dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 11
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 213
  1. #181
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mar_juz

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    8

    Domyślnie

    Szukam domu w Białymstoku lub okolicach. Dostałem ofertę od jednej z firm na dom 148m2 za 2990 zł/ m2. Działka ma tylko 600m2. Dom ma być w stanie deweloperskim, działka ogrodzona i zagospodarowana, podłączone wszystkie media: prąd, woda, gaz, kanalizacja. No i nie wiem czy to się opłaca, bo lokalizacja w Zabłudowie (15km od centrum). Co o tym myślicie? Nie co dzień bierze się kredyt na ponad 440tys złotych i zanim się zdecyduję Chciałbym usłyszeć co myślą inni. Napiszcie. Z góry dziękuję za każdą opinię.

  2. #182

    Domyślnie

    Możesz lekko podeprzeć się moim przykładem. Ja za taki stan deweloperski w swoim domu zapłaciłem 220 tyś. Ale jak pisałem wcześniej jest tam ogrom mojej pracy który pewnie wart jest około 65 tyś. Ale jest tez ogrzewanie z pompą ciepła i rekuperacja, których deweloper na pewno Tobie nie oferuje. Gdyby zastąpić to tradycyjnym systemem to trzeba by odjąć około 50 tyś. Sumując 220-50+65 = 235 tyś. No i ja miałem materiały po bardzo, bardzo niskich cenach. Myślę że należałoby doliczyć do całości około 10%. Czyli mój dom, budując "standardowo" kosztowałby około 258,5 tyś. A użytkowego mam około 200 m2 czyli cena m2 około 1,3 tys zł. Mnożąc to przez m2 domu oferowanego dla Ciebie wychodzi około 193 tyś. Trzeba dodać do tego koszty działki. Pewnie około 150 /m2 czyli w granicach 100 tys. Robi się suma 293 tyś. Za zagospodarowanie działki czyli podjazdy z kostki, trawniki, ogrodzenie trzeba policzyć około 50 tys. Zależy od standardu oczywiście ale około tego trzeba liczyć. Mamy sumę już 343 tys. Myślę że trzeba doliczyć około 20 tys na nieprzewidziane wydatki a takie zdarzają się dosyć często. Razem 363 tys. Taka byłaby wartość fizyczna nieruchomości. Czyli jakbyś budował sam, zatrudniając ekipy i sam wszystkiego pilnujesz, mógłbyś właśnie zmieścić się w tej kwocie. Mógłbyś ale niekoniecznie. Każdy dom jest inny tak jak każdy inwestor Wystarczy że będziesz lekko odchodził od założeń i suma będzie się zwiększała, a to jest bardzo częste zjawisko. Dlatego nie bierz tego co napisałem mocno do serca. To jest potwierdzenie że da się za tyle wybudować ale nie każdy będzie to potrafił.

    A dodając do sumy jaka wyliczyłem zarobek dewelopera (około 20 %), wyjdzie Ci kwota jaką Tobie proponują
    Ostatnio edytowane przez photos ; 26-07-2011 o 11:40

  3. #183
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ludwik_13
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    k. Kołbieli
    Kod pocztowy
    05-340
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    116

    Domyślnie

    Jesteśmy na etapie stanu 0. Poszła pierwsza faktura : 31 000 PLN.
    DOm 130m 2 pow. użytkowej, parter +poddasze+garaż 1 stanowiskowy. Wg kosztorysu 370 000. Już wiemy, że będzie więcej. BO: podłogówka na całym parterze, wentylacja mechaniczna z rekuperatorem (kominów grawitacyjnej nie będzie, ale i tak drożej), okna marzą się drewniane, ale czekamy na wyceny i nie wiem, na jakie nam starczy kasy, podłączenie pod solary (montaż i zasobnik w późniejszym terminie, rury do odkurzacza (jednostka centralna jw.) ..... APetyt rośnie.
    Budujemy z kredytu (250 000) i ze sprzedaży mieszkanka planowanej w tym roku (a ceny spadają, oj spadają).
    SSO + dach (dachówka cementowa) buduje jeden wykonawca, zgodzony z materiałem. Na razie z kosztorysem rozmijamy się o 2000 PLN, ale w cenie jest też (nieuwzględnione w kosztorysie) zadaszenie tarasu, doprowadzenie wody, doprowadzenie powietrza do kominka i prace ziemne związane z ukształtowaniem terenu. Chciałabym się zmieścić z całością w 3000 zł/m2. DO tego przyłącza, ogrodzenie (bez bajerów), brama , oczyszczalnia ścieków. ZA rok powiem, ile kosztowało to faktycznie. Dziś oglądałam wyposażenie łazienek i płytki i to, co mi się podoba jest sporo droższe od cen kosztorysowych. Na szczęście przy instalacjach popracujemy trochę sami z przyjacielem, kartongipsy też umiemy ułożyć i ocieplenie (choć nie lubimy tego robić), a w malowaniu to jestem prawie mistrzem, więc tylko koszt farby i wałków.

  4. #184

    Domyślnie

    Jestem na finiszu budowy, więc mam dość dobre rozeznanie w całkowitych kosztach budowy domu jakie poniosłem.

    Log kosztowy prowadzę od momentu udzielenia kredytu, więc nie są w nim ujęte koszty przedbudowlane (pozwolenia, projekt itp.), ale ujmowałem już takie jak prowizja za kredyt czy koszt inspekcji bankowej na budowie. Czyli rzeczy może nie związane bezpośrednio z budową, ale na które też szła kasa "budowlana". Uważam, że podawanie tylko samych kosztów prac budowlanych jest błędne, bo jest cała gama kosztów okołobudowlanych które łącznie dają całkiem niezłą sumkę, zazwyczaj nie ujmowaną w budżecie.

    Charakterystyka budynku: Dom według projektu indywidualnego z poddaszem użytkowym. Powierzchnia całkowita po podłogach 245m2. Powierzchni użytkowej 205m2. Bez strychu, garażu (dwustanowiskowy) i pom. gosp. (te pomieszczenia wykończone pod malowanie) czyli powierzchnia stricte mieszkalna = 136m2.

    Technologia: Budynek z Ytonga+Silka (ściany wewn.), dach deskowany, dachówka ceramiczna, dwa okna połaciowe. Na połowie budynku strop Teriva, na pozostałej drewniany. Schody betonowe obudowane drewnem, taras betonowy. Na podłogach wszędzie płytki ceramiczne.

    Wyposażenie: Pompa ciepła + podłogówka, rekuperator, alarm, kominek.

    Generalnie starałem się brać materiały bez szaleństw ze średniej półki, pofolgowałem sobie jedynie w przypadku okien (Jezierski), podłóg (Woodentic) i ocieplenia zewn. (Swisspor do domów pasywnych).

    Koszt łączny jakim zamknąłem budowę to ok. 470 tyś zł. W tym koszcie kompletne wyposażenie łazienki, kuchni, powieszone lampy itp. no po prostu budynek gotowy do wprowadzenia tylko wnieść meble, powiesić firanki...

    Zostało jeszcze kosztów do poniesienia na ok. 5 tyś (odbiory, instalacja anteny SAT, internetu, przeprowadzka itp.).
    Jedynym dużym wydatkiem którego jeszcze nie poniosłem to ogrodzenie od frontu budynku, mam wstępną wycenę po której szacuję koszt tego zadania na ok. 15 tyś zł.
    No i oczywiście samo zagospodarowanie działki, nawiezienie ziemi, obsadzenie, architektura ogrodowa itp., ale to na razie pieśń przyszłości, chociaż pewnie moja małżonka ma na ten temat inne zdanie

    Wszystkie prace zlecone, nie mam rodziny w branży budowlanej, więc robocizna i materiały po cenach rynkowych.
    W przeliczeniu na metr powierzchni użytkowej wychodzi ok. 2300zł/m2, w przeliczeniu na metr powierzchni mieszkalnej ok. 3500zł/m2.
    Ostatnio edytowane przez dekar ; 31-10-2011 o 15:27

  5. #185

    Domyślnie budowa? czy nie budowa?...

    Od jakiegoś czasu marzy mi się przeprowadzka z szuflandii czyli wieżowca z wielkiej płyty do własnego domku. Mam działkę 830m2 i upatrzony projekt http://www.mgprojekt.com.pl/domki/natalia3/index.php. Niestety talentów budowlanych brak, więc sam niewiele zrobię, no za pomocnika jedynie.
    Podpowiedzcie proszę na ile Waszym zdaniem podane przez firmę projektową szacunki kosztowe są realne. Czy da się tu coś urwać? Chodzi mi o koszty samego budynku, bez ogrodzenia i zagospodarowania terenu. Planowana budowa w kujawsko-pomorskim, niedaleko Bydgoszczy. Na teraz chciałbym zrobic dokładnie jak w projekcie, bez zmian, chyba, że coś po głębszej analizie wyjdzie lub sugestiach. Nie mam presji czasu, więc mogę szukać róznych ekip do poszczególnych etapów budowy.

  6. #186
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    miedzikos

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Podpowiedzcie czy uda się wybudować dom z poniższego projektu za powiedzmy 220 000 na własnej działce.
    http://www.mgprojekt.com.pl/kropka

  7. #187

    Domyślnie

    W
    Ostatnio edytowane przez aa***a ; 29-11-2012 o 09:10

  8. #188

    Domyślnie

    Czyli wychodzi 1.200.000,00 zł o k...... wa, też buduje podobny dom na wielkość.
    Mam nadzieję że tyle nie wydam... na pewno tyle nie wydam bo nawet nie mam.

  9. #189
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ludwik_13
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    k. Kołbieli
    Kod pocztowy
    05-340
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    116

    Domyślnie

    JAk byśmy nie liczyli zawsze wyjdzie więcej niż zakładaliśmy.
    W kosztorysie źle obliczono pow. tynków (błąd ok. 50%) a cena jednostkowa tynków wzięta z sufitu.
    Trzymaliśmy się kosztorysu do SSO, potem już było tylko gorzej. Ile razem - jeszcze nie wiemy, ale zdecydowanie za dużo. Bajerów ani wodotrysków nie bedzie.

  10. #190
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kallkulator77

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-007
    Posty
    17

    Domyślnie

    od 100 tys , mały domek do nie ma górnej granicy

  11. #191

    Domyślnie

    u mnie wyszło dla budynku pow uż 130 m2 (całk 145 m2) - WM+GWC, rolety, taras 50 m2, kocioł gaz + kominek, dachówka ceramiczna, 2 lukarny, 3 balkony, dużo zabudów, kompletna kuchnia, + uzbrojenie działki gaz, prąd, woda, kanaliza - przyłącza 55m każde , otoczenie zrobione: w tym kompletny system nawadniania, roślinki, trawa, utwardzenia granit 300 m2 z wjazdem (działka 1000 m2) - całość około 500 - 510 tys (bez działki) - dużo prac samemu

  12. #192

    Domyślnie

    Czas rozpoczęcia budowy 07/2014 r. , planowany czas ukończenia 07/2016 r.
    Dom 180 m2 p. użytkowej , 225 m2 p. całkowita.
    Dach dwuspadowy, dachówka cementowa Brass, 6 okien dachowych Velux (w tym 2 łazienkowe- są droższe od pokojowych) - okna 10 tys.
    Garaż dwu-stanowiskowy powierzchnia 45 m2 , brak piwnic
    ściany pustak Porotherm 25, ocieplenie szary styropian 15.
    Taras (podcień) 16 m2 pokryty deskami z kompozytu
    + taras nad garażem 45 m2 uszczelniony folią w płynie - drogo ale skutecznie koszt ok. 4 tys
    Rynny kryte.

    Dom w stylu nowoczesnej stodoły. Do wszystkich prac zatrudniamy ekipy.

    Stan surowy otwarty z robocizną - 190 tys.

    Oczyszczalnia ścieków + 2 studnie rozsączające - 8 tys

    Okna DRUTEX (plastik, 3 szyby, ciepły montaż, ciepłe parapety, ciepłe ramki) - 35 tys.
    Brama garażowa : 7 tys.

    Instalacje:

    woda, ogrzewanie podłogowe w całym domu, piec gazowy i instalacja gazowa - 30 tys.

    prąd (bez szczególnych wypasów) - 13 tys

    Na dzień dzisiejszy kończymy
    tynki gipsowe: 24 zł za m razem 21 tys
    i wylewki + uszczelnienie folią w płynie 10 tys

    drzwi zewnętrzne wejściowe - 4 tys

    drzwi zewnętrzne garażowe - 1,5 tys

    W środku minimalizm.
    Podłogi parter:
    Salon deska trójwarstwowa 6 tys
    Reszta płytki : 8 tys

    Podłogi piętro:
    Panele : 4,5 tys.

    Drzwi wewnętrzne (ukryta ościeżnica, wykonywane na zamówienie) - 20 tys

    Wykończenie ścian (wszędzie farba + 20 m2 ściana z płytek klinkierowych - cegła postarzana) - 8 tys

    Schody (dywanowe samonośne dębowe-mamy już wycenę) - 25 tys.

    Wykończenie tarasu (podcienia) - deski kompozytowe - 5 tys.

    Kuchnia + sprzęty - 25 tys.

    wykończenie 2 łazienek - ok. 15 tys.

    wykończenie pralni regały, wanna + pralka - 5 tys

    Wykończenie kominka (rogowy, szyba bez szprosa z wkładem szamotowym, wykończony czarnym wapieniem) - 12 tys

    Nie wliczyłam tutaj instalacji, ale woda i gaz to koszt ok. (woda ciągnięta ok 100 m. od działki) - 20 tys

    Meble jeszcze nie wiem ile będą kosztowały, więc nie wliczam.
    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 01-09-2015 o 13:19

  13. #193

    Domyślnie

    Dom parterowy 125m2 pow. użytkowej, ściany pustak ceramiczny 24 cm plus styro, dach blacha, na szybko:
    SSO 100000
    Szambo 5000
    Okna 15000
    Garaz 7000
    Instalacje wew. 30000
    Prąd 13000
    tynki gips. 20000
    wylewki 10000
    drzwi wejściowe 4000
    podłogi 15000
    drzwi wew. 15000
    malowanie 5000
    taras 5000
    kuchnia 25000
    łazienki 15000
    kominek 9000
    dach 30000
    elewacja 15000
    kostka 10000
    ogrodzenie 10000

    Razem: 358000

    Proszę o ewentualną korektę budujących
    Ostatnio edytowane przez alfa003 ; 11-09-2015 o 14:20

  14. #194

    Domyślnie

    Witam.

    Dom 280 metrów powierzchni całkowitej, piwnica po całości.
    Piwnica z bloczków betonowych. Sciany pustak Solbet.
    Stropy żelbetonowe, również ten nad poddaszem.
    dach w kształcie litery L , blachodachówka.
    Okna plastikowe 3-szybowe.
    3 okna dachowe, 1 lukarna.
    tynki cementowo wapienne, robione ręcznie w całym domu łącznie z piwnicą.
    Piec Defro bez podajnika, podłogówka wszędzie oprócz sypialni i piwnicy, poza tym grzejniki standardowe.
    Ocieplenie zewnętrzne styropian 20 cm grubosci. zaciagniete klejem, brakuje koloru
    Wykonczone: parter łącznie z kuchnią (meble!), łazienką , wiatrołapem, salonem i pokojem. Kotłownia, skład opalu w płytkach itp.
    Pomalowane ściany w całym domu.

    Łącznie wydalismy juz 360-370 tys bez działki. Sami robilismy: roboty ziemne, w tym kopanie ław, drenacja, wykopy pod przyłącza., całe ocieplenie zewnętrzne, cała elektryka, układalismy styropian pod wylewki, instalacja do rekuperacji, instalacja odkurzacza centralnego, ukladanie paneli, malowanie scian, układanie płytek w pom. gospodarczych.
    Nie mam spisu poszczególnych prac, ale zaznacze ze:
    - robocizna dla murarzy: 24 tys za całość.
    - cała instalacja wod-kan i CO z materiałami 36 tys
    - tynki 14 tys z materiałami
    - wylewki 12 tys z materiałami

    Bank, w momencie udzielania kredytu wyliczyl nam koszt budowy na min 560 tys. Mysle ze wlasnie tyle by bylo trzeba zeby nie robic samemu nic i wykonczyc calosc, a nie tylko parter.

    My z góry wiedzielismy ze nie wystarczy kasy na wszystko. Reszte robimy sukcesywnie.
    Gdybysmy mieli podejmowac jeszcze raz decyzje o budowaniu wybralibysmy podobny metraz, koniecznie piwnica, na pewno duzo robilibysmy sami. Za to wyrzucilabym okna dachowe i zastanowila sie nad balkonami.

  15. #195

    Domyślnie

    Witam. Jesteśmy w trakcie budowy(zrobione fundamenty + wylewka). Dom po modyfikacjach-pow.użytowa 220m2. Koszt wykonania nie zejdzie poniżej 400.000. Nie liczę tu oczywiście mebli itp....No i oczywiście kosztów działki. Budowa pod Kielcami.

  16. #196
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Witam
    Bardzo z żoną spodobał nam sie Gwiezdny szlak M116 lecz mamy wątpliwości co do kosztów:
    Zakladam tak:
    SSZ 190000 zł (płyta bądz ławy, porotherm 25, pełne deskowanie, dachówka betonowa bądz ceramiczna, strop drewniany, okna 3 szyby)
    elektryka 15000 zł
    CO+wod-kan+PC PW 50000 zł (panasonic aquarea 9KW) Nie wiem czy starczy.
    Wylewki 10000 zł
    tynki 20000 zł
    reku 10000 zł - instalacje wykonam samemu
    ocieplenie stropu - zabudowa GK 20000 zł - wykonam samemu (strop drewniany)
    ocieplenie zew bez elewacji - 10000 zł - wykonam samemu

    SUMA 325 tyś zł - czy do takiego stanu mi starczy ta kwota? Pozostaną do zrobienia łazienki podłogi drzwi wew itd. Szczerze nie wiem czy nie wybrać domu z poddaszam bo niby tańszy w budowie - choc z drugiej strony wiem ze w parterowce wiecej wykonam samemu. Zastanawia mnie drogość tego projektu ponieważ duzy i nieprosty dach. Prosze o sugestie.

  17. #197

    Domyślnie

    Zapomniałeś o oknach - z montażem do 20tys.
    Plus przyłącza od 15 do 50tys w zależności od odległości i ilości.

  18. #198
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    SSZ - czyż on nie liczy sie z oknami?
    Licze tak:
    SSO 160 kzł
    SSZ 190 kzł
    Fakt o przyłączach zapomniałem ale działka bezpośrednio przy drodze. Wiec kanalizacja w drodze, woda - linia idzie przez działkę - wiec myśle ze nie bedzie drgo.
    Proszę o wiecej opini

  19. #199

    Domyślnie

    Ja też mam wszystko max 8m od budynku (już bliżej się nie da) a przyłacza wyszły ponad 12tyś i masa czasu na załatwianie.
    do 200tys za SSZ takiego domku to raczej typowe koszty w woj. sląskim.

  20. #200

    Domyślnie

    Dużo za przyłącza.
    Wodociąg po drugiej stronie drogi gminnej, koszt przyłączenia i wykonania studzienki tradycyjnej betonowej z dryn to w moim przypadku ok. 4000zł.
    prąd ok. 800zł dla PGE na wykonanie przyłącza i 1200zł dla elektryka za skrzynkę prowizorkę - w każdym bądź razie niemal dokładnie 2000zł na gotowo za prąd.
    Innych wygód nie mam więc się nie wypowiadam.

    Dodam, że linia napowietrzna przechodzi przez moją działkę.

Strona 10 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony