dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 116 z 116
  1. #101

  2. #102
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Do kibla i miotły wodnej dobra na pewno.
    A co?
    Technicznej idzie sporo...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Ty chcesz używać tą wodę używać w domu?
    TYLKO do podlewania ogrodu i warzywniaka. W domu mam kranówkę z sieci.

    Dokładnie Adam u mnie już zwykła kręgowa przestała wystarczać a i znacząco poziom wody się obniżył. Stąd decyzja o kręceniu czegoś takiego. Niestety pojawiła się glina i robi się ciężej ale daje radę.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Dajesz jakieś filtry do tego?
    Nie zajeżdżam pompę od żwiru i piasku a później wymieniam pompę na nową No jasne że jest tam "filtr" a woda ma lecieć kryształ.
    Przekopałem się przez około 40 cm gliny... trwało to strasznie długo.

    @kudlaty bardzo dobre pieniądze niezależnie od sprzętu i warto dopłacić do lepszego inwertera.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Do kibla i miotły wodnej dobra na pewno.
    A co?
    Technicznej idzie sporo...

    Adam M.
    Do kibla jak nie jest zbyt twarda i/lub zażelaziona, do kibelka najlepsza miękka deszczówka, mniej chemii trzeba.

  6. #106

    Domyślnie

    Tu mogę napisać coś więcej udało mi się dokopać do pierwszej warstwy wodonośnej wypompowane dziś około 5,5m3 wody i lustra nie udało się zerwać.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	418330

    Widać że cały czas te najmniejsze drobiny są w wodzie, ale tak to musi wyglądać. Jutro z rana mam zamiar wbić się kolejne 1-1,5m w glebę i to będzie koniec. Wtedy dopiero zacznę finalne pompowanie i dokończę "filtr" i ma lecieć kryształowa woda.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  7. #107

    Domyślnie

    Jeżeli ze studni wierconej mogę wypompowac jedynie 200-250 l na godzinę, to czy nie jest to stanowczo za mało?
    Jaka powina byc minimalna wydajność studni wierconej?

  8. #108
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    minimalna?
    5 litrów na godzinę...

    Prawo wodne mówi o 5 m3 na dobę.
    Normalne korzystanie z wody się to nazywa.
    A studnia daje tyle ile daje...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    minimalna?
    5 litrów na godzinę...

    Prawo wodne mówi o 5 m3 na dobę.
    Normalne korzystanie z wody się to nazywa.
    A studnia daje tyle ile daje...

    Adam M.
    Co ma do tego prawo wodne ? Studnia może mieć wydajność 5m3/h, a ja zobowiązuję się nie czerpać z niej więcej niż 5m3/dobę powyżej też można tylko trzeba mieć pozwolenie.
    Sprostuję. Jaka powinna być minimalna wydajność studni w gospodarstwie domowym?
    Ostatnio edytowane przez .Piotr. ; 09-09-2018 o 19:58

  10. #110
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Jak dużym?
    I... babiniec?


    Sporą...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  11. #111
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał .Piotr. Zobacz post
    Co ma do tego prawo wodne ? Studnia może mieć wydajność 5m3/h, a ja zobowiązuję się nie czerpać z niej więcej niż 5m3/dobę powyżej też można tylko trzeba mieć pozwolenie.
    Sprostuję. Jaka powinna być minimalna wydajność studni w gospodarstwie domowym?
    Adam_mk jak zwykle poraża konkretnością

    Nie ma jednej właściwej wydajności. Jednemu starczy 500L/h inny musi mieć 5000L/h. Sam musisz określić ile potrzebujesz. Policz krany z których ta woda ma leciec. 4L/min to generalnie jeden lekko odkręcony kran.
    Czy to starczy na Twoje potrzeby tutaj nikt CI nie powie.

    Parę uwag:
    1. Pompa nie powinna mieć wydajości większej niż studnia, bo będzie CI często wypmpowywać wodę poniżej samej siebie, lub zasysać powietrze. Wtedy koniecznie musisz mieć jakieś zabezepiczenie przed tzw suchoobiegiem. Albo wbudowane w pompę albo osobne z pływakami, czy czujnikami. Inaczej pompa szybko zakończy żywot.
    Ciężko jest znależć pompę o tak małej wydajności. Typowe pompy do studni wierconej mają wydajności liczone w m3/h.

    2. Tak generalnie studnia o tak marnej wydajności nie rokuje na długą żywtoność. Szybko się zamuli, względnie okresowo może wysychać. Zwłaszcza jak podaje mnóśtwo piasku. Jeśli nie mieszkasz w terenie o trudnych warunkach hydrogeologicznych (np jakieś skały) to dobrej warstwy wodonośnej z wierconej studni ~100m można pompować non-stop wiele m3/h. Mój wodociąg gminny pompuje średnio 50m3/h. I to są studnie rzędu 200-300mm średnicy. I tak przez wiele lat.

  12. #112

    Domyślnie

    Moja kręcona już ładnie się wypłukała i myślę że tak do 5m3 dobowo to z niej wylewałem aby zrobić lepszą bańkę. Niestety nadal wylewam drobny pył jednak w porównaniu z wcześniejszymi zdjęciami woda jest o wiele bardziej przejrzysta.
    Rurę mogę jeszcze trochę wbić ale wiązało by się to ze schodzeniem do studni czego nie lubię i bronię się przed tym rękoma i nogami.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  13. #113

    Domyślnie

    Podepnę się do tematu.

    We czwartek zakończono u mnie odwiert studni głębinowej. Założona jest rura 160, filtr, żwir. Na razie umieszczono pompę tymczasową, by studnia się przepłukała. Pierwszego dnia woda była lana bez przerwy przez 6h, potem kilka razy po godzinie z godziną przerwy. Od piątku to samo, godzina pracy/godzina przerwy, 4-5 cykli dziennie. Mamy niedzielę, przy pierwszym uruchomieniu nadal leci szara, bardzo mętna woda, co więcej woda ta po odlaniu do naczynia po 48h minimalnie zaczyna się krystalizować. Po 5min od włączenia zaczyna lecieć klarowniejsza, po ok 30min prawie taka jak "z kranu".

    studnia głębokość 51m, lustro wody 6,7m (nie obniża się). Wydajność ok 6m3/h (przy obecnej pompie).

    Jest się czym martwić? Dużo czasu potrzeba, by przestał lecieć taki syf?
    Ostatnio edytowane przez emdej ; 04-08-2019 o 11:59

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony