dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1

    Domyślnie Wylewki mixokretem.Ile cemetu i piasku na 1 m3

    Witam.
    Jestem na etapie wylewki posadzek,mam do wylania około 6.5 m3 mixokretem,tj 108 m2 o grubości 6 cm.Podałem w m3 gdyż posadzki będą mieć różną grubość
    Ile będę potrzebował cementu i piasku?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    myślę że jakieś około 6,5 metra sześciennego piachu
    /to raczej na pewno/

    i jakieś 3,5 tony cementu
    po przeczytaniu wypowiedzi poniżej
    Aż popatrzyłem na strony wykonawców????
    rzeczywiście 250 kg na metr sześcienny...
    czyli wyjdzie jakieś 1,5 tony

    dziwne dziwne norma cementu na "wylewki"
    pamiętam dobrze za komuny była 550 kg na metr sześcienny...
    to była wspaniała norma....
    dawało się co prawda na budowach właśnie 250 kg albo mniej/reszta cementu była sprzedawana - dlatego to była wspaniała norma/
    ale potem wylewki to były takie raczej "piaszczystego" typu
    że gdy coś się na nie przylepiło np płytki pcv to potem płytki odpadały
    z przylepioną warstwą piachu

  3. #3

    Domyślnie

    Nadmiar piasku nie stanowi problemu zamówie 18 ton,z cementem moze byc problem,gdy zabraknie w trakcie wylewki.
    Wyczytałem ze na 1m3 trzeba 250 kg cementu
    http://forum.muratordom.pl/wylewki-j...kow,t85326.htm
    Czy to jest właściwa ilośc?

  4. #4

    Domyślnie

    Jestem dopiero co po wylewkach - poszło dokładnie 3675 kg cementu (147 worków) na 210 m2 grubości ok. 6 cm (w niektórych miejscach było nieco więcej w niektórych nieco mniej).

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie wczoraj skończyli - na 290m2 ( w tym taras i garaż)poszło:
    - 4,5 tony cementu;
    - ok. 22 kubików piasku;
    - 25 worków włókna;
    - 40m2 siatki zbrojeniowej (garaż);
    Sprzedam bloczki fundamentowe.

  6. #6

    Domyślnie

    Wiec powinno wystarczyć na 6.5m3 ( około 108 o grubości 6 cm) 2000 kg cementu.Piasku tak jak pisałem wyżej wezme 18 ton,przyda się na pewno.
    Siatkę juz mam.
    quote="Savik"]- 25 worków włókna;[/quote]
    Ilo kilogramowe worki włókna polipropylenowe - 0.6kg ?

  7. #7

    Domyślnie

    Czysto teoretycznie policzyłem i wychodzi tak:

    Na jastrych cementowy w zupełności wystarczy zaprawa cementowa M15 to znaczy na jeden worek 25 kg cementu dajemy 7 wiader (10l) piachu i około 15l wody. Z tej proporcji uzyskamy z jednego worka ok. 70 l zaprawy.
    Na 1 metr3 wchodzi 1000l zaprawy. 1000:70=14,3 worków cementu

    Oznacz to, że na 1 metr3 w zupełności powinno wystarczyć około 360 kg cementu i około 1m3 piachu.
    Oczywiście to tylko teoria i mógł gdzieś wkraść się błąd w obliczeniach

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał boszax
    Oznacz to, że na 1 metr3 w zupełności powinno wystarczyć około 360 kg cementu i około 1m3 piachu.
    Oczywiście to tylko teoria i mógł gdzieś wkraść się błąd w obliczeniach
    1m3 piachu + 360 kg cementu =mały błąd bo juz mamy ponad 1m3.
    Nie wazne ile warzy w tym przypadku piasek.

    Teraz bardziej serio
    Cytat Napisał irreality
    Jestem dopiero co po wylewkach - poszło dokładnie 3675 kg cementu (147 worków) na 210 m2 grubości ok. 6 cm (w niektórych miejscach było nieco więcej w niektórych nieco mniej).
    Co daje:
    17.5 kg na 1m2 o grubości 6 cm
    292 kg na 1m3 wylewki

    Cytat Napisał Savik
    U mnie wczoraj skończyli - na 290m2 ( w tym taras i garaż)poszło:
    - 4,5 tony cementu;
    - ok. 22 kubików piasku;
    - 25 worków włókna;
    - 40m2 siatki zbrojeniowej (garaż);
    Przydała by sie jeszcze gróbość posadzek-wtedy był by jasny obraz dla porównania.

  9. #9

    Domyślnie

    Hehe i tu kolega się myli. Cement ma tak drobna strukturę, że wchodzi pomiędzy kruszywo piachu i ogólna objętość prawie wcale nie rośnie .
    Acha i jeszcze pomiędzy to wszystko wejdzie trochę ponad 200l wody

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał boszax
    Hehe i tu kolega się myli. Cement ma tak drobna strukturę, że wchodzi pomiędzy kruszywo piachu i ogólna objętość wcale nie rośnie .
    Acha i jeszcze pomiędzy to wszystko wejdzie trochę ponad 200l wody
    Chyba się pomyliłem,jednak nie do konca.
    Piasek mokry d= 1640 kg/m3
    m= V*d
    m= 1 m3 * 1640 kg/m3
    m= 1640 kg

    Piasek suchy d= 1520 kg/m3
    m= 1 m3 * 1520 kg/m3
    m= 1520 kg

    1m3+360 kg+200 l/kg
    1 m3 betonu waży 2,2 tony , 1 m3 zaprawy waży ok.
    1,8 tony.
    To zależy czy przyjmiemy wylewkę z mixokreta jako zaprawę czy beton,jesli beton to idealnie 2200

  11. #11

    Domyślnie

    Papolinek chyba najlepiej to jak się skontaktujesz z wykonawcami tych wylewek. Bo wiesz nakupisz cementu, naliczysz się a oni i tak zrobią według własnych receptur ( z kosmosu ) . Niech powiedzą, ile masz kupić towaru. Najlepiej to ze składem budowlanym ustalić, że w razie jak zostanie cementu to go przyjmą z powrotem i sobie głowy tym nie zawracać. Patrz lepiej na jakość wykonania. Bo mixokret robi naprawdę dobry towar i tej samej jakości przez cały okres pracy. Wystarczy go odpowiednio wyregulować. Ale problemem jak zwykle jest człowiek i jego umiejętności w tym wypadku właściwe wypoziomowanie i zatarcie wylewki. O dylatacjach już nie wspomnę....

  12. #12

    Domyślnie

    Przytoczę jescze wypowiedź jednego eksperta z Muratora na temat wylewki:
    Problem leży nie tylko w proporcjach. Wylewkę należy zdylatować (polecam pola zbliżone do kwadratu o max. wymiarze boku 3m), pola zazbroić siatką itd. Jeśli chodzi o same proporcje to też nie jest sprawa prosta. W zasadzie należy taką wylewkę zrobić z jastrychu cementowego o wytrzymałości na ściskanie rzędu 25 MPa. Czyli beton należałoby zamówić w betoniarni, albo kupić odpowiedni fabryczny jastrych (odpowiedni do sporządzania warstw grubości 3 do 5 cm), do której należy dodać na budowie tylko wody w ilości podanej na worku. Jednak często w praktyce tego typu wylewkę robi się z przygotowywanej na budowie zaprawy cementowej, co nie jest najlepszym rozwiązaniem. W takim wypadku należy zastosować proporcję objętościową cementu do piasku 1:3. Na 1 mł zaprawy należy zastosować pomiędzy 350 a 400 kg cementu. Należy użyć płukanego piasku albo jeszcze lepiej płukanej pospółki (czyli mieszaniny piasku i żwiru o ziarnach rzędu 4 mm). Ilość wody na 1 mł zaprawy powinna być rzędu 200 l. Zbyt duża ilość wody w składzie zaprawy prowadzić będzie do spękania wylewki i innych jej wad. Wylewkę należy chronić przed zbyt szybkim wysychaniem.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał P:)apolinek
    Cytat Napisał Savik
    - 25 worków włókna;
    Ilo kilogramowe worki włókna polipropylenowe - 0.6kg ?
    Worki były 0,9kg.
    A grubość wylewki średnio 6 cm, ale np. w garażu, na tarsie były stopy robione.
    Sprzedam bloczki fundamentowe.

  14. #14

    Domyślnie

    Czy ktoś stosował pape jako izolacje papa/folia styropian.
    Temat: http://forum.muratordom.pl/izolacja-...an,t160231.htm

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slawos
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cieszyn
    Posty
    116

    Domyślnie

    Witam.
    Proporcje 1:3 mają być i nie ma o czym mówić wogóle. Szczególnie do podłogówki taki lity "betonik" lepiej przewodzi ciepło niż piaszczysty i bardziej porowaty podkład. Na 1m sześcienny ok. 350 kg cementu. Ja wiem że wykonawcy "paściarze" dają mniej bo sie im lepiej taki mniej plastyczny betonik lepiej łatą rozprowadza. Oni robią tak żeby sie im lepiej robiło, a nie żeby było dobrze. Mniej cementu, mniej plastyfikatora i prawie suchy piach. Mniej sie urobią skasują kase i dawaj do następnego "inwestora". Nie dajcie sie zwieść.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Odświeżę trochę temat....

    Zastanawiam się nad wykonaniem wylewek samemu (czyt. bez mixokreta) czyli w taki bardziej tradycyjny sposób...

    Poszukałem w necie informacje o proporcjach ale ciężko coś znaleźć, albo wypowiedzi są stosunkowo rozbieżne

    Jakie powinny być proprcje dla wylewki wykonywanej z betoniarki, prosiłbym o informacje dla 1m3 oraz np 1 worka cementu (będzie łatwiej przeliczać)

    *Na parterze planuję dać grubość 7cm, w większości z ogrzewaniem podłogowym
    *Na poddaszu myślę że 4 cm byłyby wystarczające

    Razem daje mi to ok. 11.6 m3 ...

    Co mnie najmniejmartwi to ilość cementu...opinie to przeważnie 310-400kg/m3

    Natomiast co z piaskiem i ew. kruszywem?

    Spotkałem gdzieś informacje:

    Podaje składniki na 1m^3 betonu: cement 310kg, kruszywo 1200kg, Piasek 700kg, woda 175l. Składniki na 1 worek cementu (25kg), piasek 57kg , kruszywo 97kg, 14,5ll wody.
    Tylko wtedy wychodzi strasznie duży stosunek cementu do piasku?! Swoją drogą w tym temacie w jednym miejscu pojawia się informacja o stosunku 1:3 (czyli jak dla mnie 350kg cementu + 1050kg piasku), a w innym o 1m3 piasku na 1m3 wylewki (co daje 350kg cementu + 1600kg piasku czyli stosunek jakieś 1:4.5)

    Jak to w końcu jest z tymi proporcjami, by wylewka miała odpowiednią wytrzymałość?
    Jaki stosować cement: II 32.5, I 32.5 czy I 42.5?

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał mp_krk Zobacz post
    Odświeżę trochę temat....

    Zastanawiam się nad wykonaniem wylewek samemu (czyt. bez mixokreta) czyli w taki bardziej tradycyjny sposób...

    Poszukałem w necie informacje o proporcjach ale ciężko coś znaleźć, albo wypowiedzi są stosunkowo rozbieżne

    Jakie powinny być proprcje dla wylewki wykonywanej z betoniarki, prosiłbym o informacje dla 1m3 oraz np 1 worka cementu (będzie łatwiej przeliczać)

    *Na parterze planuję dać grubość 7cm, w większości z ogrzewaniem podłogowym
    *Na poddaszu myślę że 4 cm byłyby wystarczające

    Razem daje mi to ok. 11.6 m3 ...

    Co mnie najmniejmartwi to ilość cementu...opinie to przeważnie 310-400kg/m3

    Natomiast co z piaskiem i ew. kruszywem?

    Spotkałem gdzieś informacje:



    Tylko wtedy wychodzi strasznie duży stosunek cementu do piasku?! Swoją drogą w tym temacie w jednym miejscu pojawia się informacja o stosunku 1:3 (czyli jak dla mnie 350kg cementu + 1050kg piasku), a w innym o 1m3 piasku na 1m3 wylewki (co daje 350kg cementu + 1600kg piasku czyli stosunek jakieś 1:4.5)

    Jak to w końcu jest z tymi proporcjami, by wylewka miała odpowiednią wytrzymałość?
    Jaki stosować cement: II 32.5, I 32.5 czy I 42.5?
    Piszesz o proporcjach objętościowych - nasypowych.
    Zajrzyj na moje www tam w poradach nt. podłoży betonowych pod parkiet znajdziesz recepturę w kg. na mieszankę betonową, z której uzyskasz podkład pod każda podłogę z drewna. Pozdrawiam.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    podbije temat bo jest ciekawy. Doszedłem do włókien wzmacniających. No i sie zastanawiam czy lepiej dać te włokna , u mnie 10cm wiec 19mm długości czy siatkę?

    A jeśli już damy włókna to jak z dylatacjami? Od ścian to nie problem. Jest to oczywista oczywistośc. Ale jak to rozpracować gdy mam salon z kuchnią po podłodze 50m2?

    Wylewki w założeniu z miksokreta. Podłogówka ale to oczywiste.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał P:)apolinek Zobacz post
    Witam.
    Jestem na etapie wylewki posadzek,mam do wylania około 6.5 m3 mixokretem,tj 108 m2 o grubości 6 cm.Podałem w m3 gdyż posadzki będą mieć różną grubość
    Ile będę potrzebował cementu i piasku?
    okolo 13-14ton piasku
    2200kg cementu
    2 worki na jednego mixa musza Ci sypac
    juz dzis musisz podjac decyzje czy nie bedziesz czasem kladl parkietu,czy deski wtedy posadzkarze musza Ci sypac okolo 40% zwiru 2-8mm.


    http://www.youtube.com/watch?v=jNBPt1TWrLs
    piasek musi byc suchy.przykryty przed deszczem np!!!

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    podbije temat bo jest ciekawy. Doszedłem do włókien wzmacniających. No i sie zastanawiam czy lepiej dać te włokna , u mnie 10cm wiec 19mm długości czy siatkę?

    A jeśli już damy włókna to jak z dylatacjami? Od ścian to nie problem. Jest to oczywista oczywistośc. Ale jak to rozpracować gdy mam salon z kuchnią po podłodze 50m2?

    Wylewki w założeniu z miksokreta. Podłogówka ale to oczywiste.
    10cm grubosc posadzki na ogrzewaniu podlogowym?ktos Ci niwelowal poziomy?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony