dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 221
  1. #21

    Domyślnie

    za mało danych-my mamy dziure nad salonem i podłogówkę-daje radę.jednak wszystko zależy od konkretnego przypadku.

  2. #22

    Domyślnie

    Mam salon około 37 m2 z antresolą. Dwa okna po łuku 2,8mx3,6m. Tylko podłogówka i daje bez problemu radę.

    Projekt: http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=77&a=175

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Co jeszcze mogę dodać? ocieplenie - 20 cm, największe przeszklenia w salonie są od południa i od wschodu (od północy nie ma wcale okien). Piec gazowy kondensacyjny.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Zapomniałam - w salonie będzie koza. Kominek wolnostojący znaczy...

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Mam duży salon, antresolę, jak kto woli pustkę nad salonem (i jadalnią też). jeszcze nie mieszkam. Zapotrzebowanie na ciepło policzyli goście z Rehau (pozdrawiam) i wyszło, że da radę. Zrobili mi projekt ogrzewania podłogowego a Pan Marek od wod-kanu (również pozdrawiam) wykonał to zgodnie z projektem. Bez obaw... ale z "kalkulatorem"

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    jeżeli podłogówka jest na całej powierzchni to da radę ale .........

    u nas dodatkowe grzejniki kompensuję bezwładność podłogówki oraz w okresach przejściowych przy niskich temp wieczornych załączamy tylko obieg grzejnikowy.

    dodatkowo duże przeszklenia wychładzają pomieszczenie zanim podłogówka zacznie grzać
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    mam dodatkowe grzejniki, ale tylko w łazienkach. Tak żeby było gdzie ręcznik powiesić... Są podłączone do podłogówki, bez mieszaczy, ta sama temperatura, będa ledwo letnie...

  8. #28

    Domyślnie

    Ja podobnie jak Wirecki ( pozdro ! ) mam dom z antresolą i dużym salonem.

    W całym domu będzie podłogówka.
    A dokładniej właśnie jest w "trakcie robienia się".


    Jako wsparcie ogrzewania i w sytuacjach awaryjnych ( żeby szybko ogrzać dom ) - kominek i grzejniki łazienkowe ( tzw. drabinki ) w łazienkach.

    Firma instalacyjna wszystko policzyła, zrobiła projekt - wszystko ma chodzić jak w zegarku.


    A jak będzie - zobaczymy.
    Całą maszynerię odpalamy za tydzień - dwa.
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Dzięki! ja jakoś nie mam przekonania do tego projektanta, od samego początku mówi, że w sypialniach najlepiej grzejniki, według nas podłogówka ma sens - tam tylko śpimy i to w niskiej temperaturze.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazo
    Dzięki! ja jakoś nie mam przekonania do tego projektanta, od samego początku mówi, że w sypialniach najlepiej grzejniki, według nas podłogówka ma sens - tam tylko śpimy i to w niskiej temperaturze.
    a co na podłodze w sypialni ? panele czy drewno bo rozumiem ze wykładziny nie będzie.
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    To jest projektant instalacji, robi to do kompletnego projektu do Starostwa.

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    Cytat Napisał mazo
    Dzięki! ja jakoś nie mam przekonania do tego projektanta, od samego początku mówi, że w sypialniach najlepiej grzejniki, według nas podłogówka ma sens - tam tylko śpimy i to w niskiej temperaturze.
    a co na podłodze w sypialni ? panele czy drewno bo rozumiem ze wykładziny nie będzie.
    Drewno.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Mazo-mam taką samą sytuację jak ty-przeszklenia, koza, antresola... dodatkowo dodam, że na podłodze będzie deska 3warst. (15mm).
    Firma instalująca ogrzewanie rozważała dodatkowe podejście pod grzejnik w salonie "dla bezpieczeństwa" ale po konsultacjach z Herz'em od którego brali materiały do instalacji, zdecydowali (śmy) pozostawić tylko podłogówkę-gęsto co 10cm.
    W tym tygodniu odpalamy.
    Ocenę tego rozwiązania będę mógł wystawić oczywiście dopiero później...
    ps
    U mnie ściana jednowarstwowa pth 44.
    WARTO? WARTO!

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Niestety nie mamy jeszcze niczego na papierze, kontaktujemy się w tej chwili telefonicznie.

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Już się dogadaliśmy z tym pojektantem. Chodziło mu tylko o salon i wątpliwości miał tylko do temp. poniżej -20 stopni... Wtedy dogrzeje nas koza. Mąż pytał o te wszystkie współczynniki, facet podał tylko stratę ciepła dla domu - 10%.

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    A bo ja wiem... Tak powiedział: strata ciepła dla naszego domu to 10%. Domyślam się, że to niestandardowe...

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Ou dzizas! To tak jak w tych koanach buddyjskich. Pewnie teraz należałoby udać się na jakąś górską grań i przez 40 dni i nocy medytować nad tym, co Mistrz miał na myśli mówiąc "10%"

    Nie na jazda bez trzymanki

    A ja chciałbym wrócić do samego początku i zapytac się pytającą o to, co dokładnie ma na myśli pisząc "czy da radę"?

    Da radę co? Ogrzać? Co ogrzać? A może zapewnić komfort cieplny? Itp itd. Zagadnienie jest o wiele bardziej złożone, niż W/m2. Podłogówka i grzejniki działają w zgoła odmienny sposób. Jak jest wysokie pomieszczenie z antresolą, to grzejniki głównie ogrzewają górną kondygnację (vide hasło w Wikipedii "konwekcja"). Podłogówka zaś raczej będzie grzać to, co blisko ziemi (vide "promieniowanie"). Itp itd.

    Jeśli chodzi o najogólniejsze pytanie, czyli "czy strumień energii cieplnej z ogrzewania podłogowego w pomieszczeniu o P=38m2 i h=x, co daje V=Xm3 jest w stanie zrównoważyć straty ciepła z tego pomieszczenia przez przenikanie i wentylację, pomniejszone o zyski z sąsiednich pomieszczeń, jednocześnie bez przekroczenia normowych wartości temperatury podłogi" to moim zdaniem tak

    Dla przykładu - antresoli nie mam, ale wysokość salonu to u mnie jakieś 3,1 m, powierzchnia 40m2, jedna ściana całkiem ze szkła. Zapotrzebowanie na ciepło wg. OZC ok. 1300 W. 1300/40 = 32,5 W/m2. [fakt, że to dom ocieplony 20cm styro i z reku]. Na parametrach zasilania i powrotu 40/30 uzyskuje się do 63W/m2 (przy ułożeniu rurek co 10cm) z podłogi pokrytej panelami/cienkim parkietem (źródło - Kisan). Czyli z palcem itd itp.
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    ale przez jaką przegrodę ucieka te 10% ?? a może przez ten kaloryfer ma uciekać 10% ?? a może coś pokręciłaś i tam było łączne straty ciepła 100% to by było bardzo standardowe
    Pewnie że pokręciłam cyt.: "straty cieplne domu na poziomie poniżej 10 kW". ...

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Ach... To nieco zmienia postać rzeczy

    To niech powie ile z tego przypada na ten salon i wszystko stanie się jasne
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazo
    Pewnie że pokręciłam cyt.: "straty cieplne domu na poziomie poniżej 10 kW". ...
    Zupełnie nie rozumiem.
    Straty rzędu 10kWh dla budynku 150m2 ze ścianami ocieplonymi 20cm styropianu
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

Strona 2 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony