dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 82
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 1623

Temat: OKNOPLAST - okna: opinie, doświadczenia, modele, obsługa

  1. #621

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333
    Cytat Napisał odaro

    Okazuję się jest znacznie gorzej. Całe okna balkonowe są wygięte nie tylko dolna rama ale też boczne ramy, stałe słupki a nawet skrzydła okienne.

    Jestem po prostu załamany. Nie mogę zrozumieć jak to jest możliwe że stały słupek jest wygięty w połowie długości do środka na 5-7mm a tak właśnie jest u mnie.

    Mało tego małe okna takie np o wymiarach 1500x1500 też są wygięte tak średnio dolna rama i boczne ramy są wygięte do 3mm.

    Opinia Oknoplastu jest taka że PCV ma prawo tak się wyginać i jak będę bardzo chciał to mogą mi wymienić ramy okienne (skrzydła okienne już nie) na nowe ale nie gwarantują że okna znowu się powyginają
    Pomijając wygięte skrzydła (wygięcie do 2mm jest często spotykane w wielu systemach u różnych producentów i powodem do paniki nie jest) i słupki stałe (jeśli nie nastąpiło wskutek ściśnięcia okna góra-dół klinami i pianą to producent zaliczył wpadkę) wszelkie wygięcia ościeżnic wyglądają mi na montaż kiepski, nawet bardzo miękkie ramy można zamontować tak żeby się nie powyginały a Veka do tych bardzo miękkich nie należy...
    A 1500x1500 jeśli jednoskrzydłowe to nie jest małe okno

    Pozdrawiam

    IVO333 znasz się na oknach dlaczego nie chcesz spojrzeć na to wszystko obiektywnie.

    Już Ci odpowiadam nie mam ani jednego okna 1500x1500 jednoskrzydłowego.

    Nie nastąpiło ściśnięcie okna góra-dół przez kliny albo piankę wystarczy spojrzeć na zdjęcia na pierwszych zdjęciach.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  2. #622
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    właśnie wszyscy starają się jak mogą spojrzeć na sprawę montażu twoich okien obiektywnie i bezstronnie - szkoda, że tego nie zauważasz.
    Pewne wykrzywienia pod wpływem temperatury faktycznie się mogą pojawić i 2-3 mm nie są tak naprawdę niebezpieczne. System okuć obwiedniowych, ilość zaczepów, ich konstrukcja i odległości miedzy nimi właśnie te wykrzywienia powstające przy dość wysokich temperaturach niwelują. Wykrzywianie się słupków stałych też ma miejsce i ponownie 2-3 milimetry nie czynią tragedii dla prawidłowego funkcjonowania okna przez następne dziesięciolecia. Wykrzywienie się skrzydła jakże często jest spowodowane zbyt długimi listwami przyszybowymi - ale o tym już ktoś ci tu powiedział. Przy dużych nasłonecznieniach i wysokich temperaturach jak i bardzo ciemnych kolorach może okazać się, że otwory odprężeniowe są o zbyt małej powierzchni (miałem kilka razy taki przypadek kiedy wystarczyło je powiększyć by spowodowało to całkowite cofniecie się zjawiska wykrzywiania się słupków czy też ościeżnic) a jeśli otwory wykonane są z boku ościeżnicy może okazać się, że niezbędne jest dodanie nowych gdyż te zostały dokładnie uszczelnione pianą i nie spełniają swojego zadania itd itd
    Powodów może być wiele ale znów powtórzę to co mówiłem, co podnosi każdy zabierający głos w tym wątku i znający się na oknach czym nie wiedzieć dlaczego doprowadza Cię do irytacji.
    Montażem można wszystko spierniczyć, tak schrzaniono ci ościeżnice w balkonach, tak możliwe, że ponaciągano ci ościeżnice w innych miejscach powodując już na etapie montażu "beczki" których po prostu nie zauważyłeś.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #623

    Domyślnie

    @odaro: ja tak zupełnie na marginesie: ściana w której montowane były te okna z pierwszego postu jest 1, 2 czy 3 warstwowa?

  4. #624

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał IVO333
    Cytat Napisał odaro

    Okazuję się jest znacznie gorzej. Całe okna balkonowe są wygięte nie tylko dolna rama ale też boczne ramy, stałe słupki a nawet skrzydła okienne.

    Jestem po prostu załamany. Nie mogę zrozumieć jak to jest możliwe że stały słupek jest wygięty w połowie długości do środka na 5-7mm a tak właśnie jest u mnie.

    Mało tego małe okna takie np o wymiarach 1500x1500 też są wygięte tak średnio dolna rama i boczne ramy są wygięte do 3mm.

    Opinia Oknoplastu jest taka że PCV ma prawo tak się wyginać i jak będę bardzo chciał to mogą mi wymienić ramy okienne (skrzydła okienne już nie) na nowe ale nie gwarantują że okna znowu się powyginają
    Pomijając wygięte skrzydła (wygięcie do 2mm jest często spotykane w wielu systemach u różnych producentów i powodem do paniki nie jest) i słupki stałe (jeśli nie nastąpiło wskutek ściśnięcia okna góra-dół klinami i pianą to producent zaliczył wpadkę) wszelkie wygięcia ościeżnic wyglądają mi na montaż kiepski, nawet bardzo miękkie ramy można zamontować tak żeby się nie powyginały a Veka do tych bardzo miękkich nie należy...
    A 1500x1500 jeśli jednoskrzydłowe to nie jest małe okno

    Pozdrawiam

    IVO333 znasz się na oknach dlaczego nie chcesz spojrzeć na to wszystko obiektywnie.

    Już Ci odpowiadam nie mam ani jednego okna 1500x1500 jednoskrzydłowego.

    Nie nastąpiło ściśnięcie okna góra-dół przez kliny albo piankę wystarczy spojrzeć na zdjęcia na pierwszych zdjęciach.
    Właśnie dlatego że coś tam wiem o oknach i ich montowaniu napisałem to co powyżej. Sprawdź u znajomych okna z jakiej chcesz firmy i pewien jestem że drobny odsetek skrzydeł i słupków będzie idealnie prostych. Mimo to funkcjonują prawidłowo bo tolerancje wymiarowe i konstrukcja okuć i uszczelek ma to zapewnić. Między innymi dlatego że ideałów nie ma konstruktorzy okuć Roto wymyślili zaczepy grzybkowe z regulacją wysuwu z listwy co pozwala na prawidłową pracę okuć nawet przy sporych wygięciach skrzydła czy ościeżnicy w płaszczyźnie okna. Nie wiem jak bardzo są powyginane u ciebie skrzydła więc nie oceniam czy Oknoplast walnął babola czy też nie.
    Widziałem kiedyś 2 szt białych drzwi balkonowych wysokości ok 2200 zrobionych w niezłym profilu z oryginalnym wzmocnieniem które wygięły się tak że zaczepy obwodowe skrzydła zachodziły na zaczepy w ościeżnicy "z wierzchu" i jeszcze odpychały skrzydło A reszta skrzydeł z tej samej partii z tego samego ekstrudera była OK. Zrobiono nowe a stare pocięto nie znajdując przyczyny wygięcia. Każda, nawet najlepsza firma jakiś odsetek wpadek ma.
    Byłem w Zakopanem w pensjonacie gdzie całość stolarki 2 lata temu montował dealer jednego z najbardziej renomowanych i szanowanych (na tym forum też) producentów PCV. Drzwi wejściowe (zamontowane od wschodu) miały skrzydło wygięte tak że rygiel hakowy zasuwnicy nie dociągał go do ościeżnicy, uszczelka nie dochodziła około 3-4 mm. Czy to podstawa do głoszenia że firma X robi buble? Większość skrzydeł okien w dolnej części była wygięta do 3 mm do wewnątrz pomieszczeń z tym że nie było to odczuwalne w żaden sposób i właściciel nawet podejrzewam o tym nie wiedział. Skrzydło drzwiowe do wymiany , chwila zadumy u producenta, wniosek że nikt nie jest doskonały i niezbadane są wyroki (myślę że jeśli reklamacja będzie złożona tak to się odbędzie ), ewentualna reklamacja skrzydeł okien odrzucona, działają prawidłowo, są szczelne po zamknięciu. Firma X obroni dobre imię jeśli wszyscy zainteresowani zgodzą się że okno to nie wyrób z kategorii mechaniki precyzyjnej a tolerancje wymiarowe to nie bajka o żelaznym wilku tylko rzeczywistość. Interweniujemy tam gdzie zostały przekroczone i są problemy realne a nie urojone.
    Nie wiem do której kategorii należą Twoje problemy więc o winie czy niewinności Oknoplastu nie będę rozstrzygał.
    To było o skrzydłach, co do ościeżnic nadal twierdzę że niemal wszystkie wady to efekt montażu i tu się będę upierał (ale zawsze jest ciut szansy że się mylę )

    Pozdrawiam

  5. #625

    Domyślnie

    Cytat Napisał lazik
    @odaro: ja tak zupełnie na marginesie: ściana w której montowane były te okna z pierwszego postu jest 1, 2 czy 3 warstwowa?
    2W
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  6. #626

    Domyślnie

    Powiedzcie mi jak należy czytać aprobatę techniczna

    Jeżeli mamy takie dane: dopuszczalne rozmiary skrzydeł:

    Max.powierzchnia - 2,25m2

    Min-Max szerokość - 347-1424mm

    Min-Max wysokość - 390-2424mm

    Czy parametr powierzchni jest parametrem nadrzędnym?

    Czy wysokość 2,424 może być przekroczona ale pod warunkiem że powierzchnia 2,25m2 nie zostanie przekroczona.

    Jak to jest naprawdę?
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  7. #627

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał lazik
    @odaro: ja tak zupełnie na marginesie: ściana w której montowane były te okna z pierwszego postu jest 1, 2 czy 3 warstwowa?
    2W
    A okna montowane w warstwie ocieplenia?

  8. #628
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Czy wysokość 2,424 może być przekroczona ale pod warunkiem że powierzchnia 2,25m2 nie zostanie przekroczona.
    NIE

  9. #629

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Powiedzcie mi jak należy czytać aprobatę techniczna

    Jeżeli mamy takie dane: dopuszczalne rozmiary skrzydeł:

    Max.powierzchnia - 2,25m2

    Min-Max szerokość - 347-1424mm

    Min-Max wysokość - 390-2424mm

    Czy parametr powierzchni jest parametrem nadrzędnym?

    Czy wysokość 2,424 może być przekroczona ale pod warunkiem że powierzchnia 2,25m2 nie zostanie przekroczona.

    Jak to jest naprawdę?
    Powinny być zachowane wszystkie 3 jednocześnie, parametr powierzchni hamuje zapędy wykonania np skrzydła 1100x2350, szerokość i wysokość masz w normie ale powierzchnię już nie. Zresztą niewiele firm przestrzega tych ograniczeń. Niewielkie ich przekroczenie nie oznacza że na pewno będą problemy ale bardzo zwiększa ich prawdopodobieństwo.
    Aha, i jeszcze jedno, inne wartości są dla okien białych a lnne (mniejsze) dla kolorów. Te powyżej wyglądają mi na te pierwsze

    Pozdrawiam

  10. #630

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333
    Cytat Napisał odaro
    Powiedzcie mi jak należy czytać aprobatę techniczna

    Jeżeli mamy takie dane: dopuszczalne rozmiary skrzydeł:

    Max.powierzchnia - 2,25m2

    Min-Max szerokość - 347-1424mm

    Min-Max wysokość - 390-2424mm

    Czy parametr powierzchni jest parametrem nadrzędnym?

    Czy wysokość 2,424 może być przekroczona ale pod warunkiem że powierzchnia 2,25m2 nie zostanie przekroczona.

    Jak to jest naprawdę?
    Powinny być zachowane wszystkie 3 jednocześnie, parametr powierzchni hamuje zapędy wykonania np skrzydła 1100x2350, szerokość i wysokość masz w normie ale powierzchnię już nie. Zresztą niewiele firm przestrzega tych ograniczeń. Niewielkie ich przekroczenie nie oznacza że na pewno będą problemy ale bardzo zwiększa ich prawdopodobieństwo.
    Aha, i jeszcze jedno, inne wartości są dla okien białych a lnne (mniejsze) dla kolorów. Te powyżej wyglądają mi na te pierwsze

    Pozdrawiam

    Czy te podane wyżej wymiary to wymiary skrzydła czy całego okna czyli razem z ramą.

    Wydaję się dotyczy to skrzydła
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  11. #631
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Przecież to ty napisałeś: "Jeżeli mamy takie dane: dopuszczalne rozmiary skrzydeł" więc dlaczego nas pytasz?
    Domyślam się też, że ta maksymalna wysokość nie dotyczy standardowego profilu skrzydła lecz szerszego - w VECE jest to 105mm przy 80mm "normalnego".
    A ty jaką masz wysokość i jakiego pofilu skrzydła użyto?

  12. #632

    Domyślnie

    A tego to już nie wiem, powinny dotyczyć samego skrzydła ale niektórzy producenci podają z ramą. Doczytaj w aprobacie z której masz wymiary.

    Pozdrawiam

  13. #633

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Przecież to ty napisałeś: "Jeżeli mamy takie dane: dopuszczalne rozmiary skrzydeł" więc dlaczego nas pytasz?
    Domyślam się też, że ta maksymalna wysokość nie dotyczy standardowego profilu skrzydła lecz szerszego - w VECE jest to 105mm przy 80mm "normalnego".
    A ty jaką masz wysokość i jakiego pofilu skrzydła użyto?

    Tak się głupio dopytuje bo Oknolpast w profilu Avans bez żadnych zastrzeżeń produkuje okna balkonowe o.maksymalnej wysokości 2500mm i pow. max. 2.25m2

    Prolil Avans to Perfectline od Veka
    Jak zadzwoniłem do firmy Veka to byli bardzo zdziwieni bo oni mają aprobatę na pow. max. 2.00 a wysokość max jeżeli dobrze pamiętam 2400mm.

    Zastrzegam że być może porównuje nie te dane ale mam katalog Oknoplast a tam były wymiary jak wyżej
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  14. #634
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Aprobatę na Perfectline może pobrać ze strony kolegi TESTa. Niestety aprobaty są zazwyczaj "mało jasno sformułowane" czyli np. w tym przypadku podają maksymalne rozmiary nie precyzując symbolu profili jakiego dotyczą. Znacznie lepszym wyznacznikiem są siatki statyczne, których jednak w aprobatach nie ma

  15. #635

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Aprobatę na Perfectline może pobrać ze strony kolegi TESTa. Niestety aprobaty są zazwyczaj "mało jasno sformułowane" czyli np. w tym przypadku podają maksymalne rozmiary nie precyzując symbolu profili jakiego dotyczą. Znacznie lepszym wyznacznikiem są siatki statyczne, których jednak w aprobatach nie ma
    Spróbuje to jakoś rozszyfrować bo w katalogu Oknoplast są 6 cyfrowe numery profilu skrzydła i ościeżnicy. Podobne są w aprobacie technicznej dla Pefrectline.

    Aprobata jest dostępna na stronie Veka
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  16. #636

    Domyślnie

    ja po roku czasu złożyłam reklamację na okna oknoplus ( okno tarasowe trochę wygioete w łuk i jeszcze poprawki w oknach balkonowych) Powiem, ze byłam bardzo mile zaskoczona szybkością uwzględnienia reklamacji, już w tym samym dniu przyjechał ktoś sprawdzic co się dzieje, a potem wszystko załotwiono w przeciągu tygodnia. Okna balkonowe wymagały regulacji ( błąd montażowy) a do tarowych przyjechł ktoś z serwisu oknoplus rozkrecił i poprawił. W oknach każdej firmy może być coć nie tak, ale liczy się tez to jak ktoś uwzględnia reklamację, bo co z tego ze jakieę okna będą 1000zł tańsze, jak okaże się ze gwarancja to lipa. Dlatego wybierałam znaną firmę. Tym bardziej dziwi mnie ze w oknoplaście , było nie było dużej firmie, robia sobie jaja z klienta. Generalnie słyszałam, ze im więcej komó i im ciemniejszy kolor tym większy problem z odkształceniami.

  17. #637
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    No i jak tam losy reklamacji kolego odaro?

  18. #638

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    No i jak tam losy reklamacji kolego odaro?
    Jest w toku od 31.08.2009r tylko tyle tak naprawdę mogę powiedzieć bo nie jestem w stanie przewidzieć dalszych ich losów.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  19. #639

    Domyślnie

    a dali ci jakąś odpowiedź na piśmie? bo wg prawa powinni odpowiedzieć w ciągu dwóch tygodni, jak tego nie zrobią to znaczy że przyjęli reklamację pozytywnie.

  20. #640
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Jako że wcześniej tu pisałem o swoim Aluplaście passivhaus neutralnie czekając na obrót wydarzeń to teraz mogę już dodać-, że wczoraj mi wymienili wreszcie po roku czasu powyginane skrzydła i wykonali specjalnie "pod sytuację" (co się im chwali) wszystko tak, że okna są na razie szczelne jak należy no i proste!!! Hurra .


    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

Strona 32 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony