dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 42 z 42
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    powodem bylo to ze skrzywiles wiertarke jak wiertlo sie przebilo. wiertlo zahaczylo o wior i poszlo sie wietrzyc.

    polecam goraco kobaltowe wertla, do nich tylko mocna i powolna wiertarka nie ma sily, we wszytskim praktycznie wywiercisz... oczywiscie umiejetnie
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  2. #42

    Domyślnie

    Ja bardzo często wiercę w stali nawet hartowanej, wierteł przerabiałem na kilogramy niestety. 99% marketowych praktycznie do moich zastosowań w ogóle się nie nadaje. Raz pokusiłem się o kobaltowe dextery z serii pro byłem mile zaskoczony ale nie przetrwały spotkania z zahartowanym płaskownikiem Aeb-l.
    Jednak bez stołowej wiertarki z stosunkowo małymi obrotami i dużym momentem to raczej można zapomnieć o jakimś grubszym wierceniu. Szkoda, że w marketach sprzedają taki szajs za na prawdę grube pieniądze, bo zwykłe wiertła Bass PL producenta są niejednokrotnie wyższej jakości niż najlepsze marketówki za ułamek ceny. Dosłownie przed chwilą zaszlachtowałem wiertło HSS Cobalt 13x151mm z serii dexter pro stal D2 nie hartowana o grubości 6mm jest nie osiągalna dla tego wiertła kosztowało około 50zł sztuka. Natomiast Bass za kwotę 149zł za 16 sztuk przechodzi jak przez masło czyli teoretycznie koszt wiertła około 10zł . Jeśli ktoś chce na prawdę porządne wiertła ale jak wyżej macie do tego sprzęt, który ich nie zniszczy to IRWIN Tools z węglikiem wolframu, DeWalt, Hitachi wymieniłem w kolejności moim zdaniem od najlepszych. Od Bidy makita niektóre serie ale to taki sam shit jak bosch.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony