dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 77 z 82
Pokaż wyniki od 1.521 do 1.540 z 1623

Temat: OKNOPLAST - okna: opinie, doświadczenia, modele, obsługa

  1. #1521
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemek23pp Zobacz post
    Ocenianie klientów (a do nich się akurat teraz zaliczam ponieważ jestem w trakcie zamawiania okien) w ten negatywny sposób też nie świadczy dobrze o przedsiębiorcy.
    W więkoszości nie jesteśmy tu po to, by zdobywać nowych Klientów. Po prostu jak myślimy inaczej - to mówimy i nie udajemy, że Klient ma zawsze rację. Chyba wolisz usłyszeć prawdziwe poglądy niż odgłosy klakierów mających nadzieję, że właśnie u nich złożysz zamówienie.. ?

  2. #1522

    Domyślnie

    PSK ma jak dla mnie istotną wadę, nie da się zamknąć za sobą jeśli wyjdziesz na zewnątrz ale to już zależy od sposobu użytkowania, jednym to przeszkadza innym nie. Co do wygody obsługi przy większych gabarytach koniecznie automat. Dobrze byłoby gdybyś pobawił się na żywo takim szerokim. W tych salonach O które znam na ekspozycji są wąskie, skrzydło nie szersze niż metr. Najcięższe jakie montowaliśmy miały skrzydło 1400 szerokie i szkło 6/12/6/14/P4 , wagowo daje to ciężar 5 szyb4mm i jest już średnio komfortowe choć to subiektywna dość opinia.

  3. #1523
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    PSK ma jak dla mnie istotną wadę, nie da się zamknąć za sobą jeśli wyjdziesz na zewnątrz
    No nie. Nie widziałeś jeszcze wersji PSK z klamką obustronną i zamkiem???

  4. #1524

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    No nie. Nie widziałeś jeszcze wersji PSK z klamką obustronną i zamkiem???
    Znam to okucie z katalogów, w praktyce (wyprodukowanego okna) nie spotkałem... Może na zadupiu mieszkam? To tak jak elektryczny HS, jest , fajnie działał na targach ale czy kiedyś spotkam ? Pewnie kiedyś tak.

  5. #1525
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Znam to okucie z katalogów, w praktyce (wyprodukowanego okna) nie spotkałem...
    A ja spotkałem w praktyce. Wymaga oczywiście skrzydła pośredniego by zmieściła się klamka. Nie jest to HS ale "ujdzie w tłoku

  6. #1526

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    W więkoszości nie jesteśmy tu po to, by zdobywać nowych Klientów. Po prostu jak myślimy inaczej - to mówimy i nie udajemy, że Klient ma zawsze rację. Chyba wolisz usłyszeć prawdziwe poglądy niż odgłosy klakierów mających nadzieję, że właśnie u nich złożysz zamówienie.. ?
    ...przeczytaj sobie tą wypowiedź fina przemku i ją zapamiętaj...może już dostałeś kilka ofert na prv zaraz po swojej pierwszej wypowiedzi na tym forum, ale na pewno nie od fina i nie ode mnie
    ja odniosłem się do zachowań Narodu i swoją opinię podtrzymuję, może i wstyd się przyznać, ale często tacy właśnie jesteśmy jak napisałem... nie wiem czemu tak bardzo wziąłeś to do siebie? chyba nie zwracałem się do Ciebie bezpośrednio? (co prawda wspomniałeś coś o zbyt wysokiej cenie HS-a w stosunku do Twojego budżetu i mam nadzieję, że to nie jest powodem Twojego ataku na moją osobę na zasadzie "prawda w oczy kole"...)

    ...poza tym, jeśli nie podoba Ci się ten wątek i sposób prowadzenia rozmowy to po co tu wszedłeś? po co marnujesz swój cenny niewątpliwie czas na czytanie 76 stron? po co czytałeś tą modę na sukces o źle zamontowanych oknach?

    interesują Cię rzetelne informacje na temat okien uchylno przesuwnych? to może lepiej załóż sobie wątek pt: "rzetelne informacje na temat okien uchylno przesuwnych", będziesz wtedy miał jasno, klarownie, krótko i na temat...
    ...

  7. #1527
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    przemek23pp

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam
    Sławku nie dostałem ofert na prv i nie szukam też sprzedawców przez forum.Przeważnie jest to zbyt duża odległość i nie widzę sensu żeby tak kombinować. Niech ktoś na rodzimym rynku trochę zarobi.
    Nie chodzi o to ,że cena hs jest zbyt wysoka , po prostu wydaje mi się ,że jest trochę przewartościowana. Mógłbym sobie kupić hs ,ale te pieniądze wolę dorzucić np. do went. mechanicznej. Po prostu nie jestem typem osoby która potrzebuje wszystkiego co najlepsze , tylko tego co dobre. Firmy mają w swojej ofercie hks w dużych rozmiarach , ich cena jest tak naprawdę niska w stosunku do powierzchni otworu (porównywalna do zestawu z ruchomym słupkiem), więc wydawało mi się ,że jak są w ofercie to działają bez zastrzeżeń.
    Opinia o Narodzie jakoś mnie tak wzięła- po prostu to co napisałeś Sławku można odebrać w ten sposób- tylko ja mam rację, a klienci chcą najtaniej i byle co. Sam wiesz,że tak wcale nie jest (gdyby tak było drut itp. miałby monopol w oknach).
    Co do mody na sukces i tego wątku o źle zamontowanych oknach- całego nie przeczytałem, ale może się jeszcze skuszę
    Podsumowując:
    Nie szukam tutaj okien. Hs odrzucam z racji ceny-nie łamie mojego budżetu ale jak już pisałem okna nie są dla mnie najważniejsze. Klienci szukają dobrych rozwiązań, a od czasu jak zacząłem się interesować oknami dowiedziałem się ,że cytuję : Hs'y do niczego się nie nadają w naszym klimacie, okna jeżeli mają być dobre i to z trzema szybami to tylko na głębokim profilu (min 80 mm). Węższe profile się do niczego nie nadają , a tym bardziej do trzeciej szyby -okna z profilem 70 mm z trzema szybami po prostu się wygina i nie warto brać takich okien . I wiele wiele innych mądrości z których trudno wyłapać solidną informację.
    A tak w ogóle to sorry ,że trochę na Ciebie wsiadłem- nie potrzebnie.
    Pozdrawiam

  8. #1528

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemek23pp Zobacz post
    Węższe profile się do niczego nie nadają , a tym bardziej do trzeciej szyby -okna z profilem 70 mm z trzema szybami po prostu się wygina i nie warto brać takich okien . I wiele wiele innych mądrości z których trudno wyłapać solidną informację.
    I dobrze że sceptycznie podchodzisz do wielu opinii. Czasami głupoty wynikają z niewiedzy albo dziwnej interpretacji faktów. Latem montowaliśmy okna u klienta w nowym domu i nie było mowy żeby były 3-szybowe. Dlaczego? 200 metrów dalej komuś zamontowano 3-szybowe Dobroplasty, działy się z tym różne jaja i wszyscy sąsiedzi już wiedzą że 3-szyby to wymysł szatana. Podobnie brzmi ta opinia o 70mm.

  9. #1529
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Szkoda że nowa promocja 42% zniżki nie obejmuje okien platinum evo2.
    Mi zaporoponowali 37% zniżki.

    Swoją drogą warto dopłacać do 3 szyb ? Czy może wziąść platinium z 2 szybami ?

    U =1,0 i U=0.7.
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  10. #1530

    Domyślnie

    a te 42 czy 37 % to od czego?
    masz jakąś ofertę sprzed promocji żeby porównać?
    ...

  11. #1531
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał julo23 Zobacz post
    Szkoda że nowa promocja 42% zniżki nie obejmuje okien platinum evo2.
    Mi zaporoponowali 37% zniżki.

    Swoją drogą warto dopłacać do 3 szyb ? Czy może wziąść platinium z 2 szybami ?

    U =1,0 i U=0.7.
    ojejku jejku

  12. #1532

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    a te 42 czy 37 % to od czego?
    masz jakąś ofertę sprzed promocji żeby porównać?
    Przed promocją rabat wynosił 29%

  13. #1533

    Domyślnie

    haha, czyli nadal nie wiemy nic
    bo przecież jest taka możliwość, że podnieśli ceny tzw katalogowe i dali większy rabat
    ...

  14. #1534
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    oj gdzieś mi wpadło w oczy, że 42% to na jakiś model, a na inne już jest mniej. Rabat rabatem. TO jak odsetki od kredytu. I tak najważniejsza jestr RRSO, czyli cena końcowa.

  15. #1535
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KubaMagda

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    47

    Domyślnie

    Mam 3 oferty :
    Oknoplast - 12950 pln na profilu Veka- brama hormana 6750pln- zaliczka 100%
    Nexbau- 12750pln naprofilu brugman + brama hormana napęd suprmatic-P http://www.nexbau.com/- zaliczka 70% firma z mojego rejonu kilka osob ma okna i są zadowoleni.
    Lanko -14000pln ( z ciepła ramką -200pln )na profilu profli arcade + brama Krispola z napędem D1000 -7000pln http://lanko.pl/pl/strona-glowna- zaliczka 100%

    To lanko ma troche szerszy profil niz nexbau. DO końca tyg musze wybrac! DZIEKI ZA POMOC!!!!

  16. #1536

    Domyślnie

    Cytat Napisał KubaMagda Zobacz post
    To lanko ma troche szerszy profil niz nexbau. DO końca tyg musze wybrac! DZIEKI ZA POMOC!!!!
    Arcade szersze od Brugmana? Coś poplątałaś.

  17. #1537
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KubaMagda

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    47

    Domyślnie

    nie porownywalem ich tylko koles w lanko pokazal mi 2 profile i powiedzil ze to jest porownanie arcade i brugman...wiec mogl oszukiwac

  18. #1538
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał KubaMagda Zobacz post
    nie porownywalem ich tylko koles w lanko pokazal mi 2 profile i powiedzil ze to jest porownanie arcade i brugman...wiec mogl oszukiwac
    oszukiwać ... ehhh ... no może się pomylił a może to niewiedza, a może jakaś odmiana profilu o którym była mowa?
    wszak Brugmann AD - 73 mm a Deceunikowski Arkade - 71 mm.

    Pozdrawiam

  19. #1539

    Domyślnie

    Jak kolega wyżej, a

    a co do wyboru okine to skoro masz znajomych, którzy są zadowoleni z ich okien to bierz od nich.

  20. #1540
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    To ja może przypomnę co jest szerokością kształtownika: http://oknotest.pl/poradnik-okienny/...ksztaltownikow
    PRO QUALITY

Strona 77 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony