dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie jak zabezpieczyc siatke ogrodzeniowa przed zlodziejem???

    Witam wszystkich forumowiczow!!!
    Jestem na etapie wyrobu ogrodzenia. Wybralem siatke ogrodzeniowa powlekana PCV plus slupki metalowe zabetonowane... Mniejsza z tym

    Teraz zastanawiam sie jak zabezpieczyc ta siatke przed kradzieza. Boje sie ze jednego dnia bedzie ogrodzenie a na drugi dzien ani sladu po siatce. Dodam ze dzialke mam na wsi przy lesie. Skonczylem etap stanu surowego domu i wiem z wlasnego doswiadczenia ze pewne rzeczy gina. Pewna firma oferuje jakies zapinki na siatke uniemozliwiajace demontaz ogrodzenia. Nie moge znalesc nic wiecej np. jak to wyglada i ile kosztuje na temat tych zapinek.
    Moze z Was cos takiego ma? A moze macie jakies inne pomysly???prosze o pomoc
    z gory dziekuje i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie Re: jak zabezpieczyc siatke ogrodzeniowa przed zlodziejem???

    Jest jeden, prosty, sprawdzony sposób na przełażenie przez siatkę, niszczenie siatki i zwinięcie siatki. Przy okazji niejako ją konserwuje. Tyle że jest niezbyt estetyczny....
    Bierzesz wszystko co nawinie się pod rękę a jest tłuste, brudzi i wooolno wysycha - czyli przepracowany olej, smar, lepik itp. Robisz z tego mieszankę i malujesz płot. Na 2 lata spokój.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: jak zabezpieczyc siatke ogrodzeniowa przed zlodziejem???

    Póki moja działka stała niezamieszkana i sąsiedzi się nie wprowadzili, jedynym skutecznym sposobem na zatrzymanie na działce siatki było jej wypapranie kontrastowym sprajem oraz powycinanie w niej w regularnych odstępach niewielkich dziur.
    Tak, wiem, to chore jest, ale niestety, w takim kraju żyjemy. Ze dwa lata temu nadziwić się nie mogłem widząc w Grecji, a więc kraju, gdzie rozpiętość drabiny społecznej jest bardzo duża i biedoty jest sporo, zasilanie straganu dla turystów położonego na szczycie pewnej góry, poprowadzone gumowanym kablem tak po prostu przez las, po ziemi, kilkaset metrów kabla, przez nikogo nie pilnowanego. Ile by ten kabel u nas poleżał? Do pierwszego wieczora od położenia?

    J. (i wspomnienie opowieści znajomego prowadzącego firmę organizującą imprezy, jak to usiłowano im w trakcie koncertu ukraść tak po prostu kabel zasilający scenę z postawionego na uboczu generatora spalinowego, nie przejmując się tłumami ludzi wokół i faktem, że moment przecięcia kabla był delikatnie mówiąc zauważalny)
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #4

    Domyślnie Re: jak zabezpieczyc siatke ogrodzeniowa przed zlodziejem???

    Zrób podmurówkę i dół siatki zabetonuj (dużo roboty żeby odciąć).
    Zamiast siatki w plastiku (cudo to nie jest) weź siatkę z drutu kopalnianego - ciężko ją przeciąć i już z produkcji wychodzi pomazana smarem. Z daleka wygląda jak zardzewiała a z bliska tak:

    Ja swoją kupowałem w firmie Mirosława Kowala w Niedrzwicy Dużej k/Lublina, tel. 0-81 517 51 20
    Pozdrawiam - Piotr

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie Re: jak zabezpieczyc siatke ogrodzeniowa przed zlodziejem???

    Cytat Napisał komo80
    Witam wszystkich forumowiczow!!!
    Jestem na etapie wyrobu ogrodzenia. Wybralem siatke ogrodzeniowa powlekana PCV plus slupki metalowe zabetonowane... Mniejsza z tym

    Teraz zastanawiam sie jak zabezpieczyc ta siatke przed kradzieza. Boje sie ze jednego dnia bedzie ogrodzenie a na drugi dzien ani sladu po siatce. Dodam ze dzialke mam na wsi przy lesie. Skonczylem etap stanu surowego domu i wiem z wlasnego doswiadczenia ze pewne rzeczy gina. Pewna firma oferuje jakies zapinki na siatke uniemozliwiajace demontaz ogrodzenia. Nie moge znalesc nic wiecej np. jak to wyglada i ile kosztuje na temat tych zapinek.
    Moze z Was cos takiego ma? A moze macie jakies inne pomysly???prosze o pomoc
    z gory dziekuje i pozdrawiam
    Sposobem też jest jak kolega wspomniał wcześniej pomazanie jej(farbą)ale nie muszą to być wcale jakiś bazgroły ale widziałem już : "NR Posesji" "Nazwę projektu domu" "Nazwę ulicy" z szablonu tekturowego wycięty napis rozwieszony na płocie i sprayem pomalowany-wygląda ciekawie i zabezpiecza
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6

    Domyślnie

    Podłączenie pod 230V

  7. #7

    Domyślnie

    Proponuje siatkę z lin górniczych robią takie ,niedość że brudzi to jeszcze twarda jest do ucięcia.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarus72
    Proponuje siatkę z lin górniczych robią takie ,niedość że brudzi to jeszcze twarda jest do ucięcia.
    A o czym ja tam wyżej pisałem? Toż Niedrzwica jest rzut beretem od Lublina.
    Pozdrawiam - Piotr

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony