dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie i ogrzewanie wiatrołapu

    W projekcie mam ocieplenie 5 cm styropianu na ścianie wewnętrznej budynku pomiedzy wiatrołapem a resztą budynku (hallem). Czy jest to koneiczne by to ocieplenie tam było? Bardziej pasuje mi go tam nie robić ale jeżeli to ocieplenie jest uzasadnione i sensowne to oczywiście je zrobie. Woli ścisłosci dodam, że w wiatrołapie chce zrobić ogrzewanie -podłogówke (1-2 pętle) choć też nie jestem pewien czy jest to sensowne.
    Czy może jakiś bardziej doświadczony budowniczy wyjaśnić mi sprawe ocieplenia i ogrzewania wiatrołapu?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie Re: Ocieplenie i ogrzewanie wiatrołapu

    Cytat Napisał himlaje
    ... Czy jest to koneiczne by to ocieplenie tam było? ...
    wg mnie - niekonieczne /wręcz zbędne/
    Cytat Napisał himlaje
    ... Woli ścisłosci dodam, że w wiatrołapie chce zrobić ogrzewanie -podłogówke (1-2 pętle) choć też nie jestem pewien czy jest to sensowne ...
    gwoli ścisłości - jeśli mamy być ścisli ...
    ogrzewanie można zrobic, czemuż by nie ?

  3. #3

    Domyślnie

    To po co projektant przewidział to ocieplenie? Tak akurat mu się narysowało czy jest na to jakieś wytłumaczenie? Jeśli piszesz brzoza, że ocieplenie na tej ścianie jest zbędne to go nie będe robił

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał himlaje
    To po co projektant przewidział to ocieplenie? ...
    mysle, ze sie pomylił /nie przemyślał, zapomniał wykreślić itp./
    wg, mnie nie ma sensu izolować /ocieplac/ domu od środka

  5. #5

    Domyślnie

    A może po to chciał je izolować bo założył, że wiatrołap nie będzie ogrzewany i będzie w nim niższa temperatura, więc byautomatycznie wychładzał reszte domu - może dlatego ta izolacja.
    Piszesz, że ogrzewanie wiatrołapy to dobry pomysł, a jak robią inni inwestorzy, też stosują jakąś forme ogrzewania wiatrołapu?

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    ja /po przemyśleniach/ nie zrobiłem wogóle wiatrołapu ...
    wchodzi sie bezpośrednio do ogrzanego domu
    mieszkam juz ponad 3 lata i mimo ze mam mozliwość zamontowania dodatkowych drzwi - nie zrobie tego
    tak jest wygodniej a ja dzięki temu nie jestem niewolnikiem od zamykania i otwierania /kolejnych/ nikomu niepotrzebnych drzwi
    gdybym za kazdym razem kiedy chce wyjść kot czy pies na dwór /lub wrócić/
    miał otwierac tyle drzwi - musiałbym chyba zatrudnić odźwiernego ...

    p.s.
    spalam stosunkowo mało opału i nie widze poważniejszego powodu dla którego miałbym marznąc zimą w nogi kiedy przebieram obuwie ...

  7. #7
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Nie ocieplaj sama podłogówka wystarczy no chyba ,że planujesz w wiatrołapie dłuższe posiedzenia i coś tam jeszcze robić innego.
    przykład uśredniony:
    wiatrołap nieogrzewany tem+9 można ocieplić
    wiatrołap ogrzewany tem+16 ocieplanie wątpliwe
    Doskonale uśredniony przykład.Co do wchodzenia bezpośrednio do domciu bez wiatrołapu troszkę nie najlepsze rozwiązanie... rzeczywiście znika problem z ocieplaniem itp ale za to nie masz śniegu w hallu.

    Tak jak u mnie projektant przewidział ocieplenie a ja zrobiłem podłogówkę bez ocieplenia i go troszku olałem

  8. #8

    Domyślnie

    moim zdaniem: zrób podłogówkę i nie docieplaj styropianem od środka.

    u mnie tak jest i jest bardzo ok. Podłogówka w sezonie grzewczym jest tylko lekko podkręcona i dzięki temu po pierwsze jest tam przyjemna temperatura a po drugie błoto na podłodze szybko wysycha i łatwiej wiatrołap oczyścić.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Jeśli wiatrołap jest ocieplony z zewnątrz tak jak cały dom np. standardowo 12 cm izolacji to po co tam cokolwiek robić.
    Pomieszczenia sąsiadujące z wiatrołapem z instalacją grzewczą o odpowiedniej mocy plus moc dla wiatrołapu dla utrzymania w nim wymaganej temp. (np. 16oC) dogrzeją przez niedocieploną ścianę wewnętrzną wiatrołap i to w zupełności wystarczy.
    Ale danie też tam podłogówki nie będzie błędem ale wtedy jak wyżej nie ma co go docieplać od wewnątrz od pomieszczeń sąsiednich.
    W ogóle docieplanie go to tak jakby w wiatrolapie mialo piz.gać a raczej chyba nikt by nie chciał podczas rozbierania się marznąć.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  10. #10

    Domyślnie

    U nas też podłogówka w wiatrołapie. Rewelacyjna sprawa Większość swojego życia mieszkałam w bloku, a z odwiedzin u ciotek (które mieszkały w domach) baaaardzo dobrze pamiętam te zimne wiatrołapy Aż odrzucało jak trzeba było postawić bosą nogę na podłodze

  11. #11

    Domyślnie

    a mój wiatrołap jest ocieplony i ogrzewany ,ale jeszcze nie doczekał się wewnętrznych drzwi i tak sie przyzwyczailismy, że nie wiem czy będą.....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony