dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 82
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 1623

Temat: OKNOPLAST - okna: opinie, doświadczenia, modele, obsługa

  1. #981
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    platinium ? nie!
    ale ja od początku byłem przeciwny
    jesli juz porównywać do aut to dla mnie to tak jak by z a6 sedan ktoś chciał zrobić cupe kombi
    <ładna miska jeść nie daje>

  2. #982
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.120

    Domyślnie

    Ok, wiem Wojtku ze nie przystoi, ale jestem w wielu aspektach ignorantem (wielu moich potencjalnych klientów to odczuło, bo np. nie zachwycam sie cienkimi zgrzewami). Dlatego tak mało się ostatnio odzywam - bo nie przystoi.

    Generalnie chodzi mi o to, że firma z Krakowa to lans (to z kolei dają mi odczuć potencjalni klienci, którzy oglądają u mnie drzwi). Owszem, robią dobre okna. Ale za podobne kwoty można kupić nie gorsze.
    Ja widzę różnicę pomiędzy szybą u 0,7 a u 0,5 i jeśli juz inwestowałbym w trójszybówkę, to tylko tą lepszą. Bez dwóch zdań.

  3. #983
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    antonin

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post

    Generalnie chodzi mi o to, że firma z Krakowa to lans (to z kolei dają mi odczuć potencjalni klienci, którzy oglądają u mnie drzwi). Owszem, robią dobre okna. Ale za podobne kwoty można kupić nie gorsze.
    Widzisz Fin kiedyś też tak myślałem. Decydując się na okna naczytałem się jaka to firma z Krakowa jest przereklamowana. Nie płaci się za okna tylko za ich reklamę itp. Dodam, że większość moich znajomych miała już okna z Oknoplastu ( są w moim mieście kilka lat ) i co dziwne była zadowolona. Mimo, że ich okna mi się podobały ja jako prawdziwy Polak zrobiłem na przekór i kupiłem to co było tak na FM zachwalane. Po kilku miesiącach kiedy nie zobaczyłem swoich okien wróciłem do Oknoplastu. Dostałem produkt dobry i to tydzień przed terminem. Owszem zapłaciłem 1000 zł więcej niż za "markowe okna", ale co z tego? Teraz wiem, że trzeba porównywać nie tylko okna ale też i Firmę. Jedno jest pewne to klient zawsze decyduje. Dla jednego 300 zł różnicy w wycenie będzie nie do przeskoczenia, a dla innego 5000 zł jest do przełknięcia. Niestety handlowiec i klient nie zawsze kierują się tymi samymi kryteriami. Przepraszam, ale zrzuciłem to co mi na wątrobie leżało. Pozdrawiam Antoni.

  4. #984

    Cool

    Cytat Napisał Balzak311 Zobacz post
    Kolego Ja od tygodnia jestem posiadaczem Okien z Oknoplastu profil Evo2 i pierwsze moje spostrzeżenia są takie ze okna rewelacja jestem bardzo z nich zadowolony wziełem ciemny orzech kolor obustronny oraz pakiet trzyszybowy, widać estetyki wykonania oraz ich nie powtarzalny wygląd naprawde ładnię sie prezentuja na scianie wiec z czystym sumieniem mogę polecić
    Wybrałem taki sam pakiet tylko,że w dzwiach uchylno przesuwanych.Mają się pojawić 1-go września.Czy jestem zadowolony? Oczywiście,ale nie dlatego ,że to będzie Oknoplast,tylko dlatego ,że dzięki Wam wiedziałem o co się pytać sprzedawcę(montaż na profilu poszerzającym itp.)
    I tu serdzeczne podziękowania dla wszystkich ,którzy dzielą się swoją fachową wiedzą z nami laikami a przynajmniej z jednym.
    OGROMNE dziękuję

  5. #985
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.120

    Domyślnie

    Antoni, spokojnie. Generalnie chyba tak jest, że O. nie lubi się w branży ze względu na ekspansywną reklamę, która zabiera nam - sprzedającym inne marki - klientów.
    Nie mówię, że to złe okna, co więcej uważam, że jeśli miałbym do wyboru 5% tańsze okna nieznanej firmy wybrałbym O, bo nie lubię kupować kota w worku.
    Mówiąc lans miałem na mysli niektórych klientów, którzy do mnie przychodzą i mówią "prosze Pana, ja mam okna z Krakowa!",- zupełnie jakbym miał padać przed nimi na kolana, "ja chcę kolor orzech Oknoplast" itp. - zupełnie jakby było to coś wyjątkowego i dostępnego faktycznie tylko u nich (podczas gdy ten sam orzech jest niemalże u wszystkich)
    Chodzi mi o to, że siła przekazu reklamowego jest tak duża, że normalna, dobra rzecz urasta do rangi NIEZWYKŁEJ i wydaje nam się, że jesteśmy przez to lepsi od innych. Nawet gdy jest coś nie tak, to nie wypada narzekać, bo wszyscy mają dobre zdanie. I tylko tyle.

  6. #986
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    antonin

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    102

    Domyślnie

    Ok Fin teraz rozumiem. Zgadzam się w 100%.

  7. #987
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iwona79

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    Po mało skutecznych rozmowach z dealerem Oknoplastu , wysłaliśmy reklamację pisemną do Krakowa. I nareszcie jest jakiś efekt. Obiecali wymienić na początku przyszłego tygodnie wszystkie Thermiki na 2-stronnie barwione. Tyle nam się udało wywalczyć. Zobaczymy czy dotrzymają słowa. ale zanim doszliśmy do tego etapu, to była droga przez mękę. Nikomu nie polecam. To jak na razie nasza największa wpadka budowlana.

  8. #988
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dargoth

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-738
    Posty
    219

    Domyślnie

    W kwestii różnic cenowych między oknoplastem, a konkurencją.
    Wycena moich okien na Vece Alphaline 90: Oknoplast 41000 + ciepły montaż za 60 pln za m.b. , Vetrex 33600(okucia roto designo) + ciepły montaż w cenie 20 pln za m.b., Dako 32500 + ciepły montaż 60 pln za m.b.. Eurocolor SI82, Oknodom Salamander BluEvolution, MS evolution też dużo tańsze od Oknoplastu.
    Oknoplast postanowił cenowo zbliżyć się do konkurencji i zaproponował platinium evolution za 36800 hahaha. Naprawdę trudno mi zrozumieć, kto kupuje u nich okna i czym się przy wyborze kieruje.
    Ostatnio edytowane przez dargoth ; 12-09-2011 o 19:58

  9. #989
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    hmmm...ciepły montaż w cenie montażu tradycyjnego ? Ciekawe
    Porównaj dokładnie oferty, może zauważysz różnice jakich, skupiając się tylko na cenie nie dostrzegasz.
    Jednego nie pojmuję, czytujesz forum, wiesz mnie więcej ile kosztują elementy składowe "ciepłego montażu" i nie zastanawia cię cena jaką zaproponował Vertex?
    A okna Oknoplastu kupują ci, co pragną mieć towar dobrej jakości, z obsługą serwisową, i wbrew pozorom dobrej cenie - nie rozumiem dlaczego się z nich nabijasz?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #990
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dargoth

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-738
    Posty
    219

    Domyślnie

    Ależ z nikogo się nie nabijam. Źle odebrałeś moje słowa. Jestem od tego daleki. Zwyczajnie jestem ciekaw, czym się nabywcy tych okien kierują.
    Śmiałem się w moim poście z propozycji oknoplastu, w której zaproponowano mi gorszy system, który i tak był droższy od lepszych systemów konkurencji. Propozycje wszystkich firm dokładnie porównałem i niektóre z nich są atrakcyjniejsze od Oknoplastu ( np. okucia designo w oknach Vetrexu)
    Cena na ciepły montaż mnie mile zaskoczyła (nie jest to ciepły montaż w warstwie ocieplenia, więc bez drogich kotew, a jedynie z taśmami soudala). Dopytałem co wchodzi w skład tego montażu i okazało się, że robocizna z materiałami. Muszę jedynie zadbać, by glify były dobrze przygotowane. Myślę, że taka cena to sposób na zdobycie klienta. Na montażu niewiele zarobią, ale na oknach owszem. W MS z kolei obiecano mi bramę garażową i drzwi zewnętrzne Krispolu w bardzo atrakcyjnej cenie, jeśli zdecyduję się na ich okna.
    Twój post może sugerować, że klienci Oknoplastu decydując się zapłacić dużo więcej otrzymują coś wyjątkowego w postaci dobrej jakości i obsługi serwisowej. Czy aby na pewno Oknoplast ma w tych aspektach przewagę nad wymienioną w moim poście konkurencją? Ja nie znam odpowiedzi na to pytanie, bo nie siedzę w temacie. Jeśli Twoim zdaniem warto tyle dopłacić do okien Oknoplastu, to proszę o argumenty. Bardzo szanuję Twoje zdanie.
    Pozdrawiam!

  11. #991
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Po ostatnim pikniku powiem ci szczerze, nie ważne jak żongluje się ceną, nie ważne co się klientowi powie o zakresie prac - nie ma możliwości zejść z montażem do tej kwoty gdyż jest się poniżej kosztu zakupu materiałów - i nie mówię o montażu w warstwie ocieplenia.
    By było wykonane prawidłowo, nawet z foliami Soudala, mniej więcej tańszymi o ok. 30 % cena 20 zeta za 1mb jest NIEREALNA gdyż nawet nie pokrywa kosztu materiałów do montażu.
    Dlaczego duża rzesza klientów decyduje się na Oknoplast, mimo że w porównaniu z wykazanymi tu firmami jest droższy? Duperele na które w tym momencie nie zwracasz uwagi rzutują na cenę. Poza tym, nie raz miałem przysłane do porównania oferty kilku producentów - okna niby takie same a jednak różne. W jednej zgodnie z zasadami sztuki 270/230 podzielone na dwuskrzydłowy i fix w oddzielnych ramach a u tańszej konkurencji w jednej ramie. Fixy szklone w skrzydle u droższych - u tańszych w ościeżnicy. Ciepła ramka w droższych - aluminiowa w tańszych itd itd itd. Niby to samo a jednak zupełnie coś innego - i stąd mogą wziąć się różnice w ofertach nawet i 50% !!!
    Proszę, nie wysyłaj mi materiałów do porównań, nie pomogę z braku czasu
    Postaraj się dokładnie porównać oferty i wyposażenie okien jakie masz zaproponowane. 30% różnicy między Oknoplastem a Vertexem musi realnie się z czegoś brać.
    By było jasne - nie neguję żadnego z tych producentów choć nad Si82 długo bym się zastanawiał
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #992
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dargoth

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-738
    Posty
    219

    Domyślnie

    Nie miałem zamiaru zawracać Ci głowy moimi ofertami. Dzięki forum i w dużej mierze Twoim postom, byłem w stanie jasno sprecyzować swoje potrzeby i zanieść do każdej z firm dokładną listę wymagań. Dlatego też jestem pewien, że trafiły do mnie oferty niemalże identyczne pod względem budowy okien i ich wyposażenia.
    Zresztą dokładnie je sprawdziłem i przeanalizowałem. Ja się nie czepiam, że okna są droższe, bo każda firma stosuje taka politykę cenową jaką uważa za słuszną, a klient nie ma przymusu korzystania z danej oferty. Być może, że sam bym zdecydował się dopłacić dla świętego spokoju, gdybym był przekonany, że Oknoplast oferuje coś naprawdę wyjątkowego. Jednak po lekturze wielu forumowych wątków odniosłem wrażenie, że jest przynajmniej kilka firm oferujących porównywalną jakość za mniejsze pieniądze.
    Si82 oprócz wielu zalet, ma jak dla mnie jedną wadę, a mianowicie wysokość profilu. W kilku dużych fixach szklenie będzie w ramie i ciepły montaż spowoduje schowanie części tej ramy pod styropianem. Zarówno Veka, Brugman czy Salamander mają wyższe profile i ramy nie schowają się tak bardzo w elewacji.
    Co do ciepłego montażu, to jeszcze dokładnie wypytam o szczegóły.

  13. #993
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    65 mm to za mało do zakrycia??
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #994
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dargoth

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-738
    Posty
    219

    Domyślnie

    Niby nie tak mało, tym bardziej, że przykryję tylko około 15 mm. Jednak wydaje mi się, że to co zostanie z 83 mm będzie lepiej wyglądało, od tego co zostanie z 65 mm. Być może jest to mylne wrażenie, bo nie jestem sobie w stanie tego tak do końca wyobrazić, a na żywo nie widziałem.

  15. #995

    Domyślnie

    1. ja nie widzę tutaj ciepłego montażu

    2. Cena jak za zwykły montaż, więc dla mnie "mocno dziwna" cena, wiec coś w tym musi być


    a co do róznicy między najdroższą ofertą a innymi.... nie wybrałbym najdroższej

  16. #996
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dargoth

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-738
    Posty
    219

    Domyślnie

    Ciepły, czy nie ciepły? Jak zwał tak zwał. Chodzi o to by dołożyć odpowiednie taśmy od wewnątrz i na zewnątrz. Później dam rozprężną i z ociepleniem wjadę na ramę zmniejszając mostek na styku okno-ściana. Firma zaproponowała zwykły za 16 pln i ciepły za 20 pln. Wiem, że jest to tanio, więc dopytywałem i dowiedziałem się, że w tą cenę ma wejść robocizna i materiały (taśmy soudala). Co do zwykłego montażu, to w Lubelskiem ceny 15-17 pln za mb to standard. Oknoplast się tu wyróżnia i żąda 22 pln.
    Ja też najdroższej nie wybiorę. Mam niemałą zagwozdkę z pozostałymi, bo cenowo wypadają bardzo podobnie.

  17. #997

    Domyślnie

    tez jestem zdecydowany na termica, może ktoś się orientuje czy ceny wzrosły od lipca tych okien? robiłem wycenę i nie wiem czy nadal są aktualne?

  18. #998

    Domyślnie

    Cytat Napisał dargoth Zobacz post
    ....... + ciepły montaż za 60 pln za m.b. , ....... + ciepły montaż w cenie 20 pln za m.b.............
    Mnie te ceny wcale nie dziwią - jeden z pobliskich punktów handlowych "Okien z Krakowa" ma I3 za 17 zł/mb. Jest to oczywiście koszt dopłata do montażu tradycyjnego.

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    ...............
    A okna Oknoplastu kupują ci, co pragną mieć towar dobrej jakości, z obsługą serwisową, i wbrew pozorom dobrej cenie - nie rozumiem dlaczego się z nich nabijasz?
    Vetrex w tym przypadku niczym nie ustępuje Oknoplastowi, a na tym profilu znacznie przewyższa jakością i wyposażeniem. A jeśli chodzi o różnicę w cenie to już na samym kolorze (a dokładniej dopłatach do kolorystyki) może być 10-15% na korzyść V.

  19. #999
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    antonin

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    102

    Domyślnie

    Wybacz, ale się z tobą nie zgodzę. Różnica wynikająca z obsługi w moim przypadku była powalająca. W Salonie Oknoplastu dostałem odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania. W Vetrexie jak zapytałem o łącznik rurowy w wykuszu czy będzie miał stopę do zamocowania w murze, Pani wykonała telefon do Firmy i uwaga dostała odpowiedź cytuję " nie stosujemy tego rozwiązania, ponieważ jest za drogie. Idąc dalej zapytałem na czym ma się trzymać mój wykusz pani odpowiedziała, że na pianie. Mógłbym pisać i pisać, ale jestem ciekaw ilu jeszcze rozwiązań Vetrex nie stosuje bo są za drogie? Ilu ludzi nie zapyta o szczegóły? Proszę o wybaczenie FIX, ale niestety takie wrażenie odniosłem po wizycie w salonie vetrexu.
    Pozdrawiam Antonin
    Ostatnio edytowane przez antonin ; 15-09-2011 o 07:25

  20. #1000
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    I tu czapki z głów dla oknoplastu \za szkolenia z zakresu montazu oraz sprzedazy i marketingu!
    poprostu dbaja o renome i jakis poziom w swoich biurach maja choc napewno nie wszystkich!
    ale przypomne zdanie z jednego ze szkoleń oknoplatu gdzie pan "wykładowca " powiedział
    "produktem już nie przebijamy innych,musimy teraz walczyc o klienta montażem" i to zdanie w 100% odnosi się do tego jak wyglada sytuacja na rynku!
    renoma salonu w którym pracowalismy wczesniej (oknoplast głogów-Pani Baszyńska Dudek) ,taka mała reklama , jest wypracowana przeez lata dzieki bardzo dobrej obsłudze w biurze po dobry montaz i jeszcze lepszy serwis! i to robi róznice przy dwóch podobnych do siebie konstrukcjach!
    A to że idziesz do salonu "firmowego" a ktoś ci powie ze wykusz ma się trzymać na piance to odrazu skreśla ci już jednen z potencjalnych wyborów!

Strona 50 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony