że 300 litrów mamy gratis. Dzwoniłam aby się dowiedzieć co z gratisem?
    Oczywiście nikt nic nie wie! Pierwsze słyszą!

    Złodziejska firma!!!

    Może jednak doprowadzą nam gaz ziemny szybciej niż się o tym mówi?
    Tego bym sobie życzyła - na dzień dzisiejszy oczywiście.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Jolu ja napisałam tylko jak to jest w naszym przypadku i też boleję nad cenami gazu Bo zdarza mi się płacić miesięcznie ok 700 zł

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    U nas gratisowo przez pół roku nie płacimy opłat dzierżawnych za zbiornk i tyle. Nic o gazie nam nie mówli.
    Faktycznie jeżeli tak jest - to bardzo nie ładnie się zachowują

  9. #29

    Domyślnie

    Dzierżawę zbiornika też mieliśmy do końca roku gratis. I tego faktycznie zostało dotrzymane. Pierwszą opłatę dzierżawną zapłaciłam za styczeń.

  10. #30

    Domyślnie

    A powiedzcie, bo dla mnie to swego rodzaju astronomia - kupować litry a płacić za metry, czy na cysternach, które przywożą gaz, nie ma liczników podających wartość w litrach? Wtedy można porównać jak to się ma - co wskaże licznika, co poda na fakturze GASPOL i co wychodzi po podzieleniu wartośći.

  11. #31

    Domyślnie

    All, na cysternie jest licznik litrowy, natomiast gaz w postaci płynnej przy poborze rozpręża się i przechodząc przez licznik zużycia daje nam m3.
    Płacimy za m3 a nie za litry.
    To jest to wielkie oszutwo, z którym nie mogę się pogodzić. Czuję się z tym bardzo źle, że robią ze mnie idiotkę a ja za to jeszcze płacę!

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jola_
    All, na cysternie jest licznik litrowy, natomiast gaz w postaci płynnej przy poborze rozpręża się i przechodząc przez licznik zużycia daje nam m3.
    Płacimy za m3 a nie za litry.
    To jest to wielkie oszutwo, z którym nie mogę się pogodzić. Czuję się z tym bardzo źle, że robią ze mnie idiotkę a ja za to jeszcze płacę!
    To jest jasne (od strony technicznej). Tylko zastanwiam się co Ci wychodzi jak podzielisz zatankowane litry przez zużyte metry sześcienne (przy tankowaniu do pełna oczywiście). Powinno wyjść 4l - według przeliczników oficjalnych. A wychodzi?

    Tak na marginesie - sądzę, że nieczemu dobremu to nie słuzy (to się ostatnio zwykło nazywać mataczeniem). Chyba wolę już PROGAS ;-(

  13. #33

    Domyślnie

    To jest mataczenie! Nie inaczej.
    Czy masz już założony gaz z PROGAZU? Czy już zużywałeś go na cele grzewczo-gastronomiczne?

  14. #34

    Domyślnie

    .... a wychodzi, że w 1 litrze są ok. 3 m3 gazu!!!!! Tak mi wyjaśnił pan w GASPOLU!

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jola_
    To jest mataczenie! Nie inaczej.
    Czy masz już założony gaz z PROGAZU? Czy już zużywałeś go na cele grzewczo-gastronomiczne?
    Raczej grzewcze (uzywam płyty ceramicznej) - mam od ubigłego roku.
    Nie wiem jak jest z jakością (jedynie co mogę powiedzieć, że przed świętami przestał parować przy wskazaniu zegara na butli 10%, co moim zdaniem podważa jakość), ale co do umowy to jestem zadowolony. Na 3 lata lojalka i rozliczanie za litry. Nie ma też jakichś klauzul, że zatankuję za min. ileś_tam_litrów.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jola_
    .... a wychodzi, że w 1 litrze są ok. 3 m3 gazu!!!!! Tak mi wyjaśnił pan w GASPOLU!
    ooooops...

  17. #37

    Domyślnie

    Ubolewam nad uśpieniem mojego instynktu samozachowawczego. Gdzie była moja czujność ważki jak podpisywałam umowę z tymi draniami?

  18. #38
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    jeżeli chodzi o przeliczanie to: 1l. propanu to 0,52 kg, 1 m3 to 3,7 l. i 1 l. to 0,27 m3 propanu. w Orlenie proponują propan-butan która to mieszanka nie jest dopuszczona przez wszystkich producentów do stosowania jako paliwo do kotłów gazowych, można stracić gwarancję a kuszą ceną niższą o około 20% od propanu, w Gaspolu można załatwić sobie opłatę jednorazową, wpłaca się raz do końca życia i nic cię nie obchodzi, załatwiają nawet wymianę zbiornika w swoim zakresie, tak jak u innych dzierżawiąc zbiornik nie obchodzi cię ani UDT ani konserwacja ale u innych płacisz co miesiąc dzierżawę, o ile wiem mają także możliwość kontroli stanu napełnienia przez urządzenia telemetryczne i zastosowanie licznika zużytego gazu co powoduje że płacisz co miesiąc za zużyty gaz, a nie za całą zatankowaną ilośc gazu. poza tym z każdym przedstawicielem handlowym trzeba się targować i gnieść ich bardzo mocno. pozdrawiam walcz z nimi.

  19. #39

    Domyślnie Propan

    Tylko nie Shell

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sroka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jola_ :

    Właśnie wybieram dostawcę gazu i przestudiowałem różne oferty, w tym ofertę Gaspolu na rozliczanie telemetryczne.
    Moim zdaniem nie zrobili z Ciebie idiotki i nie przepłacasz jakoś tak atronomicznie.
    1 m3 gazu bierze się z 3,87l gazu (nie zaokrąglajcie tego ani do 3 ani do 4 bo to daje za duży błąd względny). Mi proponowali cenę 5,87zł/m3 czyli 5,87/3,87=1,51 brutto za litr propanu. To jest normalna cena za propan (tak mi się wydaje).
    Jeśli płacisz więcej, to za to, że nie płacisz za gaz z góry (przy taknowaniu), tylko z opóźnieniem, po zużyciu. Gaspol dostaje z opóźnieniem pieniądze, a to we wszystkich firmach kosztuje. No i jeszcze całe te telemetryczne bajery kosztują.

    A nie możesz zrezygnować z telemetrii i rozliczać się za litry? Mi przedstawiciel Gaspolu coś takiego wspominał ale mogę się mylić.

    Ja jestem ciekaw, czy sprawdzałaś, ile Ci tankują do zbiornika? Mogłaś to albo sprawdzać na ich cysternie, albo odczytywać zapełnienie zbiornika (ale to jest dużo mniej dokładne) przed i po napełnieniu.

    Aha, jeszcze jedno: to, że płacisz kilka stów miesięcznie w zimie to oczywiści boli, ale płacić raz na rok +-2500zł (pełne tankowanie + dzierżawa) też boli . Pociesz się, że w lecie będziesz płaciła mało.

    Trzymaj się, Rafał

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony