dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Co pierwsze na balkonie - balustrada czy ocieplenie?

    proszę o opinie i doświadczenia, pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: Co pierwsze na balkonie - balustrada czy ocieplenie?

    Cytat Napisał Martinezzz
    proszę o opinie i doświadczenia, pozdrawiam

    To opisz w jaki sposób chcesz robić ocieplenie i jak mocować balustradę.

  3. #3

    Domyślnie

    ocieplenie to styro 15cm + tynk silikonowy, mocowanie balustrady od czoła balkonu albo na posadzce(nie wiem, bo balustrada będzie ciężka, balkon ponad 6m długości) + oczywiście mocowanie do ściany

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martinezzz
    ocieplenie to styro 15cm + tynk silikonowy, mocowanie balustrady od czoła balkonu albo na posadzce(nie wiem, bo balustrada będzie ciężka, balkon ponad 6m długości) + oczywiście mocowanie do ściany
    Rozumiem, że ten styro to od spodu, a od góry jest normalna wylewka?
    To jak nie mocujesz balustrady od spodu to co za różnica co pierwsze zrobisz?
    Jeśli jednak chodzi o ocieplenie ścian to w zasadzie bez różnicy co pierwsze zrobisz.

  5. #5

    Domyślnie

    Jesli nie do czola to balustrada do plyty balkonowej (czyli przed ociepleniem i wylewka)- stabilniejsza . Do sciany tez przed ociepleniem zalozylbym.

  6. #6

    Domyślnie

    dzięki za wskazówki , zastanawiam sie czy po położeniu styropianu na ścianie sa jakieś sprawdzone mocowania, które bez problemu dotrą do muru, a jednocześnie nie "zdemolują" elewacji, jeśli chodzi o główne mocowanie to czy od czoła czy od góry bez płaskowników się chyba nie obejdzie, wiec chyba lepiej przed wylewka na płycie lub przed ociepleniem na czole

  7. #7

    Domyślnie

    jeżeli jest możliwość to przed styropianem i przed wylewkami zamontować balustrade; jeżeli jest już wszystko na gotowo to też da sie zamontować, ale jest to zawsze jakieś utrudnienie
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martinezzz
    dzięki za wskazówki , zastanawiam sie czy po położeniu styropianu na ścianie sa jakieś sprawdzone mocowania, które bez problemu dotrą do muru, a jednocześnie nie "zdemolują" elewacji, jeśli chodzi o główne mocowanie to czy od czoła czy od góry bez płaskowników się chyba nie obejdzie, wiec chyba lepiej przed wylewka na płycie lub przed ociepleniem na czole

    Są sprawdzone mocowania, ale jeśli masz możliwość zrobić to przed położeniem izolacji to lepsze wyjście. Dobrze przynajmniej wyprowadzić coś do mocowania później balustrady.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor


    Są sprawdzone mocowania, ale jeśli masz możliwość zrobić to przed położeniem izolacji to lepsze wyjście. Dobrze przynajmniej wyprowadzić coś do mocowania później balustrady.
    no właśnie, co, jak i gdzie warto wyprowadzić uniwersalnie żeby potem mogło pasować do balustrad nie mając jeszcze określonego ich rodzaju ani kształtu, no i żeby nie kolidowało z poprawnie wykonaną potem izolacją p/wilgociową i termiczną?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    Cytat Napisał zbigmor


    Są sprawdzone mocowania, ale jeśli masz możliwość zrobić to przed położeniem izolacji to lepsze wyjście. Dobrze przynajmniej wyprowadzić coś do mocowania później balustrady.
    no właśnie, co, jak i gdzie warto wyprowadzić uniwersalnie żeby potem mogło pasować do balustrad nie mając jeszcze określonego ich rodzaju ani kształtu, no i żeby nie kolidowało z poprawnie wykonaną potem izolacją p/wilgociową i termiczną?
    Z izolacją termiczną będzie kolidowało bo musi być kotwienie w ścianie i to w miarę solidne, ale nie ma co panikować.
    Jeśli nie masz jeszcze żadnej koncepcji odnośnie balustrady to może czas ją ustalić? Jeśli nie to lepiej jednak zrobić tą elewację i później poszukać jakiegoś kumatego wykonawcy balustrady.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo - wpierw balustrada.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    ja przewierciłem się na wylot ściany z styropianem długim śrubunkiem, dociętym potem na miarę, a śrubę z drugiej strony zatynkowałem na gładko, trzyma bardzo dobrze, tylko że ściana w tym miejscu trochę zimniejsza

    są inne patenty, np mocuje się pod styropianem w miejscu przewidzianego montażu kawałek drewna, albo są specjalne bardzo drogie łączniki, dla każdego coś miłego

    Wierciłeś ścianę śrubunkiem? Ciekawe.

  13. #13

    Domyślnie

    Pewnie to skrót myślowy
    Ja też jestem za tym żeby mocować balustradę przed ociepleniami i wylewka balkonu
    Bezpieczniej dla użytkowników i samej balustrady

    Pzdr.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony