dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 218
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 4352
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar meg60
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    4.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    839

    Domyślnie NIECH SIĘ DZIEJE WOLA NIEBA czyli BUDUJEMY!!!

    - Boże, jak my sobie poradzimy!?- zastanawiam się codziennie gdy tylko otworzę oczy. Nikt, nigdy w naszej rodzinie, nie budował domu. A my, ludzie po czterdziestce, z dwójką, prawie dorosłych córek, porywamy się z motyką na słońce. Ale jak powiedziało się A, trzeba powiedzieć B. Więc zacznę od początku:
    Odkąd są nasze córki, zawsze w wakacje jeździliśmy na letniska. Wynajmowaliśmy, gdzieś na wsi, dom z ogrodem i w miarę możliwości z wygodami. Spędzaliśmy tam dwa, letnie miesiące ( z racji zawodu mam tyle urlopu). Kiedy troche podrosly zachciało nam się miec coś na stale, cos gdzie można by było jechac w kazdej chwili, czyli w weekendy i świeta. Wydzierżawiliśmy, więc działkę z domkiem, od mojej rodziny, na czas nieokreślony. Było wspaniale- sadziliśmy drzewa,kwiaty, sialismy trawę i patrzeliśmy, przez 10 lat, jak wszystko pieknie rośnie.
    I nadszedł rok 2007.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar meg60
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    4.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    839

    Domyślnie

    W 2007 roku musieliśmy opuścić naszą kochaną dzialeczkę. Strasznie było nam żal, ale niestety nie była nasza i nic nie mogliśmy poradzić. W ostatni dzień wakacji zamknęliśmy bramę, oddaliśmy klucze i ..... wróciliśmy do miasta, do naszego blokowiska.
    Wiosna 2008 to dziwny czas. Nie wiedzieliśmy co ze sobą zrobić. Zaczęliśmy sadzić kwiatki i drzewka na balkonie, przed blokiem i czegoś nam bardzo brakowalo. Jeździliśmy za miasto aby odetchnąć innym powietrzem, pooglądać przyrodę w jej naturalnym środowisku i zastanowic się co dalej. I pewnego razu, wracając z takiej wycieczki wpadliśmy na szalony pomysł - SPRZEDAJEMY MIESZKANIA I ...... KUPUJEMY DOM!!
    Niestety, było to nierealne, dla naszej rodzinki, nie ma domu za takie pieniądze jakimi dysponowalibyśmy po sprzedaży mieszkań.
    A więc KUPUJEMY DZIAŁKĘ I .....BUDUJEMY DOM!! Boże dopomóż!

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar meg60
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    4.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    839

    Domyślnie

    Działkę znaleźliśmy nawet szybko, mąż jeżdżąc po okolicznych gminach, dostal namiary na gospodarza, który ma działki na sprzedaż,takie jak nam potrzeba - po 1000 m2 .Więc jedziemy, dogadujemy się, podpisujemy umowe przedwstepną i zaczynamy akcję.... SPRZEDAJEMY MIESZKANIE! No i oczywiście SZUKAMY PROJEKTU!
    Ło matko!!!! Jak nam to szło!! Coś bez nazwy! Projektów mase, a nam nic nie pasuje! Nasz dom musi mieć: dwie sypialnie na dole i trzy na górze, a takich projektów jak na lekarstwo. Pierwszy, który nam wpadł w oko to MAŁGOSIA Z GARAŻEM z biura HB http://www.wybieramydom.pl/projekty_...-malgosia.html , niestety za maly salon, następny to LILI http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=16 , tu strasznie dużo zmian musielibyśmy zrobić i w końcu jest MIRIAM http://www.archipelag.pl/projekty-do...m&SearchForm=1 i tak zostało do października 2008.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar meg60
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    4.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    839

    Domyślnie

    cd.. Dalej, to wlaściwie każdy z was wie, co się dzieje: szukanie architekta do adaptacjii, mapki, KW i inne papiery Niestety już na samym początku natrafiliśmy na przeszkodę. Ograniczone finanse ( początek kryzysu, niemożność sprzedazy mieszkania ) przedłużyły czas adptacji projektu. Aż tu nagle okazało się, że nasz zaprzyjaźniony kierbud robi adaptacje i nawet projekty indywidualne, za niewielkie pieniądze!!! Kurcze, super! będę miała ( sorry: będziemy mieć ) domek jaki sobie sami zaplanujemy!!!!! No i zaczęło sie: planowanie, rysowanie ( ponieważ takowe zdolności ponoć posiadam ) naszego, inaczej NASZEGO domku.[/b]

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar meg60
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    4.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    839

    Domyślnie

    (( kurcze nie mogę poradzic sobie z linkami do komentarzy!!! musze poczekac na starszą corkę jak wróci z pracy, ale to dopiero jutro!!((
    No, ale kontynuujmy ( nie nudzę was??? jesli tak to sorrry!!) :
    Tak więc narysowałam nasz wymarzony domek i dalam go do architekta do dalszej obróbki.W między czasie udalo nam sie sprzedac mieszkanie!!!Hurrra! Jest przypływ gotówki, więc może nam sie uda!?
    Ach najważniejsze, dzięki uprzejmości forumowego fachowca od wizualizacji piotrek3d - dziękuję!! mam nasz domek w 3d i jest piękny! Naprawdę fachowa robota, duża wiedza i wiele dobrych pomyslów.
    Nasz projekt jest teraz u architekta i robi sie, czekamy na podłączenie wody ( tym na szczęscie zajmuje sie wlasciciel działek) i na prąd, ale on dopiero we wrzesniu.
    Planowaliśmy ogrodzić naszą dzialeczkę, ale pogoda nam nie sprzyja, a i małżonek teraz na wyjeździe, więc grodzenie czeka

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar meg60
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    4.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    839

    Domyślnie

    Czekamy, czekamy i .....czekamy!! Wiecie ile trzeba mieć cierpliwości aby załatwić wszystkie papiery i papierki do PNB. Więc nie muszę wam mówić! Nasz Pan architekt obiecał nam w czerwcu, ale znając życie, może być różnie. Mamy ekipę, która może właśnie w czerwcu zacząć i to by nam bardzo pasowało!!! No to czekamy......a tu już czerwiec, co prawda dopiero pierwszy, ale juz zaczynam dreptać A propos 1 czerwca:
    wSZYSTKIM DZIECIOM BUDUJĄCYCH ZE SWOIMI RODZICAMI, ŻYCZĘ SAMYCH BAJKOWYCH DNI

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar meg60
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    4.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    839

    Domyślnie

    Teraz zauważyłam, że nie przedstawiłam mojej rodzinki. Ja to Małgorzata, mój malż Krzysztof, starsza córka - Katarzyna ( 22lat), młodsza - Maya(16lat) i brat małża- Jan. Więc rodzinka galanta, a i kiedys będzie moja mama, która jest chora i będzie potrzebowała opieki. Tak wygląda ludzka część, ale jest jeszcze menażeria, czyli pies ( amstaff) Aisha, papuga Nimfa o imieniu Ziutek, dwie papużki nierozłączki- bezimienne i akwarium z rybkami ( mix). W niedalekiej przyszłości, czyli kiedy się wybudujemy , będzie jeszcze oczywiście kot. Inni "członkowie" to .....kwiaty o nadanych imionach ( bzik mojej młodszej córy) np: Euzebiusz, Wincjusz, Gienia, Buba......itp. I to by było na tyle....

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar meg60
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    4.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    839

    Domyślnie

    Wczoraj zadzwonili, że gotowa juz siatka do grodzenia, więc może więc będziemy grodzić!!! Małż ma następny tydzień wolny, oj będzie się działo!! Oczywiście na działce

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar meg60
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    4.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    839

    Domyślnie

    Może uda mi się wkleić zdjęcie......uwaga

    http://foto.onet.pl//n0zxu,ess2sa2s1...w,u.html#jn9ww[/url]

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar meg60
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    4.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    839

    Domyślnie

    Niestety nie udało mi się , ale jest adres do albumu. Chętnych zapraszam. To jest wizualizacja naszego domku zrobiona dzięki piotrek3d - forumowego specjalisty. Polecam!!!!
    Postaram się rozgryźć problem ze zdjęciami

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar meg60
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    4.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    839

    Domyślnie

    Łoj, ale spadłam!!! Ale tak to jest jak się nie pisze.
    Więc czas zacząć:
    Dziś byliśmy na działeczce i co .... mamy dreny z klapką, czyli - będzie niedługo WODA!!!!!! , a mamy jeszcze wieeeelkie dwa głazy, chyba jeszcze z okresu kamienia łupanego, bo jakies takie okrągłe, jakby Flinstonom odpadło koło od samochodu
    Ach, zapomniałabym - przywieźli siatkę na ogrodzenie- piękną i brązową ! jak pogoda dopisze może będziemy grodzić!! Ale niestety jak na razie leje i grzmi jak by złośliwa kucharka rzucała garami .

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar meg60
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    4.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    839

    Domyślnie


  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar meg60
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    4.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    839

    Domyślnie

    Hurrrra!!!!!! Nauczyłam się wklejać zdjęcia!!!! To jest wizualizacja naszego domku, który mam nadzieję wybudujemy Projekt indywidualny, mojego pomyslu

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar meg60
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    4.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    839

    Domyślnie



    Moja starsza córka przedstawia Państwu NASZĄ DZIAŁKĘ.
    A oto ona. Tadaaaaam




  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar meg60
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    4.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    839

    Domyślnie



    A tu plecy dziennikarki- inwestorki z jednym z pośrednich inwestorów tzn przyszłego mieszkańca naszego domku.
    - No i wiesz, tą drogą będziesz szedł do sklepu po bułeczki!

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar meg60
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    4.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    839

    Domyślnie

    A tak wygląda nasz kawalek ziemi, od strony drogi dojazdowej.


    tak jest teraz, ale mam nadzieję, że niedługo

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar meg60
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    4.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    839

    Domyślnie

    ....raz,... dwa,.... trzy.... o tu będzie salon!! główny inwestor, czyli mój małż na włościach.


  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar meg60
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    4.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    839

    Domyślnie

    Ponieważ na dzialeczce nic sie dzieje postanowilam wkleic parę zdjęć ze stanu obecnego czyli NASZA DZIAŁKA PRZED BUDOWĄ


    JESIEŃ - ten czerwony punkt, to moja młodsza córka szuka swojego pokoju


    WIOSNA - nasi sąsiedzi zna przeciwka, widok z kuchni


    JA - szukam końca naszego ogrodu, gdzie posadzę drzewka i inne krzaczki.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar meg60
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    4.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    839

    Domyślnie

    Dziś słońce, wiatr i niekiedy deszcz, ale to nic, my dzialamy.!!! Nareszcie zabraliśmy sie za grodzenie naszych wlości ziemskich. Zdjęcia niestety nie będzie bo zapomnieliśmy aparatu, ale jutro, gdy znów pojedziemy, to na pewno upamiętnię to ważne wydarzenie.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar meg60
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    4.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    839

    Domyślnie

    No i ...leje, leje i bardzo leje!! Robota stanęła i poczeka do poprawy pogody. Zapowiadają od jutra poprawę, choć trudno w to uwierzyć. Ale załatwiliśmy, jedną ważną sprawę - przewieźliśmy sławojkę czyli tymczasowy kibelek Mam nadzieję, że nie skończy się to katarem! Zdjęć oczywiście nie ma, ale obiecuję następnym razem pstryknąć parę fotek.

Strona 1 z 218

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony