dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    Guest

    Domyślnie uwaga!!! przeziębienia

    Ponieważ zima w tym roku chyba się nie popisze, tak więc przeziębienia nie będą nas omijać. Ja sama już doświadczyłam jednego. Chciałam podzielić się z Forumowiczami przepisem na miksturę , która byskawicznie stawia na nogi. A tego przecież nam trzeba.
    2 saszetki lipy
    2 plasterki cytryny
    2 łyżki miodu
    2 kieliszki czystej wódki
    2 łyżki pektosolu ( do kupienia w aptekach bez recepty )
    W termos wrzucić lipe, zalać szklanką wrzącej wody dodać pozostałe składniki, zakręcić , odstawić na 30 min.
    A teraz do łóżeczka, na nogi skarpetki ( nie muszą być grube, czy wełniane -osobiście nienawidzę bo gryzą), termosik w zasięgu ręki. Popijać po troszeczku np. dwa, trzy łyki. Uwaga po jakimś czasie rozgrzeje do czerwoności Ale rano jak nowo narodzeni
    Życzę wszystkim zdrówka, pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    A ja mam inny pomysł na zdrowie i wieczną młodość :
    Podgrzać w garnku butelkę grzańca, nalać do wysokiej szkalny, usiąść wygodnie w fotelu (najlepiej ze swoją Połowicą dla poprawy i wzmocnienia rodzinnnych więzi), włączyć dobrą komedię i ... ŻYĆ, cieszyć się każdą chwilą, zapomnieć o niepowodzeniach i kłopotach (wszczególności w budowaniu).

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Zgadzam się, sprawdzałam, polecam !!!
    Pozdrowionka dla tych którzy chorują , nie chorują , chwilowo nie budują i dla tych którzy są w budowlanym szale.

  4. #4

    Domyślnie

    Hmm, cytryna rozumiem, lipa rozumiem, nawet wódka rozumiem ale co to jest ten pektosol? Jakiś syrop? Co ma w składzie? Można go tak do wrzątku?


    Pozdrawiam,
    podziębiona M.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mamona Lisa
    co to jest ten pektosol? Jakiś syrop? Co ma w składzie?
    Pectosol
    Skład: Extr. fluid. ex: Radix Inulae 27 cz., Lichen islandicus 18 cz., Radix Saponariae 9 cz., Herba Hyssopi 18 cz., Herba Thymi 18 cz., Glycerolum 10 cz.
    najczęściej stosuje sie 3 razy dziennie po 20 - 30 kropli preparatu z niewielką ilością płynu
    wskazania: suchy, męczący kaszel

    Znajoma osoba, "pracująca głosem" stosuje często z zadowalającym skutkiem
    Uwaga: w smaku wyjątkowe obrzydlistwo !!!

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Uf, dzięki , nie mam zielonego pojęcia co wchodzi w skład pectosolu
    A jeżeli chodzi o skuteczność - potwierdzam. Sama zastanawiam się jakim cudem ta mieszanka z pozoru tylko pomagająca przy kaszlu , stawia na nogi przy poczatkujących przeziębieniach .
    Jeżeli chodzi o smak: to chyba właśnie po to aby go złagodzić są dodatki, chociaż i tak jak każde lekarstwo mieszanka nie zalicza się do smacznych.
    Zdrówka wam wszystkim !

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    zdecydowanie zmieniłbym proporcje mikstury .....nie spirytus w pektosolu......pektosol w spirytusie......

  8. #8

    Domyślnie

    Chorujący, nie zapominajcie o zbwawiennym działaniu CZOSNKU i chociaż cuchnie paskudnie to jest naprawdę dobry. Ja zawsze przy mocnym przeziębieniu wącham ząbki czosnku oraz resztę kroje sobie na małe kawaleczki część połykam a część gryzę popijając mlekiem (prawie nic potem nie czuć). Zawsze pomaga !
    Pozdrawiam Groszek

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    A dzisiaj to może zrobimy coś takiego:
    1 część soku pomarańczowego,
    1 część martini,
    1 część wódki i
    odrobina soku malinowego.

    Cudo. Paluszki lizać.

  10. #10

    Domyślnie

    Zrobiłam tą lipowa herbatkę, dałam tylko rum zamiast wódki, bo akurat nie mam.
    Zobaczymy jutro. Idę do łóżka.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że sama nie idziesz do łóżka ... spać bo inaczej to gwarantujętylko 50% skutecności wyśmenitego zdrowia i ... samopoczucia.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie


  13. #13

    Domyślnie

    Pytanie do Wakmena: Martini wytrawne? Czerwone czy białe?

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał kksia
    Zrobiłam tą lipowa herbatkę, dałam tylko rum zamiast wódki, bo akurat nie mam.
    Zobaczymy jutro. Idę do łóżka.
    Jak się czujesz ?

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka
    Pytanie do Wakmena: Martini wytrawne? Czerwone czy białe?
    Jak najbardziej wytrawne, białe. Taki koktajl jak opisałem wyżej każdego powali ... na kolana. Pychota.

  16. #16

    Domyślnie

    Dziś już dobrze. Ale tak od razu nie pomogło. Potrzebowało dwóch dni. Może to dlatego, ze do tego łóżka jednak sama poszłam (To te 50 %).
    Piłam ten napar jednak aż do skutku. Zrobiłam jednak pewne modyfikacje pijąc ją w trakcie dnia: Do termosu lipa, rum i pectosol. A miód i cytrynę na bierząco do kubka, żeby się nie moczyło w tym wrzątku. Na noc mieszałam od razu, bo mi się nie chciało pózniej robić sobie kłopotu z tym dodawaniem reszty składników.
    Swoją drogą, przyznaję, ze jak by w tym alkoholu nie było, nie dała bym rady tego pić (pectosol, fuj!).
    Mój mąż w swoim termosie kazał sobie parzyć lipę z rumem bez pectosolu. Pectosol pił na początek z łyżki i popijał herbatką. Nie wiem jednak, czy to jest dobrze, bo on do dziś ma katar i kaszle. A ja już nie!
    W każdym razie i tak na to nasze chorowanie poszła butelka rumu. I było dosyć wesoło.

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    I o to chodzi
    Ciesze się, że jednak pomogło i Jesteś zdrowa

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    A jak już jesteście zdrowi tylko troszeczkę przeziębieni to proponuję:
    - kieliszek wódeczki,
    - odrobinka soku wiśniowego,
    - dwie kropelki tabasco i

    Wasze zdrowie .

  19. #19

    Domyślnie

    1/3 części miodu
    1/3 części malin
    1/3 części spirytusu
    i hlup w dziób
    i w bety siup

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    muszę spróbować

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony