dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 48
  1. #1

    Domyślnie Sposób mocowania murłaty- fuszerka czy ok (FOTO)

    Nie wiem jak mam podejść do takiego zamocowania murłaty. Na większości budynku murłata zamocowana jest tak jak być powinno czyli w osi wieńca i kotwy wchodza w murłate. Nad garażem murłate zamontowali mi w sposób jak widac na zdjeciach, czyli murłata nie jest założona na kotwy tylko się z nimi styka i jest przymocowana do kotew blaszkami montażowymi. Izolacja pod murłatą w tej części też się nie zgrywa z murłątą bo jest założona w osi wieńca, także teraz z jednej strony izolacja wystaje na kilkanaście cm a zatem napewno nie sięga teraz pod całą murłate i w dużej części murłąta jest bezpośrednio na wieńcu. Nie wiem dlaczego tak zostało zrobione bo na reszcie budynku jest zrobione inaczej, czyt. poprawnie.







    Nie widziałem się jeszcze z ekipą cieśli więc nie pytałęm co sie stało, że tak zrobili. Także kierownika jeszcze nie było by obejrzał więźbe ale napewno go wezwe, jednak zanim się z nimi skonsultuje chetnie poznam opinie waszą co o tym sądzicie. Czy jest to jakaś fuszerka, grosi jakimiś poważnymi konsekwencjami czy raczej nic się nie będzie działo i bez obaw można zając sie dalszymi etapami budowy

  2. #2

    Domyślnie

    Jak dla mnie to ta murłata jest pęknięta wzdłuż i może dlatego nie wiercili dziur bo by rozszczepiła się na pół. Jakoś na moje laickie oko nie widzi mi się to mocowanie - nie wygląda to zbyt pewnie - chyba nie trzeba dużej siły żeby aby oderwać tą murłatę (np. podważając od strony wewnętrznej).

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Wg mnie z murłata wsio OK ale mocowanie hmm, wg mnie do bani ale aż takim fachowcem od więźby nie jestem.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  4. #4

    Domyślnie

    Na zdjęciu nr 2 chyba widać próbę wiercenia po środku (jest kreska ołówkiem i kółko). Jak nic pękła. Jeżeli pęknięcie jest "na wylot" i byłaby to moja murłata to kazałbym wymienić.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    jednym słowem - do bani...
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  6. #6
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Mocowanie co najmniej dziwne ale wydaje się poprawne.Śruba mocująca murłatę nie zatopiona na środku.Ciekawe rozwiązanie.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Murłata nie jest pęknięta na wskroś ma drobne pęknięcia typowe dla schnącego drewna. Mocowanie murłaty nie do przyjęcia! A co na to kierownik budowy?! Można to ratować spawając blachy do tych już istniejących w taki sposób aby zachodziły na wieniec i mocowanie ich prostopadle do wieńca od strony poddasza stalowymi kotwami rozporowymi np. HILTI. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #8

    Domyślnie

    Co na to kierbud, jeszcze nie wiem, bo jeszcze tego nie widział. Ta murłata była już raz mocowana, stąd może być ten slad nawiercania oraz slady ołówka. Pęknięcia wzdłuż, to jak napisał Andrzej Wilhelmi slady rozsychania i wcześniej już czytałęm na forum o takich pęknięciach krokwi (więc dotyczy chyba tez murłat), i jest to ponoć niegroźne. Murłata była raz mocowana, ale okazało się że ścianka kolankowa nad garażem (garaż jest wysunięty o 85 cm do przodu względem reszty budynku) była za wysoka i należało ją rozebrać i wylać jeszcze raz wieniec nad tą częścią. Moje podejrzenie, które teraz mnie naszło, jest takie, że w dalszym ciągu ta ścianka a raczej wieniec, bo w tym miejscu ścianka skłąda się z samego wieńca, jest nadal za wysoki i gdyby zamocował murłate w osi wieńca, tak jak to powinno być, zbyt mocno by musiał nacinać krokwie bo inaczej by dach się nie zgrał. Można to zauwazyć na zdjęciach 1 i 3 gdzie widac połączenie murłaty z krokwiami. Przesunięcie murłaty o kilka cm na zewnątrz budynku oznaczałoby wciecie krokwi o te kilka cm a to by mogło je znacząco osłabić. Czy moje podejrzenia mogą być właściwe?

    Barbossa możesz rozwinąć swoja myśl, czy ogólnie uważasz, że murłata, wieniec, budowa itd są do bani...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Twoje podejrzenia są jak najbardziej trafne! Masz ekipę do bani! Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #10
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Przecież masz dużo wyjść z tej sytuacji.Bardzo prosto jest powiedzieć ,że oprócz inwestora wszystko masz do dup..y.Jestem innego zdania jak (chylę czoła) przedmówca A.W. i jak zresztą widać na fotkach: krokwie pozacinane dobrze.Przecież tej więźby tak naprawdę nic nie ruszy.Murłatę trzeba "domocować" w tych samych miejscach co pozostałe kotwy.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Twoje podejrzenia są jak najbardziej trafne! Masz ekipę do bani! Pozdrawiam.
    No własnie! Ekipa niby dobra ale w tym miejscu dali ciała, bo raz jak zrobili za wysoko to była wina po części murarzy a po części projektantki bo w trakcie adaptacji niewłaściwie zrobiła rysunek tej właśnie ścianki kolankowej nad garażem. Na przekroju była właściwie zanaczona różnica w wysokości ale murarze tłumaczyli, że sugerowali się rysunkiem tej scianki bo on jest bardziej specjalistyczny. Pierwszą wpadkę jeszcze dało się jakoś wytłumaczyć, bład projektanta, niedopatrzenie rysynku, itp, ale druga? To już jest lekko wqr..jające . Murując drugi raz powinni to już wykonac perfekcyjnie, tym bardziej, że kilkanaście razy mierzyli wszytsko i analizowali rysunki przy perwszej wpadce, by stwierdzić czyja wina i przed inwestorem uratować honor. Zobaczymy co na to powie kierbud, jak będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia to wienieć do poprawki. Gorzej, że więźba jest na nim juz zrobiona.
    Chyba, że ten stan niczemu nie zagraża, ale na tym to się już nie znam. Niby siły działąjące na murłate bardziej oddziaływują spychając ją na zewnątrz a tam zapiera się o kotwe. Bardziej obawy moje budzi czy ta murłata nie oderwie się od wieńca lub obruszy gdy siła zadziała od dołu - np. jakis podrywający wiatr. Nie znam się nad tym ale takie mam wyobrażenia.

  12. #12
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Bardzo dobre mocowanie uzyskamy za pomocą kotwy wklejanej Hilti: HIT HA-150.
    Ot i jedno z rozwiązań.Głowa do góry.U mnie na działce stało się już wszystko.Twój problem to nie problem.Kier za ryjka i do galopu niech poprawiają.Niczego nie demontuj.

    Dobrej nocy.

  13. #13

    Domyślnie

    Skoro nie jest pęknięta na wskroś to tragedii wielkiej nie ma.

    Tylko umocować solidnie a nie tak...

    Te kotwy wklejane wyglądają fajnie ale ceny tych co tu Google zapodaje to oscylują ok. 150 zł/szt.

    A tą izolację sprawdź koniecznie dokładnie bo jak się styka drewno z betonem to lipa.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    pewnie o to chodzi:

    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  15. #15
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    autorowi styknie.Bynajmniej mi o to biegało.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Pęknięcia od wiercenia? Chyba jak się wierci przy użyciu siekiery i przecinaka.
    Jak już wielu wspominało to pęknięcie od wysychania.
    Ja bym kazał wiercić dodatkowo na środku i wkleić kotwę. Nie musi być tag gęsto jak przy normalnym montażu, bo to co jest zrobione coś tam daje pozytywnego.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    "Barbossa" jesteś niezastąpiony . Rodzi się tylko jedno pytanie: to co tam robi kierownik budowy? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #18

    Domyślnie

    Kierbud ma być w tym tygodniu. Zasygnalizowałem mu sprawe-powiedział, że musi zobaczyć. Powiedział też, że powinienem go wezwać jak ogólnie robili więźbe to wrazie czego by cos poprawili. Chyba troche za duzym zaufaniem obdarzyłem i murarzy i ciesle. Zobaczymy co kierbud wymyśli. Mam nadzieje, że chałupy nie każe rozbierać

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    "Barbossa" jesteś niezastąpiony . Rodzi się tylko jedno pytanie: to co tam robi kierownik budowy? Pozdrawiam.
    Nie znalazłem kierownika na tym rysunku....
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  20. #20
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Rysunek jest poglądowy oddający istotę sprawy.Nie ma w nim miejsca na kierowników.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony