dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 92
  1. #21

    Domyślnie jest więźba ;-)

    2,5 dnia pracy i więźba gotowa

  2. #22

    Domyślnie szczyty wymurowane

    szczyty i kominy zajely znacznie wiecej czasu niz zrobienie więźby...

  3. #23

    Domyślnie po długiej przerwie

    długo nic nie pisałem, bo i nie było o czym pisać... przez ponad 2 tygodnie majster obklejał płytkami klinkierowymi 2 kominy....
    ale... w czwartek na plac boju powrócili dekarze i efekty już wiadać koniec robót zaplanowali na wtorek
    Aha... byłbym zapomniał... majster oprócz obklejenia kominów zrobił jeszcze tarasik z boku także rewelacja ;-P

  4. #24

    Domyślnie szok...

    nie jestesmy przyzwyczajeni do takiego tempa prac 1 dzień i dach skończony.... po prostu szok <wow>
    jedyne co trochę smuci, to fakt, że do wiosny na budowie praktycznie nic się nie zmieni... przez kolejne 2 miesiace <lol> majster będzie dziubał w środku ścianki działowe i to tyle na ten rok, od przyszłej wiosny bierzemy się ostro do roboty, byleby kasa była;-D


  5. #25

    Domyślnie

    Gartuluje postępów budowy.
    My jesteśmy na tym samym etapie.
    Nie wiem czy to dobre miejce na pytania, ale spróbuję. Jaka to dachówka? My mamy kasztan Robena i też nie wstawiliśmy na razie okien dachowych. Cieszę się że bedziemy mogli obserować M44 w czerwonych barwach. Jakoś nie mogę sie przyzwyczaić do tego koloru (zawsze chciałam grafit) ale argumenty męża wzięły górę.
    Pozdrawiam i trzymam kciuki za nasze domki.

  6. #26

    Domyślnie

    Gartuluje postępów budowy.
    My jesteśmy na tym samym etapie.
    Nie wiem czy to dobre miejce na pytania, ale spróbuję. Jaka to dachówka? My mamy kasztan Robena i też nie wstawiliśmy na razie okien dachowych. Cieszę się że bedziemy mogli obserować M44 w czerwonych barwach. Jakoś nie mogę sie przyzwyczaić do tego koloru (zawsze chciałam grafit) ale argumenty męża wzięły górę.
    Pozdrawiam i trzymam kciuki za nasze domki.

  7. #27

    Domyślnie dach

    Miejsce dobre, w końcu po to jest forum a że to dziennik budowy, to mi nie przeszkadza... co do dachówki to tez jest Robena - średzka falista kolor miedziany. a co do grafitu, to myśmy też długo się nad nim zastanawiali, ale kiedyś w muratorze było zdjęcie domu z takim dachem do tego jasna elewacja i wszystko ładnie grało ze sobą, a dom wydawał się taki ciepły i przyjemny

  8. #28

    Domyślnie

    Gratulllaaaccjjjee
    Ale to ładnie wygląda My aktualnie kładziemy 2-gi strop i zamawiamy więźbę. powiedzcie czy dawaliscie takie drewno jak w projekcie? Na tartaku byli w szoku ze takie wielkie...a raczej ogromne te krokwie.
    Pozdrowienia

  9. #29

    Domyślnie

    ja dawałem tak jak w projekcie + jetki do tego. Faktycznie wiezba jest masywna, ale i dach ciezki, wiec chyba nie ma co oszczedzac, bo to przeciez na lata

  10. #30

    Domyślnie Zaległości

    Dawno nic tu nie pisałem, no bo i niewiele się dzieje
    Na wstępie moja sprawa w Sądzie - mam uprawomocniony wyrok i złożyłem już papiery u komornika, także miejmy nadzieję, żę nibawem zakończę niezbyt udaną współpracę z firmą Arte Idealny Dom... Jeszcze raz odradzam wszystkim !!

  11. #31

    Domyślnie Podsumowanie

    Początek nowego roku to czas podsumowań
    Podsumowując koszty wyszło u nas tak:
    - stan zero = 34 tys. zł
    - stan surowy otwarty = 114 tys. zł
    Czyli do stanu jak na zdjęciach powyżej wyszło ok 150 tys. zł

  12. #32

    Domyślnie Poszukiwania

    Zima to też czas (przynajmniej dla nas) poszukiwania okien, rozwiązań no i fachowców.
    Udało nam się już wszystko pozałatwiać i tak (wszystko materiał + robocizna):
    - instalacja elektryczna = 8 tys. zł
    - instalacja alarmowa = 3 tys. zł
    - instalacja wod - kan i co = 15 tys. zł (bez pieca i kaloryferów, za to ok 60m2 podłogówki)
    - sucha zabudowa poddasza = 25 tys. zł
    - tynki na ścianach i sufitach = 15 tys. zł
    - posadzki = 10 tys. zł
    - podbitka = 7 tys. zł
    - elewacja = 17 tys. zł

    Dokonaliśmy też trudnwgo wyboru okien:
    z dachowymi nie było problemu - Velux 4szt. z kołnierzami = 4200zł
    natomiast z oknami ściennymi był duży dylemat - drewniane czy plastikowe...
    Pierwotnie braliśmy pod uwagę jedynie plastikowe, ale po namowie rodziców sprawdziliśmy też ofertę na okna drewniane, a że różnica nie była aż tak duża to wybór padł na okna Stolbud Włoszczowa - okna drewniane Capital z pakietem trzyszybowym + na wszystkie okna rolety zewnętrzne w kolorze.

    w kolorze lazur kasztan

    do tego także z Włoszczowy drzwi zewnętrzne drewniane
    dochodzi również brama garażowa 5m firmy Normsthal
    całość wyceniona na 46 tys. zł

    Co do okien to radzę dobrze szukać, gdyż różni sprzedawcy tego samego producenta proponowali nam różne ceny, a wahania na SAMYCH OKNACH wynosiły do 5000 zł !! szok...

  13. #33

    Domyślnie Piec

    Zastanawiam się też nad wyborem pieca.
    Ma to być piec głownie na ekogroszek, ale chciałbym mieć również możliwość palenia pelletem i czymś jeszcze.

    Jakiś czas temu wybór padł na Klimosza Ling Duo


    Ale zastanawiam się również nad:
    - Buderus Funke Silver
    - oraz kolega poleca mi Galmet

    Macie może jakieś doświadczenia z tymi piecami i chcecie się nimi podzielić?

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arpek7

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie M44

    Witam. U mnie hydraulik wyceniła całą robociznę z materiałem (piec, grzejniki i 20m2 podłogówki) na 27sty . Grzeniki i piec Viessmanna.

  15. #35

    Domyślnie

    zimowy obraz letniego wieczoru
    na budowie nic się nie dzieje... jedynie wiatr i śnieg szaleją...
    ale w gotowości już czekają okna, elektryk i hydraulik
    byle do końca zimy...

  16. #36

    Domyślnie po długiej przerwie...

    kalendarzoa zima kończy się jutro, ale zima u nas na budowie skończyła się już prawie 2 tygodnie temu, tylko że nie było jakoś okazji do napisania. ale już nadrabiam straty.
    Otóż tak:
    - mamy założoną instalację alarmową oraz ekipa z firmy ochrony mienia czuwa nad naszą budową



    - elektryk kończy swoją pracę w najbliższy poniedziałek



    - są wylane dodatkowo 2 słupy, które zmniejszają światło bramy garażowej z 5,4m do standardowego wymiaru 5m

    - na budowie szaleje ekipa od suchej zabudowy poddasza i od tynków (chwilowo brak zdjęć)

    - dziś zaczyna pracą hydraulik

    Podsumowując krótko - coś się w końcu dzieje

  17. #37

    Domyślnie Veluxy

    Dziś wstawili nam okna dachowe



    jest też już zrobiona 1 warstwa ocieplenia całego dachu.

    Hydraulik natomiast skończył robienie kanalizy i do czwartku ma być rozprowadzona woda.


  18. #38

    Domyślnie

    prace na budowie postępują bardzo szybko, tynki na górze praktycznie gotowe.





    Hydraulicy też nie próżnują - kanaliza gotowa i woda też. W przyszłym tygodniu rusza ogrzewanie


  19. #39

    Domyślnie kolejny dzień

    dawno nie było widoku z zewnątrz a to pierwsze zdjęcie po wstawieniu okien dachowych.



    Mini daszek już prawie skończony, schody zamontowane i tylko odrobina tynku do położenia pozostała.



    Klatka schodowa wytynkowana.



    A w garażu trwają przygotowania do montażu bramy, tj ściany na ikończeniu i tak samo sufit.


  20. #40

    Domyślnie

    Szybka (foto)relacja z całego tygodnia pracy

    schody strychowe



    wytynkowane ściany i sufit w salonie, do tynkowania juz niewiele pozostalo



    Sucha zabudowa na poddaszu prawie na ukończeniu



    Instalacja CO prawie skonczona, na nastepny tydzien zostala tylko podłogówka



    A tu wejście wody do domu i wyjście na ogród.


Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony