dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Podłoże pod tynk mozaikowy na bloczki betonowe.

    Mam ścianki tarasowe wybudowwane z bloczków betonowych. Są one dość proste. Na łacie są małe nierówności do 0,5 cm. Chciałbym na nie położyć tynk mozaikowy. Jak je przygotować. Chciałem tak, czy dobrze?:

    1.Atlas Unigrunt.
    2. Klej do styro pokrywający nierówności.
    3.Wtopienie siatki do styro.
    4. wygładzenie ewentualnych nierówności klejem do styro.
    5. Grunt pod tynk mozaikowy
    6.Tynk mozaikowy.

  2. #2

    Domyślnie

    Świetnie.
    Przedstawiciel ATLASA co prawda radził mi, żeby siatke wtapiać na ATLAS PLUS, ale dotyczyło to bardzo niechłonnego podłoża - lamperii (farba olejna).
    Jako grunt pod tynk polecam ATLAS CERPLAST (trzeba go dośc czesto mieszac, żeby miał cały czas tę samą gęstość). Po dwukrotnym pomalowaniu CERPLASTEM tynk ATLASA DEKO M trzyma pieknie nawet na ocynkowanej blasze lub płycie wiórowej lakierowanej na połysk (zrobiłem takie próby)

    Pozdrawiam
    Krzychu

  3. #3

    Domyślnie

    A może jednak lepiej to otynkować gotową zaprawą tynkarską. Na to klaej do styro bez siatki i już.

  4. #4

    Domyślnie

    Myslałem ze przy siatce sie upierasz. Ale jesli nie to otynkuj to ATLASEM ZT/ZTM (kat 0-III) a potem jeszcze możesz już tak na gładko wyrównać ATLASEM TCW. Oczywiście jeżeli tynk mozaikowy tez ATLASA. (jestem zwolennikiem nie mieszania firm).

    Przypomniało mi sie powiedzenie, ze cokolwiek by sie nie działo to i tak zawsze na każdej budowie sprawe załatwia goldband i silikon
    Krzychu

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    po co siatka??
    Otynkować na gładko tak żeby było prosto, zagruntować i mozaika.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony