dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    proponuję napisać w takim razie coś bardziej twórczego a nie krytykować

  2. #22

    Domyślnie

    Tak jak do tej pory bylem zwolennikiem boscha, bo mam kilka jego narzedzi tak mniej wiecej z 2000r to obecnie juz bym go nie kupil.
    Trafila do mnie ukośnica GCM10 z 2007 roku. Do remontu ale nie dlatego ze ktos ja zakatowal, tylko dlatego ze tak zostala zbudowana, ze po jakims czasie musiala sie zepsuc - np luzne uzwojenia stojana, za miekki material wrzeciona i kola zebatego.
    Remont w autoryzowanym serwisie to 800zl.

    Tak wiec sugerowal bym Ci jednak makite..

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mkippek

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Piekarz
    W tutejszych postach, to nic tylko tekstów z reklam można się naczytać...
    tak jak pisałem na boschu pracowałem chciałem się raczej dowiedzieć czegoś wiecej o makicie bo z nią nie miałem nic wspólnego

    a żeby nie było tekstu z reklam to napisze tyle że bosch leży fajnie w ręcę pracowałem niekiedy całą noc na zwyżce pod dachem cieżko było by schodzić i wymieniać akumulatory a z boschem nie miałem tego problemu praca głównie z rękami wyciągnietymi do góry w miarę niska waga wkrętarki i ręce się tak ogromnie nie męczyły, nie dbałem o to czy akumulator jest pełny czy nie popracowałem 3 godziny urządzenie odkładałem do magazynu automatycznie zmieniałem akumulator na nowy i ten z którym pracowałem do ładowarki. ogromna siła wkrętarki także nigdy nie było problemów z mocą podczas pracy i nie raz mi wyleciała z ręki podrapana cała poobijana a ciągle działała jak nowa. to tyle tytułem reklamy niereklamowej wkrętarek boscha. Dodam ze sprzęt na którym pracowałem był kilkuletni należał do sporej firmy i co po chwila pracowali na nim inni ludzie którzy szczerze przyznam nie szanowali go za bardzo miał robić co do niego należy i nie było sytuacji żeby tego nie robił

    a moc urządzenia plus gwarancja 3 lata przemówiły ostatecznie na korzyść boscha

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dodam jeszcze że wkrętarki również Bosha używaliśmy w firmie.
    Powiem tak wkrętarka NIE stygła praktycznie. Praca na okrągło drugi akumulatorek na podmiankę.
    I powiem tak akumulatorki padły a wkrętarka działała nadal.
    Co do innych firm się nie wypowiadam bo nie używałem.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Piekarz
    Cytat Napisał fenix2
    Dodam jeszcze że wkrętarki również Bosha używaliśmy w firmie.
    Powiem tak wkrętarka NIE stygła praktycznie. Praca na okrągło drugi akumulatorek na podmiankę.
    I powiem tak akumulatorki padły a wkrętarka działała nadal.
    Co do innych firm się nie wypowiadam bo nie używałem.

    Do tak hardcorowego eksploatowania wkrętarki używa się raczej sieciowej a nie na akumulatory. No chyba że takie intensywne eksploatowanie odbywa się gdzieś gdzie prądu nie ma, ale takiej pracy to jeszcze nie miałem żeby budynek był w takim stanie żeby prądu nie było, a ja musiał bym w nim wkrętareczki używać.
    Nigdzie nie napisałem ze używałem wkrętarki na budowie. To była innego rodzaju praca (nie w budownictwie).

  6. #26

    Domyślnie

    A co sądzicie o takiej wkrętarce mi się bardzo spodobała a najbardziej ta uchylna głowica.

    http://www.allegro.pl/item650681950_...mul_bosch.html

    albo tutaj

    http://www.bosch-pt.pl/boptocs2-pl/P...bject_id=11599


    .
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  7. #27

    Domyślnie

    Witam
    Co myślicie o sprzęcie dewalt?
    Wyżej ktoś napisał że miała luzy.

    Pytam z ciekawości bo np. w Anglii zawodowcy używają tylko tego.
    Chciałbym wiedzieć czemu nie np. Makity która u nas ma bardzo dobrą opinię.

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał muratoramator
    Witam
    Co myślicie o sprzęcie dewalt?
    Wyżej ktoś napisał że miała luzy.

    Pytam z ciekawości bo np. w Anglii zawodowcy używają tylko tego.
    Chciałbym wiedzieć czemu nie np. Makity która u nas ma bardzo dobrą opinię.
    Popularność na danym rynku uzależniona jest od tradycji, lokalnych warunków cenowych, marketingu, udziału własnościowego marki i innych.

  9. #29

    Domyślnie

    No a co sądzicie o tej wkrętarce kątowej Boscha o której pisałem parę wierszy wyżej.

    Nikt nie miał jej w swoich rękach? Czy będę pierwszy? Żeby nie ta cena to już bym ją kupił.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Piekarz
    A jest coś takiego jak wkrętarka kątowa?

    Bo co do wiertarki kątowej to naprawdę znacznie ułatwia pracę, np suchą zabudowę w trudno dostępnych miejscach... Problem tylko, że udaru nie ma i trzeba żonglować wiertełkami aby pomału rozwiercać twarde ściany (od małego wiertła do wymiaru jaki chcemy uzyskać)...
    No toż przecież podał linka do takiej.
    A co do wiertarki kątowej to rzeczywiście czasami jest niezastąpiona.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Piekarz
    Cytat Napisał muratoramator
    Witam
    Co myślicie o sprzęcie dewalt?
    Wyżej ktoś napisał że miała luzy.

    Pytam z ciekawości bo np. w Anglii zawodowcy używają tylko tego.
    Chciałbym wiedzieć czemu nie np. Makity która u nas ma bardzo dobrą opinię.
    Ale bredzisz, gdybym nie siedział w Anglii przez półtora roku na budowach to może i bym Ci uwierzył. Ale śmiech mnie ogarnął gdy przeczytałem, że tam tylko De-Walty Chyba, że się przez ostatnie trzy miechy coś zmieniło.
    Bo za moich czasów to widywałem u Anglików dosłownie wszystko: Hitachi, Makity, Bosche itd... To prawda że potrafili wydać na jedna młotowiertarkę tyle co ja mam rocznej wypłaty ale jeżeli chodzi o producentów to po prostu to samo. W Angli tak samo jak i u nas jest duże zróżnicowanie sprzętu, nie to że jeden producent i klapki na oczach. I tak samo jak u nas szufladkują sprzęt według "jakości" i według "pułki cenowej", a nie że tylko De-Walt Co do narzędzi ręcznych to są pewne różnice bo np gładzie inaczej wykonują, ale elektronarzędzia? Śmiech na sali.
    Przecież tam w sklepach na półkach to samo co i u nas, jedynie ładowarki mają inne wtyczki. To tak jak byś napisał że bogaci Anglicy tylko Fordami jeżdżą
    Sam bredzisz (używam twojego retoryki).
    A teraz wracając do tematu.
    Byłem tam ze dwa-trzy lata temu i towarzyszyłem remontowi lokalu użytkowego w centrum Londynu. Przewijało tam się wiele ekip, od elektryków, murarzy, parkieciarzy po hydraulików. Oczywiście pojawiały się sprzęty innych firm ale w ogromnej większości, każda z ekip miała sprzęt Dewalta, od wiertarek i pił po miarki. Stąd moje pytanie.
    Oczywiście nie oceniam tego sprzętu, chciałem tylko zapytać o jego jakość.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Piekarz
    muratoramator: Nie chce mi się z Tobą gadać...

    Jako muratoramator mogę napisać co mówi mój znajomy który od 2 lata zajmuje się wykończeniówką w Londynie.

    Otóż wg, niego w ostatnich latach DeWalt króluje w Londynie.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  13. #33

    Domyślnie

    W Irlandii liderzy to panasonic, aeg, makita.

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    peidos

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Tak sobie czytam i w koncu pierwszy raz napisze
    Ale wy chrzanicie. Wszystkie wymienione przez was marki typu: Bosch, AEG, Makita, Hitachi, DeWalt, Milwaukee, Kress itp. to sprzet podobnej klasy z cena za wkretarke 12-14V miedzy 800-1200zl. Nawet Hilti wiele sie nie rozni (oprocz ceny), a psuje sie wszystko. Zalezy to od tak wielu czynnikow, ze nie ma sensu o tym pisac.
    Osobiscie wybralbym sprzet najbardziej rozpowszechniony, z najdluzsza gwarancja i najlepszym serwisem. Niczego nie imputuje
    Pozdro.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony