dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 11
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 213
  1. #161

    Domyślnie

    pow po podlodze to nie powierzchnia użytkowa tylko całkowita jesli juz: wiec jesli jest 170 przy kopercie to bedzie ok 140 pare pow użytkowej (w zaleznosci od wyoskosci kolanka - ale liczac srednio tak dla zachowania proporcji);
    co do kosztow wszystko jest mozliwe - najwiecej pochlania wykonczeniiowka i instalacje (jezeli chodzi o naddatek) - u mnie material na 130 m2 uzytkowej wyszedl ok 350 tys (ceny rabatowe). okres budowy -2009-2010

  2. #162

    Domyślnie

    No to mam wiecej po podłodze bo przeliczałem od 1,9 m wysokości na skosach, bo od tego liczy się użytkową to wychodzi 170 m2 plus 42 m2 piwnica

  3. #163
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ann i pawel
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    okolice Wrocławia
    Posty
    484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    sama dużo szukalam informacji o kosztach, dlatego podziele sie swoimi
    dom-200m po podlogach, 2 spadowy dach bez lukarn-piszę o podłogach bo mam stan surowy prawie zamknięty, a sądzę, że można mowić o rożnicy cenowej na metr użytkowej i nieużtkowej powieżchni dopiero przy wykonczeniówce,... co stanu deweloperskiego użytkowa nie ma znaczenia... do ssz brakuje dzwi i bram...u mnie to do 10.000....wydałam...łacznie z formalnościami, ale beż działki-140.000..robily firmy....teraz postaramy się część prac wykonywać sami

  4. #164
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Qbass

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-603
    Posty
    5

    Domyślnie

    photos - jesli mozna to tez poprosze tabelke, bo zaczynam budowe domu w podobny sposob jak Ty

  5. #165

    Domyślnie

    pewnie że można...daj tylko maila np na priv

  6. #166

    Domyślnie

    Też się przyłączę do niedowiarków.
    Buduje dom - podobny do domu photosa. 200 tys to stan surowy zamknięty. Odejmij robociznę (a co tam 40 tys oraz drogi dach - 30 tańszy i mamy 130 tys. PC kosztuje ok. 50 tys (powiedzmy, że photos to gigant negocjacji - kupił za 30 tys. Instalacja 30 tys - photos ma ją za 20. itp.
    Ocieplenie - kolejne 15 tys. (moje było oczywiscie droższe).
    Sorry ale nie wierzę....

  7. #167
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    I ja tak mój przedmówca, niestety nie wierzę....mamy dom 200 metrowy. Dom postawiła mi Firma i SSO wyniósł mnie około 110 tysięcy a nawet troche mniej. Cała wykończeniówka to praca mojego męża. Fakt materiały z wyższej półki ( V&B, płytki włoskie ) i dużo drewna ( o, przepraszam - stolarka robiona przez stolarza ) efekt jest taki, że dom łącznie z kostką przed domem kosztował mnie 420 tysięcy.....i niestety nie mam jeszcze mebli w kuchni ale mam 400 metrów kostki przed domem, co wydawało mi się ważniejszą inwestycją niż meble do kuchni....
    Sama też zakładałam, że wybuduję dom za 200 tysięcy......niestety, nie dało się.....
    Pozdrawiam i gratuluję Photos

  8. #168

    Domyślnie

    heh moi drodzy....nie czytacie uważnie 200 tys to ja mam w chwili obecnej a przede mną jeszcze około 70-80 tys.
    Pompę wraz z instalacja Viessmann kupiłem za 54 tys. No Excel mnie chyba nie oszukuje...a może wredny typ gdzieś nie podliczył z jednej stówki
    Może opisze jeszcze raz. Dom ma około 170 m2 pow po podłogach. Pisze około bo nie wiem dokładnie. Projekt jest mojego autorstwa i było kilka zmian dlatego nie wiem na razie jaka jest powierzchnia. Do tego 40 m2 podłóg w piwnicy.W tym wszystkim są tez klatki więc nie jest to 200 użytkowego, może tym wprowadziłem was w błąd. Ściany z suporeksu 24 cm, na dachu leży blachodachówka plus 6 okien dachowych. Okna w ścianach PCV 3 szybowe. Poddasze prawie całe już ocieplone, W domu wykonana instalacja elektryczna. Zrobione tynki cementowo wapienne. Zrobiona tez podłogówka na na całości, oprócz piwnicy oczywiście. No i wylewki jasna sprawa. Do tego instalacja centralnego odkurzacza i sam odkurzacz też. Jak wspominałem wyżej pompa ciepła i rekuperator. Będąc szczerym dodam że rekuperator nie jest jeszcze zamontowany z racji zimy i od razu na wiosnę Panowie przyjeżdżają i montują. ja wówczas dopłacam im jeszcze 7 tys zł. Około 3 ty kosztowała mnie wełna na poddasze. W tej chwili wydałem już 212 bo zakupiłem już agd do kuchni plus 7 reku i 3 wełna na poddasze to daje nam kwotę 222 tys. Pisałem już że jeszcze elewacja z zewnątrz ale nie przewiduje droższej jak 10 tys. Znam się trochę na tym, na co dzień sprzedaję materiały budowlane. Ale nie kojarzcie tego zaraz z tym że miałem materiały tańsze. Bo ze swojej firmy kupiłem tylko pokrycie na dach. Resztę znalazłem sam taniej a niżeli po upustach miałbym we własnej firmie. Tak więc zostało Wykonać elewację i ocieplenie za 10 tys. Meble do kuchni wraz z kafelkami to koszt około 5 tys. Łazienka cała to koszt około 6-7 tys. Panele na podłogi to koszt około 3 tys. Sypialnia moja i dziecka około 6 tys. No i jeszcze oczyszczalni ścieków około 6 tys. To są grubsze koszta. Trzeba doliczyć resztę na wyposażenie np lampy, włączniki , gniazdka, kanapa jakieś mebelki, stół krzesła itp. Na to liczę kolejne 30 tyś.
    To nie jest tak że ja to sobie tak liczę. Ja mam pełny zestaw co mam mieć i dodaje sumy do siebie i wychodzi tak a nie inaczej. Oczywiście trzeba brać jakiś tam margines bezpieczeństwa. I na prawdę jestem przekonany że w 300 tys się wyrobie. Oczywiście mowa o samym domu. Bo nie mam jeszcze ogrodzenia itp.

  9. #169
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Photos , czytam czytam i uwierz jak uda Ci się zmieścić w tym co zakładasz to jeszcze raz Ci pogratuluję....
    Ja też mam rekuperator i odkurzacz centralny to znaczy instalcję bo samej jednostki jeszcze nie ...i oczyszczalnię ścieków - fakt za 8 tysięcy...... ale nie mam jeszcze ogrodzenia na które się czaję i tarasu na który właśnie zamówiłam dzisiaj drewno na legary ( tylko 1 tysiąc złotych, nie wspominając o całej reszcie potrzebnej na zrobienie 56 m2 tarasu -drewno bankirai już mam od 2 lat ) przy okazji dowiedziałam się, że od kwietnia drewno budowlane idzie w górę....
    Całość dalej będzie robił mój mąż więc koszt robocizny odpada ale cała reszta to rzeczywistość uderzająca po kieszeni......
    aaa i gratuluję kuchni za 5 tysięcy razem z kafelkami.... mnie sam koszt kamienia ( no cóż taką miałam fanaberię, żeby zamiast płytek położyć sobie trawertyn żywicowany ) kosztował po znajomości prawie 1500 zeta a kuchnię mam zamiar mieć dębową i to tez nie będzie mały koszt pomimo, że większość będzie robił mój mąż...
    I żeby była jasność .........Ja Ciebie nie oceniam tylko podziwiam za takie podejście do budowy....
    Na początku, jak już wcześniej pisałam też chciałam wybudować dom za 200 tysięcy pln...no cóż rzeczywistość jest brutalna i szybko ściągnęła mnie na ziemię....
    Powodzenia i pozdrawiam
    Nina

  10. #170

    Domyślnie

    Widzisz bo ja podszedlem do tematu budowy z zupelnie odwrotnej strony co Ty. Moim Priorytetem byly instalacje bezobslugowe jak np CO z pompą ale też zapewniające ekonomie w uzytkowaniu i komfort. Reku tez musial byc dla wlasnego komfortu wlasnie, podobnie centralny odkurzacz. Okna dachowe musialy byc klapowki bo nie bede się pół zycia schylal podchodzac do nich. Wiem ze niektorzy maja wysoko osadzone i nie uderzaja, ale to bardziej wynikalo z podniesienia scianki kolankowej niz z wyboru i moim zdaniem nie jeat to dobre rozwiazanie. Okna elewacyjne musialy miec 3 szyby i U okna 0,7. Niestety takie rzeczy sa bardzo drogie i nie wymienia się ich co 10 lat. A mebelki i kafelki w kuchni pewnie juz dawno wywalę. Ja też nie oceniam Ciebie ale ja mam fanaberie w zupełnie inne tematy...co innego mnie kręci...debowe meble mnie nie interesuja a to z tego wzgledu ze nie chcę patrzeć na nie 15 lat. Wczesniej nie wyrzuce bo kosztowaly przeciez kupe kasy. Ty mi gratulujesz mebli za 5 kola a ja Tobie ogrzewania za 15. Tak to juz jest, rozni ludzie mają rozne priorytety
    Ostatnio edytowane przez photos ; 26-03-2011 o 05:36

  11. #171

    Domyślnie

    U mnie domek z Archonu Morelki 140 mkw i 28 metrów garaż .Cegła porotherm winerberg ,ściany działowe również ,dachówka rupppeceramika Rubin 13 V Tekkowy glazura .Okna Oknoplus termo złoty dąb ,drzwi stalowe pokryte plastykiem ,brama z automatem elektrycznym .Mamy tynki cementowo-wapienne ,mamy elektrykę ,mamy wode ,kanalizację oraz c.o mamy 50 m podłogówki .Mamy ocieplone podasze 30 cm wełną super matą Isowera ,płyty czekają w garażu brakuje tych zielonych do łazienek .Mamy wylewki .Mamy płytki do dolnej łazienki ,2 umywalki kibelek ze stelażem i wanne koło ,mamy płytki do garażu i kotłowni ,oraz panele na całe poddasze ,mamy również wkład do kominka .Koszt tego wszystkiego 212 tys .
    Lato,lato,lato ach to Ty .

  12. #172

    Domyślnie

    czoną kanalizaację i prąd i wodę do domu z wszystkimi opłatami .Mamy również rozprowadzone rury do rekuperatora w pomieszczeniach został strych i reku .Mamy też instalację odkurzacza centralnego.
    Lato,lato,lato ach to Ty .

  13. #173

    Domyślnie

    cos ci podzielilo wypowiedz...i urwalo chyba w dodatku...
    A kwota wydana na dom naprawde na dobrym poziomie. Czyli mozna. A mnie nikt tu nie wierzy

  14. #174

    Domyślnie

    moj dom postawiony za kredyt 200 tyś + troche oszczednosci i na to nawet nie stać nas bylo do konca, duzo pracy samodzielnej, łącznie z kopaniem fundamentow i murowaniem scian, instalacje i wykonczeniowka w wikeszosci zlecana, ale np. panele kladzione samodzielnie i malowanie tez samodzielnie
    duzo rzeczy nadal nie dokonczonych, no ale jak ktos moze sobie pozwolic na wiekszy kredyt albo ma wieksze oszczednosci to jego szczescie i buduje za wiecej, a jak ma mniej to stara sie zmiescic w budzecie i tyle, jak dla mnie teraz jest ok, a reszte robimy z miesiaca na miesiac po kawalku

    domek niewielki, 90m2, parter i poddasze, na parterze salon i jadalnia z kuchnia i kotlownia, na poddaszu 3 sypialnie i lazienka, na nasze potrzeby w sam raz
    materialy sredniej klasy, pustak max, dachówka ceramiczna, okna plastikowe, z zewnatrz kolor, ocieplenie na zewnatrz 10cm, podlogi wszytkie po 5 cm, poddasze welna mineralna, to akurat doskonała inwestycja bo w zimie cieplutko calys czas, instalacja co plastikowa, podlogi czesciowo drewniane, czesciowo niedrogie panele (w sypialniach)
    dużym plusem całości jest to, że po roku mieszkania mozna powiedziec, ze koszty utrzymania domku nie sa tragiczne

  15. #175

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    cos ci podzielilo wypowiedz...i urwalo chyba w dodatku...
    A kwota wydana na dom naprawde na dobrym poziomie. Czyli mozna. A mnie nikt tu nie wierzy
    Coś zjadło i podzieliło chodziło o to ,że jesteśmy podłączeni do sieci z odbiorami .Powiem tak mogą nie wierzyć ja buduję bez kredytu ,który muszę wziąść bo kaska się skończła i wiem ile wydałam bo mam zapiski każdej śrubki ,dużo negocjowałam wyceny na samą dachówkę tą sama różniły się między skłdami o 3 tys .Różnica na deskach szalunowych w pobliskim składzie a tam gdzie zamawiałam była 50 zł m3 .Wełne na ocieplenie i płyty gipsowe też wynegocjowałam taniej bo był okres zimowy ,grudzień zastój na budowach a ja mam ocieplone super grubo super wełną .Pod wylewkami mam na dole 15 cm styro a na górze 5 cm .Nasz wkład pracy to ocieplenie poddasza ,sami zakładaliśmy styropian pod wylewki bo mąż nie wierzy ,że wylewkarze robią to dobrze .Sami robiliśmy podłogówkę i drenaż w koło domu wszystko inne firmy .
    Lato,lato,lato ach to Ty .

  16. #176
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawel2210

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    kepno
    Posty
    191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    witam jestem tu nowy w tym roku zaczynam budowe domu projekt na bazie ''ac dodi'' troche przerobiony... mam juz gotowy projekt pozwolenia i dzialke, kupilem juz bloczki betonowe, stal, material na sciany nosne i dzialowe oraz strop. chce przeznaczyc na budowe jeszcze 200tys na gotowo do wprowadzenia musze wynajac murazy do wymurowania scian i kominow reszte prac planuje zrobic samemu. myslicie ze zmieszcze sie w tej kfocie??????

  17. #177

    Domyślnie

    To ciężko powiedzieć. Każdy ma inne wymagania i wykańcza w innych standardach. Ja budowałem dom sam. Ale instalację elektryczną, tynki, wylewki i pokrycie dachowe robiły mi inne ekipy. Mam tez pompę ciepła i rekuperator, to tez robili fachowcy. Dom ma około 200 może 210 m2 użytkowego łącznie z około 40 m2 piwnicy.
    W tej chwili licznik wskazuje na 215 tyś. Mam kosztorys na resztę wyposażenia i wykończenia. Ta kwota to 60 tyś zł. Czyli mnie Dom wyniesie około 270-280 tyś. W tym koszt Instalacji centralnego ogrzewania i wentylacji to 73 tys. Jeśli zdecydowałbym się np na jakiś tani system z ekogroszkiem i zamiast podłogówki grzejniki, zamiast wentylacji mechanicznej z odzyskiem na grawitacyjną to pewnie wydałbym do 20 tys zł. Czyli dom kosztowałby około 220-230 tyś. U Ciebie dojdzie jeszcze koszt budowy około 30 tyś. Ale że masz mniejszy metraż to kto wie. Jednak będzie Cię to kosztować wiele pracy.

    Ja już drugi rok po pracy mam drugi etat budowa i wykańczanie.

  18. #178
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawel2210

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    kepno
    Posty
    191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    dziekuje za odpowiedz. te 200tys to kwota ktora chce jeszcze wydac nie dotyczy to materialow ktore wypisalem wyrzej. mam pytanie czy masz dom z urzytkowym poddaszem i czy kwota ktora podajesz jest kwota ostateczna i domek bedzie gotowy do wprowadzenia?zastanawiam sie czy wykanczac na gotowo poddasze bo na razie nie bedzie mi mocno ptrzebne... z gory wielkie dzieki

  19. #179

    Domyślnie

    tak to jest kwota do wprowadzenia się. Dom mam z poddaszem. ale nie będę go wyposażał. Oczywiście instalacje, ocieplenie, wykończenie jest. Ale wyposażenie na razie uważam za zbędne. Chodzi o to że Na parterze mam 3 pokoje, łazienkę, kuchnie i duży salon. A na razie z żoną mamy tylko jedno 3 letnie dziecko tak więc na dole będzie można się "ganiać" a co dopiero z poddaszem. Będzie to daremne wyrzucenie pieniędzy, bo z poddasza zacznę korzystać najwcześniej za 10 lat. Do tego czasu może się nawet gust lekko zmienić i możliwe że robiłbym "remont" także poddasze zostawiam.

  20. #180
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawel2210

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    kepno
    Posty
    191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    tez nie bede wykanczal calkowicie poddasza zostawie je na rok po budowie ale chcial bym zeby bylo juz w regipsacc bo za duzo balaganu bedzie... za 4 tyg zaczynam jak odnajde sie na dobre w tym forum to moze zaloze dziennik budowy.. pozdrawiam

Strona 9 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony