dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sweet23

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    4

    Domyślnie 4000 zł za adaptację projektu + formalności z przyłączami

    Szanowni Forumowicze,

    noszę się z rozpoczęciem budowy domu a niestety moja wiedza na ten temat nie jest zbyt obszerna. Proszę Was o radę, czy samemu załatwiać wszystkie formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę, czy wynająć do tego doświadczonego człowieka, który później będzie moim kierownikiem budowy. Za kwotę 4000 zł otrzymam:
    - adaptację wybranego przeze mnie projektu
    - załatwienie wszelkich formalności związanych z przyłączem prądu, wody, kanalizacji, gazu (pieczątki i inne duperele od gazownika, prądownika, wodnika :])
    - dokumentację techniczną wszystkich przyłączy

    Czy zlecić to temu człowiekowi, który tak na prawdę tym ludziom też coś płaci czy robić to samemu?

    Oczywiście koszty projektu, geodety, pracowników z gazowni, prądowni i od wody, za fizyczne podłączenia opłacam sam.

    Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź w tym temacie, bo nie chciałbym zrobić jakiejś gafy już na samym początku budowy.

  2. #2

    Domyślnie

    Dla mnie robił projekt architekt.Po podpisaniu umowy wszystkim zajmował czyli instalacja gazowa,elektryczna warunki zabudowy itd.itd. fakt że drożej mnie to kosztowało ale znając życie i naszą biurokracje to na pewno zajeło by mi więcej czasu gdybym ja to miał sam załatwiać
    Pozdro... kielo

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sweet23

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    a mogę zapytać ile Cię to kosztowało? rozumiem, że projekt miałeś indywidualny?

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar hojnorek
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Św. Katarzyna
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    szczególowe koszty masz u mnie w dzienniku.
    jeśli w tych 4kpln są projekty przyłaczy (a nie np adaptacja wew instalacji) + uzgodnienia to cena jest ok
    dziennik:
    I. Stan Surowy Zamknięty[x]
    III.1 Poddasze [x]
    III.2 Wykończenie [ ]

    komentarze

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    u mnie projekt indywidualny + kierownictwo budowy + załatwienie papierologii domu i przyłączy, zjazdu , mapki do tego potrzbne ... 6.000zeta
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    przyzwoita stawka
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał sweet23
    a mogę zapytać ile Cię to kosztowało? rozumiem, że projekt miałeś indywidualny?
    6.500
    Pozdro... kielo

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sweet23

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał hojnorek
    szczególowe koszty masz u mnie w dzienniku.
    jeśli w tych 4kpln są projekty przyłaczy (a nie np adaptacja wew instalacji) + uzgodnienia to cena jest ok
    hojnorek, w tej kwocie mam załatwione pozwolenie na budowę - tak powiedział facet. powiedział, że w praktyce oznacza to, że płacę 4000 zł + koszt projektu i mam załatwioną sprawę kwitów. osobnym tematem jest geodeta i fizyczne podłączenie mediów. widzę, że to na uczciwa stawka, tym bardziej, że facet zobowiązuje się załatwić pozwolenie na budowę do końca sierpnia, max połowa września. później jest opcja, że facet zostanie moim kierosem budowy za 2000.

    P.S. Dziękuję wszystkim za pomoc - na prawdę mi pomogliście. Pozdrawiam serdecznie!

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar hojnorek
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Św. Katarzyna
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    tylko możesz uzyskać pozwolenie na budowę domu (sama klatka bez mediów) albo pozwolenie na budowę domu wraz z przyłączami. w tym przypadku opórcz projektu domu powinnaś mieć projekty tych przyłączy. jeśli 4000 płacisz za drugi przypadek to jest OK.
    dziennik:
    I. Stan Surowy Zamknięty[x]
    III.1 Poddasze [x]
    III.2 Wykończenie [ ]

    komentarze

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sweet23

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał hojnorek
    tylko możesz uzyskać pozwolenie na budowę domu (sama klatka bez mediów) albo pozwolenie na budowę domu wraz z przyłączami. w tym przypadku opórcz projektu domu powinnaś mieć projekty tych przyłączy. jeśli 4000 płacisz za drugi przypadek to jest OK.
    hojnorek, w tej kwocie jest również projekt przyłączy - jesteś kolejną osobą, która twierdzi, że to uczciwa kwota. Pozdrawiam!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony