dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 82
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1623

Temat: OKNOPLAST - okna: opinie, doświadczenia, modele, obsługa

  1. #1001
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Dlaczego od razu skreśla? Przeciętny klient nie dopytuje o takie rzeczy. Bo wie że jest obsługiwany przez profesjonalistów, którzy do montażu zatrudniają fachowców. I skoro powiedzą że na piance to klient będzie miał na piance.

  2. #1002
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    no chyba ze tak do tego podchodzimy to ok...

  3. #1003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Koledzy po fachu i kochani Inwestorzy-to temat rzeka. Trzeba jednak mieć świadomość ze większość klientów nie zada tak kłopotliwych pytań.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #1004
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    witek, ile osób budujących korzysta z FM, a ile wchodzi do wątków jareko. Niewielu. Dlatego firmy robiące okna i montujące byle jak mogą spać spokojnie. Klientów im nie braknie.

  5. #1005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Powiem więcej. Będą szczęśliwi w niewiedzy. A tak tylko same stresy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #1006

    Domyślnie

    Czasami taki klient mało wiedzący jest lepszy, niż klient cwaniak, który chce na siłe pokazać, że zna sie lepiej od obsługi i idący w zaparte w swoje. I nie mówię tutaj o kliencie, który pyta się w jaki sposób będzie okno zamontowane

  7. #1007
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał _FIX_ Zobacz post
    ...Vetrex w tym przypadku niczym nie ustępuje Oknoplastowi, a na tym profilu znacznie przewyższa jakością i wyposażeniem. A jeśli chodzi o różnicę w cenie to już na samym kolorze (a dokładniej dopłatach do kolorystyki) może być 10-15% na korzyść V.

    Sorki, że się wtrącę akurat w tym wątku, lecz trafiła się okazja aby się wreszcie zmobilizować i coś skrobnąć na nurtujący mnie temat.
    Otóż od dłuższego czasu dziwi mnie jedno w takich dyskusjach: dlaczego porównując ceny okien bierzemy pod uwage tylko profile użyte do jego wyprodukowania ??? Jak Veka Perfectline to wszędzie Perfectline i u każdego producenta z tego profilu okno powinno kosztować tyle samo, jak Aluplast 4000 czy 7000, Schuco CT 70 czy drewno DJ 68 to wszędzie powinno "być równo" .... Jeżeli któryś z dostawców jest droższy od pozostałych na tym profilu to zdzierca i cham przy okazji, ,jeżeli najtańszy to najlepszy.
    Co to za klasyfikacja i obyczaj ?
    To tak jakbym powiedział, że Huta Katowice dostarcza blachę na karoserie Lanosa i Maybacha więc obydwa powinny kosztować tyle samo. A gdzie reszta komponentów, a nawet przygotowanie i lakierowanie tej samej blachy?
    Dokładnie tak samo jest w oknach: jakie wzmocnienie jest w tym samym profilu, nawet jak ono przykręcane, jakie okucia, klamki, dodatki, montaż czy wreszcie doświadczenie zdobywane latami, którego nie sposób opisać ? Ileż starzy producenci czy montażyści mają tzw. patentów nigdzie nie publikowanych w poradnikach, katalogach czy aprobatach, aby wszystko działało jak najlepiej . Przytoczę takie z własnego podwórka, nie zdradzając wszystkiego: celowe wygięcie wzmocnienia w drzwiach wejściowych z pcw czy montaż na "kłaki" , który chyba opatentuję - słyszal ktoś o tym? To m.in jest doświadczenie, które nabywało sie latami i podobne rozwiązania, nigdzie nie publikowane każdy ze starych wyjadaczy ma w zanadrzu...
    Może Vetrex jest lepszy może nie, ale dlaczego porównujemy tylko sam profil okna w danej ofercie?
    Ostatnio edytowane przez stary ; 16-09-2011 o 20:57

  8. #1008
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    dlatego staruszku że nie ma znaczenia jak wykonane jest okno - liczy się tylko i wyłącznie cena
    Nikt nie wchodzi w szczegóły dlaczego - tu znów z mojego podwórka, czyli o Schuco - od jednego dostawcy O-34 kosztuje klienta np. 1200, od drugiego 1000, a znajdzie się jeszcze taki co sprzeda za 600.
    Tyle tylko, że to montażyści jako pierwsi wiedzą co takie okno za 600 sobą przedstawia dźwigając je z samochodu - to od razu pierwsze wrażenie odróżniające te "droższe" od taniochy.
    Później wychodzą różnice w estetyce zarobienia zgrzewów, o zastosowanych okuciach i sposobie ich doboru. Takie duperele jak ilość śrub mocujących wzmocnienie do profila ma wpływ na cenę końcową a klient i tak tego nie sprawdzi bo się na tym nie zna, a nawet jak się zna nie każe wyjmować szyby by sprawdzić odległości między śrubami.
    Same śruby to też oddzielny temat. U dobrych producentów używane są z Wurtha, u badziewiarzy wręcz z Castoramy
    Nawet w obrębie jednego systemu okuć można zastosować elementy dobre tym samym drogie lub najtańsze sprawiające kłopoty już w roku użytkowania. Na przykładnie Winkhausa są trzy rodzaje zaczepów współpracujących z blokadą błędnego położenia klamki. Najtańszy ma wstawkę z tworzywa, po roku wymaga regulacji, często po kilku regulacjach już nie ma co regulować bo się to po prostu rozpada, kolejny zaczep zamiast tworzywa ma odlew z kompozytu - już jest trwalszy ale kosztuje prawie dwa razy drożej, kolejny ma wogóle inną konstrukcję i jest prawie niezniszczalny ale znów jest droższy.
    Klient nie wie, że można okuć dobrze ale drogo lub pójść na taniochę i ograniczyć okucia jak tylko się da. Później dochodzą subtelne różnice na wyposażeniu standardowym itd itd itd.
    Takie czasy Staruszku, że w dobie kryzysu taniocha ma największy zbyt. Niestety, taniocha jest synonimem g... okna. Ty wiesz czym jedno okno od drugiego na tym samym profilu się różni, ja wiem, większość ludzi z branży też o tym wie. Podobnie z producentami ale tu z oczywistych względów nie powiem na głos, że firma X produkuje wyrób oknopodobny zaś firma Y czy Z jest godna polecenia
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #1009

    Domyślnie

    Bo poszczeganie produktu jako wadliwego lub nie zależne jest od uciązliwości jego usterek. Z oknami jest tak, że nawet najtańsze okno, jeśli jest w miarę przyzwoicie zamontowane, spełnia swoje funkcje. Najczęściej skrzydła rozwierne otwiera się 2 razy do roku a okna RU otwiera się może z 6 razy, a samo uchylanie zazwyczaj działa poprawnie i bezproblemowo. Więc klient nie doszczega tych wszystkich "drogich" bajerów, które sprawiają, że droższe okno jest bardzie niezawodne. Po prostu "zawodność" tanich okien w zakresie ich użytkowania jest akceptowalna, w odniesieniu do ich ceny. Bo na przykład jeśli kupisz tanie spodnie i po drugim praniu rozerwią ci się na tyłku podczas skłonu na spacerze w środku miasta, to ta usterka jest bardzo uciążliwa i szybko nauczy cię kupowania dobrych, droższych spodni.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  10. #1010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Brass - pozostawmy klientom wybór.
    Natomiast nie zgadzam się z całościową Twoją ocenią
    Nie do końca jest tak, że montaż może załatwić prawidłową pracę słabych okien.
    Jest wśród Forumowiczów klient firmy ButzBach który kilka lat temu wymienił wszystkie okna w swoim domu. Pomijam jakość wykonanego montażu. Po niecałym roku zaczęły pękać zgrzewy w ościeżnicach, po roku wszystkie były już pęknięte - mówisz że tanie można dobrym montażem na lata zamontować ?
    Nie ma sprawy, możesz kupić chińskie skarpetki po zeta za sztukę albo i jeszcze taniej - wystarczą do jednego, pierwszego prania. Jedyne wyjście - nie prać
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #1011
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dargoth

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-738
    Posty
    219

    Domyślnie

    Panowie trochę naciągana ta dyskusja się zrobiła.
    Nikt tu nie pisał że najtańsze jest najbardziej pożądane. Na swoim przykładzie wspomnę, że czytając opinie w internecie wytypowałem kilku producentów okien, dbających o jakość swoich wyrobów i poszedłem do nich po wycenę. Wiedziałem czego chcę i przedstawiłem każdemu z nich dokładną specyfikację. Jedna z tych firm przedstawiła wycenę o ok 30% wyższą od pozostałych. Czy to, że tę ofertę odrzuciłem ma oznaczać, że wybrałem taniochę, która mi się rozsypie w kilka lat? Nie wydaje mi się.
    Chyba nie jest tak trudno sobie wyobrazić, że nie w każdym przypadku wyższa cena oznacza coś lepszego. Czasem jest to tylko wyższa marża, lub wyższe koszty niekoniecznie związane z zapewnianiem jakości. A jeśli nawet rzeczywiście jest trochę lepsza, to czy warto dopłacić jeśli dużo taniej mamy ofertę bardzo dobrą jakościowo?
    Sprawa montażu to już inna para kaloszy. Też trzeba szukać dobrej jakości. Przecież wybór jest naprawdę duży.

  12. #1012
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Moim zamiarem wcale nie była chęć promowania najdroższych produktów, jakakolwiek wycieczka personalna pod Twoim adresem, _FIX_ -a czy przytoczonych akurat producentów .
    Zwróciłem tylko uwagę na jedną z bardziej popularnych metod wyboru okna : taki sam profil więc porównujemy ceny.
    Jeszcze częściej trzeba tłumaczyć inny rodzaj castingu: ile kosztuje okno pięciokomorowe "półtora na półtora" ?

  13. #1013

    Domyślnie

    No i dyskusja coraz dalej oddala się od tematu przewodniego. Właśnie dzisiaj byłem u przedstawiciela Oknoplastu, zrobiłem wycenę m.in. okien THERMIC 90 - cena wyższa o ok. 40% od okien KONCEPT na profilu pięciokomorowym z podwójną szybą. I to jest w tym momencie powód do zadumy.
    W poniedziałek pójdę do Dako, ciekawe jakie będą różnice z Oknoplastem.

  14. #1014
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dargoth

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-738
    Posty
    219

    Domyślnie

    A profilu trzykomorowego z jedną szybą nie mieli? Pewnie różnica by była jeszcze większa i dopiero można by się zadumać.

  15. #1015
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Oddala się, oddala
    Po części przeze mnie, wprowadziłem trochę zamętu do wątku, ale jak mam nie wprowadzać?
    Cytat Napisał robinio Zobacz post
    No i dyskusja coraz dalej oddala się od tematu przewodniego...................W poniedziałek pójdę do Dako, ciekawe jakie będą różnice z Oknoplastem.
    O czym pisałem na poprzedniej stronie? O porównywaniu ofert tylko na podstawie użytego profilu !! Nic więcej się nie liczy...
    A dlaczego nie pójdziesz po wycenę do Drutexu tylko do Dako ? Przecież okuwa na Maco Multimatic, czyli tych samych okuciach co Oknoplast i także jest co porównywać !
    Można także iść do Dobroplastu -wszak mają profil jeszcze szerszy od Alphaline-a.
    Jest szeroki i ciepły Ideal 8000 Energeto, jest Rehau Geneo... jest wiele innych, więc dlaczego Dako?

  16. #1016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    najlepiej wyślij minimum 50 zapytań do różnych sprzedawców, najlepiej wszystkie adresy wrzuć w "do" by każdy wiedział, że bierze udział w wyścigu szczurów a nie sprzedaży okien.
    Jestem pewny na 1000% że dostaniesz wiele ofert o 50 a może i 80% tańszych od Oknoplastu
    Ale może zanim uczynisz to odpowiesz sobie na podstawowe pytanie
    Co chcę kupić i do czego? Okna do własnego domu? Okna na developerkę? Czy może okna do stodoły?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #1017

    Domyślnie

    Co do okien V - jest to oczywiście moje zdanie i nikt się z tym zgadzać nie musi.
    Nie miałem na myśli samego profilu - porównując jakość, wykonanie, wyposażenie, a nawet serwis śmiało mogę je polecać.
    Kwestia montażu i obsługi klienta - jest już zależna od konkretnych sprzedawców.
    Mam na co dzień styczność z tymi oknami (jako użytkownik i sprzedawca).
    Kilku doradców z tego forum także ma je w ofercie te produkty i z tego co wiem nie są zadowoleni – jak będą chcieli to się wypowiedzą w temacie.

    antonim – jak widać trafiłeś do słabego punktu skoro Pani nie wiedziała nic na temat montażu. Raczej nie był to salon firmowy tylko punkt partnerski skoro zaproponowano Ci innego producenta.
    witek86 – hmmm ….. czasami w swoich komentarzach „jedziesz” po Krakowie i Vece a teraz chwalisz …. Dobrze, że producent dba o odpowiednią jakość obsługi, szkoleń - ale i u nich zdarzają się wpadki np. http://forum.muratordom.pl/showthrea...C3%B3w-PROBLEM
    Także jak widać każdemu zdarzają się pomyłki, a nie myli się tylko ten, co nic nie robi.

  18. #1018

    Domyślnie

    Cytat Napisał dargoth Zobacz post
    A profilu trzykomorowego z jedną szybą nie mieli? Pewnie różnica by była jeszcze większa i dopiero można by się zadumać.
    Dylemat chyba naturalny dla klienta: czy warto za produkt A zapłacić o 40% więcej niż za produkt B, co różni te dwa produkty, jakie są ich cechy użytkowe i dotyczy to również wszystkich pochodnych jak montaż, serwis, trzymanie reżimu technologicznego itd. Klient z reguły wie znacznie mniej od tych, którzy "siedzą" w branży, a jak inaczej ma się w tym połapać i dokonać wyboru, niż zadając pytania, nawet jeżeli fachowcowi wydają się naiwne albo wręcz głupie.

    Jareko i Stary! To jak mam wybrać okna dla siebie, kompletnego laika, nie porównując ofert. Kiedy będę wiedział, że A proponuje 100, B proponuje 120, a C proponuje 150, to wtedy mogę się zacząć zastanawiać i dopytywać, czy proponują mi to samo i czym się te propozycje różnią. A jedynej rzeczy jakiej nie oczekuję od doradzających siedzących w branży, to żeby mnie wyśmiewali. Jeżeli chcecie rzetelnie doradzić, to po prostu napiszcie, co sądzicie o jednym i drugim profilu i który polecacie i dlaczego. Tak samo odnośnie poszczególnych producentów.

  19. #1019
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dargoth

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-738
    Posty
    219

    Domyślnie

    Robinio podchodzisz do sprawy zakupu okien od złej strony. Najpierw powinieneś uświadomić sobie czego tak właściwie potrzebujesz. Zacznij od tego co jest dla ciebie ważniejsze, cena czy jakość, bo raczej niska cena z wysoką jakością w parze nie chodzą. Jeśli odpowiesz sobie na to pytanie wytypuj producentów, którzy zapewnią Ci albo jedno albo drugie.
    Kolejnym krokiem powinno być dopasowanie okien do inwestycji, którą realizujesz. Jeśli np. budujesz dom energooszczędny to i okna powinieneś takie wybrać. Jeśli nie, to nie ma sensu dopłacać, by uzyskać najlepsze współczynniki U dla okien. Jeśli budujesz się w nieciekawej okolicy możesz rozważyć zakup okien utrudniających złodziejom dostanie się do środka. Jak masz duże przeszklenia i małe dzieci, to możesz pomyśleć o bezpiecznych szybach, czy klamkach, by zminimalizować ryzyko nieszczęśliwego wypadku. Jak już wiesz czego potrzebujesz idziesz do wybranych wcześniej firm, mówisz im o swoich potrzebach i prosisz o propozycje, które je zaspokoją i wyceny. Wtedy dopiero możesz porównać, kiedy wiesz, że oferty są w sam raz dla Ciebie, a firmy które Ci je złożyły reprezentują podobny poziom jakościowy. Wtedy można jeszcze dokładnie przeanalizować każdą ofertę, by sprawdzić, czy aby na pewno dostaniesz wszystko to czego potrzebujesz i śmiało wybierać najtańszą, bez zastanawiania się dlaczego producent A jest droższy od producenta B.
    Oczywiście warto też dowiedzieć się, jak spisują się montażyści danej firmy, bo dobry montaż jest nie mniej ważny od samych okien.
    Opinie o producentach znajdziesz bez problemu w sieci. Mi się udało. Jeśli zaś chodzi o potrzeby, to fachowcy z forum pomogą Ci je sobie uświadomić, jeśli poprosisz. Nawet podpowiedzą Ci jakie pytania powinieneś zadać. Mi pomogli i jestem im za to wdzięczny.
    Pozdrawiam i przepraszam za wcześniejszego posta, ale sam myślałem , że sobie jaja robisz z tematu.

  20. #1020

    Domyślnie

    Czasami zdarza mi się sytyacja, gdy klient, który wyceniał u mnie okna, a ostatecznie ich nie kupił, przychodzi do mnie po inne produkty. Jadę na budowę i widzę cały dom w oknach Dr..x lub Dobry. I pytam się klienta dlaczego zdecydował się na takie okna, bo u mnie wyceniał np. VEKĘ lub Salamandra, a gość na to zazwyczaj: bo było taniej........... I tak to wygląda z porównywaniem ofert.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

Strona 51 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony