dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?

Głosujących
19. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    18 94,74%
  • Nie

    1 5,26%
Strona 3 z 49
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 976
  1. #41

    Domyślnie

    ,

  2. #42

    Domyślnie

    ,

  3. #43

    Domyślnie

    Czytałem,że uziom mozna dołączyć do płyty metalowej i zakopać w ziemi (nie jestem w stanie powiedzieć jak głęboko, ale na pewno 1-2m lub głębiej). Natomiast co do połączenia proponuję skręcenie śrubami w odpowiedniech płytkach, na zasadzie imadła - płytki takie różnych rozmiarów można kupić w sklepach. Najważniejsze żeby możliwie dokładnie przed skręceniem wszystko oczyścić z rdzy (ewentualnie odrdzewiacz), a następnie solidnie, grubo, z przesadą -nasmarować gestym smarem.
    pozdrawiam Paweł

  4. #44

    Domyślnie

    ,

  5. #45

    Domyślnie

    Jasne, z prądem nie ma żartów

  6. #46

    Domyślnie

    ,

  7. #47

    Domyślnie

    Nie wiem czy pomoże coś Tobie moja podpowiedz.
    Mój brat ma poddasze użytkowe i jest podłączony do tego samego przewodu wentylacyjnego jaki jest na dole. Cug jest dobry i wentylacja odbywa się bezproblemowo.
    pozdrawiam Paweł

  8. #48

    Domyślnie

    ,

  9. #49

    Domyślnie

    Zamierzam zwiększyć powierzchnię okien w pokojach (z wyjątkiem salonu)Chcę założyć 150cmx150cm. Jak myślicie czy warto? Domek będzie tak usytuowany,że światła będzie dość, ale dobra rada przyjaciela brzmi:"Przed słonkiem zawsze możesz uciec(żaluzje, rolety) a kwiaty będą cię bardziej kochać"

  10. #50

    Domyślnie

    ,

  11. #51

    Domyślnie

    Ja również powiększyłem okna, a nawet dodAŁEM jedno w salonie. Myślę że solidne naswietlenie (a szczególnie w salonie) jest potrzebne nie tylko dla kwiatów ale i dla ludzi , oczywiście to również kwestia gustu. Poza tym dach dość mocno wystaje poza obrys domu powodując mniejsze naświetlenie.
    Co do zimna daję 15cm styropianu na ściany i 10 na podłogę więc ostatecznie wyjdzie na to samo.
    pozdrawiam Paweł

  12. #52

    Domyślnie

    ,

  13. #53

    Domyślnie

    dziś zacząłem "szpadlować" wykop pod fundamenty. Sznurki, które wyznaczają obrys domku sprawiają, że jest on w naszych oczach malutki.
    Jeśli ktoś już ma wymurowane ściany to bardzo proszę o uspokojenie mnie, a głównie o pomysły aranżacji wnętrza.
    D06 wybrałem, bo tylko on spełnia moje możliwości finanasowe, a rady muratora (dobre rady) mówią: buduj dom na miarę. Głównie słyszę: "ale malutki". Nie mam kompleksów, ale napiszcie jak "odpieracie" takie ataki. Pozdrawiam




  14. #54

    Domyślnie

    ,

  15. #55

    Domyślnie

    Jak na dom jest rzeczywiście mały, ale zawsze możesz spytać wątpiących czy woleliby mieszkać w 2-3 pokojowym mieszkaniu w bloku czy też we własnym 80m2 domu na własnej działce, pośród własnych kwiatów, krzewów, drzew, płacić za to co rzeczywiście zużyjesz i zaplanujesz, a nie na koleje dębowe biurko prezesa spółdzielni, opalać się na własnej trawie lub tarasie a nie gnieżdzić się pod okiem i uchem sąsiadów na balkonie i tak można jeszcze wymieniać przez godzinę.
    Poza tym wolę mieszkac w mniejszym wykończonym domu niż na wiecznej budowie bo brak mi pieniędzy na wykończenie wewnątrz i na zewnątrz, a mieszkanie już sprzedałem.
    RS z chęcią zobaczyłbym zrealizowany projekt "Małego". Czy mógłbyś napisać coś więcej. Możesz przez prywatne wiadomości lub mail-em.
    pozdrawiam Paweł

  16. #56

    Domyślnie

    ,

  17. #57

    Domyślnie

    Wesołych świąt i oby następna Wielkanoc już we własnym domku.
    Mam pytanie. Czy ktoś już się przymierzał do zakupu bloczków z gazobetonu. Ile ich potrzeba na ściany?
    Ps. Dzisiaj oglądałem D06 w stanie surowy. Wrażenia później, bo kawa stygnie.
    Jogurt

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: jogurcik dnia 2002-03-31 14:49 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: jogurcik dnia 2002-03-31 14:50 ]</font>

  18. #58

    Domyślnie

    Jestem już po wyliczeniach materiałowych przez przedstawicieli Ytonga i Hebla. Ytong daje 12% upustu, Hebel 9%. Zdecydowałem się na Hebla. Chętnie wyślę xero tych wiliczeń każdemu, kto poda zwykły adres pocztowy. Również chciałbym obejrzeć jakiś wybudowany D06. Jeśli macie namiary to proszę o maila

  19. #59

    Domyślnie

    Troszke sie przypomne: Zaczynam z rodzicami budowe D06a (wiekszy brat D06 - wieksze nachylenie dachu, pokoje na gorze, garaz z boku). Jutro na dzialke wchodza geodeci i kierownik budowy zeby wyznaczyc dokladne polozenie, a w poniedzialek zaczynamy kopac. Znalazlem ostatnio D06 w stanie surowym pokrytym dachowka. Ma on jednak drobne zmiany, gdyz ma od strony salonu dobudowany garaz i dach przedluzony do konca tego garazy. Wygląda calkiem zgrabnie. Jedyna zmiame, jaka bym zrobil to dodanie okna od frontu w sypialni oraz rezygnacja z tarasiku - znajduje sie tam gdzies 40 cm nad ziemia, a stolika i tak sie nie ustawi. Jesli ktos chce to moge dac namiary - znajduje sie niedaleko Lodzi. Jesli ktos wie gdzie jest inny D06 niedaleko Lodzi to prosze o informacje. Dzieki. Pozdrowienia.

  20. #60

    Domyślnie

    Chętnie poznam namiary na D06 -tradycyjnie mailem lub priva.



Strona 3 z 49

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony