dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 214
  1. #21

    Domyślnie

    Sprawdziłam ostatni rachunek - za okres 13.08 do 06.11 było 574 PLN, ale należy brać poprawkę, że to jeszcze okres poprzeprowadzkowy (dużo częściej chodziła pralka, zmywarka, odkurzacz). Poza tym prądożernych urządzeń oprócz kuchni też trochę mamy (oświetlenie na podbitce, lampy w ogrodzie no i jednak trochę lamp w domu - mimo, że żarówki energooszczędne). Myślę, że to jest przyzwoite zużycie jak na 4 osobową rodzinkę.

  2. #22

    Domyślnie

    Luśka - to wychodzi u Ciebie około 191 zł / m-cznie. Ciekawe ile w tym naprawdę zużyła prądu Ci kuchenka?
    Oj...trzeba będzie gasić wszędzie światła.........albo wprowadzić romantyzm minionych lat: świecie i lampy naftowe a może kolektor słoneczny? hmm.....sprawa do przemyślenia!

    Pozdr...groszek
    Pozdrawiam Groszek

  3. #23

    Domyślnie

    Kochani, a czy możliwe jest, bez spadku komfortu używania, zamontowanie kuchni ceramicznej na 230 V, czyli bez tzw. "siły" ?
    Którzy producenci mają takie kuchnie?

  4. #24
    Guest

    Domyślnie

    Możliwe ale...
    musisz mieć odpowiednie zasilanie np przewód 3x6 mm2
    i bezpiecznik 32 A do zasilania płyty ceramicznej lub
    mieć tylko dwa palniki o mocy nie przekraczającej 1,5 kW
    na każdy

  5. #25
    maginda
    Guest
    maginda

    Domyślnie

    Jestem użytkowniekiem kuchni elektrycznej od 2 lat i wielkim jej zwolennikiem. Mamy płytę i piekarnik słoweńskiej firmy Gorenje, która produkuje kuchenki np. dla Whirlpoola (oczywiście te ostatnie są znacznie droższe). W momencie jej zakupu był to najnowszy model, z wieloma bajerami (wyboru dokonał mój mąż, choć niewiele czasu przy niej teraz spędza) - do dziś nie wiem, czy wszystkie wykorzystuję.
    Aha, i jest sterowana sensorycznie.
    Oprócz wyżej wymienionych zalet mogę dodać kilka:
    - na płycie mogę ustawić czas gotowania, kuchenka sygnalizuje jego zakończenie i wyłącza się,
    - w piekarniku można zaprogramować godzinę jego włączenia i czas pieczenia (wielokrotnie rano wkładaliśmy mięsko do piekarnika, programowaliśmy i po powrocie z pracy mieliśmy gotową, gorącą pieczeń).

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    artexx

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    3

    Domyślnie

    użytkuje może ktoś płytę gazową mastercooka 1870N (palniki na szkle hartowanym)?. Wygląda bardzo estetycznie a ceną odbiega w dół od innych płyt tego typu o ok. 400zł. Podobno firma ta nie należy do najlepszych, chociaż sam użytkuję kuchenkę tej firmy od kilku lat i jak do tej pory nie mam żadnych z nią problemów aczkolwiek mój znajomy mówił mi że kupił jeden z tańszych modeli tej firmy i po roku użytkowania powyginały mu się palniki. Dlatego nie chciał bym się tak wpakować nawet mimo niskiej ceny płyty tej firmy (750-cena producenta, a w jednym sklepie internetowym jest nawet po 599). Może ktoś użytkuje tą płytę i mógłby podzielić się swoim z nią doświadczeniem?.

  7. #27

    Domyślnie

    w końcu kupiłem AEG nie wiem czy dobrze ale powiem wam jak żona zacznie użytkować.
    opinia jest jak du... każdy ma inną

  8. #28
    gosc
    Guest
    gosc

    Domyślnie

    Nie ma jak polaczenie plyty cer. z garnkami o grubych dnach .Ja mam takie garnki [ale nie zepter].Jak tylko potrawa zaczyna dochodzic to zmniejszam do zera i jedzenie samo sie dogotowuje wykorzystujac rozgrzane dno garnka i cieplo z pola.Super.a jakie oszczednosci.Tylko ,ze troche trwalo zanim opanowalam te sztuke.

  9. #29

    Domyślnie

    No cóż, u nas już postanowione, będzie kuchenka elektryczna, nie ciągniemy gazu do kuchni. A gotować na niej tez będę się musiała nauczyć i mam nadzieję, że nie zajmie mi to za wiele czasu...

  10. #30

    Domyślnie

    czesc
    ja mam od 2 lat kuchenke elektryczna Whirlpool. Jestemn strasznie zadowolona:
    -nie brudza sie garnki,
    -nia ma tlustego osadu na meblach,
    -szybko sie nagrzewa, szybko gotuje sie,
    -jest latwa w utrzymaniu.
    teraz tez kupuje whirlpoola ale juz sama plyte pod zabudowe. nikt mnie juz nie namowi do gazowej kuchenki.

    jesli chodzi o moc to MUSI byc trzecia sila, nie ma innej opcji. Nikt nie podlaczy kuchenki bez trzeciej sily.
    ** Kaia **

  11. #31

    Domyślnie

    ja mam amicę bez bajerów, sterowanie pokrętłami, jedno pole rozszerzalne w koło i jedno w jajo, korzystamy z tego w koło, w jajo raz na miesiąc, następną też kupię elektryczna ale z zabezpieczeniem dla dzieci bo córka mi pare razy rozkręciła piekarnik i pola, te zabezpieczenia powinny być na otwarcie piekarnika i kręcenie pokrętłami, a sterownie polami weźmiemy sensorami, dla mnie model i firma nie maja znaczenia, jedynie rozsądny stosunek wygladu do ceny. A co najważniejsze w kuchni jest czysto, łatwo się czyści po zalaniu i nic nie wybuchnie.
    Ten dom buduję dla przyjaciela.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    ja kupiłam kuchenke i piekarnik elektroluxa

    nigdy nie gotowałam na płycie i mam nadzieje szybko sie nauczę...

    płyta rozszerzone pole podłuzne, jedno pole zmniejsza sie dwukrotnie ( zapomniałam jak to sie nazywa)
    piekarnik sterowanie elektroniczne...ciekawe czy sie naucze zaczynam nauke od marca

  13. #33
    kruszynek
    Guest
    kruszynek

    Domyślnie kuchenki elektryczne

    Mam w mieszkaniu (stare centrum Warszawy, stare instalacje elektryczne, brak tzw. siły) kuchenkę amiki gazowo-elektryczną : 2 palniki elekt. + 2 gazowe. Jestem bardzo zadowolona - mam wybór między gazem i prądem, nie musiałam przerabiać instalacji na trójfazową (co byłoby w tym mieszkaniu prawdopodobnie niemożliwe) a znacznie chętniej korzystam jednak z palników na prąd. Nie brudzą!!!!!
    Buduję dom za Warszawą, gdzie będzie tylko prąd (z doprowadzenia gazu zrezygnowaliśmy świadomie).
    pozdr. Kruszynek

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    od 3 tygodni jestem szczęśliwą posiadaczką płyty Whirpoola jest rewelacyjna.Mam tylko problem do tej pory ie udało mi się ugotować jajka na miękko .Na gazie to było łatwiejsze

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    Kasiorek - dlaczego ? najpierw zagotuj wodę, włóż jajko powolutu do gotującej i 4 minuty odczekaj - jest na miękko

    Ja od 4 tygodni uzytkuję Gorenje, myślę że z sukcesem
    Uważam że nie jest znowu aż tak dużą sztuką gotowanie na ceramicznej i szybko się można do tego przyzwyczaić

  16. #36

    Domyślnie

    Można prosić o kilka przykadów garnków nadających się na płyty ceramiczne.

  17. #37

    Domyślnie

    uzytkuje gary firmy amway, dobrze gotuje mi sie w nich na plycie ceramicznej, szkoda, ze braklo $$$$ na plyte indukcyjna

  18. #38

    Domyślnie kuchenka

    Cze januszek )
    Gdzie nie zaglądnę - wszedzie TY ))
    Opowiem ci moja historię.
    Przez 4 lata miałam wolnostojącą kuchnie Wrozametu. Nie narzekałam.
    Pomimo, ze 2x przepaliła sie jakaś kostka przy pokretle. To tyle.
    Potem zrobilismy kochnie na zamówienie i kuchnia z Amici juz 7 rok bez tfu, tfu zadnego zarzutu.
    KUPUJ kuchnie z blatem, na pewno nie na gaz!
    Z gazu są tłuste opary osiadajace na górnych szafkach.
    A plusy ceramicznej :
    - wolna przestrzeń - typu dodatkowy blat
    - nieprównywalnie łatwa w utrzymaniu w stosunku do "grzebania" w ruszcie gazowym
    - między bajki włożyc duże opłaty za prąd!
    Jeden minus na poczatek - nowe garnki - nie typu Tesco, tylko solidne , cieżkie, z grubym , płaskim dnem
    Przy zakupie piekarnika nie zwracaj uwagi czy jest rożen, bo owszem kurczak super, ale mycia..... piekarnika nie zazdraszczam
    zreszta rozpisuję się, a moze już sie zdecydowałeś i kupiłeś?

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Alaska

    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2

    Domyślnie Re: Kuchnia elektryczna ceramiczna porady

    Fajnie się gotuje, bardzo praktyczna. Jest jedno ale. Trzeba uważać by nic nie kipiało. Jak wykipi to natychmiast zetrzeć papierowym ręcznikiem. I tak, nawet jak wyłączysz palnik i przestawisz garnek na drugi to palnik studzi się wolno i resztki (nawet wytarte) przypiekają się. Owszem to się czyści, ale ... To chyba jedyna wyższość kuchenki gazowej - wyłączasz gaz, czyścisz, włączasz i po kłopocie

  20. #40

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego tak narzekacie na czyszczenie płyt ceramicznych. Ja nie mam z tym najmniejszego problemu. Nawet jak w trakcie gotowania coś mi wykipi i sie przypali biorę cifa i po kłopocie. Nie ma znaczenia, że robię to po ostygnięciu płyty. Z tego co się orientuję wszystkie płyty są takie same, tylko różne loga je firmują, więc brudzą się tak samo jak i czyszczą, a tu już po raz kolejny spotykam się z problemem kłopotliwego mycia. Nie wiem w czym rzecz.
    Mam płyte AEG, tak dla ścisłości.

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony