dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 15
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 294
  1. #1

    Domyślnie dom z piwnicą czy bez?

    Jaki dom jest lepszy? z piwnicą czy bez? ja wybrałem bez a wy?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Zdecydowanie bez piwnicy.

  3. #3

    Domyślnie

    Zdecydowanie z piwnica, o ile czywiscie finanse pozwalaja.

  4. #4

    Domyślnie

    Gdyby było mnie stać, wybrałbym z piwnicą.
    Ale wybrałem bez i myslę, że przeżyję.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    hmm... mój znajomy zrobił piwnicę i strasznie narzeka, że wilgoć, że zimno...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    hmm... mój znajomy zrobił piwnicę i strasznie narzeka, że wilgoć, że zimno...
    A no bo to nie trzeba mieszkac w piwnicy, tylko nad piwnica caly dom powinien byc.

  7. #7

    Domyślnie

    A no bo to nie trzeba mieszkac w piwnicy, tylko nad piwnica caly dom powinien byc. [/quote]
    święta racja, często widzę duże domy z wysoką piwnicą i tak naprawdę tylko tam coś się dzieje, a reszta chałupy stoi pusta, bez sensu

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryby
    Gdyby było mnie stać, wybrałbym z piwnicą.
    Ale wybrałem bez i myslę, że przeżyję.
    Święte słowa, podpisuję się "obiema ręcami" No u mnie, to oprócz kasy, to jeszcze wilgotność podłoża miała głos, ale w zasadzie tu też się obiło wyłącznie o kasę
    Mam dom bez piwnicy, za to ze strychem

  9. #9
    Pikuś
    Guest
    Pikuś

    Domyślnie

    Buduję mały domek i dorobiłem piwnicę, bo nie miałbym gdzie trzymać rzeczy, które do salonu się nie nadają. A przy okazji zaplanowałem kotłownię na węgiel, ekologiczną oczywiście ze względu na koszty ogrzewania, a to wymaga pomieszczenia na kocioł i opał. Teren mam b.suchy, więc nie miałem oporów. Zwyżkę kosztów odbiję sobie właśnie na ogrzewaniu. No i mam kącik na podręczny warsztacik - przy domu zawsze się przyda i azyl w przypadku ciężkiej atmosfery w domu . Nie jestem ponurakiem ale chwile samotności też są czasem potrzebne Pikuś

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Pikuś. Cenne uwagi, ale co kiedy teren jest podmokły? ryzykować?

  11. #11

    Domyślnie

    Gościu, zasadniczą sprawą jest również ewentualne przeznaczenie piwnicy. Czy ma w niej być kotłownia, skład gratów, garaż czy też dodatkowe pomieszczenia na np. swoje hobby.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Piwnica ma oprócz wysokich kosztów wykoniania jeszcze jeden mankament - działa strasznie przygnębiająco..... (no i te dodatkowe schody w domu). Nie rozumiem dlaczego warsztat nie może być na tyłach garażu? Podobnie jak składzik itp.

  13. #13

    Domyślnie

    A gdzie trzymac wino? Pewnie, mozna kupic kimatyzowana szafke, ale to koszt taki sam, jak piwnicy, no i dochodzi zuzycie pradu.

    A bez wina nie ma zycia.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Doki ale jak ktoś ma kotłownię w piwnicy to na wino trzeba kupić szafę

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Oj, Doki....... A spiżarnia???? Wydzielona jej częśc... wiem, wiem, profanacja.......

  16. #16
    Pikuś
    Guest
    Pikuś

    Domyślnie

    Mój sąsiad z budowy ma działkę z przepiękną gliną, chociaż buduje 40 m dalej,/ ja mam żwir z piachem/ też zrobił piwnicę, ale izolacji poświęcił multum czasu i staranności. W kilku Muratorach opisywali jak to zrobić, zreszta na Forum temat też się przewijał. Reszta jest sprawą możliwości finansowych, realnych potrzeb i własnych marzeń. Technicznie do zrobienia na pewno.Pozdrowienia Pikuś

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgnesK
    Oj, Doki....... A spiżarnia???? Wydzielona jej częśc... wiem, wiem, profanacja.......
    Spizarnia do przechowywania wina sie nie nadaje- zapachy...

    I w ogole nie bardzo wiem po co spizarnia. Przetwory mozna trzymac gdziekolwiek, chocby w garazu albo w piwnicy, produkty swieze zas albo w lodowce, albo w sklepie.

    Spizarnia to cos, z czego zrezygnowalbym o wiele chetniej niz z piwnicy.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    A widzisz - i tu się rozmijamy. Ja zrezygnuję z piwnicy ale nie ze spiżarni.
    Jakie zapachy? Dziś już pęta kiełbasy nie wiszą w spiżarnich na hakach.
    Przetwory mozna trzymac gdziekolwiek, chocby w garazu albo w piwnicy
    Garaż dla samochodu i sprzętu pt. rowery i spółka, piwnica - nie dla mnie.[/quote]

  19. #19

    Domyślnie

    A ja bym chciała mieć i piwnicę i spiżarnię Dla obu znalazłabym zastosowanie

  20. #20

    Domyślnie

    Jeśli piwnica, to koniecznie 3-piętrowa !!! Na samym dole schron, winiarnia i dojrzewalnia serów, wyżej spiżarnia, magazynek, graciarnia, najwyżej - kotłownia, sauna, solarium i siłownia (albo majsterkownia)...
    Ale nie mam kasy i czasu, więc obejdzie się bez piwnic.

Strona 1 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony