dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 92
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arpek7

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Witam. Gratuluję postępów prac budowlanych a wziązku z tym że my jesteśmy na etapie wyboru elektryka zapytuję ile wysło punktów: elektrycznych, TV+SAT i alarmowych oraz czy elektryk brał wynagrodzenie od całości czy od punktu. Proszę o pomoc.

  2. #42

    Domyślnie

    Witam
    Punktów elektrycznych wyszło 140, a elektryk niby miał kasować za punkt, ale finalnie skasował za całość.
    Jeśli chodzi o inst. RTV to punktów jest 5, a czujek alarmu 12.

  3. #43

    Domyślnie Postępów ciąg dalszy

    Sucha zabudowa na ukończeniu.



    Hydraulik juz skończył praktycznie wszystko i czeka tylko, aż tynkarze zakończą prace, żeby położyć podłogówkę.



    I na koniec deser - wstawili nam bramę garażową ;-D




  4. #44

    Domyślnie

    kolejna tygodniowa relacja - podłogówka skończona



    Całośc domu wytynkowana, sucha zabudowa tez.



    Plan na następny tydzień to tylko wylanie posadzek. a później chwila przerwy, żeby to wszystko ładnie przeschło i wstawiamy okienka

  5. #45

    Domyślnie

    pare dni temu tata położył styropian na podłodze



    Następnego dnia na budowe zawitał chyba jakiś kret, albo całe stado kretów, czego dowód poniżej...



    Nie pozostało nic innego jak to wyrównać i wygłaskać i tak właśnie powstała posadzka


  6. #46

    Domyślnie

    Od przeszło tygodnia mamy założone okna, ale jakoś nie było czasu na wstawienie zdjęć.
    I w sumie zdjęć okien to nie posiadam, posaidam tylko zdjęcia okien zasłoniętych przez rolety ;-P

    całkiem ładnie wyszedł ten wykusz

    co do drzwi, to nawet ich nie zamontowali, bo przyjechały uszkodzone i od razu poszły do reklamacji...

  7. #47

    Domyślnie

    kupiliśmy też już kilka drobiazgów...
    np oświetlenie schodowe led-owe

    kafelki na farasy i loggie

    oraz gres techniczny go garażu i kotłowni, ale zdjęcia nie posiadam ;-P

  8. #48

    Domyślnie

    Aha... mało brakło i bym zapomniał - mam też gotową wycenę kotłowni - kocioł Galmet EKO M Duo z bojlerem, kaloryferami, wszystkimi zaworami i termostatami do całego domu - ok 12,5 tys zł. Póki co jeszcze sięnad tym zastanawiam, bo jak już wcześniej wspominałem, myślę o Klimoszu, ale co wyjdzie czas pokaże...
    Jeśli kogoś by interesowała moja "przygoda" z "cudowną" firmą Arte, to mam świeże informacje. Komornik ustalił, iż w grudniu firma zakończyła działalność, zajął jej konto bankowe, na któym oczywiście nic nie było i obecnie poszukuje prezesa w celu stawienia się przed jego obliczem. Generalnie komornik powiedział w dużym skrócie, żę mogę pożegnać się z pieniędzmi.... cóż zrobić... i tak bywa...niestety....

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arpek7

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Talking M44l

    Witam. Pięknie wygląda Wasza budowa... Napiszcie proszę czy kominy powyżej więźby budowaliście z cegły klinkierowej pełnej czy "dziurawki" gdyż ten problem nie daje mi spać po nocach i różne są opinie na ten temat.

  10. #50

    Domyślnie

    Kominy były kupione gotowe (system kominowy) i jest oklejony klinkierem tylko.

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arpek7

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie M44l

    Witam. Zapytuję Was w temacie ocieplenia tarasu tzn. wg projektu na tarasie jest wylewka około 20cm (2cm szlichta+12cm styropian+4cm szlichta+1.5cm gres) natomiast w pomieszczeniach mieszkalnych jest 10cm (4cm styropian+4cm szlichta + 2cm parkiet) Różnica około 10cm. Jak dla mnie jest to dziwne rozwiązanie. Zawsze wydawało mi się, że wyżej powinno być w mieszkaniu niż na tarasie aby woda nie wpadała do środka a wg projektu jest odwrotnie. Możecie coś zasugerować w tym temacie. Poza tym czy podmurowywaliście otwory okienne, drzwiowe, pod bramę garażową przed ich wstawieniem czy są okna drzwi i brama garażowa oparte są na chudziaku. Proszę o info w ww tematach.

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arpek7

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie M44l

    Witam. Gratuluję postępów prac. My jesteśmy na etapie murowania ścian szczytowych, kominów i ścianek działowych poddasza. Mam pytanie na jednym z powyżej zaprezentowanych zdjęć obrazujących bramę garażową widzę podstawione pustaki fundamentowe pod bramę i zapytuję,
    - czy są one wymurowane, jeżeli tak to czy na całej szerokości garażu tzn. od ściany do ściany,
    - czy tylko są postawione aby można było oprzeć bramę a następnie przed wylewkami zostaną „wyrzucone”

  13. #53

    Domyślnie

    Witam
    Odpowiadajac na pytanie doyczace wylewki na tarasy, to nie wiem jak to bedzie technicznie rozwiazane, gdyz tym zajmie sie moj majster, ja wiem, ze bedzie na zblizonym poziomie co podloga w pomieszczeniach mieszkalnych.
    Co do bramy, to te bloczki byly podstawione pod brame do czasu wylania posadzek, aby nie bylo szczelin, bo by sie alarm wlaczal.

  14. #54

    Domyślnie postepy budowy

    Szkoda, że tak mało czasu na zamieszczanie kolejnych relacji z budowy. Zaglądam prawie codziennie a tu nic ...
    No cóz dalej będę zaglądać. Trzymam kciuki za Wasza budowę i myślę że jak będzie więcej czsu, miło nas zaskoczycie.

  15. #55

    Domyślnie

    u nas chwilowa przerwa... czekamy na drzwi, ktore pojechaly do reklamacji. podobno maja byc pod koniec przyszlego tygodnia. po montazu drzwi będzie kolejna przerwa aż do września - wtedy przyjdzie czas na elewacje i tarasy. poki co odkladamy kase na to wszystko... zbieramy kase na biezaco i dlatego budowa jest prowadzona tak "skokowo".

  16. #56

    Domyślnie

    Dziękuje za info. Trzymam kciuki za nasze budowy.
    My zrobiliśmy ocieplenie elewacji (20-tka styropian), wylaliśmy tarasy, bramy garażowe bedą montowane za tydzień.Potem u nas też bedzie przerwa ... Zbieramy kasę.

  17. #57

    Domyślnie

    dawno nie było zdjęć
    Poniżej skrzynka z bezpiecznikami


    No i w końcu przyjechały drzwi ;-D
    Ale niestety... i tym razem nie jest to za co bym chciał płacić... otóż "fachowcy" z Włoszczowy nie spisali się kompletnie - miejsca, które były naprawiane rzucają się w oczy, gdyż odcień farby jest nieco inny, poza tym jedno naprawili, a w innym miejscu uszkodzili... po prostu porazka... powiedziałem, że takich nie chcę, ale i tak wstawili, żebym nie został znowu na 2 miesiące bez niczego i oczekuję na wymianędrzwi na nowe - bez wad...

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arpek7

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie Tynki

    Witam. Co taka cisza u Was na budowie????? U Nas zakończyliśmy SSO (bez dachówki) i teraz "walczymy" dalej tzn. hydraulik, elektryk, centralny odkurzacz i dekarze. Taki plan na sierpień a we wrześniu tynki i wylewki i dalej jak kasa pozwoli. Zapytuję Was ile wyszło m2 tynków oraz m2 suchej zabudowy poddasza.

  19. #59

    Domyślnie

    Tak jak pisałęm wyżej - u nas przerwa, musimy odlozyc kase na nastepny etap. Suchej zabudowy wyszlo ok 210m2, a tynków ok 700m2. teraz dokladnie nie pamietam, a i w moich notatkach widnieje tylko kwota za calosc, bez wyszczegolnienia ile to bylo metrow. Ale to co podalem to bedzie + - 10%.

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MA35

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujących Letni wieczór. My również mamy taki zamiar, ale póki co jesteśmy na etapie projketu. Nasza pani architekt stwierdziła, że ogólnie projket jest ok., ale salon jest za mały i usilnie namawia nas do jego poszerzenia. Pytam tych, którzy mają już co najmniej stan surowy, jak oceniacie, czy rzeczywiście te blisko 30 m 2 to za mało?

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony