dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie samodzielne tapetowanie - czy to trudne?

    Mam do polozenia tapete na jedna mala scianke - to ta wysunieta do przodu. Czy nie bedzie zbytnim szalenstwem jesli sama sie za to zabiore? tzn. z pomoca meza ktory ma dwie lewe rece do takich robot
    Najbardziej obawiam sie czy laczenia dwoch pasow wyjda nam rowno.
    Nie mamy zadnych doswiadczen z tapetowaniem.


  2. #2

    Domyślnie

    dacie rade .My tez sami tapetujemy i mąż ma takie rece jak Twój
    moja magnolia
    mama dw@jeczki

  3. #3

    Domyślnie

    no dokładnie to samo chciałam napisać
    oni mają prawidłowy układ rąk. tylko w epoce kobiet typu "zosia-samosia", "bab-budowniczych" oraz "najlepiej-wszystko-zrobię-sama", nasze chłopy się nie wychylają - bo i po co?
    i same jesteśmy sobie winne
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  4. #4

    Domyślnie

    to po co ja się przyznawałem, że wszystko (prawie) umiem...





    tapetowanie, to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy, jaką można zrobić w domu

    wcześniej ścianę dobrze by było zagruntować jakimś Uni-gruntem, tapetę posmarować klejem, złożyć, poczekać, aż lekko nasiąknie i naprawdę nie ma żadnego problemu, ażeby połączyć dwa pasy; klej jest "śliski" i delikatnie dosuwasz jeden pas do drugiego

    zobaczysz, że nie ma nic prostszego i cały pokój se trzaśniesz

    nie to, co przy kleju cola cork i korku tu, to trzeba precyzji...bo nic se nie dosuniesz...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał BRAMER
    tapetę posmarować klejem, złożyć, poczekać, aż lekko nasiąknie i naprawdę nie ma żadnego problemu, ażeby połączyć dwa pasy; klej jest "śliski" i delikatnie dosuwasz jeden pas do drugiego
    Tylko nie rób tak w przypadku tapety na fizelinie
    A takich tapet teraz najwięcej. Je się klei bezpośrednio na ścianę, tapety się nie smaruje i nie składa! Smaruje się ścianę klejem i to wszystko. I klej też musie byc odpowiedni do takiej tapety (np.Metylan Direct). Ale to wszystko znajdziesz w instrukcji. Zawsze dokładnie czytaj instrukcje i wskazówki producenta.

    Tapetowanie to nic strasznego. W wieku 14 lat sama z pomocą kuzynki wytapetowałam cały swój pokój. Wyszło idealnie. Wszyscy myśleli, ze to robota fachowca. I do tej pory tapeta się trzyma (już 16 lat) - bo pokój stoi pusty odkąd się od rodziców wyprowadziłam.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Ja również mam za soba samodzielne tapetowanie, potwierdzam , żadna filozofia tylko cierpliwości trochę. Kiedys sama tapetowalam łazienkę , ciężko tylko było na skosach ale pomagałam sobie szczotką do zamiatania z długim trzonkiem, przywiązałam ją sobie do pasa bo musiałam mieć wole ręce. Tapeta winylowa, ciężka nie chciała sie przykleich na skosie

  7. #7

    Domyślnie

    No wlasnie moja tapeta na flizenlinie, wiec sciane trzeba klejem posmarowac.

    nie wiem tez jak sobie z gniazdkiem poradze, dziure trzeba rowno przyciac

    a nie wiecie moze jak na tej wystajacej krawedzi zrobic - dac tam laczenie pasow czy zagiac jeden pas?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolinnab

    nie wiem tez jak sobie z gniazdkiem poradze, dziure trzeba rowno przyciac
    Trzeba gniazdko odkręcic i tylko dziure na puszke wyciac (moze byc nierowno, bo nie bedzie widac , a potem przykrecic. Tylko odłacz zasilanie najpierw.

  9. #9

    Domyślnie

    dziekuje wszystkim za porady

    wczoraj wieczorem ulozylismy ta tapete. Dzielo oceniam na 4, ale to i tak sukces biorac pod uwage ze to pierwszy raz.

    Szanowny malzonek przez caly dzien staral sie mnie odwiesc od tego zamiaru prosba i grozba, a jak skonczylismy to stwierdzil ze dobrze ze wzielismy sie w koncu za to

  10. #10

    Domyślnie

    wczoraj wieczorem ulozylismy ta tapete
    teraz prosimy o zdiecie
    moja magnolia
    mama dw@jeczki

  11. #11

    Domyślnie

    oto scianka




  12. #12

    Domyślnie

    no i brawo!
    i teraz mąż już nie będzie mógł się zasłania swoimi dwoma lewymi...
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  13. #13

    Domyślnie

    Brawo, udało się znakomicie, jak na pierwszy raz, no,no, szacun
    Na marginesie , śliczna tapeta.

  14. #14

    Domyślnie

    Świetnie , Wam wyszło .
    Tapeta bardzo ładna , gdzie taką mozna kupic?
    Mogłabys pokazac wiecej zdjec swojego lokum ? , myślę , ze fajnie tam u Ciebie

  15. #15

    Domyślnie

    super!
    ale z Was zdolniachy
    fajna tapeta
    moja magnolia
    mama dw@jeczki

  16. #16

    Domyślnie

    Pięknie Wam wyszło!! I tapeta rewelacja!!

  17. #17

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał zott36
    Tapeta bardzo ładna , gdzie taką mozna kupic?
    Mogłabys pokazac wiecej zdjec swojego lokum ? , myślę , ze fajnie tam u Ciebie
    Tapeta jest firmy AS Creations, kolekcja Flock II



    kupilam na allegro, ale w marketach budowlanych tez sa na zamowienie

    mieszkania na razie nie pokaze bo niedokonczone

  19. #19

    Domyślnie

    Czy położenie tapety w poziomie zamiast w pionie to może być jakiś dodatkowy problem??? Musze na cos w szczególności zwrócić uwagę?
    W życiu tego nie robiłam, ani mój mąż, ale on w razie potrzeby ma nawet 3 prawe ręce, tylko ich się czasami nie chce użyć

    Taki mam zamiar odnośnie tej tapety w pasy czarno-srebrne
    http://www.allegro.pl/item845601360_...z_flock_2.html

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar niaha
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Wro
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, ponawiam temat bo mam problem. Chciałabym położyć tapetę flizelinową w przedpokoju, ale boję się, że efekt nie będzie zadowalający. W zeszłym roku tapetowałam kuchnię i po dwóch dniach od tapetowania między pasami pojawiła się szczelina 1-2 mm (tak jakby tapeta się skurczyła po wyschnięciu kleju). Musieliśmy poprawiać całośc i zrobiliśmy pasy na zakład - ale nie wygląda to dobrze. Robiłam wszystko zgodnie z instrukcjami, czy wiecie co mogłam zrobić nie tak?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony