dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 11
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 213
  1. #61
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tedasss
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    242
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Re: Ile kosztuje dom?

    Cytat Napisał Redakcja
    Prosimy o jak najwięcej informacji - metraż, standard, koszt budowy, użyte materiały, wyposażenie. Warto dzielić się wiedzą, ile teraz kosztuje dom...
    Witam.
    Rozpocząłem poszukiwania firmy, która może mi wybudować taki prosty domek: http://www.archon.pl/projekt_domu/do...58338a075,2209

    Powierzchnia użytkowa około 115 m2. Budowa w woj. kuj-pom.
    Mam już jedną ofertę obejmującą budowę do wprowadzenia, tzn. wraz z elewacją (na styropianie 20 cm), płytkami (podłogowe materiał za 40 zł a ścienne za 80 zł), dachówką ceramiczną, stolarką pcv, bramą garażową, balustradami, wykończeniem tarasów, malowaniem wewnątrz, isntalacjąwod-kan, co i elektryczną.
    Zakres i materiały mi odpowiadają, firme też dobrze znam. Przedstawiona mi cena to 280 tys. zł brutto..

    Czytając różne tematy można wywnioskować, że za tyle to nawet systemem gospodarczym nie wybuduję.

    Co myślicie o tej ofercie?

  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie Re: Ile kosztuje dom?

    Cytat Napisał tedasss
    Zakres i materiały mi odpowiadają, firme też dobrze znam. Przedstawiona mi cena to 280 tys. zł brutto..

    Czytając różne tematy można wywnioskować, że za tyle to nawet systemem gospodarczym nie wybuduję.

    Co myślicie o tej ofercie?

    ja mam metrażowo o wiele większy i tej kwoty nie wydamy nawet się wprowadzając
    budujemy systemem gospodarczym


    można się licytować
    wszystko zależy od regionu Polski
    od tego, co chce się w domu
    od tego, co kto sam by robił
    od wielu czynników
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  3. #63

    Domyślnie


    Dom z bala, pow. użytkowa ok. 130 m2 koszt bez działki 450 tys. Dachówka cementowa, całkowicie podpiwniczony, garaż dwustanowiskowy z pomieszczeniem nad garażem 30 m2, spora część robiona samemu. Pozostało ogrodzenie.

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar olgusieniunieczka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1.960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Jak sobie pomyślę, że kupując działkę w 2005 czy 2006 byliśmy przekonani, że za 200-250 tys uda nam się wybudować duży dom i jeszcze w nim zamieszkać to pękam ze śmiechu (przez łzy).
    Realia są nieco inne choć i tak życie nam sprzyja w postaci ojca który ma koparkę, samochód z hdsem i wie gdzie np kupić piach zeby kosztował 50 zł wywrotka a nie 300!!!
    Stan na dzisiaj, tzn. jutro zalewamy strop
    dom pow. całk 245 m2
    fundamenty: 11 109
    cena bez wykopów, pracy koparki i kosztów piachu to robił ojciec i nie wziął ani zł choć sam troche kasy wydał, myślę, ze realny koszt + 4-5 tys.
    ściany: 15 416
    strop : 13 627 + jutro grucha za nie mniej niż 5000
    robocizna SSO 25tys + bezcenna gigantyczna pomoc ojca

    No cóż myślę, że jeśli ktoś do założeń doda 15-20% to ma szansę zmieścić się w budżecie. Chociaż, na etapie wykończeniówki i tak okaże się, że : zona "zakochała" sie w najdroższej kuchni w salonie i nie wyobraża sobie bez niej życia, córka "musi" mieć w pokoju najmodniejsze biurko i sofę za jedyne 10tys, a pies to nie będzie spał na kaflach za 22 zl/m2 tylko na parkiecie z drewna egzotycznego no i wtedy cały kosztorys w ...

  5. #65

    Domyślnie

    jak się nie ma to się nie kupi. nie wyobrażam sobie sytuacji że biorę więcej kredytu bo zakochałam się w najmodniejszych meblach

  6. #66
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ciril
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    571
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Wyposażenia nie wliczam w koszty budowy... to można sobie dokupować stopniowo, a na początek wsadzić stare mebelki.
    Z dachem i okanmi zamknę się na bank w 120 tys.
    Tu czytaj i pisz
    "Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia, nie dostarcza tego dowodu w słowach."G.Eliot

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ciril
    Z dachem i okanmi zamknę się na bank w 120 tys.
    A dom to 90 czy 300m2? bo te "parę metrów" robi różnicę w kosztach...

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    papa jest po 6 i po 18 zł za m2 - więc ile kosztuje dom?

  9. #69
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ciril
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    571
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał Ciril
    Z dachem i okanmi zamknę się na bank w 120 tys.
    A dom to 90 czy 300m2? bo te "parę metrów" robi różnicę w kosztach...
    to dom 287 m2 powierzchni netto, podpiwniczony.Do dachu robiliśmy wszystko sami.Teraz będzie dach i okna i znowu instalki sami.Tynki i wylewka - jaaś ekipa, a wykończeniówka znowu sami
    Tu czytaj i pisz
    "Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia, nie dostarcza tego dowodu w słowach."G.Eliot

  10. #70
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ciril
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    571
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    papa jest po 6 i po 18 zł za m2 - więc ile kosztuje dom?
    Za robociznę można płacić ale to co łatwe, proste i przyjemne można zrobić samemu za darmo - ile kosztuje dom??


    Poprawka co do tynków, maszyna będzie tylko na parterze i poddaszu. W piwnicy będziemy robić ręcznie...
    Tu czytaj i pisz
    "Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia, nie dostarcza tego dowodu w słowach."G.Eliot

  11. #71
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ciril

    Za robociznę można płacić ale to co łatwe, proste i przyjemne można zrobić samemu za darmo - ile kosztuje dom??
    nal;eży jednak pamiętać, że nie każdy ejst w stanie sam zrobić, bo :
    - nie umie
    - nie ma czasu
    - inny powód
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  12. #72
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq
    Cytat Napisał anetina
    Cytat Napisał Ciril

    Za robociznę można płacić ale to co łatwe, proste i przyjemne można zrobić samemu za darmo - ile kosztuje dom??
    nal;eży jednak pamiętać, że nie każdy ejst w stanie sam zrobić, bo :
    - nie umie
    - nie ma czasu
    - inny powód
    otóz to.....a wyjątki tylko potwiedzają regułę
    ja SSO miałem za około 160tys - w tym robocizna cos koło 43tys. Jak wszystko robiliscie sami to mniej wiecej pasuje


    ja np. znacznie mnie wydałam
    nie podliczałam teraz kosztów
    ale stwierdzę nawet, że te 160 tys. zł to ja wydałam do tej pory na wszystko, łącznie z robocizną
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  13. #73
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ciril
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    571
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał anetina
    Cytat Napisał adiqq
    Cytat Napisał anetina
    Cytat Napisał Ciril

    Za robociznę można płacić ale to co łatwe, proste i przyjemne można zrobić samemu za darmo - ile kosztuje dom??
    nal;eży jednak pamiętać, że nie każdy ejst w stanie sam zrobić, bo :
    - nie umie
    - nie ma czasu
    - inny powód
    otóz to.....a wyjątki tylko potwiedzają regułę
    ja SSO miałem za około 160tys - w tym robocizna cos koło 43tys. Jak wszystko robiliscie sami to mniej wiecej pasuje


    ja np. znacznie mnie wydałam
    nie podliczałam teraz kosztów
    ale stwierdzę nawet, że te 160 tys. zł to ja wydałam do tej pory na wszystko, łącznie z robocizną
    My z mężem oboje pracujemy. Po pracy na 8 godzin jedziemy do drugiej - na budowę - do oporu. Uczyliśmy się wszystkiego sami po o budowaniu zielonego pojęcia nie mieliśmy (łącznie z tym, że szukałam w necie proporcji na zaprawę murarską Każdymusi oceniać swe możliwość - zarówno finansowe, czasowe jak i fizyczne. My doszliśmy do wniosku, że damy radę i jak na razie... jakoś idzie... czasem pod górkę, ale częściej z górki. Ważne, że do przodu...
    Tu czytaj i pisz
    "Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia, nie dostarcza tego dowodu w słowach."G.Eliot

  14. #74

    Domyślnie

    A propo tematu wydaje mi sie ze dom kosztuje tyle na ile nas poniesie wyobraznia i ile mamy budzetu. Mozna postawic dom 100 m a mozna 300m mozna wiele zrobic samemu, a moze wszystko ekipa. Mozna z najtanszych materialow, a mozna tez z najwyzszej polki.

    Na innym forum rozmawialam o domie , bryla prostopadloscianu, uzytkowej 111m +garaz, 180m calkowitej, dach dwuspadowy 90 m, dwa kominy. Uslyszalam odpowiedz 1000 zl/ m ale tez taka ze 430 zl/m. Jak widac, ile kosztuje dom to bardzo RELATYWNE POJECIE
    Mozna mnie postawic pod sciana ale nie mozna mnie rozstrzelac!

    POMOZ MALUCHOM Z BACIK

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał olgusieniunieczka
    Jak sobie pomyślę, że kupując działkę w 2005 czy 2006 byliśmy przekonani, że za 200-250 tys uda nam się wybudować duży dom i jeszcze w nim zamieszkać to pękam ze śmiechu (przez łzy).
    ...
    dokladnie tak!!!
    Cytat Napisał anetina
    można się licytować
    wszystko zależy od regionu Polski
    od tego, co chce się w domu
    od tego, co kto sam by robił
    od wielu czynników
    lepiej tego ujac nie mozna!!!

  16. #76

    Domyślnie

    dom pod klucz w średnim standardzie to pow. użytkowa x 3000 pln,
    bez działki rzecz jasna,

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    dom pod klucz w średnim standardzie to pow. użytkowa x 3000 pln,
    bez działki rzecz jasna,
    świeżo po zakończeniu budowy mogę to tylko potwierdzić - mam standard wyższy niż średni, ale tez koszty na poziomie 4 tys./m2. Nic nie robiłem sam, poza kupowaniem materiałów na wykończeniówkę. Kosztów ekip też pilnowałem.

  18. #78

    Domyślnie

    Mam pytanie: czy za 300 tys. wybudujemy dom 190m, całkiem prosty, bez piwnicy, dach dwuspadowy, prosty. Na dole są 2 kuchnie, 2 łazienki. Chodzi mi o stan w którym mozna w domu zamieszkać tzn. wykończyć dół i już mieszkać a górę i wszystko na zewnątrz robić już pózniej. Będziemy budować sami tzn. większa część rodziny to budowlańcy,stolarze itp. Projekt i działkę już mamy.

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał SandraP
    Mam pytanie: czy za 300 tys. wybudujemy dom 190m, całkiem prosty, bez piwnicy, dach dwuspadowy, prosty. Na dole są 2 kuchnie, 2 łazienki. Chodzi mi o stan w którym mozna w domu zamieszkać tzn. wykończyć dół i już mieszkać a górę i wszystko na zewnątrz robić już pózniej. Będziemy budować sami tzn. większa część rodziny to budowlańcy,stolarze itp. Projekt i działkę już mamy.
    To 190m2 jest po podłogach czy powierzchni użytkowej ?
    Z czego dach ?
    Jakie ogrzewanie ?

    Jeżeli będzie tam duzo pracy własnej to myślę że dacie radę

  20. #80

    Domyślnie

    300k nie powinno być problemem ale należy uważać z oszczędnościami... my chcieliśmy przyoszczędzić i poprosiliśmy o pomoc kuzyna.. glazura kładła się miesiąc dłużej niż powinna a przy tym najeździłam się w ta i z powrotem! wymieniając kleje fugi cośtam..!

Strona 4 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony