dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Jak zamotonować futrunę w GK żeby było sztywno?

    Jak osadzić ościeżnicę w ściance GK, żeby można było trzasnąć drzwiami w nerwach?

    Rozważam najzwyklejszą futrynę metalową. Na stronach Rigips jest bogata biblioteka ale tego nie znalazłem...

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Czyli rebus. Albo wezwac majstra i od suchej. Tez jestem ciekaw jak i czym?

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar nabial
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    383
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    według mnie taka ścianę pokrytą płytami GK w której mają być drzwi, należy zrobić nie na profilach aluminiowych, a na drewnianych - tak jak w domach szkieletowych

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: Jak zamotonować futrunę w GK żeby było sztywno?

    Cytat Napisał RadziejS
    Jak osadzić ościeżnicę w ściance GK, żeby można było trzasnąć drzwiami w nerwach?

    Rozważam najzwyklejszą futrynę metalową. Na stronach Rigips jest bogata biblioteka ale tego nie znalazłem...
    Ramę robisz z normalnego profila na ścianki i mocujesz wtryskując piankę wewnątrz futryny. Wcześniej musisz ją jakoś przymocować (blachowkrętami) i dać rozpórki.

  5. #5

    Domyślnie Re: Jak zamotonować futrunę w GK żeby było sztywno?

    Cytat Napisał zbigmor

    Ramę robisz z normalnego profila na ścianki i mocujesz wtryskując piankę wewnątrz futryny. Wcześniej musisz ją jakoś przymocować (blachowkrętami) i dać rozpórki.
    Bez profili przyościeżnicowych UA?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: Jak zamotonować futrunę w GK żeby było sztywno?

    Cytat Napisał RadziejS
    Cytat Napisał zbigmor

    Ramę robisz z normalnego profila na ścianki i mocujesz wtryskując piankę wewnątrz futryny. Wcześniej musisz ją jakoś przymocować (blachowkrętami) i dać rozpórki.
    Bez profili przyościeżnicowych UA?
    Pewnie będzie lepiej z nimi, ale ja robiłem bez i nie narzekam.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Piekarz
    Trzeba to zrobić na profilach UA, ale niesamowicie dobrze osadzonych. Tu masz skrótowy opis zagadnienia:

    http://www.e-izolacje.pl/sciany,5171.htm
    http://img231.imageshack.us/img231/6550/drzwi.png

    ...
    Dziękuję! To jest właśnie super przydatna odpowiedź.

    Co do pytania to uważam, że ścianki GK są kiepskim pomysłem. Mam murowane z BK12. A z GK muszę zrobić łazienkę, którą potem ewentualnie mógłbym bezproblemowo usunąć, stąd moje pytanie. Poza tym, montuje ją na podłogówce. Jeszcze raz dziękuję.

  8. #8

    Domyślnie Re: Jak zamotonować futrunę w GK żeby było sztywno?

    Cytat Napisał RadziejS
    Jak osadzić ościeżnicę w ściance GK, żeby można było trzasnąć drzwiami w nerwach?

    Rozważam najzwyklejszą futrynę metalową. Na stronach Rigips jest bogata biblioteka ale tego nie znalazłem...
    do ścian karton-gips zamawia się specjalne ościeznice metalowe z wypustami pod kotwy do g-k i zapianowuje się, Porta produkuje takiez rzeczy, ja bardzo często wstawiam towar na budowy i często mam doczynienia z tego typu ścianami zwykle są na profilu 7,5 + płyta r5azem 10 wstawiamy wtedy ościeznicę regulowaną Porta-System montuje sie ją tak samo na ściany murowane i g-k tylko na piankę.

    szczegółowe instrukcje montażu są na stronie Porty w zakładce adnotacje można rtam znaleźć sporo informacji o drzwiach.

    pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    owszem ale możesz zamówić ościeżnicę metalową o zmienionym profilu od 80mm do 170mm a nawet więcej a mając problem z grubością możesz tez kupić ościeżnicę regulowaną metalową chociaż taką spotkałem tylko w Porcie nawet Pol-Skone tego nie ma. to wygodne i ma sporą regulację np. 120-145mm i w tym przedziale trzeba się zmieścić ale masz margines na delikatny błąd typu mała odchyłeczka, ale lepeij nie robić odchyłek.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony