dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 61
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1220
  1. #61
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Okna - to są typowe rozmiary wzięte z pierwszego lepszego katalogu okien. Większość producentów ma taki sam typoszereg. Otwory w murze trzeba do tego dostosować na etapie stanu surowego, wtedy jest taniej, nie trzeba zamawiać na specjalny wymiar. Ponadto szybko i sprawnie się montuje.

    Szprosy - 6/8 nie liczyłem Za namową Majki wstawiałem najróżniejsze okna i takie wydawały mi się najfajniejsze.

  2. #62
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Np. tutaj znajdziesz wymiary.

    http://www.okna-pcv.norta.com.pl/men...kna-pcv-02.php

    Poddasze:
    116,5x143,5
    Parter:
    116,5x163,5 jeśli są trzy
    143,5x163,5 jeśli są dwa obok siebie. Nie mogę się zdecydować

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Ged,

    Moje okna są w taki razie takie jak Twoje poddaszowe czyli 116,5x143,5.

    Planuję żeby wyglądały tak:



    Myślę że 6 pól jest optymalne

  4. #64
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    OOOOdddjjjazd.
    Biorę!!!
    Wieczorem zamontuję wirtualnie.
    Namiary, ceny !!!
    Ale bez pośpiechu, montaż - lipiec 2007

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Ged,

    Ja okna wybrałam pół roku temu, a do dziś nawet łopaty pierwszej nie wbiłam

    Co mnie zainspirowało: Hawkmoon i jego dom. On ma takie stylizowane okienka i jak je zobaczyłam, to zachorowałam...
    Namiary: www.igies.pl
    Byłam w ich salonie - trafiłam na przemiłą osobę i ceny nie były nawet takie straszne:
    Takie okno, drewno meranti, z grubymi szprosami konstrukcyjnymi i rzeźbionym słupkiem kosztuje około 1000zł brutto. Sprawdzę w domu dokładnie, to Ci napiszę jutro.

    Ja też na początku chciałam plastikowe białe, ale szprosów ładnych nie udało mi się zobaczyć... Potem białe drewniane z sosny z mikrowczepami - ale okazało się że maranti jest tylko 10% droższe... No i jednak będą drewniane ciemne - szkoda mi już malować tego na biało..

  6. #66

    Domyślnie

    Chwilowy kryzys, nie ma się co przejmować, najważniejszy jest upór w dążeniu do celu, żeby to nawet miało trwać x-lat. Trzeba się uzbroić w cierpliwość, uzgodnienia projektów przyłączy w ZUDie ( Zakład Uzgodnień Dokumentacji) to w najgorszym razie podobno 1 miesiąc. Zaznaczam podobno, bo tak gdzieś na forum czytałam, nie wiem jak to w Krakowie wygląda. Na wydanie pozwolenia na budowę, Starostwo ma urzędowo wyznaczony termin do 65 dni, od momentu złożenia dokumentacji.
    Ta papierologia nas wszystkich wykończy. Z zazdrością czytam na forum jak co poniektórzy rekordy szybkości biją "w papierologii" , ale w małych miejscowościach. Gdyby nie brak planów zagospodarowania przestrzeni i inne kłody rzucane mi pod nogi obficie w tym kraju, może już miałabym dom a tak ciągle w fazie przygotowań, a euro w tym czasie spadło.
    Wymagajcie od siebie, choćby inni nie wymagali od Was... do młodzieży JPII

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Cześć sąsiedzie
    Myślisz że kwietniowa data będzie ok?!
    Ja miałem termin z ekipą na 15 marca, a tu taka obsówa!!!
    Ty masz fajnie, bo działka płaska i sucha, ja w łąkach i w dolinie, gdzie wszystkie wody roztopowe spływają do nas, ale nic, czekamy!!!
    Mamy nadzieję, że jednak ruszymy wcześniej, bo pogoda wreszcie zaczyna dopisywać



    P.S.:
    Niesamowita więźba , robi wrażenie!!!
    Aleś się napocił przy tym projekcie!!! Gratulki!!!

  8. #68
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Nie mam najmniejszych szans. W tym tygodniu musi iść projekt do Krzeszowic, a jak wiesz tamte panie nie są szybkie. W najgorszym przypadku zezwolenie mam na koniec maja.
    Projektu mam już dość. 18 godzin dziennie przed komputerem i jeszcze nie widać końca.

  9. #69
    Guest

    Domyślnie

    Ged z tym stropem ze skosami bardzo dobrze robisz. Wtedy już żadna wichura nie straszna. Kosztorys stanu "0" wyszedł Ci porażający. Nie mniej jednak nie mogę się doczekać kiedy ujrzę Twój domek. W jakiej miejscowości budujesz? W Krakowie jesteśmy często, jedziemy od strony Olkusza. Może kiedyś zobaczę Twój dwór na własne oczy. Kiedy zaczynasz działać?

  10. #70
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    W takim razie masz po drodze. Jadąc od Olkusza w Białym Kościele skręcasz na Zabierzów. 2 kilometry i jest wieś Zelków.
    Kiedy zaczynam? ... jak śniegi zejdą. Wczoraj na drodze dojazdowej było ponad pół metra. To szczyt góry !!! 400 m n.p.m., ale wystarczy oddalić się pół kilometra - czyli zejść na 300m i śniegu ani śladu.
    Tak jakoś mi się myśli, że poza zaplanowanym stanem zero strzelę sobie zerowy otwarty garażu, a może wszystkiego

  11. #71
    Guest

    Domyślnie

    Oglądnęłam na mapie i już wiem gdzie mieszkasz. W okresie jesiennym mój mąż w Krakowie jest codziennie i codziennie przejeżdża przez Twoje okolice. Ba, z Twoich stron ma mnóstwo klientów. Jest szansa, że Twój dom ujrzę na własne oczy.

  12. #72
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Klientów? a co robi? może u mnie coś zrobi ?

  13. #73
    Guest

    Domyślnie

    E tam, nic związanego z budowlanką. Po prostu sztuczne choinki i wszelakie stroiki robi i opycha je na giełdzie kwiatowej w Krakowie. A z Twoich okolic ma kilku klientów.

  14. #74

    Domyślnie

    Witaj!
    Fajny ten Twój dworek. Podoba mi się, ale możesz mieć kłopoty z przepchnięciem dachu mansardowego w Parkach Jurajskich. I tak masz dobrze, bo nachylenie dzchu masz w WZIZT do 45 st, ja miałam do 40 i musiałam zmienić projekt.
    Pozdrawiam.

  15. #75
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Zobaczymy - może się uda.

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie


  17. #77

    Domyślnie

    W kraju bylem miesiac temu i to w... Krakowie. Ale na pewno nie po raz ostatni, wiec z ogromna przyjemnoscia przyjmuje Twoje mile zaproszenie - nawet jezeli kolumienki nie beda jeszcze gotowe

    Czytajac Twoj Dziennik czesto sie usmiecham, bo mam wrazenie, ze pisze go sam - ja tez mam umeblowane kazde pomieszczenie, chociaz istnieja one jedynie w mojej glowie Koncepcja malego domku/garazu na terenie budowy (ja to nazywam "przyczolkiem") jest znakomita (obiektywnie, a nie tylko dlatego, ze sam na nia wpadlem jakis czas temu )

    Serdeczne zyczenia z okazji Swiat Wielkanocnych i pamietaj, ze wiele osob trzyma za Ciebie kciuki!!!

    P.S.
    Popelnilem male forumowe faux pas i umiescilem ten tekst pierwotnie w Twoim Dzienniku, ale juz go tu przenioslem. Sorry
    Czlowiek planuje - Pan Bog sie smieje; ale przynajmniej jest wesolo!

  18. #78
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kasia64
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    4.166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    241

    Domyślnie

    Witaj Ged, dotarłam do Twojego dziennika i powoli czytam,na razie jestem zachwycona działką?! a raczej włościami i okolicą malowniczą.Projekt jest zajefajny.Będę trzymać kciuki za realizację.I czytać dalej.POWODZENIA!!!!!!


    Zdrowych i Wesołych Świąt!!!!!!!!!
    Rozważny i Romantyczka

    Dziennik Budowy
    Komentarze

  19. #79
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sarmata
    W kraju bylem miesiac temu i to w... Krakowie. Ale na pewno nie po raz ostatni, wiec z ogromna przyjemnoscia przyjmuje Twoje mile zaproszenie - nawet jezeli kolumienki nie beda jeszcze gotowe
    Zaproszenie cały czas aktualne.


    Wszystkim dziękuję za życzenia.

  20. #80

Strona 4 z 61

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony