dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 214
  1. #41
    Guest

    Domyślnie

    Oprócz innych zalet i wskazówek - wyłączać prąd przed czasem . Potrawy "dojdą" na ciepłej płycie. Oszczędność prądu. U mnie rachunek za dwa m-ce zimowe: 250 zł, w tym wolno stojąca kuchnia elektr. Amica z płytą i piekarnikiem (gotowane obiady i cała reszta), poza normalnymi sprzętami elktr. grzejnik do dogrzewania jednego zimnego pokoju, dwa komputery stacjonarne chodzące 2/3 doby, dwa telewizory, żarówki energooszczędne, zmywarka chodząca co drugi dzień. Wodę na kawę i w ogóle wrzątek gotuję w czajniku elektrycznym. Szybciej i oszczędniej niz na płycie. Kuchenka mikrofalowa. Aha, mam na tyle duże dzieci, że "dorobiłam się" trzech wież stereo. Więc chyba to nieźle.
    A propos płyty. Kto mi powie jak dobrze przypalić cebulę do rosołu? Jest to jedyna rzecz, która mi nie wychodzi na "prądzie"

  2. #42

    Domyślnie

    Kładziesz na płycie i czekasz - dłuzej niz na gazie ale w końcu przypali sie jak trzeba. Dawniej sie balam ze zniszcze plyte ale praktykuje to od kilku lat i jest ok )))))
    pozdrawiam
    Yna

  3. #43

    Domyślnie

    Przez ostatnie 10 lat uzywalismy tylko kuchni elektrycznych, z plyta ceramiczna (Neff i Bosch) Byly naprawde swietne. W nowym domu tez nie bedzie kuchni gazowej

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Nulla

    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    94

    Domyślnie

    My kupiliśmy Mastercooka o szerokości 80 cm i jesteśmy zadowoleni, po pierwsze bez tłustych osadów, po drugie bezpieczniej, po trzecei enie mamy żednych kurków tylko sensory ( mój synek nie ma czym kręcić) ma blokadę, timer, rozszerzane pola.
    Aco do czyszczenia to można kupić Vitroclean doczyści każde przypalone a nawet mocno wyschnietę ( przestarzałe ) papu, dodatkowo polecam skrobak do szkła (nie rysuje) - przy nowych kuchenkach dołączają gratis a jak nie ma to w kązdym supermarkecie za ok. 5zł,

    jak jeszcze nie zakupiliście to polecam Mastercook lub Fagor naprawdę dobre jakościowo
    pozdrowienia

  5. #45

    Domyślnie

    Proszę o podanie kosztów prądu wynikających z użytkowania płyty elektrycznej , może jeszcze ktoś sie wypowie.Bardzo mnie to interesuje ,ponieważ stoje przed wyborem kupna i te koszty stanowią istotny czynnik przy decyzji czy na gaz czy na prąd.

  6. #46

    Domyślnie

    Zwłaszcza, że już na początku płyta elektryczna to większy wydatek niz gazowa.
    Oczywiście koszty są jednym z czynników i po przeczytaniu powyższych pochwał nie najważniejszym, ale wciąż istotnym

  7. #47
    Do
    Guest
    Do

    Domyślnie

    Płyta indukcyjna. Co o niej wiecie???

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    A propos płyty. Kto mi powie jak dobrze przypalić cebulę do rosołu? Jest to jedyna rzecz, która mi nie wychodzi na "prądzie"
    taka cebule mozna zrobic nawet "na zapas": nalezy pokroic grube plastry cebuli, rozlozyc na papierze do pieczenia na blasze i wsadzic do piekarnika pod grill. Jak juz sie spali tyle ile trzeba, nalezy otworzyc piekarnik odrobinke, zeby uciekal nadmiar wilgoci, zmniejszyc temperature do 100-120 i wlaczyc termoobieg zamiast grilla, i suszyc jak bezy. Cala operacja trwa z pol godziny. wysuszona nadpalonma cebule zamyka sie szczelnie w sloiku i JEST

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    dzięki za cebulową poradę ,od dwóch miesięcy mój rosól był pozbawiony przypieczonej cebulki

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    zuzka

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Kielce
    Posty
    304

    Domyślnie

    Jesteście niesamowici!
    Na forum można znaleźć radę na WSZYSTKO!
    Pomysł na cebulkę jest super - tak mi tego brakowało!

  11. #51
    Guest

    Domyślnie płyta ceramiczna

    Hallo Wszystkim,

    Od 8 miesięcy mam płytę ceramiczną AMICA: wszystkie pola okrągłe, 2 pola średnie, 2 małe z powiekszeniem na duże, sterowanie sensorami, czujnik czasowy (po określonym czasie wyłącza potrwę).

    Mój mąż bardzo precyzyjnie porównywał opłaty za prąd z poprzednimi za gaz. Są takie same a czasem nawet niższe o około 10 pln/miesiąc !!! Jednak płyta wiązała się z podciągnięciem siły (extra 1000 pln), garnki z okrągłym i płaskim dnem (to ważne - brak strat energii) już mieliśmy wcześniej (firmy AMC). Jesteśmy baaardzo zadowoleni i w naszym przyszłym domku też będzie płyta. Zalety jak opisali inni Forumowicze, mity o dużych opłatach za prąd też "między bajki włożyć".

    Jestem FANKĄ płyty ceramicznej, chociaż gotowanie na niej wymagało trochę nauki i zmiany "mentalnośći".

    Pozdrowionka,

  12. #52

    Domyślnie

    Chciałabym piekarnik z funkcją "wózka", ale taka przyjemność sporo kosztuje, a na czym polegają prowadnice teleskopowe? Czy przy otwartych drzwiach można wysunąć np. blachę?

  13. #53

    Domyślnie

    Uzywam płyty ceramicznej już 7 lat i jestem bardzo zadowolona.faktycznie trzeba sie przyzwyczaić zwł.do smazenia np.naleśników, ale to kwestia wyczucia mocy.Ja mam płytę Candy programatorem sensorowym,POLECAM,duzo większy komfort niz pokrętła.Na co dzień czyszczę ściereczkami domestos i papierowym ręcznikiem.Uwazać trzeba tylko na cukier, bo robi wżery.Bardzo brakuje mi malutkiego pola grzewczego,ale 7 lat temu nie mogłam takiej znaleźć.Garnki najlepiej z grubym i plaskim dnem,bez wypukłości,ale w "zwykłych" też się da gotować tylko zwykle na większej mocy.O innych zaletach juz powiedziano i nie będę się powtarzać,ogólnie nie ma porównania z gazowa i wcala nie jest drożej w eksploatacji,przy gazie sa duze straty,ciepło ucieka na boki,tutaj jeśli całe pole jest zakryte,co jest bardzo wazne(dno garnka musi być większe niż pole grzewcze) tych strat nie ma.Trzeba też gotować pod przykryciem,osobiście preferuję szklane pokrywki z "podglądem".Jeszcze raz polecam sensory nie pokrętła.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasiorek
    od 3 tygodni jestem szczęśliwą posiadaczką płyty Whirpoola jest rewelacyjna.Mam tylko problem do tej pory ie udało mi się ugotować jajka na miękko .Na gazie to było łatwiejsze
    1. Stawiasz garnek z wodą przykryty pokrywką.
    2. Włączasz pole pod nim na max.
    3. Kiedy woda się zagotuje wkładasz jajko.
    4. Zmniejszasz moc do minimum lub w zależności od płyty i ilości wody do 2-3 poziomu.
    5. Czekasz 5 minut lub nastawiasz timer w płycie jeśli jest?
    6. Wyłączasz płytę (albo robi to timer).
    7. Zdejmujesz garnek, wkładasz pod bieżącą, zimną wodę. Studzisz szybko.
    8. Po obraniu jajko jest gotowe do spożycia "na miękko".
    Powodzenia!

  15. #55

    Domyślnie Re: Kuchnia elektryczna ceramiczna porady

    Cytat Napisał Alaska
    ... To chyba jedyna wyższość kuchenki gazowej - wyłączasz gaz, czyścisz, włączasz i po kłopocie
    I nie wiesz co zrobić z gorącym rusztem. W efekcie wszystkie płyty gazowe mają przypalone resztki przy palnikach. Na brązowych zwykle tak nie widać. Fakt. Płyte ceramiczną trzeba czyścić znacznie częściej, jednak to bardzo łatwe. A jak się ma VitroClean, albo lepszy jest Dr.Beckmann to je bajka...
    ..."i skrobaczkę"

  16. #56

    Domyślnie

    i skrobaczkę

  17. #57

    Domyślnie

    Patent mojej koleżanki ; kuchnia otwarta na hall i pokój dziennny w tórej jest kuchnia ceramiczna pełniąca rolę reprezentacyjną + czajnik bezprzewodowy, zaś w piwnicy : kuchenka do codziennego gotowania. Jedynym problemem jest ''latanie " po schodach z garkami, ale czegóż się nie robi dla czystości i ładu w świątyni domowej

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Od 4 lat uzytkuję AMICĘ i jestem super zadowolona. Moja kuchnia nie ma żadnych super bajerów, ale też nie kosztowala duzo. Koszty uzytkowania porównywalne do gazu (biorąc pod uwage gotowanie energooszczędne - w garnkach z grubym dnem), Uzywam także zwykłych garnków i jest super. Moja mam od kilku mies. pilnująca moje dziecko a co za tym idzie przebywajaca u nas nie moze sie nażałować, ze kupiła gazową a nie ceramiczną. Fakt,z e na poczatku tzreba sie nauczyc na niej gotować, ale z tym nie ma problemu.

  19. #59

    Domyślnie płyta z ramką czy bez??

    Płyta z ramką czy bez? Macie jakieś doswiadczenia albo sugestie? Z ramka są tańsze, ale mam wątpliwości co do czyszczenia zasilikowanego połączenia płyty z ramką.
    Paweł

  20. #60

    Domyślnie

    ale ramka chyba zabezpiecza przed ewentualnym obtłuczeniem brzegów...


    A jak się sprawdza sterowanie dotykowe na płycie?

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony