dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 34
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 673
  1. #621

    Domyślnie

    Łeeee, wielka szkoda. Lubiłem oglądać zamieszczane w Twoim dzienniku fotki i czytać o "budowlanych przygodach" Ged'a. Piszesz "Znalazłem kopię starego dziennika (jeszcze ze zdjęciami) jeśli będzie zainteresowanie mogę go gdzieś w necie umieścić"
    To się nadaje do umieszczenia w sieci. Zrobiłes kawał dobrej roboty, warto się tym podzielić z innymi . Pozdrawiam Jari

  2. #622
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    ged.. weź no przestań straszyć że kończysz pisanie....jest jak jest.... czasem trza przyzwyczaić się do formy aby przekazać treść..

    co ja tera bede czytał? ogłoszenia parafialne??

    pozdro
    NETbet

  3. #623
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    NETbet - nie chce mi się. Lenia mam budowlanego - mało tego lata zrobiłem - o czym tu pisać -o kwiatków przesadzaniu - coś ruszy to się napisze - kasę muszę zarabiać ((

  4. #624
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Melduję że na budowie nic się nie dzieje.
    Ale! Coby w dzienniku coś napisać - piszę:
    Zrezygnowałem całkiem z CWU poważnie - odłączyłem i już!
    Nie pamiętam dokładnie kiedy, chyba wczesną wiosną założyłem pod umywalką w łazience i pod zlewem w kuchni elektryczne sterowane elektroniczne przepływowe ogrzewacze wody takie za 200 zł po 4,6 kW, apod prysznicem 11 Kw - trójfazowy za 215 zł. Przyszła jesień - uruchomiłem kociołek. Pompka od cyrkulacji zastrajkowała - pewnie od bezruchu lekko podrdzewiała i się przyblokowała. Nie chciało mi się jej rozkręcać więc ciepła woda dalej szła z przepływowców. Ciekawy efekt! kocioł przestał brac węgiel! Troszkę policzyłem i sie okazało że na tych przepływowcach mam kolosalny zysk !!! Pobór prądu nic sie nie zmienił - ile trwa mycie?, a ile trwa i ile energii wymaga nieprzerwane grzanie i tłoczenie ciepłej wody ? Szkoda że na to wcześniej nie wpadłem! ale nic straconego następna wykańczana część domu domu będzie lepsza.

    Na koniec. Pomimo usilnych starań i silnej motywacji - napisanie tego postu znów podniosło mi ciśnienie - ekran zawalony niepotrzebnymi śmieciami, a w okienku do pisania 7 linijek widać. Do zobaczenia ... może za pół roku ...

  5. #625
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Ged.. jakby nie patrzeć zaraz mija owe pół roku od deklarowanego wpisu... weź no.... bo zacznę kląć...

  6. #626
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Daj chłopakowi spokój - ma jeszcze miesiąc

  7. #627
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Gdyby tak dziennik dokładnie przeglądnąć to by się okazało że prawie każdego roku od 15 września do 15 marca są w nim dziury - jest to czas zarabiania. Ten rok nie był dobry, był najgorszy ze wszystkich lat mojej pracy. W naszym kraju zaczyna pojawiać się kryzys. Pojawia się i będzie coraz gorzej. Media niech sobie mówią co chcą, ja to widzę, klienci zaczynają liczyć każda złotówkę i wydają ją coraz ostrożniej. W ciągu dwóch lat obroty spadły o połowę a koszty pozostały takie same. Ludzie przestają spłacać kredyty, a banki godzą się na wszelkie warunki aby cokolwiek odzyskać od dłużnika. Wnioski z tego takie, że na kontynuowanie budowy z początkowym rozmachem będzie trzeba poczekać kilka lat. Zresztą... takie było założenie na samym początku. Wybudować ile się da, zamieszkać a potem powolutku do celu. Po tych kilku już latach mieszkania mogę podzielić się kilkoma spostrzeżeniami. Najbardziej jestem zadowolony z ogrzewania, ocieplenia i ... tego, że nie otynkowałem w środku głównego budynku. Dla przypomnienia grzeję tylko zamieszkałą część, jakieś 200 m2 nie licząc piwnicy. Wszędzie podłogówka (najlepszy wynalazek na świecie) Kocioł Stalmark 80 kW. Na węgiel wydaję około 400 zł miesięcznie. Utrzymuję 23 st. Poddasze jest cieplejsze niż parter. Ocieplenie dół 20 cm a góra 30 cm styropianu, na stropie poddasza prawie metr worków z granulatem styropianu. Najlepsza jest jednak kumulacja ciepła w ścianach i podłodze. Góra trumna z kilkunastu cm żelbetonu, dół maks. To się czuje. Dół wychładza się dużo szybciej niż góra. Przy ujemnych temperaturach na zewnątrz potrzeba 2-3 dni aby termometry w pomieszczeniach zaczęły iść w dół. Spadek odczuwalnej temperatury zauważa się po jednym dniu gdy podłogówka wychłodzi się do pewnej temperatury. To się czuje. Ale wystarczy puścić ogrzewanie, termometry nawet nie drgną, a zaczyna być ciepło - fajne to jest. Cdn.

  8. #628
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Dziś przyszedł człowiek, chce pracy, dobry jest, szybko macha łopatą. Pożyczyłem mu 50 zł ma przyjść jutro i kopać gazon. Przyszedł inny człowiek, chce mi zrobić płot, albo kostkę, albo cokolwiek innego. W gazonie stoi MATIS, rok tam stoi, koła mu zardzewiały i się poblokowały. Tył zrobiłem, przód dokończę jutro. Może prawdę ten człowiek mówił i przyjdzie do tego gazonu. MATISa trzeba będzie przetoczyć.

  9. #629
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Człowiek przyszedł ... dzisiaj ... inny. Pokopał trochę i sobie poszedł. W gazonie był skład materiałów budowlanych, stara droga i śmietnisko - teraz będzie wszystko wybrane do czysta, nawiezie się ziemi i posieje trawę.

  10. #630
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Tak jak zaplanowałem tak i zrobiłem. Z kręgu gazonu został wybrany cały śmietnik, stara kamienna droga i resztki piasku, żwiru i kamieni. Oryginalny humus który gdzieniegdzie jeszcze się uratował, został zdjęty, na jego miejsce wsypaliśmy żółty ił składowany za domem - pozostałość po wykopach piwnicy. Na to wszystko znów humus częściowo stary, a częściowo nowy. Nowy czekał przed ogrodzeniem i sobie dojrzewał - uratowałem go z budowy sąsiada. W sumie ponad pół metra nowej ziemi. Teraz na to pójdzie 20 tysięcy litrów wody - deszczówki zgromadzonej w zbiorniku, osiądzie sobie i za kilka dni wyrównamy, wygrabkujemy zwlcujemy i posiejemy trawkę. Przy okazji do gazonu doprowadziłem prąd 3x2.5 mm2, skrętkę ziemną silikonową czarną, dwie rury polietylenowe niebieskie 20mm jedna z wodą kranową do fontanny, a druga z deszczówką do podlewania. Kable w peszlach - pozostałość po podłogówce, a pod drogą w ślicznej niebieskiej pancernej rurze znalezionej w piwnicy z czasów robienia wodociągu. Wszystkie te rury i kable zbiegają się razem w jednym miejscu. zakopałęm tam plastikowy krąg - chyba 60 cm średnicy i na pół metra wysoki - pozostałość po robieniu kanalizacji i oczyszczalni Dobrze być chomikiem - zawsze coś gdzieś kiedyś się przyda ))

  11. #631
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie




  12. #632

    Domyślnie

    Ged pozdrawiam mocno , ciesze się,że jesteś.
    Każdy z nas starszych na tym forum pobudował się i ma troszkę inne zainteresowania, forum też mnie m męczy ale jak pomyślę o budowie to tylko tu bym zaglądała gdybym budowała od nowa i zera.
    Ale brakuje mi tych wszystkich twoich opisów i działań co i jak wykonałeś.
    Jeśli możesz to pokaż choć trochę ogólnych fotek domu- jak on wygląda teraz, na pewno jest super a i dookoła jest zielono. Znalazłam Ciebie teraz przez przypadek i bardzo mnie to cieszy. Moje daglezje są lichawe-tniesz je w lutym? czy kiedy? Tniesz bokami czy także stożek?
    Dla chcącego nic trudnego!

  13. #633
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    ged... gadaj co u ciebie...

  14. #634
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Co u mnie ? normalnie ... buduję codziennie ... od rana do nocy ale pisać mi się nie chce.

  15. #635

    Domyślnie

    może choć fotki? choć troszkę?
    Dla chcącego nic trudnego!

  16. #636
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Wczoraj odpaliłem ogrzewanie. Kupiłem wysiewki - chyba 380 kilo, przywiozłem przyczepką, wyczyściłem kocioł, ruszt i około 16 odpaliłem. Po niespełna godzinie w domu zrobiło się komfortowo. Temperatura sie nie zmieniła, ale czuć było ciepło - podłogówka - najlepsze co w ty domu mam Wieczorem trzeba było podregulować bo było za ciepło. Małe przestawienie zaworu trójdrogowego, troszkę regulacji kotła i od dzisiejszego rana mamy 20 st i system stabilny. Nie włączam tej całej aparatury elektronicznej do sterowania, termometrów, komputera, czujników przekaźników, regulatorów. Jakoś tak wszystko działa samo. Kocioł sam sobie trzyma 60 st. Zawór na podłogę puszcza teraz 24 st. Jeśli temperatura spadnie na zewnątrz - włączam siłownik zaworu na 3 sekundy, tak zwyczajnie - zwierając kabelki Nie chce mi się nawet przełączać go na sterowanie ręczne Ściany podłoga i betonowe poddasze tak mocno kumulują ciepło, a 20-25 cm styropianu nie wypuszcza go na zewnątrz, że nie zauważa się jakichkolwiek wahań temperatury w środku. W lecie było tak samo - ustabilizowało się na 18 stopniach i przy zamkniętych oknach nawet w największe upały nic się nie zmieniało.

    Tego lata zakończyłem ocieplenie ścian całego budynku, został tylko jeden pas szerokości 130 cm - zabrakło barwnika do kleju. Tynku jeszcze nie ma ale wygląda jakby był Wszędzie porobiłem zbrojone narożnikami węgarki, na parterze powyjmowałem wszystkie okna, zamocowałem je na wysięgnikach w strefie styropianu. W zimie dostaną szpalety. To samo będzie trzeba zrobić na piętrze. Zaczynam wyraźnie odczuwać powolną likwidację mostków termicznych - głównie na kosztach kupowanego miału coraz mniej go kocioł spala.

    Przejechałem się na gładziach - okazało się, że najlepiej do tego nadaje się zwykły szary gips szpachlowy. Wszystkie te wynalazki, megarony są niewiele warte. Miękkie i rozłażą się pod farbą. Zwykły gips i jest ok!

    Powstały nowe trawniczki - takie już docelowe. Bardzo ładnie wyglądają i nie wymagają tyle pracy przy koszeniu. Niwelacja, grabie, sznurki, deptanie i grabienie, deptanie i grabienie żaden walec tak nie ugniata jak własne stopy. Na jeden trawnik położyłem czarną folię - poczeka do wiosny - grzyby i ziemne stworki zrobią same co trzeba. Wiosną folię się zdejmie i założy następny trawnik. W gazonie posadziłem lipy - te kiedyś doniczkowane - ale coś mi chorują może woda ze zbiorników na deszczówkę z niewielka zawartościa wody po oczyszczalni im nie pasuje - zobaczymy. W ogrodzie urodzaj gruszek i jabłek, śliw była masa. Słoiki dżemów i soków liczone na setki, kilka drzew musiałem popodpierać i podwiązać sznurkami - taka masa owoców.

  17. #637
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Wysiewka (mokra), 370 kg, 160 zł, po 430 za tonę, zasyp w sobotę 8.10.11 o 16.00

  18. #638

    Domyślnie

    Ged, daj jakieś zdjęcia jak wygląda teraz Twoja posiadłość.
    Tylko dla Twojego dziennika wracam jeszcze czasem na forum muratora

  19. #639
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    U mnie nie widać zmian - to co robi ekipa budowlana w jeden dzień ja robię dwa tygodnie. Gdy pojawi się coś ciekawego i będzie wena do pisania to coś wkleję. Emocje pierwszych lat budowania opadły. Cel prawie osiągnięty. Teraz trzeba więcej pracowac - zarabiać.
    Dziś pierwszy raz tej jesieni pojawił sie szron na trawie rano - będzie trzeba pozrywać owoce. U nas późno dojrzewają.

  20. #640
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Korekta - zasyp był w niedzielę, a zakup węgla w sobotę. Do następnej niedzieli nie dociągniemy - trzeba będzie dokupić a może nie - zobaczymy. Wczoraj było zbieranie owoców. Gruszek będzie ze 100 kilo, jabłek mniej.

Strona 32 z 34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony