dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie SZERSZENIE- problem :(

    Sprawa wydaje się poważna, więc proszę bez żartów.

    Ostanio robiłem opaski na okna , było to w tamtym tygodniu i podczas tych prac wychylony za okno dostrzegłem, dużego szerszenia , który pakował się pod moja elewację z drewna. Udało mi się go zabić, ale nie w tym problem.
    Wczoraj na górze na łóżku pod oknem znalazłem 2 czy 3 martwe szerszenie takie ok 4-5cm i powiem szczerze że nie wiem co z tym zrobić.

    Podejrzewam, że robią sobie jakieś gniazdo pod dekami, pod które mogły dotąd wlatywać , bo nie miałem opasek wokól okien.
    Może rostawić rusztowanie i wszystkie dziury po sękach pianką wypełnić, lub jakoś je pozatykać? Problem w tym że cała operacja będzie sie odbywać jakieś 7m od ziemi i boję się że jak wyleci mi rój podczas wykańczania opasek to znajdę się szybko na dole.

    Ma ktos jakiś pomysł.
    Ja chyba zaczne od przejrzenia dokładnie szczytu na szczycie i dokładnie go uszczelnie.

    Dziwi mnie też ze one martwe leżały tak pod oknem?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie Re: SZERSZENIE- problem :(

    Cytat Napisał pit79

    Dziwi mnie też ze one martwe leżały tak pod oknem?
    temperatura?
    bodajże pszczoły się tak bronią przed szerszeniami, podnoszą temperaturę w ulu.

    U mnie w ubiegłym roku też znajdywałam na poddaszu takie wielkie i zdechłe, podobne do pszczoły czy osy ale znacznie większe. Nie mieliśmy wtedy podbitki, więc myślałam, że którędyś włażą. Dodam na pociechę, że trwało to dość krótko, nastały upały i przestały się pojawiać.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak na poważnie
    Kuzynka miała gniazdo szerszeni i wezwała straż pożarną, przyjechała. Szczegółów nie znam

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    No to w sumie wiele by wyjaśniało, bo one leciały na szczyt domu, a tam jak w tamtym roku ubijałem ten szczyt to jak w saunie było, teraz zrobiło sie cieplej i faktycznie to może je zabijać.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaki
    Tak na poważnie
    Kuzynka miała gniazdo szerszeni i wezwała straż pożarną, przyjechała. Szczegółów nie znam
    No tak, ale u mnie tgo gniazda nie widać, a przecież nie będą mi strażacy zrywać elewacji

  6. #6

    Domyślnie

    Chciałam tylko Cię uczulić żebyś był ostrożny bo to takie niebezpieczne stworzenia

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    spoko, zdaje sobie sprawę, dlatego czytam jak sie do tego zabrać, co robic itd.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Nabyć piwo, postawić leżaczek... i zlokalizować. Dopiero wtedy można kombinować, co dalej.

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Sąsiadowi zagnieździły się pszczoły w ścianie 3w z pustką w środku.
    Zadzwonił do straży ci mu dali namiary na firmę zajmującą się takimi problemami.
    Przyjechali panowie zlokalizowali którędy wchodzą pszczółki. Sąsiad wyeksmitował rodzinę na cały dzień do znajomych, panowie rozpylili jakieś cudo do środka i kazali zalepić otwór na drugi dzień.
    Część pszczół wyleciała część zdechła w środku.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Nabyć piwo, postawić leżaczek... i zlokalizować. Dopiero wtedy można kombinować, co dalej.
    u nas też szerszenie .Musze zlokalizować gdzie wlatują Obok nas jest las wiec moze z tamtąd przylatują ..raz widziłam jak jeden szerszeń wleciał pod dachówkę Miedzy folie a dachówkę ....Mozliwe by tam zakładały gniazdo?
    Planuje w najblizszym czasie siedzieć i obserwować dom ...

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    W zeszłym roku jak jeszcze nie miałem podbitki miałem szerszenie w okolicach okapu i kosza lukarny - właśnie pomiędzy dachówkami i folią - wytępiłem gadzinę preparatem BROS na osy i szerszenie - znakomity środek - dwie aplikacje / dwa całe pojemniki / za pomocą metrowej rurki - jako przedłużki - wtrysnąłem te preparaty w jak najbliższe okolice gniazda w odstępie kilku dni - od tego czasu jest spokój .

    --
    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    A jak uciekłeś??
    Dla chcącego nic trudnego!

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5
    A jak uciekłeś??
    Nie musiałem - środek działa błyskawicznie i paraliżuje owady od razu po aplikacji .
    --
    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    U nas też kiedyś zlokalizowaliśmy szerszenie wciskające się w jakieś szpary. Zabijaliśmy je ręcznie, ale nie chciały odpuścić. Pomógł RAID, jedno psikanie i odechciało im się całkowicie. Odpuściły.
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Tez kupię ten preparat BROS i będę psikał.

  17. #17

    Domyślnie

    My w zeszłym roku mieliśmy problem z szerszeniam ,zalęgły się w drzewie teściowa wzywała strażaków i najpierw napsikali w gałąź brosa a potem ścieli nam całą gałąź, bo i tak była sucha a za jakiś czas zauważyliśmy, że pod dach wlatują osy mieliśmy znów wzywać straż ale stwierdziliśmy, że kupimy tego brosa i sami spróbujemy, mąż napsikał wszędzie gdzie były jakieś dziury i pomogło wypożyczył sobie długą drabinę bo dom teściowej też jest dość wysoki i dał radę. te preparaty działają bardzo szybko, paraliżują owada więc chyba nie musisz mieć obaw, że jak zaczniesz psikać to ci wylecą i cię pogryzą.

  18. #18

    Domyślnie

    Ja tylko zwrócę uwagę, że szerszenie są pod ochroną!
    A co do niebezpieczeństwa zwiazanego z nimi - to mity. Ich ukąszenie jest tak samo niebezpieczne jak osy - tylko bardziej bolesne i trudniej się goi. Za to nie są tak agresywne jak osy. Miałam ich sąsiedztwo przez kilka lat - aż wreszcie jesienią opuściły gniazdo - nie mam pojęcia dlaczego.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał e'mma
    (...) Miałam ich sąsiedztwo przez kilka lat - aż wreszcie jesienią opuściły gniazdo - nie mam pojęcia dlaczego.
    Może im towarzystwo nie odpowiadało ...
    --
    Pozdrawiam

  20. #20

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony