dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 17
Pokaż wyniki od 321 do 335 z 335
  1. #321
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziobak2002 Zobacz post
    ...
    Gdybyś tak cofnął się do tego co kiedyś pisałem to może dostrzegłbyś w końcu że próbowałem tylko przedstawić ci problemy z ktorymi możesz sie tu zetknąć. Problemy przez które musiałem zamknąć firmę bo miałem dość. Wydawało mi się to naturalne ale dla ciebie to mącenie i "chore wizje". Nigdy nie twierdziłem że ci sie nie uda. Ja tylko nie dostrzegłem naiwnie tego prostego faktu że się tu reklamujesz i niepotrzebne ci podobne "dyskusje". Jedyne czego mogę ci życzyć to tego by te "chore wizje" nigdy nie stały sie rzeczywistością ale uczciwie mówiąc nie bardzo w to wierzę.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  2. #322

    Domyślnie

    Następnym razem znowu coś dodam. Jest tego bardzo dużo. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zapraszam do zakładki ogłoszenie.
    Ostatnio edytowane przez dziobak2002 ; 22-01-2012 o 21:38 Powód: literówka

  3. #323

    Domyślnie

    Witam, przeczytałam cały wątek, Dziobak jesteś utalentowanym artystą - rzemieślnikiem Nazwa:  ven.gif
Wyświetleń: 1201
Rozmiar:  13,3 KB, wielki szacunek a przy tym dowcipnym i inteligentnym. Zawodowo dasz sobie radę ale czy poradzisz sobie na tym forum (dawno Cię nie było) z "życzliwymi doradcami" Nazwa:  emotka_2155.gif
Wyświetleń: 1195
Rozmiar:  2,8 KB . Życzę wielu udanych realizacji i radości w ojczystym kraju.

  4. #324
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Witam! Myślę, że już czas na ten następny raz Dziobak! Co ty na to?
    Pozdrawiam.
    "Love lift us up where we belong,
    Where the eagles cry, on a mountain high.."

  5. #325
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magduśka Zobacz post
    Potrafię czytać ze zrozumieniem i to nawet bardzo dobrze . Jak widzę, to raczej Ty nie zrozumiałeś mnie. Twierdzisz, że dziobak założył wątek tylko w celach marketingowych, a skąd ta pewność? Czy on na początku wątku napisał przedstawiam zdjęcia, ale proszę ze mną o tym nie rozmawiać Tytuł wątku według mnie sugeruje co innego, a jakoś nie zauważyłam, by ktokolwiek próbował podjąć z nim dyskusję o wspólnej pasji. Może trzeba było spróbować?
    Jego powrót do Polski odebrałam przez kilka osób jako zawiść. Jeśli nie to było waszym zamiarem, to chyba jednak się nie udało. Nie rozumiem też prób uświadamiania go o życiu w Polsce, bo po co kogoś uszczęśliwiać na siłę? Poza tym jeśli twierdzi się, że w Polsce jest inaczej niż w USA, to trzeba najpierw z własnego doświadczenia wiedzieć, jak naprawdę jest w USA. Nie sądzisz? Chciałeś dobrze, ale nie wyszło? Hmm... interesujące
    IMHO jest to wątek ściśle marketingowy. A co do mebli, to nie jest rzemiosło w pełnym, europejskim rozumieniu tego słowa. To system pracy anglosaski, gdzie możliwie najmniejszym kosztem uzyskuje się możliwie najlepszy efekt wizualny.

    Najlepszym przykładem jest stół z drewna świerka kanadyjskiego. Skręcany śrubami i z zamontowanymi listwami na czołach blatu i pseudo spongami.
    To ewidentny przykład zastosowania technologii zastępczej w stosunku do technologi tradycyjnej rzemieślniczej.

    Poza tym, żeby wykonać tyle wyrobów w tak rozległym spektrum rodzajów wyrobów trzeba posiadać duży zakład z odpowiednimi narzędziami i maszynami. Wielu wymienionych wyrobów nie da się zrobić przy pomocy elektronarzędzi bez wygenerowania dużych kosztów. Nie wspomnę o ilości ludzi potrzebnych do wykonania takiej masy wyrobów.

    W USA wiele elementów kupuje się gotowych i dla tego łatwiej jest pewne rzeczy zrobić w warunkach domowych.
    Tu była reklama....

  6. #326
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał subfosylny Zobacz post
    IMHO jest to wątek ściśle marketingowy. A co do mebli, to nie jest rzemiosło w pełnym, europejskim rozumieniu tego słowa. To system pracy anglosaski, gdzie możliwie najmniejszym kosztem uzyskuje się możliwie najlepszy efekt wizualny.

    Najlepszym przykładem jest stół z drewna świerka kanadyjskiego. Skręcany śrubami i z zamontowanymi listwami na czołach blatu i pseudo spongami.
    To ewidentny przykład zastosowania technologii zastępczej w stosunku do technologi tradycyjnej rzemieślniczej.

    Poza tym, żeby wykonać tyle wyrobów w tak rozległym spektrum rodzajów wyrobów trzeba posiadać duży zakład z odpowiednimi narzędziami i maszynami. Wielu wymienionych wyrobów nie da się zrobić przy pomocy elektronarzędzi bez wygenerowania dużych kosztów. Nie wspomnę o ilości ludzi potrzebnych do wykonania takiej masy wyrobów.

    W USA wiele elementów kupuje się gotowych i dla tego łatwiej jest pewne rzeczy zrobić w warunkach domowych.
    To jest wątek do chwalenia dziobaka. Trzeba pisac że to wszystko jest takie ładne.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  7. #327

    Domyślnie

    Witam,

    Obserwuje to forum od początku jego istnienia, konto założyłem niedawno (nie miałem potrzeby wypowiadania się) - teraz trafiłem na ten wątek i jestem przerażony panującą tu zawiścią i niestety typową polską zazdrością i krytykowaniem wszystkiego u innych. Uważam, że Dziobak jest geniuszem w swoim fachu i tyle. Nie rozumiem, po co kilka forumowiczów wypowiada się na temat stolarstwa i tzw technologi zastępczej, zupełnie się na stolarstwie nie znając lub mający mętne, ogólne o nim pojęcie.
    Szkoda, że wątek umarł i dziobak zrezygnował z prezentacji swoich prac.

  8. #328
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał robkin Zobacz post
    Witam,

    Obserwuje to forum od początku jego istnienia, konto założyłem niedawno (nie miałem potrzeby wypowiadania się) - teraz trafiłem na ten wątek i jestem przerażony panującą tu zawiścią i niestety typową polską zazdrością i krytykowaniem wszystkiego u innych. Uważam, że Dziobak jest geniuszem w swoim fachu i tyle. Nie rozumiem, po co kilka forumowiczów wypowiada się na temat stolarstwa i tzw technologi zastępczej, zupełnie się na stolarstwie nie znając lub mający mętne, ogólne o nim pojęcie.
    Szkoda, że wątek umarł i dziobak zrezygnował z prezentacji swoich prac.
    Śmieszny jesteś!
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  9. #329

    Domyślnie

    zabolało ?, bo ten tekst był skierowany do Ciebie "prem" i od Ciebie spodziewałem się właśnie takiej odpowiedzi

  10. #330
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał robkin Zobacz post
    zabolało ?, bo ten tekst był skierowany do Ciebie "prem" i od Ciebie spodziewałem się właśnie takiej odpowiedzi
    Jesteś jednym z wielu którzy się tu wypowiadają na zasadzie "jakie to ładne" a jak się komuś nie podoba to niech sobie idzie. Nie masz o prowadzeniu warsztatu stolarskiego pojęcia więc możesz być tylko śmieszny.
    Przy okazji, zdaje się, że ziścił się czarny scenariusz, przed którym próbowaliśmy dziobaka ostrzec. Widziałem jego dług na sprzedaż.
    Nie wiem czy jest to sprawa jednostkowa ale chyba jakieś problemy ma bo i reklama firmy zniknęła z jego profilu. Nie cieszę się z tego ale od początku próbowałem mu uświadomić, że zakład stolarski w Polsce to bardzo trudny biznes. Nie chciał słuchać, bo mu to było nie na rękę. Wolał słuchać tych co pisali "jakie to ładne"!
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  11. #331

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Jesteś jednym z wielu którzy się tu wypowiadają na zasadzie "jakie to ładne" a jak się komuś nie podoba to niech sobie idzie. Nie masz o prowadzeniu warsztatu stolarskiego pojęcia więc możesz być tylko śmieszny.
    Przy okazji, zdaje się, że ziścił się czarny scenariusz, przed którym próbowaliśmy dziobaka ostrzec. Widziałem jego dług na sprzedaż.
    Nie wiem czy jest to sprawa jednostkowa ale chyba jakieś problemy ma bo i reklama firmy zniknęła z jego profilu. Nie cieszę się z tego ale od początku próbowałem mu uświadomić, że zakład stolarski w Polsce to bardzo trudny biznes. Nie chciał słuchać, bo mu to było nie na rękę. Wolał słuchać tych co pisali "jakie to ładne"!
    Sorry, wycofuję się podeszłem do tego tematu zbyt emocjonalnie. A na temat prowadzenia warsztatu stolarskiego to mam pojęcie. Pozdrawiam o przepraszam

  12. #332
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał robkin Zobacz post
    Sorry, wycofuję się podeszłem do tego tematu zbyt emocjonalnie. A na temat prowadzenia warsztatu stolarskiego to mam pojęcie. Pozdrawiam o przepraszam
    Spoko. Jesteś bardzo w porządku jeżeli to napisałeś. Niewielu na to stać. Nie miałem złych intencji, jak już pewnie wiesz.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  13. #333
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golfgolf

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-856
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cześć,
    możecie mi doradzić jak wykonać frezowanie w korpusie szafki, aby można od tyłu zamontować plecy z HDF?
    Czy można gdzieś zamówić gotowe formatki z takim wyfrezowaniem?
    Czy jest jakaś metoda wykonania tego samodzielnie bez frezarki górnowrzecionowej?

    Pozdrawiam i dziękuje życzliwym

  14. #334
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Można piłą zagłębiarką, można na pilarce stołowej. Wysunąć tarczę na 10mm, ustawić prowadnicę i rowek ładnie wytnie. Tarcza ma grubość właśnie ok 3mm.

    Pytanie po co się bawić, przecież tego i tak nie będzie widać. No chyba że będzie widać ?

  15. #335
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golfgolf

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-856
    Posty
    24

    Domyślnie

    hej, dzięki za podpowiedź.
    Niestety na szafce rtv stojącej samodzielnie będzie widać. W ogóle chciałem przesunąć trochę plecy do przodu, aby było miejsce na kable od tyłu.
    pzdr

Strona 17 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony