dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 11
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 213
  1. #81
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał SandraP
    Mam pytanie: czy za 300 tys. wybudujemy dom 190m, całkiem prosty ...
    jesli wykończenie bez zbytnich fajerwerków
    a ... i nie masz zbyt rozwydrzoneej latorośli ...

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał SandraP
    Mam pytanie: czy za 300 tys. wybudujemy dom 190m, całkiem prosty, bez piwnicy, dach dwuspadowy, prosty. Na dole są 2 kuchnie, 2 łazienki. Chodzi mi o stan w którym mozna w domu zamieszkać tzn. wykończyć dół i już mieszkać a górę i wszystko na zewnątrz robić już pózniej. Będziemy budować sami tzn. większa część rodziny to budowlańcy,stolarze itp. Projekt i działkę już mamy.
    Myślę, że spokojnie Wam się uda, ale ważne jest to, by materiały zakupić już teraz, kiedy są najtańsze. My budujemy dom 208 m powierzchni użytkowej, bez piwnic, z garażem dwustanowiskowym, dach dwuspadowy, wszystko dość proste i ekonomiczne i mamy założony budżet 400 tys (ale już z wykończeniem góry i postawieniem ogrodzenia) Jest to jak najbardziej realne, bo koleżanka właśnie zakończyła budowę podobnego domu i wydałą niecałe 4 stówki (a materiały kupowała w wyższych cenach niż dzis obowiązujące)

    Tak więc......do boju!!!
    Pozdrawiam, Wanda

  3. #83

    Domyślnie

    Mam nadzieję że się uda bo jak sprzedamy mieszkanie a nie zdołamy się wprowadzić do domu to pójdziemy pod most

  4. #84

    Domyślnie

    Rodzice budowali dom ( a raczej budują) 220m2 (powierzchnia całkowita) ,z podpiwniczeniem częściowym dachem dwuspadowym z jedna jaskółką a wszystko ma wyjść ich ok. 300k na gotowo do wprowadzenia się ,bez mebli i ogrodzenia. (Nawiasem mówiąc tez nie wierzę ,ze im się to uda) .Dacie radę na pewno zamknąć się w tej kwocie.

  5. #85
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Niaka

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    136
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Powiem tak: trzeba zobaczyc kosztorys domu zrobiony przez projektanta i dorzucić 100 tysi Wtedy będzie ok, i nikt się nie rozczaruje, a jak zostanie parę groszy to będzie na wakacje . Znajomi pobudowali dom parterówkę z poddaszem użytkowym 113m pow. uzytkowej- dach prosty dwuspadowy+nad wejściem jaskółka, w bocznej elewacji podwójny balkon. Wydali 350tyś a nie ma kostki, ogrodzenia, zrobionych balkonów, balustrady, taras niewylany i bez płytek, elewacja zrobiona ale nie pomalowana . W domu skromniutko-wszystko co najtańsze. Zdziwiłam się bardzo ogladając ten dom, że pochłonął tyle kasy bo pokoje są maciupkie, w zasadzie wszystko maleńkie oprócz salonu. Myślę ,że 400 tyś to inimum nadom, niestety
    "Niektórzy ludzie uważają, że luksus jest przeciwieństwem biedy. Ale tak nie jest. Jest przeciwieństwem wulgarności" Coco Chanel

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    dom pod klucz w średnim standardzie to pow. użytkowa x 3000 pln,
    bez działki rzecz jasna,
    myślę i myślę, ale patrząc w ten sposób musiałabym wydać około 500 tys. zł na swój dom bez działki
    teraz nawet nie wydałam 200 tys. już z działką licząc i dodatkowymi kosztqamai typu przyłącze
    za 300 tys. dom urządziłąbym chyba w złocie
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  7. #87

    Domyślnie

    Mógłby ktoś napisać na temat tych kalkulacji bo mnie się zapomniały a chce sie psychicznie przygotować

    stan surowy ( chyba pow.*600zl)
    stan surowy zamknięty ( chyba pow. *1200zł) - nie wiem czy nie myle z deweloperskim .

  8. #88
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar KamaG
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    199

    Domyślnie

    u mnie SSO wyszedł pow. uż *500

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał anetina
    Cytat Napisał jacekp71
    dom pod klucz w średnim standardzie to pow. użytkowa x 3000 pln,
    bez działki rzecz jasna,
    myślę i myślę, ale patrząc w ten sposób musiałabym wydać około 500 tys. zł na swój dom bez działki
    teraz nawet nie wydałam 200 tys. już z działką licząc i dodatkowymi kosztqamai typu przyłącze
    za 300 tys. dom urządziłąbym chyba w złocie
    To jaki Ty dom budujesz? Z czego, i z jaką ekipą? Za 300 tys dom w złocie??!!!Chyba popadnę w depresję

  10. #90
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    Yaro - te 300 tys. zł chodziło mi na wykończenie
    teraz mając prawie wszystko wykończone - chodzi o ściany, gdzieniegdzie już podłogi, są schody, antresola, jedna łazienka - nie mam na to wydane 200 tys. zł

    więc gdybym chciała 500 tys. zł na cały dom do zamieszkania - bez działki, to nawet nie wiedziałabym, jak to wykońćzyć, by wydać tyle kasy
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  11. #91
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar aneta-we
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    7.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    Myślę, że na dom średniej wielkości (taki około 150 m pow. uzytkowej) trzeba wydac między 300 a 400 tys. tak żeby móc się wprowadzić i mieszkac.

    W naszych rachunkach to ja sie juz dwano pogubiłam, mąż tego pilnuje i mógłby powiedziec ile nam wyszło

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał anetina
    Cytat Napisał jacekp71
    dom pod klucz w średnim standardzie to pow. użytkowa x 3000 pln,
    bez działki rzecz jasna,
    myślę i myślę, ale patrząc w ten sposób musiałabym wydać około 500 tys. zł na swój dom bez działki
    teraz nawet nie wydałam 200 tys. już z działką licząc i dodatkowymi kosztqamai typu przyłącze
    za 300 tys. dom urządziłąbym chyba w złocie
    I chwała Ci za to - znaczy jesteś zaradna i dobrze gospodarowałaś finansami w czasie budowy.
    Ale czy dasz gwarancję innym, że w tej kwocie wybudują?
    Te 3000 * pow. uż. daje pewien obraz sytuacji, taki, aby się nie "przejechać".

  13. #93
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    nie wiem, czy jestem zaradna
    ale po pierwsze - u nas pewnie sa tańsze firmy
    po drugie - bardzo dużo zrobił mój tata - wykończeniówka nas nic nie kosztowała, a tu są olbrzymie koszty robocizny
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał anetina
    po drugie - bardzo dużo zrobił mój tata - wykończeniówka nas nic nie kosztowała,
    i tak później powstają legendy, że dom 200m2 można postawić za 200k pln, do zamieszkania, z antykami <sic!> (tak! tak! pisał tu kiedyś człowiek który zajmuje się zawodowo renowacją mebli ) i metrową plazmą na ścianie

  15. #95
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    toż to nie legendy
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  16. #96
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    Pierwek pamietaj, że koszt budowy zależy od wielu czynników

    jedni mają działkę po rodzicach czy dziadkach - inni nie mają
    jedni mają znajomosci u producentów budowlanych i wykońćzeniowych - inni nie mają
    jedni mają fach w ręku i złote ręce - inni nie mają
    jedni mają szczęście do fachowców - inni mają pecha do faHowców

    ja mam to szczęście, że ekipy, które miałam, były i są super
    polecę ich każdemu
    miałam i mam to szczęście, że mój tato ma fach, dzięki czemu na kosztach robocizny zaoszczędziliśmy, ale jednak w zamian płacimy to zdrowiem i brakiem czasu na wszystko
    coś za coś

    ale nie potrafię - i zresztą mnie nie stać - żeby dom oglądać tylko w trakcie budowy
    od początku brałam aktywny udział w jego budowie i wykańczaniu, a to też wielka oszczędność i kasy

    więc wydanie 200 tys. zł na budowę nie są legendą
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  17. #97

    Domyślnie

    tylko małe niedopowiedzenia.... a potem ktoś dziwi się, że wydał już 200k pln i ma dopiero SSZ a do wydania co najmniej drugie tyle (tak było w moim przypadku)

    edit: przy SSO mało mogłem sam zrobić. Natomiast wykończeniówkę robie sam z moim ojcem, a mam co wykańczać bo 270m2 po podłogach to trochę jest...

  18. #98
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    ja mam po podłodze jedynie jakieś 250 m licząc antresolę i strychy

    ale jak coś nigdzie nie piszę, że płacę za robociznę
    tylko, jak coś, jest możliwa kwota 200 tys. zł? jest możliwa
    trzeba mieć tylko fach w ręku, znajomosci, czas i rodzinę
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  19. #99

    Domyślnie

    Wiekszość budujących niestety nie posiada takiego farta jakiego Ty masz. A już na 100% na pewno nie ja

  20. #100
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Niaka

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    136
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    "Niektórzy ludzie uważają, że luksus jest przeciwieństwem biedy. Ale tak nie jest. Jest przeciwieństwem wulgarności" Coco Chanel

Strona 5 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony