dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Savik Zobacz post
    U mnie wczoraj skończyli - na 290m2 ( w tym taras i garaż)poszło:
    - 4,5 tony cementu;
    - ok. 22 kubików piasku;
    - 25 worków włókna;
    - 40m2 siatki zbrojeniowej (garaż);
    u Ciebie poszlo zdecydowanie za malo cementu lub oszukali Cie ze bylo 6cm grubosci!!!

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wszystko ok, tak miało być. W założeniu całość z chudziakiem będzie ok 20cm. Oczywiście bez przekładki styropianowej aby stanowiła całość.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    wszystko ok, tak miało być. W założeniu całość z chudziakiem będzie ok 20cm. Oczywiście bez przekładki styropianowej aby stanowiła całość.
    10cm to zdecydowanie za duzo na ogrzewanie podlogowe.dylatacja miedzy kuchnia a salonem,w kazdych drzwiach.salon?musisz wrzucic zdjecie i napisz ile ma metrow salon.podejij decyzje co bedzie kladzione na posadzkach-od tego zalezy jaki zwir urzyc do wylewania posadzek.jesli jestes ze Skierniewic mozemy sie do Ciebie wybrac.zapraszam do odiedzenia mojego www.posadzkiplock-teka.pl
    tel 692796235-artur

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W moim przypadku tak jak pisałem będzie chudziak 10cm, na to rurki do ogrzewania podłogowego, a na to wylewka z mixokreta 10cm. I nie może być inaczej Salon z kuchnia ma 50m2.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    W moim przypadku tak jak pisałem będzie chudziak 10cm, na to rurki do ogrzewania podłogowego, a na to wylewka z mixokreta 10cm. I nie może być inaczej Salon z kuchnia ma 50m2.
    z ciekawosci.mozesz mi wytlumaczyc dlaczego nie moze byc inaczej?dlaczego 10cm betonu na podlogowce?czy nie idzie zaden styropian pod rurki ogrzewania?czy ktos Ci niwelowal poziomy i kto Ci doradzal.przyznam sie ze jeszcze nie wylewalem budowy na ktorej pod rurkami nie idzie styropian-bo musi byc 10cm! betonu

    masz dom 450m z tego co widze ,350m podlogowki nie dajesz zadnego styropianu a moge sie zalozyc ze jesli bedziesz wylewal chudziaka z gruchy po rurkach to Twoje zalozeniazmienia sie o kilka centymetrow-mysle ze 5cm na kazdym poziomie spokojnie bedzie.

    dylatacje w salonie -nikt Ci teraz nie powie bo nie wiemy np jak maja isc obiegi podlogowki i nie mamy zadnego rysunku Twojego salonu,budowy


    kolejna sprawa -ławy tez beda wylane z jakimis roznicami w wysokosciach,pozniej belki nad drzwaiami ,a co za tym idzie drzwi balkonowe(skrzydla tych drzwi),czy na tarasy beda Ci wstawiac pod belki lub tyle samo centymetrow od chudziaka,stropu,badz belki



    TERAZ NIC NIE MOZESZ ZAKLADAC jesli nawet nie masz chudziaka,czy pomierzonych wysokosci skrzydel,progow,ław itp na swojej budowie.



    TAKIE BLEDY POPELNIA 80-90% inwestorow do ktorych posadzkarz przyjezdza robic wylewki jak lezy juz styropian!!posadzkarze na ogol nie proponuje wczesniejszych pomiarow-"bo po co"?szkoda czasu,trzeba jechac i zrobic metry...chociaz te osoby ktore odwiedzaja to forum trzeba uswiadomic,ze firmy ida na łatwizne

    w Twoim przypadku wolalbym szybko kogos do pomiarow i wylal chudziaka z mixa a nie po rurkach,łopata,deska,czy grabiami,bo potem juz bedzie za pozno
    Ostatnio edytowane przez teka ; 16-01-2013 o 07:54

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że kolega nie przejrzał dziennika budowy Wiem spuchnął

    Robię tzw podłogę na gruncie. Między ściany fundamentowe na zagęszczony piasek daje ok 55cm sproszkowanego PUR, jako izolację. Na to daję folie i 10cm chudziaka. Na chudziaku mocuję rurki od podłogówki. A na te rurki daje mixokret, ile wlezie, zakładam, że będzie ok 10cm.

    Obecnie jestem na etapie wysypywania PUR w fundamenty. Zrobiłbym to juz wcześniej ale w izolacji będą rozporwadzone rury od kanalizacji a potem rurki do CWU.

    Widziałem wasze pole działania, czy dojedziecie pod Nadarzyn?
    I jeszcze jedno, chudziaka z mixokreta tez się robi?
    Czy możecie dać włókna poliestrowe?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Wydaje mi się, że kolega nie przejrzał dziennika budowy Wiem spuchnął

    Robię tzw podłogę na gruncie. Między ściany fundamentowe na zagęszczony piasek daje ok 55cm sproszkowanego PUR, jako izolację. Na to daję folie i 10cm chudziaka. Na chudziaku mocuję rurki od podłogówki. A na te rurki daje mixokret, ile wlezie, zakładam, że będzie ok 10cm.

    Obecnie jestem na etapie wysypywania PUR w fundamenty. Zrobiłbym to juz wcześniej ale w izolacji będą rozporwadzone rury od kanalizacji a potem rurki do CWU.

    Widziałem wasze pole działania, czy dojedziecie pod Nadarzyn?
    I jeszcze jedno, chudziaka z mixokreta tez się robi?
    Czy możecie dać włókna poliestrowe?
    Wiesz nie mam az tak duzo czasu ,aby sledzic forum od deski do deski,lub Twoj dziennik budowy Wpadam tutaj i sledze bierzace watki,wrzuce czase troche glupot ze swojego doswiadczenia
    W twoim przypadku czytam; a tu gosc rurki kladzie bez izolacji w takiej pieknej chałupce.Hmm.Zastanawiam sie czy zagescisz odpowiednio PUR i go utwardzisz ,by mi noga nie wpadla te 55cm.Nie wiem tez do konca czy potrzebny jest tutaj chudziak?i czemu chcesz szczepić chudziaka z posadzka.Przy ogrzewaniu podlogowym zadna dylatacja nie bedzie pracowac.6cm posadzki z kruszywem 2-8mm wystarczy.nie masz wtedy skurczu i zadne wlokno poliuretanowe nie jest Ci potrzebne,na kruszywie masz lepiej zageszczony beton co za tym idzie efektowniejsze ogrzewanie.Poza tym powiedz czy bedziesz kladl parkiety,lub deske bo wtedy Twoje plany czy grubosci na pewno legna w gruzach.Troche nie rozumie Twojego postepowania od strony wykonania wylewek .chudziak z mixa tez sie leje
    wczoraj niwelowalem budowe w Ciechanowie-inwestorowi powiedzieli ze ma 1cm roznicy na cudziaku a bylo 5cm na 200m2
    trzy wyjscia na taras zalozone za wysoko.Prog drzwi wejsciowych do podniesienia min 2.5cm.Grubosci styro zakladane przez inwestora zwiekszyly sie o 2cm plus dodatkowo jeszcze od 2-4cm w roznych czesciach budynku.

    Inny przyklad ;pol roku temu budowa w okolicach Serocka.pomierzone grubosci styropianow ktore szly na perlit ktory mial byc utwardzony wapnem.Wyszlo tak ze przy 8cm perlitu i ulozeniu styro .wczesniej zakladane grubosci posadzki(wszedzie ogrzewanie podl)zwiekszyly sie o dodatkowe 3cm a w sumie ok 8-10cm betonu

    Tak wygladaja "zalozenia"inna jest pozniej rzeczywistosc na budowie.nie wiem jakiego miales murarza itp.

    pojade i do Ciebie jesli masz takie zyczenie.no problem

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ciechanów to ja dobrze znam

    O chudziaku z mixokreta dowiedziałem się dziś W planach mam wylewanie z betoniarni.

    Dzielę wylewki na dwie warstwy bo nie ma dobrego sposobu aby rurki od podłogówki były w połowie grubości Poza tym jeśli pierwsza warstwa wyjdzie nierówna to zero problemu, druga wyrównam. Jest jeszcze inna sprawa, PUR może osiąść o o 1- 2cm. Pierwszą warstwę będę wylewał w marcu, a druga pod koniec roku albo na początku następnego. Wiec jeszcze mogę skorygować jakby co.

    Napisz jeszcze o tym kruszywie, o co w tym chodzi. Nigdy o tym nie słyszałem. Do tej pory czytałem tylko o włóknach. Nie chciałbym przynajmniej w drugiej warstwie zalewać siatke metalową.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Ciechanów to ja dobrze znam

    O chudziaku z mixokreta dowiedziałem się dziś W planach mam wylewanie z betoniarni.

    Dzielę wylewki na dwie warstwy bo nie ma dobrego sposobu aby rurki od podłogówki były w połowie grubości Poza tym jeśli pierwsza warstwa wyjdzie nierówna to zero problemu, druga wyrównam. Jest jeszcze inna sprawa, PUR może osiąść o o 1- 2cm. Pierwszą warstwę będę wylewał w marcu, a druga pod koniec roku albo na początku następnego. Wiec jeszcze mogę skorygować jakby co.

    Napisz jeszcze o tym kruszywie, o co w tym chodzi. Nigdy o tym nie słyszałem. Do tej pory czytałem tylko o włóknach. Nie chciałbym przynajmniej w drugiej warstwie zalewać siatke metalową.
    Kruszywa nie ulegają zmianom objetościowym,dlatego minimalizuja skurcz,zalezy jeszcze jaką mają nasiąkliwość,ale napewno zdecydowanie mniejszą niż piasek,co jak mi się wydaję na Twojej budowie łącząc beton z betonem zastosowanie go na wylewkę jest nieuniknione i mimo dylatacji przy ogrzewaniu podłogowym i tak może pekać..Dlatego ja na każdej budowie karzę przykryć piasek,aby nie nasiąkł np wodą deszczową,Kruszywo poza tym jest potrzebne jeśli bedziesz ukladał pózniej parkiet,czy deskę.Na skurcz mają wpływ również inne czynniki-nasłonecznienie,wiatr,wilgotność,temperatura,cz y W/C(ilość wody do cementu)

    Powiem Ci szczerze,że przeczytałem Twój dziennik budowy właśnie bo podejrzewałem w tym wątku,że bedziesz sypał coś pod chudziaka,jednak myślałem że bedzie to perlit.Ze wzgledu na to ,ze temperatury uniemożliwiają nam wylewanie posadzek i mam więcej czasu wolnego postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania w dzienniku budowy.
    moje gg11432428
    tel 692796235
    www.posadzkiplock-teka.pl

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ok
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    znam jeszcze jednego mistrza od układania podkładów podłogowych poza Teką, który w ten sposób podchodzi do problemów związanych z podkładami podłogowymi. Obaj doskonale rozpoznali problem wytrzymałości podkładów pod wszelkie dostępne okładziny podłogowe.
    Nalezy wszystko robić aby grubość podkładu nad rurkami ogrzewania była 4-5cm. Każdy następny centymetr to zbędne rozgrzewanie bryły betonu (kamienia) związane z kosztami i ekologią.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie przesadzajcie z tym "każdym następnym centymetrem"...
    Są tacy, co całą izolację kładą pod 20cm żelbetową płytą, a rurki zatapiają w niej, albo w dodatkowej wylewce oddzielonej tylko folią.
    I robią to po to, aby ograniczyć wydatki na ogrzewanie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie przesadzajcie z tym "każdym następnym centymetrem"...
    Są tacy, co całą izolację kładą pod 20cm żelbetową płytą, a rurki zatapiają w niej, albo w dodatkowej wylewce oddzielonej tylko folią.
    I robią to po to, aby ograniczyć wydatki na ogrzewanie.
    Ograniczają wydatki za dostarczane ciepło, czy może ograniczają wydatki na instalowanie ogrzewania?

    Są trzy rodzaje układania rurek w podłożu "A" te dzielą się na A1, A2, A3 następnie system "B" i "C". Najczęsciej robiony jest system A1 i o tym systemie na ogół wypowiadają się forumowicze.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Robia to po to, aby ograniczyc wydatki na rachunki za ogrzewanie, oczywiście.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony