dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie wypożyczać sprzęt czy kupować

    Witam,

    jaki sprzęt ogrodowy wypożyczacie i jak często (ile razy w roku) a jaki kupujecie?


    Pozdr.
    Gregor

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kupujemy na pewno ten sprzęt, który używa się regularnie - np. kosiarkę, ew. nożyce do zywopłotu.

  3. #3

    Domyślnie

    a często wypożyczasz coś w wypożyczalni?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    może napisz o jaki sprzęt Ci chodzi. Przecież nikt na przykład nie będzie wypożyszał kosiarki, tylko ją sobie kupi. Co jeszcze Ci do ogrodu potrzebne?

  5. #5

    Domyślnie

    Ja np glebogryzarkę wypożyczałam. Jeśli ktoś jest z okolic Białołęki to polecam
    http://www.midor.com.pl/f/pl/wypozyczalnia.html

  6. #6

    Domyślnie

    zastanawiam się czy otworzenie wypożyczalni sprzętu ogrodniczego ma sens. Wiele osób sygnalizuje potrzebę wypożyczenia tego i owego, ale czy taki biznes sie sam utrzyma. tego sprzetu w brew pozorom wcale tak dużo nie ma.

    stąd moje pytanie do forumowiczów.

  7. #7

    Domyślnie

    Hmmm...koło mnie jest wypożyczalnia sprzętu razem ze sklepem ogrodniczym i całkiem nieźle sobie radzą

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał aska_1501
    Hmmm...koło mnie jest wypożyczalnia sprzętu razem ze sklepem ogrodniczym i całkiem nieźle sobie radzą
    no właśnie razem ze sklepem ogrodniczym. Pytanie czy bez sklepu sobie poradzi.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregor2
    zastanawiam się czy otworzenie wypożyczalni sprzętu ogrodniczego ma sens. Wiele osób sygnalizuje potrzebę wypożyczenia tego i owego, ale czy taki biznes sie sam utrzyma. tego sprzetu w brew pozorom wcale tak dużo nie ma.

    stąd moje pytanie do forumowiczów.
    Hmmmm - jakbyś otworzył tą wypożyczalnie bardziej na południu - to wypożyczyłbym od Ciebie ciągnik z glebogryzarką ...

    --
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    chcę skorzystać z dofinansowania dlaego myśle o tym biznesie. Wychodzę z założenia że jak biznes nie wypali to sprzedam sprzet za 50% i wyjdę na "zero".

    a jaką masz powierzchnie ze chciałbyś traktorek? a może jeszcze weltykulator, dla forumowiczów będzie duzy rabat

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregor2
    chcę skorzystać z dofinansowania dlaego myśle o tym biznesie. Wychodzę z założenia że jak biznes nie wypali to sprzedam sprzet za 50% i wyjdę na "zero".
    A widzisz - to już inna rozmowa.

    W takim razie przyjrzyj się wątkom poświęconym pracom jakie trzeba wykonać, aby pobojowisko dookoła budowy i/lub dzicz na działce przeobrazić w trawnik. Takich rzeczy na pewno potrzebujemy minimum raz, a więc nie będzie nam się opłacało kupować. To krok pierwszy

    Krok drugi - dla rekonesansu przejść się o ile istnieją podobne wypożyczalnie sprzętu w okolicy. Mogą to być sprzęty budowlane ale popatrzeć co mają z rzeczy ogrodowych. Chociaż skupianie się tylko na ogrodowych może być zbytnim zawężeniem tematu.

    W ogrodzie robi się ścieżki więc jakieś ubijaki też się przydadzą.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregor2
    (...)
    a jaką masz powierzchnie ze chciałbyś traktorek? a może jeszcze weltykulator, dla forumowiczów będzie duzy rabat
    - ca 1000m2 - przywieziesz sprzęt w okolice Krakowa
    --
    Pozdrawiam

  13. #13

  14. #14

    Domyślnie

    w Lublinie otwórz wypożyczalnie glebogryzarek... nigdzie takowej nie mogę znaleźć...

  15. #15

    Domyślnie

    My wypożyczaliśmy miniładowarkę, zagęszczrkę i rozdrabniacz do gałęzi, a to jeszcze nie koniec...
    ...co się polepszy, to się popiepszy...

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    możesz się też zastanowić nad przyczepkami. Zapewni Ci to też klientów, którzy jeszcze nie zagospodarowują ogrodu.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    W Olsztynie jest wypożyczalnia sprzętu budowlanegi i ogrodniczego. W zeszłym roku wypożyczałem 2 razy glebogryzarkę i 2 razy kosiarkę z napędem. Sąsiad wypożyczał ten sam sprzęt oraz walec ogrodowy i zagęszczerkę. W zeszłym roku mieli tylko jedna glebodryzarke i kilka kosiarek, w tym dokupili jeszcze sprzetu, mają przyczepki, betoniarki, skoczki, zagęszczarki, nawet kilka quadów i sporo grubszego sprzętu bud. Jak widzę interes idzie do przodu.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    skoczek i walec z postu powyżej - potwierdzam że się przyda a nikt nie będzie chciał tego sam kupić więc pożyczy.
    No i jak przywieźć to na budowę - wspomnianą przyczepką.

    Myślę, że czas planować biznes

  19. #19

    Domyślnie

    Dzięki za opinie. myslałem tylko o sprzęcie ogrodniczym. Ale potwierdzacie moje obawy, że powinien to być również sprzęt budowlany. tyle tylko że kasa znacznie większa wchodzi w rachubę.

    pozdr

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony