dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1

    Domyślnie Odwodnienie w garażu,jakie rozwiązanie?

    Proszę o podpowiedź jakie macie rozwiązania w garażu z odpływem wody i błota opadających z samochodu.Mi hydraulik odradził robienia odpływu do rury ściekowej bo będzie wbijał smród.Mówił o wstawieniu ewentualnie rury 300 na środku kilkadziesiąt cm od drzwi.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    to ten "hydraulik"

    nie spotkał się z takim czymś jak "syfon" do tej pory???

    zazwyczaj wszystkie wpusty podłogowe są w takowy syfon wyposażone


  3. #3

    Domyślnie

    U nas jest odplyw linowy z odprowadzeniem razem z deszczowka do studni chlonnej.

  4. #4

    Domyślnie

    Sam nie tak dawno przerabiałem ten temat. Ostatecznie wstawiłem cztero metrowy kawałek rury drenarskiej bezodpływowej poza obrys fundamentu. Zrobiłem tak pomimo, że wzdłuż garażu idzie mi rura kanalizacyjna. Syfon gdy wyschnie nie powstrzyma brzydkich zapachów.

  5. #5

    Domyślnie

    Prawdopodobnie hydraulikowi chodzilo o odparowanie wody .
    Zastosuj odplyw liniowy , albo taki jak pokazal beton44 .

  6. #6

    Domyślnie

    Z tego co poczytałem i jak mi mówił hydraulik z syfonu może śmierdzieć.Czy w takim razie wstawienie rury 300 mm gdzieś z 50 cm przed drzwiami i wpuszczanie wody do niej będzie dobrym rozwiązaniem.Czy woda nie będzie wpływała pod fundamenty?Grunt mam żwirowy więc woda powiinna łatwo wsiąkać.Mam już wylany chudziak i tym sposobem ograniczony sposób działania.Wydaje mi się że taki odpływ przyda mi się do mycia auta zimą.

  7. #7

    Domyślnie

    U siebie mam zaplanowany odpływ liniowy w garażu przy bramie.

    Wykonam lekki spadek do tego odpływu tylko zastanawiam się że jak go zrobie z poziomem posadzki to nie będzie miał "spadu" do odpływu który jest przy jednym z końców korytka.
    Jeżeli zrobie jakiś minimalny spadek do odpływu to całe korytko będzie nierówno na posadzce.

    Widziałem że są takie korytka które wewnątrz mają spadek ale nie mogę ich nigdzie namierzyć.

    Jak to ugryźć a może to olać i zrobić na płasko a co ma wylecieć to wleci do syfonu a reszta wody wyschnie.

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol
    Prawdopodobnie hydraulikowi chodzilo o odparowanie wody .
    Zastosuj odplyw liniowy , albo taki jak pokazal beton44 .
    Czy zostanie zastosowany odpływ punktowy / kratka ściekowa / czy odpływ liniowy - każda z tych konstrukcji musi być wyposażona w syfon - jak woda z syfonu wyparuje to i z kratki i z odpływu liniowego bedzie śmierdzieć szambem jak do niego jest podłączony odpływ ...
    Trzeba pamiętać o uzupełnianiu wody w syfonie i tyle ... - no i podstawaowa sprawa w wypadku kanalizacji - prawidłowo wykonana wentylacja pionów kanalizacyjnych w znacznym stopniu zapobiega zjawisku smrodu z kratek jak wyparuje woda w syfonie ...
    --
    Pozdrawiam

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał kgolebiowski
    (...)Czy w takim razie wstawienie rury 300 mm gdzieś z 50 cm przed drzwiami i wpuszczanie wody do niej będzie dobrym rozwiązaniem.Czy woda nie będzie wpływała pod fundamenty?Grunt mam żwirowy więc woda powiinna łatwo wsiąkać.Mam już wylany chudziak i tym sposobem ograniczony sposób działania.Wydaje mi się że taki odpływ przyda mi się do mycia auta zimą.
    Przydać - to Ci się odpływ z garażu przyda - ale odprowadzanie wody z niego i podlewanie samemu sobie fundamentów - to już średnio rozsądny pomysł ...
    --
    Pozdrawiam

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Za tydzień robię wylewki. Zarówno hydraulik jak i posadzkasz delikatnie sugerują odejście od odwodnienia liniowego w garażu na rzecz prostej kratki ściekowej. Jakie są zalety odwodnienia liniowego? czy faktycznie się sprawdza?

  11. #11

    Domyślnie

    ja zrezygnowalem z odwodnienia w garzzu,zupelnie to mi nie przeszkadza-jego brak.....zamiast kratki,takich problemow,potem czyszczenia jej,mam sucho,potem tylko szczotka i tyle...problemem jest luzne podloze przed garazem i czasem snieg spod kol,

  12. #12

    Domyślnie

    W takim razie jak sobie poradzić zimą ze sniegiem i błotem,który spadnie z dwóch samochodów i roztopi się w garażu?Mogę to wszystko zgarnąć gumą poza garaż .Co jednak się stanie przy temperaturach ujemnych na zewnątrz,przymarznie mi uszczelka od bramy garażowej.Zastanawiam się nad odwodnieniem liniowym wewnątrz i odprowadzeniu wody do rury idącej przed garażem od deszczówki.

  13. #13

    Domyślnie

    Mam zwykla wylewke betonowa,nadmiar wody wsiaka,czesc wyparowuje-garaz mam ogrzewany w st. min.a bloto-piach po prostu wyrzucam lopatka i po sprawie...Tez myslalem,co to bedzie,gdy sniegi,blota.....ale jak na razie,akurat to mi w ogole nie przeszkadza.Przed wjazdem do garazu skopuje nadkola w okolicy chlapaczy,nie uszkadzajac ich,a ,ze mam przed wjazdem tymczasowo zwir,to czesc syfiku wplata sie w podloze....Jak na razie,nie mam klopotow,a mam 2 auta w garazu ...

  14. #14

    Domyślnie

    ja zrezygnowałem z odwodnienia w ostatniej chwili.
    Nawet już miałem zamontowane odwodnienie liniowe przed terakotą.
    Garaż na dwa auta i zimą nie ma problemu. Wody jest jak na lekarstwo. Garaż ogrzewany, czasami przejechałem mopem, ale i tak woda nie podpływała do uszczelki garażu. Spadek mam zrobiony.
    Zrezygnowałem z odwodnienia, bo więcej roboty z obsługą tego - brud, czyszczenie, smród.
    Na działce nie mam jeszcze kostki, także śniegu, błota dużo.
    Ale, jak kto uważa.

  15. #15

    Domyślnie

    dobrym wyjsciem jest odplyw liniowy pod brama garazowa, a dokladnie taki aby jego zewnetrzna krawedz stykala sie z uszczelka.

    rozwiazujesz dwa problemy za jednym razem.
    1. masz odplyw
    2. minimalizujes mostek trmiczny na styku wylewka - kostka przed garazem.

    odplyw podlaczony do rur odprowadajacej deszczowke i wode z drenazu.

    nic nie smierdzi, wszystko dziala.

  16. #16

    Domyślnie garaż - jaka klasa wpustu podłogowego

    Pozwolę sobie podpiąć się do tematu.
    We wtorek ekipa ma zacząć prace, m.in. dot. kanalizacji w poziomie 0 a ja mam zgryz dotyczący kratki (wpustu podłogowego) w garażu.
    Zaplanowany mam w garażu odpływ punktowy (kratkę). "Zwykły" wpust podłogowy, taki do łazienki czy pralni to koszt kilkudziesięciu złotych. Przegląd sklepów internetowych z armaturą uświadomił mnie jednak, że kratka, która nadaje się do garażu, (ze względu na możliwość najazdu na nią kołem samochodu) musi być odpowiedniej klasy - co za tym idzie cena jest diametralnie różna od takiej "zwykłej" kratki.

    (info dot. klas wpustów ze strony Kessel)
    ___
    Klasa K (= obciążenie do 300 kg)
    zasadniczo w przypadku powierzchni, po których odbywa się ruch pieszy – wpusty podłogowe, łazienkowe i stropowe wewnątrz budynków

    Klasa A (= obciążenie do 1,5 t )
    dla powierzchni komunikacyjnych, po których odbywa się wyłącznie ruch pieszy i rowerowy. W asortymencie KESSEL są tutaj wpusty podwórzowe i podłogowe systemu 200 i 400
    ___

    np. taki wpust Geberit Varino d75 to prawie 5 stówek.

    http://www.domarket.pl/product.php?a...1&categorie=88

    Ekipa twierdzi, żeby nie szaleć i dać zwykły łazienkowy wpust, ale wymiana takiego wpustu - gdyby się nie sprawdził - wymagałaby trochę kucia i ekwilibrystyki z zamontowaniem nowego.
    Jakie wpusty zamontowaliście w swoich garażach ? Jak się sprawdzają ? Może są jakieś wpusty nadające się do garażu i kosztujące istotnie mniej niż te przykładowe 5 stówek (jakiś polski producent) - nie potrzebuję w garażu żadnych "wypasionych" rozwiązań?
    Pozdrawiam,
    Radek

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    duży masz ten garaż?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  18. #18

    Domyślnie

    zainstaluj sobie zwykły, tani tyle, że w takim miejscu w którym nie masz szans na przebywanie kołem (np centralnie pośrodku, w osi garaży przy rozmiarach typowych), chyba że koniecznie chcesz go robić w miejscu najazdu...

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    stąd pytanie
    bo jak jednostanowiskowy to montując na środku, nie wydaje mi się możliwością najechanie nań
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  20. #20

    Domyślnie

    Garaż dwustanowiskowy (szerokość 6,5m w świetle ścian). Brama garażowa szer. 5m (czyli bez słupka po środku). Rozwiązaniem byłoby może umieszczenie wpustu nie centralnie po środku garażu, tylko w odległości około 6,5-7 metrów od bramy garażowej (garaż ma długość 8m) - tam już samochody nie powinny wjeżdżać.
    Pozdrawiam,
    Radek

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony