dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 129
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar neti
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie Do domu coraz bliżej, C15 - komentarze

    Witam Wszystkich Forumowiczów!
    Zapraszam do komentowania i umieszczania uwag.

    Pozdrowienia dla Budujących!

  2. #2

    Domyślnie

    Witamy na forum! Zycze Wam duzo powodzenia i przede wszystkim duzoooo, duzooo cierpliwosci i samozaparcia
    Projekt domu jest bardzo ciekawy - czy tez bedziecie mieli takie drewniane wstawki? Dlaczego zdecydowaliscie sie na "podwojny" domek - z osobnym wejsciem? Bardzo nietypowy projekt i przez to bardzo interesujacy...
    Pozdrawiam serdecznie

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    matokey

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    7

    Domyślnie C 15

    Witam witam,

    Tak prawde mowiac to tez chcialbym byc na Waszym etapie, zazdroszcze ale zycze Wam powodzenia i super, ze zalaczacie zdjcia. Bedzie mi milo z zona ogladac Wasze postepy..
    Aha, pisalas, ze zdecydowaliscie sie na C15 ale z dodatkowym garazem. Garaz bedzie z boku dobudowany, w miejscu gdzie przewidziana byla wiata..?? Czy bedzie to garaz wolnostojacy.???

    Pozdrawiam
    Mateusz

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar neti
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Dziękuję za pierwsze wpisy!! Miło mi, że projekt się podoba.

    Lipowa Panienko, zdecydowaliśmy się na taki projekt z myśla o moich rodzicach. Początkowo tylko my będzemy mieszkac w tym domku, a w przyszłości to właśnie oni zajmą tą mniejszą częśc. W tej chwili też mieszkamy w domu, ale właściwie wszytko począwszy od fundamentów, poprzez instalacje a na strychu skończywszy, wymagałoby generalnego remontu, który jak łatwo się domyślić pochłonołby koszty podobne jak przy budowie nowego domu. Uważam, że w naszej sytuacji taki "podwojny" dom to najlepsze rozwiązanie. NIby razem, ale osobno.
    Ja będę mogła liczyc na pomoc, np. jesli bedzie chodzic o zostawanie z dziecmi (jeszcze ich nie ma ), a rodzice też beda mieli w nas wsparcie.
    Jeśli chodzi o te drewniane wstawki, to myślę ze jednak ich nie zrobimy... Wiem, że to dodaje temu projektowi duzo uroku, jednak będzie to dodatkowy koszt. My bedziemy mieli ograniczony budżet więc trzeba bedzie koszty obcinac... Mam jednak nadzieję, że i tak będzie ładny.

    Matokey, jeszcze troche i pewnie Wy tez zabierzecie się za podobną realizację, póki co moge doradzić, że formalności lepiej załatwiać dużo wcześniej.
    Tak, zdecydowalismy się na wersje z garażem w miejscu wiaty, niestety akurat murator nie ma takiej wizualizacji, ale wkleję później zdjęcie z projektu to ocenicie jak to będzie wyglądac

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo interesujący projekt, chociaż przeglądając masę projektów z różnych pracowni muszę przyznać, że niewiele jet takich "dwurodzinnych" domków. Będziecie wykańczać od razu cały domek, czy tylko "Wasza część"? Będę śledzić postępy prac, jak zaczniecie kopać fundamenty, to już będzie czym oko nacieszyć powodzenia!!! PS. Śliczna suknia ślubna

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar neti
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Jadwigo, ile my się naszukalismy takiego projektu... Widzielismy tez kilka podobnych, ale jeszcze większych ( czytaj droższych ), czyli raczej nie do zrealizowania ja dla nas.
    Wykończymy tylko naszą, czyli główną częśc. Przynajmniej zamierzamy i mamy nadzieje, że się uda
    A tych fundamentów to już się nie mogę doczekac, już proponowałam, że sama pójde i zaczne wykopy żeby było szybciej, ale w domu mi odradzili

    Zerknęłam na Wasze zdjęcia, ładny domek. Rozumiem, że jesteście teraz na etapie instalacji. A na kiedy przewidujecie zakończenie budowy?

  7. #7

    Domyślnie

    Oj, to jeszcze potrwa... Wiesz, nie wzięliśmy kredytu, więc budujemy tzw. systemem gospodarczym Zatem w tym roku po instalacjach zrobimy jeszcze tynki, zagospodarujemy ogród za domem, a ocieplanie, elewacja i start z wykończeniówką to już w przyszłym roku. I tak małymi kroczkami do celu Mój mąż planuje Euro 2012 oglądnąć u siebie... I pewnie mu sie to uda I hope

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar neti
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    To powiem szczere, ze zazdroszczę Wam braku kredytu. Był przez moment i nas taki pomysł, aby najpierw zaoszczędzić i dopiero za jakis czas wziąc się za budowę. Jednak taka myśl szybko się ulotniła. Z pewnością nie zbyt wiele udałoby się odłożyć, a materiały przez ten czas stawałyby się coraz droższe...

    Czyli jeszcze "trochę" czasu macie, żeby EURO 2012 oglądać u siebie i to najlepiej na ekranie projekcyjnym

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Witaj Neti, dopiero teraz się zorientowałam, że też prowadzisz dziennik (ale sierota ze mnie). Jak dobrze Wam pójdzie robota, to może nas jeszcze przegonicie .
    Widzę, że też zrezygnowaliście ze ścianki do dużego pokoju - my posunęliśmy się jeszcze dalej i zostawiliśmy kawałek schodów otwartych. Zobaczymy jak to będzie się prezentować (mam nadzieję, że da to efekt przestrzeni).
    Jakoś nie mogę sobie wyobrazić tego Waszego dachu... Będę śledzić Wasze postępy i trzymać kciuki.
    Pozdrawiam
    Natalia

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar neti
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Cześć Natalia! Prowadzę dziennik już jakiś czas, ale dopiero teraz zaczyna się coś dziać. Dzisiaj ma przyjechać ekipa i przygotować teren do wykopów. A może i dzisiaj zaczną kopać...? Ciekawa jestem co zastane na działce po powrocie z pracy.
    Wiesz, co do tej ściany przy schodach to nadal jest to kwestia dyskusyjna. Obecna wersja jest taka, że będzie jak na tym "naszym" rzucie, ale z jakimiś otworami.
    Zrobie zdjęcie rzutu dachu, to będzie mniej abstrakcyjny

    A jak tam Wasza więźba? Skończona?

    Pozdrawiam

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Niedość, że więźba skończona, to jeszcze prawie połowa dachu już przykryta . Dziś jadę szukać klinkieru, który byłby dostępny od ręki. Na jutro muszę mieć klinkier na budowie .
    Czekam z niecierpliwością na twoje dalsze relacje

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    To znowu ja .
    Dziś wyszedł u nas na budowie mały błąd w projekcie - rura spustowa od rynny wypada wprost nad tarasem . Przez to nasi dekarze muszą zdejmować wszystkie rynny z tyłu domu i jakoś to przestawiać, aby zachować odpowiednie spadki, a rurę przemieścić na drugą stronę budynku. Pamiętajcie aby o tym pomyśleć przy robieniu dachu i uprzedzić dekarzy.
    Pozdrowionka Natalia.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar neti
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    U kurcze! Wielkie dzięki w takim razie za ostrzeżenie. Trzeba będzie zwrócić na to uwagę.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Chyba, że od razu poprowadzicie odpływ z rynny pod tarasem jakoś, ale i tak trzeba o tym pomyśleć odpowiednio wcześnie, czego my nie zrobiliśmy

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Ładnie Wam idzie, widzę, u nas też jakoś się posuwa. U Was wszystko jakoś tak przemyślane jest bardziej widzę - taras robiliście pewnie razem z fundamentem i spiżarkę też mieliście razem z płytą wylewaną. U nas przez tego durnego wykonawcę poprzedniego nic nie było robione po przemyśleniu, tylko wszystko na żywioł. Ale zaczynamy wychodzić na prostą, bo sami wzięliśmy się za myślenie
    Nasz kierownik też lubi stal - też musieliśmy kupować ją kilka razy

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar neti
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Faktycznie nasza ekipa bardzo się uwija, a my też starmy się w miare możliwości pilnowac czy wszytko ok i zgodnie naszą wizją. Póki co, nie mogę złego słowa o majstrach powiedziec i mam nadzieję ze tak zostanie Stwierdziliśmy nawet ostatnio, że jeśli i następni wykonawcy tacy będą to możemy być spokojni.
    Spiżarke zrobili później, ale przed zalaniem chudziaka odpowiednio zabezpieczyli i zostawili ten fragmnet.
    A taras wyszedł naprawde duży. Smieją się, że będzie można niezłe tańce urządzać
    Uspokoiłaś mnie trochę z tą stalą, ze nie tylko ten nasz kierownik tak ma...
    A z czego robicie instalacje wod-kan?? My, jak pisałam, bedziemy się wahac miedzy miedzią a plastikiem...

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Instalację robimy tworzywową - moja szwagierka pracuje w firmie instalacyjnej i od razu skreśliliśmy miedź, a ona trochę się na tym zna

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar neti
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Aha, to mam kolejny punkt dla tworzywa
    Dzieki

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar INEZ2007
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Bardzo ładny rozkład pomieszczeń Jesli chodzi o domawianie wszystkiego to wiem coś o tym Nasz szef budowy uwilebia stemple, drewno na szalunki oraz także stal...można zamawiac to bez końca Powodzenia

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar neti
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    I w dodatku jeszcze stal podrożała!! Jakbysmy wiedzieli wcześniej, że jeszcze tyle bedzie potrzeba, to zaoszczędzilibyśmy pewnie ok 1 tys.
    Inez, jakie Ty ładne mieszkanko miałaś wcześniej! Bardzo fajnie urządzone.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony