dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    Tylko pozazdrościć, szczególnie tych jeleni.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Yeti
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Witajcie obszarnicy.
    Cyprinus, mój 1 ha-owy ogródek to pikuś w porównaniu z twoim (też zazdroszczę), ale spontaniczny to on jest i to od samego początku. Nieco upraszczając można powiedzieć, że kupiony został dla mojego psa : 5 lat temu przypadkiem trafiłem na ogłoszenie o sprzedaży działki ze stawem (prawda, że idealne miejsce żeby uwolnić kundla ze sznurka, nie rozglądając się nerwowo wokół?).
    Działka okazała się monokulturą świerkową (świerk kłujący -z siewu, więc nie koniecznie „srebrny”). Drzewka posadzone były pojedynczo i przypadkowo na całym terenie + w rzędach wzdłuż siatki (w porywach –do 5 rzędów w odległości „na długość szpadla”) Niezłe prawda? Gratuluję wyobraźni mojemu poprzednikowi! – do dziś walczę z przesadzaniem i odsprzedawaniem (a świerki mają już po 2 m.).
    Ale wracając do monokultury; postanowiłem to trochę urozmaicić no i.... zaczęło się!
    Zakup działki stał się dowcipem roku ’98 a ja po tych pięciu latach już wiem, że: po pierwsze -na świecie nie tylko są wspaniałe zwierzęta ale też fascynujące rośliny, po drugie - roślinę nie wystarczy wsadzić i spokojnie czekać aż urośnie. Przeciwnie moje roślinki są jak Czarna Dziura, tyle tylko, że pochłaniają nawet (a może przede wszystkim) mój cały wolny czas.
    Ale spontanicznie było a jakże... i jest nadal. W pewnym momencie uświadomiłem sobie, że moja spontaniczność skończy się obsadzeniem wszystkich wolnych miejsc łącznie z placem pod ewentualny dom, drogę dojazdową itp .
    W ramach spontanicznej decyzji wystąpiłem więc do gminy o „warunki zagospodarowania”... no i właśnie jestem na etapie wybierania projektu (właściwie to już na 99% jestem zdecydowany) i wkomponowywaniu go w rosnące już „zielska”.
    Morał z tej bajki taki, że ze spontaniczności można mieć niezły ubaw, ale odrobina rozsądku jest wskazana.
    Nie oddałbym mojego 1ha w ręce projektanta ogrodów, bo pozbawiłby mnie całej radochy z odkrywania nowych roślin i ich zestawień. Ponadto nie mógłbym przeznaczyć jednorazowo tak dużej kwoty na zakup wszystkich roślin i opłacenie pracowników i projektanta.
    Jednak bywają momenty kiedy pomocna dłoń kogoś dobrze już zorientowanego w temacie była by bardzo mile widziana . Ale w końcu od czego jest to Forum... skoro można umówić się na obejrzenie domu to pewnie tak samo można zrobić z ogródkiem .
    Pozdrawiam

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony