dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie DRENAŻ OPASKOWY - PIWNICA I HYDROIZOLACJA?

    Witam,
    czytajac topic o podpiwniczonym domu ktos rzucil ze trzeba zrobic tzw drenaz opaskowy jako zabezpieczenie przeciwko wilgoci w piwnicy czy tez moze i zalewaniu jej jesli jest glina czy tez wysoko woda gruntowa.
    Ten ktos nie wyjasnil co to jest dokladnie i jak to dobrze zrobic.

    Dlatego pytanie i ogromna prosba o odpowiedz bo jestem przed budowa
    piwnicy i nie chcialbym popelnic jakis bledow:

    1. co to jest drenaz opaskowy, jak to dobrze zrobic, jaki jest koszt tego rozwiazania, prosba o jakies linki do opisu lub wyjasneinie na forum?

    2. gdzie znajde info jaka jest dobra/poprawnie zrobiona hydroizolacja piwnicy...

    Wody nie mam na glebokosc 2m, potem juz wyplynela... mowia miejscowi ze moze dojsc jeszcze w gore o jakies 20-30cm wiec zwatpilem Starszyzna z okolicy mowila ze w latach 70tych mieli wode w piwnicach na glebokosci 1.5m ponizej poziomu gruntu ale to bylo 30 lat temu a teraz teren tam sie niby osuszyl od tych lat...

    Stad chcac sie zabezpieczyc przed przygodami tego typu:

    1. jako ze skarpa wiec podniose troche wyzej posadowienie law i obsypie dom zeby zapewnic trefe przemarzania na odp glebokosc

    2. chce wlasnie zrobic odpowiedni drenaz, tylko nie wiem jak to zrobic a nie chce by jacys "majstrowie " mi wcisneli kit i zrobili jakas fuszere za duze pieniadze

    z gory dzieki za pomoc

    pozdrawiam...

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Rysunki:
    http://www.botament.pl/content_manag...fcaebbe2550e71
    u kazdego producenta znajdziesz na stronie rozwiazania systemowe, powyzej botament, ponizej, Izohan

    http://www.izohan.pl/do_modyfikacji/...undamentow.pdf

    ewtualnie deitermann
    http://www.deitermann.pl/index/techn...technology=1.1

    Milej lektury
    A tak btw: poruszany byl juz ten temat
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3

    Domyślnie

    dzieki za namiary,

    nie moge znalezc - gdzie byl poruszany ten temat... musze o tym poczytac

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    gdy woda jak mówią najstarsi tubylcy bywa na głębokości ok 1,5 metra

    to sobie odpuść piwnice - naprawdę szkoda teraz pracy i kosztów
    a potem nerwów przy spacerach w gumiakach po piwnicy...

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,
    mam pytanie - czy do drenazu zamiast grubego zwiru - 1-3cm, otoczakow, kamykow mozna zastosowac tluczen (takie cos biale co na drogi podsypuja?)

    Lub inne tansze rozwiazanie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony