dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 45
  1. #21

    Domyślnie

    ja ,gdy slonko,nie zuzywam gazu,solarki laduja pieknie zasobnik
    na razie,od kilku tyg. wlaczylem 2x kociol na grzanie cwu-zuzyl kolo 8 m3 gazu,na cwu...a tak...w ogole nie pracuje,wylaczylem mu funkcje grzania wody...solary laduja do 54 st. zasobnik 300 l....jest dobrze....

  2. #22

    Domyślnie

    Co do CWU... Mam zywkłą pompę do cyrkulacji bez sterowania pieca. Jak zrobić by włączałą się co np. 5min a niec hodizło non stop. Mam w tej chwili zwykly programator do gniazdka ale tam nie da sie ustawic by wlaczal zasilanie co te 5min na minute.♠

  3. #23

    Domyślnie

    Duże zużycie gazu kolegi wcale mnie nie dziwi bo przez przypadek na samym początku użytkowania kotła zostawiłem na 24h włączoną pompę od CWU i wyszło że na CWU kocioł spalił ok 3m3 gazu.

    U nas Vaillant kondensat VU196, rodzina 2+2, zużycie wody ok 8-9 m3/miesiąc ( dokładnie nie wiem), w miesiące letnie zużycie gazu ok 30-35 m3/miesiac co idzie na CWU i gotowanie.

    W temacie cyrkulacji po raz x'ty na tym forum, może komuś się przyda.
    Zastosowałem w łazience i w kuchni wyłączniki dzwonkowe które dają impuls napięciowy do wyłącznika schodowego który załącza pompę cyrkulacyjną na ok 1,5 min. Cyrkulację załączamy więc ręcznie przyciskiem kiedy chcemy i po 1,5 min leci już ciepła woda. Nikogo nie przekonuję do tego rozwiązania ale też jednocześnie stwierdzam że jestem z tego bardzo zadowolony. Że jest to rozwiązanie ekonomiczne i b tanie w wykonaniu nikogo przekonywać nie muszę.

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Już przed budową należy wiedzieć że cyrkulacja b. dużo kosztuje.
    Należy umieścić kocioł gazowy w takim miejscu aby był jak najbliżej łazienek. Do kuchni może być dalej bo w kuchni przeważnie jest zmywarka.
    Dla tych co nie lubią czekać na gorącą wodę lepszym rozwiązaniem jest podgrzewacz elektryczny pojemnosciowy połączony z zasobnikiem z kotła.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał phans
    Już przed budową należy wiedzieć że cyrkulacja b. dużo kosztuje.
    Dla tych co nie lubią czekać na gorącą wodę lepszym rozwiązaniem jest podgrzewacz elektryczny pojemnosciowy połączony z zasobnikiem z kotła.
    Jest coś takiego jak elektroniczny przepływowy podgrzewacz wody, który współpracuje z instalacją centralna CWU. Wadą jest niewątpliwie fakt, że z reguły takie urządzenia są 3 fazowe.
    Zasada działania prosta. Im cieplejsza woda dopływa do podgrzewacza, tym mniej mocy podgrzewacz używa. Koszt zakupu od 700zł (mowa o łazienkowych, czyli o dużym poborze CWU)

    Pozdrawiam
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał SławekD

    W temacie cyrkulacji po raz x'ty na tym forum, może komuś się przyda.
    Zastosowałem w łazience i w kuchni wyłączniki dzwonkowe które dają impuls napięciowy do wyłącznika schodowego który załącza pompę cyrkulacyjną na ok 1,5 min. Cyrkulację załączamy więc ręcznie przyciskiem kiedy chcemy i po 1,5 min leci już ciepła woda. Nikogo nie przekonuję do tego rozwiązania ale też jednocześnie stwierdzam że jestem z tego bardzo zadowolony. Że jest to rozwiązanie ekonomiczne i b tanie w wykonaniu nikogo przekonywać nie muszę.
    No to mnie zaciekawiłeś czy pompa recyrkulacji jest włączana tylko na 1,5min i to wystarcza?.

    A jak połączyłeś wyłącznik schodowy z pompą recyrkulacji?
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    No to mnie zaciekawiłeś czy pompa recyrkulacji jest włączana tylko na 1,5min i to wystarcza?.

    A jak połączyłeś wyłącznik schodowy z pompą recyrkulacji?
    U mnie akurat te 1,5min starcza by pompa podała już ciepłą wodę do najdalej oddalonej baterii akurat w łazience na piętrze. Nic więcej nie potrzeba. Jedyny minus to pewien nawyk że trzeba pamiętać o załączeniu, jak się zapomni to niestety 1,5 min czekania. U nas wszyscy maja już to w krwi że jak wchodzi się obojętnie kiedy i ma się świadomość że będzie się korzystać z wody to wizytę w ubikacji rozpoczyna się od przycisku, 1,5min i woda leci ciepła

    Wyłącznik schodowy kupiłem za ok 25-30 zł z małym zapasem o ile dobrze pamiętam 150-200 W, pompa ma chyba 40 więc spokojnie starczy. Podłączyłem zgodnie ze schematem elektrycznym wyłącznika, nie ma to żadnego znaczenia jakie urządzenie elektryczne obsługuje czy żarówki czy pompę, ważne by dobrze dobrać moc.
    Dodam jeszcze że u mnie wpadłem na ten pomysł dopiero jak juz miałem wszystko w domu zrobione na glanc.
    W kuchni zrezygnowałem z gniazdka i tam zrobiłem wyłącznik dzwonkowy i podobnie w łazience. W obu przypadkach z wielkim szczęściem bez kucia w domu wszystkie kable poprowadziłem po ścianie w garażu Ja akurat taką możliwość miałem, oczywiście takie okablowanie najlepiej przewidzieć przy robieniu elektryki. Sam tego nie przewidziałem bo w planach była pompa z programatorem czasowym. Obecnie programator jest wyłączony a pompa na stałe włączona sterowana z wyłącznika schodowego.
    Mam nadzieję że nie zamotałem

    Na koniec może małe sprostowanie nie jest to wyłącznik a automat schodowy.
    Ja ma dokładnie TEN MODEL i widzę że CENY przez dwa lata się nie wiele zmieniły

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookita
    ja ,gdy slonko,nie zuzywam gazu,solarki laduja pieknie zasobnik
    na razie,od kilku tyg. wlaczylem 2x kociol na grzanie cwu-zuzyl kolo 8 m3 gazu,na cwu...a tak...w ogole nie pracuje,wylaczylem mu funkcje grzania wody...solary laduja do 54 st. zasobnik 300 l....jest dobrze....

    Sory, ale nawet jak wszystko wyłaczysz to i tak dostaniesz rachuneczek ~70 złoty
    za same opłaty z gazowni.

  9. #29

    Domyślnie

    [quote="SławekD"]
    Cytat Napisał odaro
    No to mnie zaciekawiłeś czy pompa recyrkulacji jest włączana tylko na 1,5min i to wystarcza?.


    Wyłącznik schodowy kupiłem za ok 25-30 zł z małym zapasem o ile dobrze pamiętam 150-200 W, pompa ma chyba 40 więc spokojnie starczy. Podłączyłem zgodnie ze schematem elektrycznym wyłącznika, nie ma to żadnego znaczenia jakie urządzenie elektryczne obsługuje czy żarówki czy pompę, ważne by dobrze dobrać moc.
    Dodam jeszcze że u mnie wpadłem na ten pomysł dopiero jak juz miałem wszystko w domu zrobione na glanc.
    W kuchni zrezygnowałem z gniazdka i tam zrobiłem wyłącznik dzwonkowy i podobnie w łazience. W obu przypadkach z wielkim szczęściem bez kucia w domu wszystkie kable poprowadziłem po ścianie w garażu Ja akurat taką możliwość miałem, oczywiście takie okablowanie najlepiej przewidzieć przy robieniu elektryki. Sam tego nie przewidziałem bo w planach była pompa z programatorem czasowym. Obecnie programator jest wyłączony a pompa na stałe włączona sterowana z wyłącznika schodowego.
    Mam nadzieję że nie zamotałem

    Na koniec może małe sprostowanie nie jest to wyłącznik a automat schodowy.
    Ja ma dokładnie TEN MODEL i widzę że CENY przez dwa lata się nie wiele zmieniły
    Dobrze że trafiłem na twój post spróbuje pokombinować tak samo u siebie.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTiiii
    Co do CWU... Mam zywkłą pompę do cyrkulacji bez sterowania pieca. Jak zrobić by włączałą się co np. 5min a niec hodizło non stop. Mam w tej chwili zwykly programator do gniazdka ale tam nie da sie ustawic by wlaczal zasilanie co te 5min na minute.♠
    Ja przełączyłem pompę na zwykły mechaniczny wyłącznik czasowy. Chodzi 15min i 15 jest wyłączona, tylko w porach potencjalnego przebywania kogos w domu
    (6-9 i 17-22) reszta to okres kiedy jest wyłaczona i w tym czasie na piecu obnizona tem do 40. Nie mam problemu z oczekiwaniem na ciepła wode, a i troche zysku na pradzie.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał adix


    Sory, ale nawet jak wszystko wyłaczysz to i tak dostaniesz rachuneczek ~70 złoty
    za same opłaty z gazowni.
    Taryfa W-3 - opłaty bez paliwa gazowego :

    - abonament : 7,10 zł
    - opłata sieciowa stała : 32,85 zł
    -----------------------------------
    summa 39,95 zł Netto

    Gdzie tu więc ca 70 zł ??
    --
    Pozdrawiam

  12. #32

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał MST
    Wylaczylem cyrkulacje i zuzycie spadlo mi do 0.8 kubika na dobe. Droga impreza ta cyrkulacja.
    U mnie cyrkulacja pracuje 10 razy w ciągu dnia po 15min. To w zupełności wystarcza. Nie chodzi o to by pracowała długo, wystarczy, aby ciepła woda "doszła" do najdalszego punktu instalacji. Wystarczy nawet 5-10 min pracy w zależności jak daleko woda musi dojść. Kupiłem sterownik czasowy programowalny z 10 programami, koszt 40zł, a oszczędność na gazie zapewne będzie widać
    D09 "Dom na 102" wariant III

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hans Kloss
    Ja niedawno w wątku o zużyciu gazu opisywałem swoje zużycie:

    "Może skoro znaczna część "entuzjastów gazu" ma juz sezon grzeczy za sobą, warto teraz porównać jak spalamy gaz na CWU? Proponuje następujący format danych (dane zużycia gazu pod warunkiem, że CO jest całkowicie wyłaczone)
    1. Piec: kondensat Junkers Carasmart Modul ZBS22 z moca max ca 22kW
    2. Paliwo: GZ50
    3. Zasobnik: warstwowy 120l zintegrowany z kotłem
    4. Temperatura zadana CWU: 42st
    5. Cyrkulacja: programowalne czasy ON/OF, wyłaczanie na noc i na czas nieobecności w domu.
    6. Średnie miesięczne zużycie wody (całość wg głównego wodomierza): 14m3 (dane z kwietnia br)
    7. Warunki: 3 łazienki, 4 osoby
    8. Średnie dzienne zużycie GZ (w kwietniu, w tym gotowanie na gazie): 1,54m3/dzień. Na m-c wychodzi: 1,54x30= 46,2m3.

    Jeśli teraz podzielimy wartości miesieczne zużycia gazu w pkt 8 i wody w pkt 6 to otrzymamy średnie zuzycie gazu na m3 wody. Czyli u mnie wychodzi 46,2/14 = 3,3 m3 gazu na każdy 1 m3 wody.
    Badania robiłem, więc dlatego tak długo to trwało ale odpowiadam
    1. Piec: kondensat Immergas Zeus Victrix 4,5-24,5 kW
    2. Paliwo: GZ50
    3. Zasobnik: warstwowy 50l zintegrowany z kotłem
    4. Temperatura zadana CWU: 42st i 45 st
    5. Cyrkulacja: programowalne czasy ON/OF, wyłaczanie tylko na noc. Działa od 6 rano do 24 wieczorem (dziecko w z nianią w domu cały dzień)
    6. Średnie miesięczne zużycie wody (całość wg głównego wodomierza): 15m3
    7. Warunki: 2 łazienki, 4 osoby
    8. Średnie dzienne zużycie GZ (kuchenka elektryczna)
    cwu 45 st. - 2 m3/dzień
    cwu 42 st. - 1,6 m3/dzień.
    Biorąc pod uwagę zużcycie gazu na m3 wychodzi:
    dla 45 st. - 4m3/1m3 wody
    dla 42 st. - 3,2m3/1m3 wody.

    ...a to już daje do myślenia
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  15. #35

    Domyślnie

    Odświeżam bo właśnie wyliczyłem że mój kocioł spala na CWU 3,5 m3 - bardzo dużo zwłaszcza że nie mam włączonej cyrkulacji. MOże dlatego że zasobnik 300 litrów?
    Mam przygotowany pod solary i na razie jest podłączona jedna wężownica. Temperatura ustawiona na 45 stopni a zużycie wody ok 13 m3.
    Co o tym myślicie?

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  16. #36

    Domyślnie

    Gaz dopiero od 4 dni ale jestem bardzo zainteresowany tematem więc podbijam wątek

    1. Piec: kondensat Immergas Victrix max 26kW
    2. Paliwo: GZ50
    3. Zasobnik: 47l wężownicowy
    4. Temperatura zadana CWU: 43st
    5. Cyrkulacja:brak
    6. Średnie miesięczne zużycie wody (całość wg głównego wodomierza):16m3 ale kwestionuje po założeniu licznika radiowego; szambo 8 m3 raz na miesiąc
    7. Warunki: 2 łazienki, rodzina 2 +2, gotowanie - prąd
    8. Średnie dzienne zużycie GZ: 1m3/dzień.

  17. #37

    Domyślnie

    U mnie:
    1. Piec: kondensat Junkers Smart max 14kW
    2. Paliwo: GZ50
    3. Zasobnik: 110l
    4. Temperatura zadana CWU: 41st (i tak grzeje do 42-43)
    5. Cyrkulacja: 7 razy na godz. Załączona w godz. 8-23
    6. Średnie miesięczne zużycie wody (całość wg głównego wodomierza): ok 10m3/m-c
    7. Warunki: 2 łazienki (ale jedna praktycznie nie uzywana), rodzina 2 +2, gotowanie - gaz
    8. Średnie dzienne zużycie GZ: 1m3/dzień
    Uwierz w to czego nie widzisz, a ujrzysz to w co wierzysz-św. Augustyn

  18. #38

    Domyślnie

    U mnie:
    1.Vaillant ecotec vc plus 186 (max 19,6 kW)
    2.GZ50
    3.Zasobnik 150l.
    4.Temp.zad. 45oC od 6:30 do 7:40 i od 18:00 do 22:00
    5.Cyrkulacji brak
    6.Zużycie wody -nieznane-brak wodomierzy
    7.3 łazienki,4 osoby,gotowanie na prąd
    8.Zuzycie gazu 0.65m3/doba

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał chinchilla Zobacz post
    U mnie:
    1.Vaillant ecotec vc plus 186 (max 19,6 kW)
    2.GZ50
    3.Zasobnik 150l.
    4.Temp.zad. 45oC od 6:30 do 7:40 i od 18:00 do 22:00
    5.Cyrkulacji brak
    6.Zużycie wody -nieznane-brak wodomierzy
    7.3 łazienki,4 osoby,gotowanie na prąd
    8.Zuzycie gazu 0.65m3/doba
    n/a
    Ostatnio edytowane przez janrad ; 05-05-2014 o 00:31 Powód: nieaktualne

  20. #40

    Domyślnie

    Janrad odpowiedziałam Ci na priv,żeby tu nie zaśmiecać.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony