dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?

Głosujących
19. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    18 94,74%
  • Nie

    1 5,26%
Strona 1 z 49
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 976
  1. #1

    Domyślnie projekt D06 MAŁY

    Dziś prawie zdecydowaliśmy - D06
    Czy ktoś go już budował / mieszka?
    Bardzo będę wdzięczny za opinię / koszty / ocenę jakości i pomocy Muratora.

    Pozdrawiam
    BoG

  2. #2

    Domyślnie

    ,

  3. #3

    Domyślnie

    Jak zobaczysz na daty i post obok to bedziesz juz wiedzial ze porzucilem d06 na rzecz d49. Ale czytalem w muratorze (09-11?) ze samemu nawet go ktos postawil i rzeczywiscie tanio.
    (domek chyba najprostrzy z tych muratorowych projektow)
    Pozdrawiam i zycze powodzenia

  4. #4

    Domyślnie

    Ja również mam ten projekt. Planuję na wiosnę ruszyć z budową. Co do kosztów jeżeli zamknęłyby się w kwocie 120 tys. przy wykończeniu bez ekstrawagancji i luksusów cieszyłbym się. Ale ostateczne koszty można policzyć dopiero po zakończeniu budowy według zasady - podczas budowy zawsze można coś jeszcze zmienić lub zrobić z lepszych materiałów.
    Proponuję kontakty w tym dziale pod tym właśie hasłem - 06.
    pozdrawiam Pawel

  5. #5

    Domyślnie

    ,

  6. #6

    Domyślnie

    Fundamenty jak w projekcie-chudy beton+ława(zbrojona 6 prętów fi12 o 2 więcej niż w projekcie wydatek niewielki, a pewność solidnych fundamentow większa - działkę mam na lekko opadającym zboczu)+bloczki betonowe+izolacja pozioma.
    Strop również wg projektu drewniany chociaż drewno jest dość drogie, ale przy rozsąnych przekrojach ma być taniej niż betonowy.
    pozdrowienia Pawel

  7. #7

    Domyślnie

    Ja z rodzicami zdecydowaliśmy się na D-06a tzn. z podwyzszonym dachem i garażem. Zaczynamy na wiosne. Chętnie przyłączę sie do wymiany poglądów i wiadomości. Razem zawsze raźniej

  8. #8

    Domyślnie

    Witam na forum Tommco .
    Jakiej wysokości ściankę kolankową i jakiej budowy zastosowałeś przy podwyższaniu dachu? Czy wiesz jak wpłynie to na koszty budowy w stosunku do projektu oryginalnego?
    Ja planuję garaż wolno stojący. Na razie zastanawiam sie czy ruszać z budową w tym roku ponieważ mam problemy z prądem. Jestem na razie jedynym chętnym do przyłaczenia do sieci w okolicy, a do transformatora mam 120m. Zakład zaproponował nawet żebym sam opłacił doprowadzenie linii do działki za bagatela około 12tyś., a oni chętnie wtedy linię przejmą. Wspomnę jeszcz, że nie ma mowy o rozliczeniach prądem w ramach zwrotu kosztów. Ale to właściwie nie na temat.
    pozdrawiam Pawel

  9. #9

    Domyślnie

    Nasz projekt to D-06 a. Jest to wariant II Malego, ktory w porownaniu z pierwotna wersja ma bardziej stromy dach i garaz z boku. Pozrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    ,

  11. #11

    Domyślnie

    Ocieplam fundament 12cm stropianu od zewnątrz (przedłużenie ocieplenia ścian), natomiast na stropianie zastosuje najprawdopodobniej dodatkowo folię hydroizolacyjną. Pod podłogą zwiekszam stropian do 10cm ( ale nie jestem jeszcze tego pewien).
    Sciana betonowa 20cm ponad teren spotkałem i myślę że to jedna z metod (zbrojenie nie jest chyba konieczne jeśli beton bedzie zrobiony wg recepty, a nie z samego piachu) , ja zdecyduję sie na bloczki betonowe.
    Jesli nie stosujesz chudego betonu dopilnuj pełnego otulenia betonem zbrojenia, ażeby zbrojenie nie lezało na podsypce.
    pozdrawiam Pawel

  12. #12

    Domyślnie

    ,

  13. #13

    Domyślnie

    My bedziemy robili fundament z bloczkow fundamentowych. Mamy jednak problem z ustaleniem ostatecznego rodzaju fundamentu, gdyz mamy niepewny grunt na dzialce. Koncowa decyzje podejmiemy gdy zrobimy wykopy.
    Pozdrawiam. Tommco

  14. #14

    Domyślnie

    Myślę,że 7-10cm będzie wysarczające. przecież od strony gruntu nigdy nie bedziesz miał ujemnej temeratury. Nie słyszałem o dodatku granulu stropianu do posadzki, ale jeśli nie ucierpi na tym wytrzymałość to czemu nie.
    Pawel

  15. #15

    Domyślnie

    Wiosną ruszam z budową D06. Pomysł na fundament wyczytałem w Muratorze. Zmodyfikowany typ "chłopski". Wykop obłożony folią, do folii przyklejony polimerami styropian. To wszystko zalewamy betonem z gruchy, mając równocześnie ocieplenie i izolację przeciwwilgociową fundamentu. Wstępnie koszt fundamentów wyliczyłem na 5500. Jakie są wasze wyliszenia? Jeśli ktoś buduje D06 w okolicach Łodzi z betonu komórkowego , to może razem wynegocjujemy lepszą cene.

  16. #16

    Domyślnie

    My bedziemy budowac D-06a w okolicach Lodzi. Jednak zamierzamy to zrobic tzw. metodo gospodarcza, wiec nie wchodza w gre firmy wykonawcze.

  17. #17

    Domyślnie

    U mnie również jedyną "firmą wykonawczą" będzie kuzyn. Tommco daj znać jesli chciałbyś wymienić pomysły bezpośrednio.
    mój adres: [email protected]

  18. #18

    Domyślnie

    ,

  19. #19

    Domyślnie

    dokładny opis dotyczący tego sposobu wykonania fundamentu znajduje się w Muratorze 10/97 na str.209

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    TomekS

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    7

    Domyślnie

    podpowiedź do Pawlla
    chciałbym coś dowiedzieć się bliżej na temat twoich kosztów doprowadzenia prądu, ja mam podobnie, ale od 2001 roku obowiązuje nowe prawo energetyczne, które mówi, że zakład energetyczny ma obowiązek doprowadzić ci do płotu prąd w cenie 90 zł* liczba kilowatów zadeklarowanych we wniosku ( ja np zadeklarowałem 13KWh *90 tj prawie 1200 zł(teraz nie wiem czy obowiązuje ta ustawa czy nie - pytałem się "prywatnie" kierownika oddziału energetyki, to powiedział otwarcie, że jeżeli mam atrakcyją cenę działki (jeszcze przed zakupem) to mam kupować a cena prądu nie powinna mnie przekroczyć 6000zł (w tym projekt linii) Pozdrawiam TomekS

Strona 1 z 49

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony