dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 82
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 1623

Temat: OKNOPLAST - okna: opinie, doświadczenia, modele, obsługa

  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Zibbik - nie daj sie - gadaja glupoty poza jednym - tu maja racje - pierwszy raz slysze by ktos kliny pozostawial po bokach okien. Ale i tak ma sie to jak piesc do oka na wykrzywianie sie skrzydla - tu poleli wode jak sie patrzy
    Moja koncepcja na tych panow jest nastepujaca
    Pchelek oglada - wyraza opinie poparta swoim doswiadczeniem i wiedza firmujac to jako ITB i w czyms takim w reku idziesz do tych palantow (inaczej ich nazwac nie mozna) i wraz z kopia ekspertyzy ITB wreczasz im pismo - ultimatum
    Rzadasz w nim wymiany wadliwego towaru na nowy wraz z pokryciem wszystkich twoich strat
    PRZEJDZ DO ATAKU!!!
    Tylko jak najszybciej zrob wlasna dokumentacje fotograficzna aparatem co date zapisuje I WALCZ o swoje. Jak widze kolejna firma co klienta ma w d.... i spychotechnike stosuje. Dealerzy czasem podobinie sa traktowani - niestety choc mnie poki co sie cos takiego nie przytrafilo - no moze poza ostatnia wojna z WIGLAWem
    Najwazniejsze moim zdaniem jest dokonanie oceny okien jeszcze nie zamontowanych - nawet posunalbym sie do zniszczenia takiego okna - trzeba by pogadac z Pchelkiem ile kosztowaloby Cie dokonanie dokladnej ekspertyzy
    I w razie czego podac ich do sadu - nie patyczkowac sie
    Jesli ekspertyza Pchelka wykaze wade okien to OKNOPLAST sam (o ile ma troche oleju w glowie dyrekcja) bedzie dazyl do porozumienia z Toba
    NIE PODDAWAJ SIE ! ! ! !
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #82

    Domyślnie zdjecia

    Tak opublikuj zdjecia zamontowanych okien i wtedy ocenimy ten montaz bo inaczej to czysta dywagacja. Przydałoby sie zebyć opublikował zasady montazu opisane przez oknoplast. W tedy okreslimy czy Głowny Technolog miał racje.

    Mam pytanie dlaczego tosamo okno było montowane da kotwach i dyblach ?

    Pozdrawiam serdecznie

  3. #83
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kokosek

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    1

    Domyślnie pytanie

    zibibikk, mam podstawowe w tym momencie pytanie. Oknoplast uznał Ci tę reklamację? Bo nic konkretnie o tym nie wspominasz.
    Zainteresowany

  4. #84

    Domyślnie

    NO WŁAŚNIE !! UZNALI REKLAMACJĘ CZY NIE !!!??? JEŻDZISZ PO FIRMIE JAK PO BUREJ S..E, A NIC NIE PISZESZ CZY WSZYSTKO OK! TWARDZIEL DO KOŃCA ???

  5. #85

    Domyślnie

    Jeżeli założymy, że to jest rzeczywiscie wina okien, a nie złego montażu proponowałbym sprawdzenie, jaki zakres zawiera AT ITB.
    Okna są zrobione w systemie veka perfectline ze skrzydłem produkowanym wyłacznie na potrzeby Oknoplastu. Moze tak być że AT nie zawiera takiego rozwiazania (w każdej AT podane są profile, których ta aprobata dotyczy). Moze tak być, ze AT nie zawiera okien kolorowych. Jeżeli by tak było okna byłyby wyprodukowane i wprowadzone do obrotu niezgodnie z prawem za co są kilkusettysieczne kary. Nie ma takiej firmy, która by zlekceważyła taki fakt, a i w sądzie nie miałaby szans.
    Certyfikat zgodności jaki posiada Oknoplast niedotyczyłby w tym wypadku tych okien.

    Jak jest to musiałby sprawdzić Pchelek, bo ja niestety nie posiadam niniejszej AT.

  6. #86
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Klientka

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    4

    Domyślnie babskie pytanie

    Mam pytanie:

    Nie znam się na oknach ale w tej całej sprawie mam wątpliwości, czy w tej sprawie słuchanie wypowiadających się tutaj specjalistów ma sens

    Rozumiem ze w oknach ramy są powyginane. Rozumiem tez że zostały określone uchybienia w montażu okna, które już były wcześniej opisywane. Oczywiście tutejsi specjaliści twierdza ze wygiecie tam nie wynika ze złego montażu okna – powiem szczerze Panowie ja tego nie rozumiem !!!!!

    Następnie jest mowa ze wygięte ramy nie maja wpływu na skrzydło. Ale jak rozumiem okna są plastikowe i skrzydło ściśle przylega do ramy. Tak wiec proste skrzydło jest przyciskane do krzywej ramy – i nadal jest proste ? Panowie ja tego nie rozumiem !!!!!!!!!

    Przecież to jest materiał plastyczny który pod wpływem temperatury się odkształca trwale czy tak nie jest ?

    Oczywiście pytanie są takie na zdrowy chłopski umysł.

    Chciałabym żeby wypowiedział się na forum ktoś kto mówi do rzeczy. Bo to wszystko mi przypomina babskie gadanie. Sama jestem przy budowie domu. Nie mam problemów z oknami, ale pamiętam ze montażyści bardzo przykładali się do montowania okien i balkonów. Twierdzili ze 90 % sukcesu okna to dobry montaż i nie mam możliwości żeby przy złym montażu okno nadal było dobre. Nie napisze znowu Panowie ...........

    I odniosę się do Pana OLAO i ZIBIBYK śruba pisze się przez U- ZWYKŁE pewnie dlatego przy logowaniu trzeba mieć więcej niż 13 lat.

  7. #87

    Domyślnie Pani ma racje

    No fakt Pani ma racje jak jest zły montaż to okno nie będzie dobrze pracować. (to jest niemozliwe) Panowie...........

    To tak jakby kupić krzesło z ikei skręcić samemu, nie wiadomo jak i mieć pretensje ze się nie da na min siedzieć. Wtedy idzie się do producenta ze zrobił cos nie tak. Ha ha ha

    Jak rozumiem rzeczywiście Główny Technolog udowodnił na budowie ze jest zły montaż, pokazał produkcje i pokazał instrukcję obsługi „krzesła” dalej czekamy na zdjęcia.

    Cóż ZIBIBYK się długo nie włącza. Czyżby poprawiał montaż hm........., żeby na zdjęciu dobrze wyszły.

  8. #88

    Domyślnie

    INERNET WSZYSTKO PRZYJMIE, NAWET PODWÓJNE LOGOWANIE TEJ SAMEJ OSOBY !!!! NAJWYRAŻNIEJ OLAO I ZIBIBYK TO JEDNA OSOBA. WIDAĆ TO PO BŁĘDACH ORTOGRAFICZNYCH!

  9. #89

    Domyślnie

    To widać nie tylko po błędach. Sam o tym napisał:

    Cytat Napisał olao
    CZY naprawdę na tyle osób zaglądających do tego postu( a jest ich całkiem sporo) nie może nic poradzić wsiekłym inwestorom.
    to wcześniej to też ja ale z innego logowania

  10. #90
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    pani klientka myli się niestety.
    Może być tak, że krzywa rama skrzydła przylega do prostej ramy ościeżnicy i dalej jest krzywa. Bo ona jest krzywa w płaszczyźnie okna a nie w płaszczyźnie prostopadłej. I to jest temat tego postu. Są dwa kierunki ewentualnego wykrzywienia. A skrzydło przylega do ram w JEDNEJ płaszczyźnie. I w tej płaszczyźnie przylegania wygięcia ram praktycznie się nie zdarzają a więc przyleganie jest równe i szczelne
    Co więcej - pomimo tak krzywej ramy skrzydła okno nadal jest szczelne.
    Puść zdjęcia.[/list]

  11. #91

    Domyślnie

    przy okazji pytanie do specjalistów:

    pchelek stwierdził w jednym z poprzednich postów, że okna kolorowe mocuje się na sztywno - dyblami...

    właśnie jestem po montarzu okien oknoplastu: kolorowy profil awans
    wszystkie okna zamocowane zostały kotwami do porothermu, zapiankowane w narożach a następnego dnia zamocowane na sztywno dyblami i zapiankowane dookoła
    1. czy to poprawnie?

    wszystkie - poza balkonem 4,00m x 2,30m (4 pola, zewnętrzne stałe szklone w skrzydle, wewnętrzne przesuwne); przy tym oknie montażyści założyli tylko kotwy, nie mocowali dybli, zapiankowali boki i górę, dół zostanie zalany wylewką...
    2. czy to również jest OK?

  12. #92
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Klientka

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    4

    Domyślnie Do Pana Pchełka najlepszego doradcy na tym forum

    Pan Pchełek przekręca moje pytanie.

    Ja w swoim pytaniu nic nie pisałam o szczelności. Nawet nie wiem jak ją zmierzyć i jak ją określać po prostu nie znam się na tym dlatego tez moje pytanie brzmiało zupełnie inaczej.

    Moje pytanie brzmiało czy wykrzywiona rama może mieć wpływ na wygięcie skrzydła. Zadaje sobie sprawę że może być n-płaszczyzn wygięcia ramy czy też skrzydła. Ale wiem ze jeżeli położę jakiś przedmiot na słońcu to się wygnie w każda stronę. Jeżeli taki przedmiot wygięty chce dopasować do prawidłowego to on po prostu nie pasuje. Chyba ze na siłę.

    Trzeba tez pamiętać ze na ramie są zawiasy i inne elementy okna. Jak są na krzywej ramie (niezależnie od kierunku) to moim zdaniem nie funkcjonują jak należy i to ma wszystko chyba wpływ na funkcjonowanie i kształt skrzydła.

    Proszę Pana specjalistę o krótka odpowiedz czy jest w tym co mówię prawda czy nie ?.

    W ten sposób będę widziała czy Pan Pchełek jest specjalista czy tez nie. A ponieważ określił siebie jako najlepszy na całym forum to tez będę wiedziała jakie mieć zdanie o forum

    Pozdrawiam serdecznie wszystkich którzy borykają się z tzw „doradcami ”.

  13. #93
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    w.rob
    niestety nie pamietam juz gdzie to dokladnieopisywalem - i jedna i druga forma mopntazu przy zachowniu pewnych zasad jest prawidlowa i dopuszczalna - nie majaca realnie wplywu na zla prace okna
    Klientka
    No wlasnie - zeby odpowiedziec na dreczace Szanowna klientke rozterki proponowalbym lekture wszystkich tematow dotyczacych okien na forum - niestety - nowi urzytkownicy taki balagan wprowadzili ze watki porozrzucane sa po wielul tematach
    A co do rzeczy
    Mila Pani
    Niestety nie ma Pani racji lekko ironizujacym stwierdzeniem sugerowac ze zle zamontowana oscieznica musi spowodowac odksztalcenie skrzydla. Otoz nie musi!!!. Skrzydlo ma luz wrebowy (w zaleznosci od systemu) od 10 do 14 mm (przewaznie 12mm) i realnie skrzydlo przylega swoja plaszczyzna do oscieznicy zas przyciskane do niej jest zaczepami na ktorych rolki i tak maja luz
    Obrazowo Oscieznica jest wybeczkowana np. 3mm do srodka - skrzydlo o nia zawadzac nie bedzie - malo tego - rolki o zaczepy tez jeszcze wadzic nie beda
    Najgorsze co moze sie zdarzyc to zwichrowanie powierzchni oscieznicy w plaszczyanie styku ze skrzydlem - ono spowoduje trwale odksztalcenie skrzydla - ale realnie to niczym nie grozi poza klopotami z zamknieciem skrzydel RU w trakcie przejscia z RU na R - rozworka wtedy bardzo czesto nie lapie i trzeba skrzydlo przy zawiasach dociskac
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Pchelek Pchelek Pchelek nie daj sie ( na nute piosenki Bogdan Bogdan trzymaj sie )
    Mila Pani - sadze ze mimo upalu dobrze byloby spuscic lekko z Tonu - gdyz jesli jest Pani z branzy to nie ma co sie ukrywac i jasno to o sobie powiedzic a jesli nie - to wybaczy Pani ale sadze ze chocby z racji pelnionej funkcji w Instytucie Techniki Budowlanej wlasnie Pchelek a nie kto inny ma tu najwiecej do powiedzenia w temacie okien
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #95

    Domyślnie Re: Do Pana Pchełka najlepszego doradcy na tym forum

    Cytat Napisał Klientka

    A ponieważ określił siebie jako najlepszy na całym forum to tez będę wiedziała jakie mieć zdanie o forum
    ”.
    Ale to chyba nie on dał sobie ten tytuł?

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Feft sadze ze czesc z nas powoli zaczyna miec wyrobiona zdanie o Pani Klientce
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #97

    Domyślnie

    WIDZĘ, ŻE WSZYSCY JESTEŚMY Z BRANŻY! I WSZYSCY WIEMY JAK JEST. WIĘC PO CO ŚCIEMNIAĆ ?! ZORGANIZUJMY PIKNIK, NA KTÓRYM SIĘ SPOTKAMY I PRZY PIWKU POGADAMY. OD RAZU MÓWIĘ JA NIE MAM CZASU!

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    [email protected]ciekawe - czyzbys chcial ta metoda konkurencje zniszczyc? toz pozabijamy sie w trakcie wymiany pogkladow
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #99
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Klientka

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    4

    Domyślnie porozmawiajmy o oknach

    Oj ja nie wiedziałam że Pan Pchełek jest z Instytutu Techniki Budowlanej chyba uderzyłam mocno.

    Ale buduje się i mam problemy przez tzw. doradców’. Tez kiedyś uczyłam się jak ocenić robotę tzw specjalistów i wiem ze jeśli ktoś robi cos na „czarno” to nie bierze za to odpowiedzialności i nie zależy mu na jakości i fachowości pracy tylko na skończeniu roboty, ale do gadania jest pierwszy i najwięcej wie. Tak miałam olbrzymie kłopoty na budowie. Stąd też jestem wrażliwa na takie zachowanie Teraz korzystam tylko z firmowych pracowników i czytam instrukcje. Wiem też ze warto rozmawiać tylko z osobami którzy są technikami takimi prawdziwymi a nie handlowcami. Dlatego ze handel opiera się na wypaczeniu prawdy a technika trzyma się zasad technicznych.

    Dlatego ufam tylko ludziom którzy odpowiadają za co mówią i ponoszą za to konsekwencje. Tutaj jest każdy anonimowy dlatego tez każdy może pisać co chce i nie znajduje rzetelnych informacji na forum. W tym może być inaczej i czekam na oficjalne stanowisko tego instytutu który reprezentuje Pan Pchełek.

    A Pan Jareko tez jest z tego instytutu ? Pewnie kolega z pokoju. Otóż Proszę Pana na nie pisałam o jakiś zaczepach tylko zawiasach u mnie na oknie są na górze i na dole (u Pana może tez być w środku). I one w przypadku wygiętej ramy musza też zostać wykrzywione.

    Chciałabym uzyskać informacje od Pana Pchełka jak słyszę pracownika Instytutu Techniki Budowlanej czy jest to poprawne i ma wpływ na skrzydło.

    Czekam na odpowiedz na moje pytanie w wszystkie wcześniej zadane.

  20. #100

    Domyślnie

    MYŚLAŁEM, ŻE WSZYSCY CHCĄ DOKOPAĆ JEDEN DRUGIEMU! OCZYWIŚCIE NA FORUM. CIESZĘ SIĘ, ŻE KTOŚ MA POCZUCIE CHUMORU I W TYCH TRUDNYCH CZASACH POTRAWI SIĘ ROZLUŻNIĆ. POZDROWIENIA DLA PANA JAREKO.

Strona 5 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony