dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 15
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 291
  1. #1

    Domyślnie Kuchnia murowana / kuchnie murowane - inspiracje, realizacje, opinie

    Chcę sobie takową zrobić. Czy może ktoś też ma, miał lub zamierza wymurować sobie szafeczki w kuchni???
    Jak tam jeszcze upchnąć pralkę???
    Za wszelkie porady będę bardzo wdzięczna.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam w planach taką kuchnię. Zastanawiam się właśnie z czego ją wymurować, z betonu kom. czy z żółtego klinkieru. Czy klinkier mimo impregnacji nie będzie się plamił tłuszczem ? BK można obkleić płytkami i jest po sprawie, choć klinkier jest ładniejszy.
    Pralkę upchniesz bez problemu, po prostu zostawisz miejsce i wszystko przykryjesz blatem (o ile pralka jest ładowana z boku )

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    dziuba,
    tez myslalam i mysle o czyms takim.podlacze sie pod to pytanie. i zasugeruje cos-zrobienie podestu pod szafki, w tym przypadku nie szafki tylko "komory" zamkniete drzwiami lub zaslonka. a to dlatego,ze standartowe wysokosci szafek dla mnie i mojego meza sa za niskie.jest mi niewygodnie , szczegolnie przy zmywaniu, mojemu mezowi tym bardziej.
    co sadzicie o takim podescie?
    sam pomysl murowania podoba mi sie, nawet jesli stosuje sie tradycyjne szafki, to gdzies mozna zrobic taka scianke z wymurowaniem. ladnie wygladaja male kafelki na przegrodach miedzy komorami.jak ktos lubi starocie, to moze zamiast drzwiczek tradycyjnych zastosowac jakies stare.
    interesuje mnie strona techniczna tej operacji.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam zamiar murować z betonu kom. - na cegłę musiałabym mieć pozwolenie architekta czy strop tyle wytrzyma. Do pralki chcę jeszcze dorobić drzwiczki, żeby jej biel nie "wyła" na pokój.
    Blat chcę zrobić z płyty - widziałam ją w Opexie - niebieska z poli-czegoś-tam, zbrojona, o różnej grubości. Ta najgrubsza może wytrzymać ciężar do 60kg - chyba starczy??? Blat obklejony płytkami, które później przechodzą na ścianę między półkami dolnymi i górnymi.

  5. #5

    Domyślnie

    Opal, tak mi się wydaje, że jeżeli się już robi murowane szafki to można sobie wysokość dowolne regulować. Ja też wolę ciut wyższe. Zresztą wmurowanie pralki i tak wymusza na mnie wyższe szafki. Byc może tam gdzie będzie płyta ceramiczna, obniżę ciut wysokość bo do "garów" nie trzeba będzie się wtedy wspinać

  6. #6

    Domyślnie

    Oho, widzę same wysokie dziewczyny się spotkały . Dla mnie wysokość to też podstawowy argument. Klinkier nie jest aż tak ciężki, szczególnie że szafki stoją przeważnie przy ścianie, więc mocno stropu nie obciążają. Blat z płytek jest fatalny, w spoiny wchodzi brud, trudno doczyścić. Mam taki jeden blacik w kuchni i klnę na czy świat stoi
    Blat może być zwykły, w końcu opiera się identycznie na murkach, co na zwykłych szafkach. W którymś Muratorze było pokazane, jak się muruje takie szafki, sprawdzę na jutro numer.

  7. #7

    Domyślnie

    Jakoś "zwykły" blat do mnie nie przemawia. Chciałam drewniany, ale.... pogadałam z facetem od blatów i powiedział, że drewniany blat owszem, ale takie dobre drewniane blaty zaczynają się od 4000 za metr. Chyba jednak zostanę przy kafelkach, fugi zaimpregnuję i zobaczę co będzie dalej.... Jakoś jestem optymistycznie nastawiona do płytek.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    tez odradzam kafelki.
    chyba,ze za wiele sie nie gotuje. wystarczy,ze cos spadnie i po plytce. po jakims czasie same moga pekac-a to nieladnie wyglada.
    no i kotlety schabowe-jak je tluc
    kamienne czy z konglomeratow tez drogie, ale moze??

  9. #9

    Domyślnie

    Wiecie, taką jestem optymistką jeżeli chodzi o kafelki bo ja kuchnie omijam szerokim łukiem.....

  10. #10

    Domyślnie

    Też raczej odradzam kafeli na blat. Nie jest łatwo utrzymać czystość no i prędzej czy później na pewno pękną (chyba że NIC się nie będzie w kuchni robić )
    Czy bierzecie pod uwagę blat z płyty (ona się chyba nazywa MTB) oklejonej. Na przykład Chobot
    (http://www.chobot.com.pl/blaty-kuchenne/) ma bardzo duży wybór różnych grubości. Sam używam blatu od nich w mieszkaniu od paru lat i jestem bardzo zadowolony (łącznie z tłuczeniem wszelkiej maści kotletów..)
    A czy zabudowa szafek musi być murowana ? Gdzieś widziałem stelaż drewniany na którym leżał blat a od frontu były zaczepione drzwiczki. A środek to półki do woli w zależności od potrzeb. Taką drewnianą konstrukcję łatwiej przerobić niż murowaną...

  11. #11

    Domyślnie

    Ale cały urok murowanych w grubości ścianek .
    Sposób wykonania był w Muratorze 6/99, a aranżacje w "Dobrym Wnętrzu" 7/99 i 8/99. Artykuł z Muratora mogę zeskanować i przesłać na meila, jak chcecie to przez priv.

  12. #12

    Domyślnie

    Witam.

    To ja poprosze o ten skan, bo wtedy jeszcze nie kupowałem Muratora, a kuchnie na pewno z klinkieru wymuruję.

    Sebastian.
    [email protected]

  13. #13

    Domyślnie

    Jak nie znajdę w zbiorach mojej mamy to też poproszę na priva.


  14. #14

    Domyślnie

    Na privie to podaj meila
    Redakcjo, może warto powtórzyć artykuł, są zainteresowani, przydałoby się też uzupełnić go o sposób mocowania drzwiczek za pomocą listew, bo zwykłe wkręty wykruszą się z muru, a mocowanie na kołki rozporowe to trochę kłopotliwe (czy w ogóle możliwe ?), bo jest problem z regulacją

  15. #15

    Domyślnie

    Alanta proszę o to ksero . Ja myslę o cagle kinkierowej , ale to melodia przyszłości , narazie stan surowy ,domu nie mój .
    [email protected]

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    wlasnie, dobry pomysl na artykul zrewiatlizowany.
    mnie interesowaloby polaczenie tej metody ze zwyklymi szafkami. pomijam,ze na gorze bylyby szafki.
    czy ten klinkier to tez jako blat??
    no i czy nie wyglada on zbyt barowo? jak z konserwacja, czyszczeniem?

  17. #17

    Domyślnie

    Poczekajcie, nie wszyscy na raz, pozwólcie mi spytać Redakcji, czy mogę to wysłać (prawa autorskie!)
    Blat z klinkieru odpada, będą plamy.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar HARY
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Atlanto, a co byś powiedziała na koszyki "cargo" zamiast półek. Drzwiczki przykręca się do tego koszyka właśnie. Mam taką szafkę w tej chwili w swojej kuchni i jestem bardzo z tego zadowolona, super sprawa z dostaniem się do produktów i utrzymaniem porządku.

  19. #19

    Domyślnie

    Też o tym myślałam, ale jak przymocować szynę szuflady do ściany?

  20. #20

    Domyślnie

    Jak przymocować? Tak samo jak do płyty, z której zrobione są "normalne" meble. No, może śrubki muszą być trochę inne (kołki rozporowe) ale to wszystko.

Strona 1 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony