dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 218
  1. #1

    Domyślnie Mieszkanie Rudych Ludzi

    Witajcie,
    Odbiór naszego mieszkania zbliża się nieuchronie, więc zdecydowlaiśmy się zacząć wątek i pokazać jak je będziemy wykańczać.

    Poniżej załączam pierwszy developerski plan mieszkania.


    Pozdrawiam, Leszek

  2. #2

    Domyślnie

    Noi pierwsze zmiany

    Jeszcze przed podpisaniem umowy powiększyliśmy taras do 33m2, a okna sprowadziliśmy do podłogi.



    Wkrótce kolejne...

  3. #3

    Domyślnie

    Świetny pomysł, też mamy spory taras, i od maja do października toczy się na nim całe życie rodzinne... no może prawie całe
    Mieszkanie wyglada ciekawie, ja tylko połaczyłabym kuchnię z pokojem dziennym

  4. #4

    Domyślnie

    Nie pozostawię uwagi AMFI bez odzewu

    W pierwszym ruchu połączyliśmy "salon" z kuchnią i przedpokojem:


    Pozwoliło to utworzyć z kilku "klitkowatych" pomieszczeń wrażenie przestrzeni.
    Pojawiło się też miejsce na większy stół... Zmieniliśmy też kształt łazienki kosztem przedpokoju i zwiększając kuchnię. Pozostała jeszcze mała, niezbyt funkcjonalna sypialnia ... ale na zmianę w tym zakresie nie mieliśmy jeszcze pomysłu.

    c.d. wkrótce ...

  5. #5

    Domyślnie

    co za napięcie!!!! jakie dawkowanie emocji!!!
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  6. #6

    Domyślnie

    mieszkanko fajne tylko brak korytarza mnie przeraza
    znam z autopsji ten koszmar najwiekszy blad jaki mozna zrobic z klatki schodowej wejscie od razu do salono - jadalnio - kuchni na prawde szczerze to odradzam poniewaz jest to bardzo niepraktyczne - ale to jest tylko moje zdanie i wlasne doswiadczenie

  7. #7

    Domyślnie

    Więc jak mówiłem jedziemy dalej

    W planie naszego mieszkania wiele nam się jeszcze nie podobało...

    1. Okna ... niby duże ale mogły by być większe. Duże okna otwierane do środka zajmują duuużo miejsca .. więc zmieniliśmy na presuwne. (szacunek dla dewelopera). Mamy duże okna, największe, nieotwierane, z salonu w kierunku tarasu ma 2,4m (stosunek powierzchni okien do powierzchni mieszkania to 1:2 )), ale gdzie dać grzejniki. Jak wstawimy grzejniki, to już nie bęzie miejsca na ścianach.

    2. Grzejniki ... wymyśliliśmy kanałowe. Developer kręcił nosem, że wylewka za mała, że nie wie jak to będzie działało z instalacją CO. Projektant instalecji powiedział, że się na tym nie zna! SIC! Przyniosłem podpisany projekt instalacji CO. Grzejniki mamy pod każdym oknem w posadzce (szacunek dla developera). Grzejniki sam musiałem kupić przywieść i powiedzieć jak się je montuje + 100pln dodatkowo dla monterów by się przyłożyli.

    3. W trakcie budowy i finiszowania projektu budynku, okazało się, że piony instalacyjne będą większe i więcej! SIC! Kolejne zmiany! Zamieniliśmy miejscami sypialnię z łazienką ... i jakoś działa. Łazieneczka mała .. ale całe mieszkanie też małe.

    Na planie kuchnia coś się nie zgadza, ale to szczegół.



    ale to oczywiście nie koniec !!!

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał taura
    mieszkanko fajne tylko brak korytarza mnie przeraza
    znam z autopsji ten koszmar najwiekszy blad jaki mozna zrobic z klatki schodowej wejscie od razu do salono - jadalnio - kuchni na prawde szczerze to odradzam poniewaz jest to bardzo niepraktyczne - ale to jest tylko moje zdanie i wlasne doswiadczenie
    Możesz to rozwinąć? Czemu to jest koszmar, czemu błąd i czemu to niepraktyczne?

    Dla nas każdy metr kwadratowy powierzchni mieszkania jest na wagę złota!

    Pozdrawiam, Leszek

  9. #9

    Domyślnie

    Przyszedł czas na pokazanie kilku wstępnych koncepcji wnętrza.

    Kuchnia - ostatecznie zrobimy ją liniową .... nie jest to może zbyt funkcjonalne, lecz zajmuja mało miejsca.



    Zastanawiamy się jeszcze czy wybrać kuchnię IKEA ADEL Biały. No i mamy nadzieję na więcej butelek wina (pełnych)

    P.S. Wizualka trochę niedopracowana, ale czasu niestarczyło

    Pozdrawiam,

  10. #10

    Domyślnie

    bardzo sielsko bym rzekła

  11. #11

    Domyślnie

    kontynuując ...

    Jadalnię przewidujemy jako część pomiędzy kuchnią, salonem, przedpokojem i tarasem -> centralny punkt mieszkania . Niewiemy czy będzie dość światła, bo ta część tarasu jest zadaszona .. i jeszcze coś, ale o tym później.

    No i jeszcze kilka butelek po winie, które będą występowały w różnych konfiguracjach.



    Ta wizualizacja też taka niedopracowana. Widok w kierunku wschodnim za oknem jest troszkę oszukany (ale tylko troszkę)

    c.d.n......

  12. #12

    Domyślnie

    Planowany widok na salon ... to była estępna koncepcja mocno się już zmieniła - aktualnie planujemy salon w stylu prowansja/maroko



    generalnie ma być dość minimalistycznie, ale nie ascetycznie.

    Wizualka kiepska ... ma pokazać tylko geometrię pomieszczenia.

    Dodatkowo grzejniki są w podłodze a nie w parapecie.

  13. #13

    Domyślnie

    Prowansja + Maroko? ryzykownie trochę...

    duże okna pociągnięte do podłogi - super, super!!!
    nie martw się o brak doświetlenia z takimi oknami...
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  14. #14

    Domyślnie

    może trochę już przynudzam ..

    ale jeszcze rzut oka na taras. (sypialnia i łazienka ze względu na rozmiar sa trudne do zwizualizowania...



    Koncepcja jest taka na tarasie zadaszonym deski .. na otwartym trawka ... no i iklka drzewek w donicach... ja bym chciał takie zimozielone ... ale jeszce nie wiem co z tego wyjdzie. No i jeszcze kilka lamp marokańskich ...

    Nie mamy żadnych sąsiadów za oknem, a słońce mamy maksymalnie do 13 więc nad roletami, żaluzjami się jeszcze zastanawiamy.

    Pozdrawiam. Leszek

    P.S. Budowa już jest zakończona, więc wkrótce pokarze trochę zdjęć z wnętrza.

  15. #15

    Domyślnie

    na dalej, dalej, bo nie wytrzymam tego napięcia
    te maroko mnie fascynuje !

  16. #16

    Domyślnie

    Absolutnie nie przynudzasz.
    Już po wizualkach widać, że będzie na czym oko zawiesić.
    I domek z zewnątrz bym zobaczyła.

  17. #17

    Domyślnie

    No nic .... teraz zdjęcia sprzed mniej więcej roku. Surowizna
    znaczy. To jest nasze przyszła sypialnia ... w sumie to ze zdjęcia zbyt wiele nie wynika.



    Duże okno utrudnia ocenę proporcji... ale to jest malutkie pomieszczenie .... jakieś 12m2.

  18. #18

    Domyślnie

    jeszcze surowy widok z salonu na jadalnię ... wszystko na wierzchu


  19. #19

    Domyślnie

    Zakochana jestem w muratorze i opowieściach o budowie własnego domu ale jak do tej pory Twój dziennik zaintrygował mnie najbardziej i dlatego u Ciebie dokonam debiutu i napisze swój pierwszy post Moje zainteresowanie podsyca fakt że aktualnie z chłopakiem mamy zamiar kupić mieszkanko w podobnym metrażu (57,01) ale będzie gotowe dopiero w przyszłym roku Zastanawia mnie jedno gdzie budują takie mieszkania że można wszystko tak wywracać do góry nogami? i nawet decydować o wielkości tarasu Bardzo mi się podobają zmiany jakich dokonaliście szczególnie stworzenie dużej otwartej przestrzeni i te duże okna...KOCHAM DUŻE OKNA!!!! kurde teraz sama zaczęłam się zastanawiać czy nie zamęczać ukochanego jakimiś zmianami w naszym mieszkanku... Zazdroszczę troszku jak patrze na wizualizacje, tyle szkła i taki wileki taras....MIODZIO!
    p.s. absolutnie nie przynudzasz! ja czekam z niecierpliwością na kolejne wpisy!

  20. #20

    Domyślnie

    Dziękujemy wszystkim za komentarze .. polecamy się na przyszłość

    Przyszedł czas na INSPIRACJE (przynajmniej z mojej strony):





    Najbardziej urzeka nas stare drewno, a szczególnie stoły!

    Wkrótce więcej....

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony